Vleasing.pl

Doradca leasingowy – znajdź kompetentnego partnera

Nie wiesz, jak sprawnie przebrnąć przez proces leasingu? Może pomóc Ci w tym dobry doradca leasingowy. Obecnie na rynku znajdziesz nawet kilka tysięcy przedstawicieli leasingowych! Jak sprawdzić, czy dany doradca leasingowy jest dobry? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu na ten temat!

Kim jest doradca leasingowy?

Doradca leasingowy to specjalista z dziedziny finansów i biznesu, który pomaga klientom w wyborze i uzyskaniu najlepszych warunków leasingu dla ich firm. Doradca leasingowy pracuje dla instytucji finansowych lub działa jako niezależny konsultant leasingowy.

Głównym zadaniem doradcy leasingowego jest udzielanie porad i pomocy w procesie wyboru najkorzystniejszej oferty leasingowej, dopasowanej do potrzeb i wymagań klienta. Doradca leasingowy analizuje sytuację finansową i możliwości biznesowe klienta, ocenia jego zdolność kredytową oraz proponuje najlepszą opcję sfinansowania danego przedmiotu.

Doradca leasingowy pomaga również klientowi w przygotowaniu wymaganej dokumentacji i formalności związanych z leasingiem. Jest odpowiedzialny za przygotowanie wniosku leasingowego, przeprowadzenie negocjacji z instytucją finansową oraz zapewnienie klientowi kompleksowej obsługi i wsparcia na każdym etapie procesu leasingowego.

W dzisiejszych czasach korzystanie z usług doradcy leasingowego jest mądrym posunięciem, ponieważ pozwala to na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, a także na wynegocjowanie najlepszych warunków leasingowych dla swojej firmy.

Jakie cechy powinien mieć dobry doradca leasingowy?

Dobry doradca leasingowy powinien wyróżniać się kilkoma cechami. Do tych najważniejszych zaliczamy oczywiście doświadczenie, wiedzę, a także terminowość. Działa energicznie, skutecznie i sprawnie. Oprócz tego powinien mieć wysokie oczekiwania względem siebie samego, wiedzieć jak rozmawiać z ludźmi (i ich słuchać!) oraz być zorganizowany.

Co dla Ciebie (jako klienta powinno być bardzo ważne), doradca leasingowy musi przede wszystkim posiadać wysoki warsztat, jeśli chodzi o umiejętności negocjacyjne. Umożliwią mu one uzyskanie najlepszych warunków leasingowych dla swojego klienta. Powinien także umieć skutecznie negocjować warunki umowy.

Podsumować możemy to w ten sposób, że doradca leasingowy powinien być osobą zaangażowaną, komunikatywną, z doświadczeniem i wiedzą na temat rynku leasingowego oraz posiadającą umiejętności analityczne i negocjacyjne. Dzięki tym cechom, doradca leasingowy będzie w stanie skutecznie pomagać swoim klientom w wyborze najlepszej oferty leasingowej dla ich firm.

doradca leasingowy vleasing
Zostań naszym partnerem biznesowym

Szukasz najlepszej oferty leasingu? Finansujemy wszystkie możliwe środki trwałe (samochody, nieruchomości, maszyny, urządzenia medyczne i wiele innych).

Wiedza i doświadczenie jest kluczowa w pracy doradcy leasingowego

Po czym możesz rozpoznać dobrego doradcę leasingowego? Przede wszystkim doświadczenie! Powinien on być na rynku od co najmniej kilku lat. Dobrze o nim świadczy ilość zrealizowanych z sukcesem transakcji leasingu – powinno ich być przynajmniej 100-200. Warto zainteresować się też tym, czego dotyczyły te transakcje – leasing samochodów, czy może leasing maszyn? Byłoby fantastycznie, gdyby doradca leasingowy mógł pochwalić się doświadczeniem w leasingach dla firm z Twojej branży. Wówczas masz pewność, że wie on na co zwrócić szczególną uwagę, jak opisać transakcję, w skrócie – wszystko wie. Nie lekceważy detali, które mogą wpłynąć na decyzję o przyznaniu lub odmowie leasingu. Co więcej, zna wszystkie procedury.

Wiedza to również bardzo ważna wartość. Dobry doradca leasingowy potrafi doradzić najlepsze rozwiązania leasingowe z punktu widzenia leasingobiorcy i cały czas obserwuje wszelkie zmiany w prawie i podatkach. Bez problemu może też podpowiadać rozwiązania optymalne podatkowo, dbając przy tym o kieszeń klienta. Takie kwestie jak oszacowanie skali oszczędności podatkowych dzięki leasingowi, czy wybór harmonogramu spłat przy konkretnym leasingu nie stanowi żadnego problemu. Dzięki swojej wiedzy potrafi też optymalnie leasingować pojazd od osoby prywatnej na fakturę VAT, marża, czy z zagranicy. Z dobrym doradcą leasingowym możesz też porozmawiać o tym, który rodzaj finansowania jest najlepszy dla przedsiębiorców niebędących płatnikami VAT. Procedury leasingowe nie mają przed nim żadnych tajemnic. Niemniej ważne są procedury firmy, które doradca leasingowy zna doskonale.

Dobry doradca leasingowy zawsze ma czas i jest zorganizowany

Jeśli zauważasz, że Twój doradca leasingowy nie ma dla Ciebie czasu, nie odbiera telefonu, a na odpowiedź na maila czekasz wiele dni, to znak, że czas go zmienić na innego eksperta. Podczas załatwiania leasingu absolutnie nie możesz czuć się tak, jakbyś był w urzędzie. Dobry doradca leasingowy zawsze poświęca tyle czasu na rozmowę ile potrzeba i udzieli Ci wszystkich potrzebnych informacji. Na bieżąco będzie Cię informował o postępach w tej sprawie, choć wcale nie oznacza to, że będzie codziennie do Ciebie dzwonił. Powinien także dotrzymywać wszelkich terminów i być komunikatywny. 

Jakie sa korzyści z korzystania z usług dobrego doradcy leasingowego?

Korzyści z korzystania z usług dobrego doradcy leasingowego mogą być znaczące dla wielu firm, które potrzebują leasingu do finansowania swojego biznesu. 

doradca leasingowy obraz 2
Oto kilka z tych korzyści:

Uważaj na nieuczciwych doradców leasingowych

Nie da się ukryć, że nieuczciwi doradcy są praktycznie w każdej branży. Znajdują się one również w tej branży leasingowej. Dlatego zanim zaufasz doradcy leasingowemu, to upewnij się, że jest to odpowiedni ekspert. Możesz np. przeszukać Internet i zweryfikować opinie o nim.

Niestety, ale nieuczciwi handlowcy korzystają z wielu sztuczek. Do tych najpopularniejszych zaliczamy zmianę wcześniej ustalonych warunków oferty na dużo mniej korzystne. 

Na przykład: przedmiot umowy leasingowej został już wybrany (np. leasing samochodu używanego). Za nami wszystkie formalności, sprawdzenie auta, oferta leasingu została wynegocjowana, a leasingodawca sprawdził dostawcę, samochód i go w pełni zaakceptował. Taki proces zajmuje zwykle kilka dni. Pozostaje jedynie podpisanie umowy, wpłacenie czynszu inicjalnego i odebranie przedmiotu umowy. I właśnie na tym etapie zwykle zaczyna działać nieuczciwy przedstawiciel, który tuż przed podpisaniem umowy zmienia jej warunki lub wręcz ,,zmusza” do skorzystania z dodatkowych (nieobowiązkowych) ubezpieczeń, czy innych opcji, za które trzeba zapłacić. 

Niestety ten sposób bywa zwykle skuteczny, ponieważ nieuczciwy handlowiec wie, że klient poświęcił wiele czasu na sprawy związane z leasingiem i zwyczajnie ugnie się pod presją, jednocześnie płacąc wyższą ratę.

Jak uniknąć pułapek nieuczciwych doradców leasingowych?

Aby uniknąć pułapek nieuczciwych doradców leasingowych, warto przestrzegać kilku prostych zasad:

  1. Wybierz renomowaną firmę leasingową: przed podjęciem decyzji o współpracy z danym doradcą, warto sprawdzić jego reputację. Warto przeczytać opinie innych klientów, zweryfikować profile społecznościowe i sprawdzić, czy doradca prowadzi legalnie działalność gospodarczą.

  2. Dokładnie przeczytaj ofertę leasingową: przed podpisaniem umowy należy dokładnie przeczytać ofertę leasingową, w tym warunki umowy, wysokość rat, a także ewentualne koszty dodatkowe, takie jak ubezpieczenia czy opłaty za obsługę umowy. Podpisanie umowy leasingu to spora odpowiedzialność – nigdy nie podpisuj jej, uprzednio nie zapoznając się z warunkami.

  3. Nie daj się namawiać na dodatkowe ubezpieczenia i usługi: nieuczciwi doradcy leasingowi często próbują nakłonić klientów do skorzystania z dodatkowych usług lub ubezpieczeń, które zwiększają koszty leasingu. Warto pamiętać, że większość z tych usług jest całkowicie nieobowiązkowa, a ich koszty mogą być wysokie.

  4. Uważaj na zmiany warunków umowy: nieuczciwi doradcy leasingowi często próbują wprowadzić zmiany do warunków umowy tuż przed jej podpisaniem. Przed podpisaniem należy dokładnie sprawdzić, czy nie ma żadnych nieoczekiwanych zmian w umowie.

  5. Korzystaj z usług zaufanych doradców: dobrym sposobem na uniknięcie nieuczciwych doradców leasingowych jest korzystanie z usług doradców, którzy cieszą się dobrą reputacją i mają pozytywne opinie innych klientów.

Pamiętaj, że wybór leasingu może mieć istotny wpływ na Twoje finanse, dlatego warto zadbać o to, aby dokonać go zgodnie z najlepszymi praktykami i wybrać rzetelnego doradcę leasingowego.

Doradca leasingowy - podsumowanie

Wybór dobrego doradcy leasingowego to kluczowa decyzja, ponieważ pozwala uniknąć ukrytych pułapek za różnymi kruczkami w umowach, a także znaleźć najlepszą ofertę leasingową dostosowaną do potrzeb konkretnej firmy. Korzystanie z usług dobrego doradcy leasingowego to inwestycja w rozwój i stabilizację biznesu, która pozwoli na skuteczne zarządzanie kosztami, a także na rozwijanie i modernizowanie infrastruktury w swojej firmie. Jeśli szukasz zaufanego partnera - zapraszamy do kontaktu!