Vleasing.pl

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie? Przykładowe ceny polis

Zastanawiasz się nad zakupem polisy na życie, ale przed podjęciem finalnej decyzji chciałbyś dowiedzieć się, z jakim wydatkiem się to wiąże? Niestety podanie tutaj konkretnej kwoty jest nierealne, ponieważ cena ubezpieczenia na życie jest zależna od wielu czynników. Warto tutaj dodać, że wybór pierwszej przypadkowej oferty nie jest polecany, ponieważ różnice w cenach za identyczny produkt mogą wynosić nawet kilkadziesiąt procent. Skąd te różnice? Czy da się kupić polisę na życie za zaledwie kilkanaście, czy kilka tysięcy złotych miesięcznie? Dowiedz się więcej na ten temat!

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie? Ogólny zakres cen

Zastanawiasz się, czy stać Cię na zakup ubezpieczenia na życie? Rozważ to: ceny mogą zaczynać się już od 1 zł dziennie, co jest mniejszą kwotą niż większość wydatków miesięcznych na telefon czy inne usługi. Jednak dokładne określenie górnej granicy ceny ubezpieczenia jest trudne, gdyż zależy od wielu czynników, takich jak wybór umów dodatkowych, suma ubezpieczenia oraz wysokość składki.

Dla standardowej polisy na życie, zapewniającej ochronę finansową w razie zdarzeń losowych określonych w umowie, ceny zazwyczaj oscylują wokół 200 zł rocznie. Koszt może wzrosnąć w przypadku wyboru polisy ubezpieczeniowej z elementem oszczędnościowym. W takiej sytuacji, oprócz ochrony, część wpłaconych środków zostaje zwrócona klientowi po określonym czasie, co zwiększa wysokość składki.

Pamiętaj, że ostateczna cena ubezpieczenia będzie zależna od twojego wieku, stanu zdrowia, wybranych opcji ubezpieczenia oraz sumy gwarantowanej. Zawsze warto porównać oferty różnych ubezpieczycieli, aby znaleźć najlepszą opcję dostosowaną do twoich potrzeb finansowych i życiowych.

W jaki sposób działa ubezpieczenie na życie? Zakres ochrony

Ubezpieczenie na życie nie jest wliczane do grupy ubezpieczeń obowiązkowych. Z kolei jeśli chodzi o jego przedmiot, to jest nim życie osoby ubezpieczonej. Co to jednak właściwie oznacza? Otóż uposażeni otrzymają wypłatę świadczenia w kwocie określonej w umowie, gdy wystąpi zdarzenie ubezpieczeniowe. Kupując podstawowy wariant ubezpieczenia, będzie to zapewne śmierć osoby ubezpieczonej w okresie obowiązywania polisy. 

ile kosztuje ubezpieczenie na zycie obraz 2
Warto dodać, że aktualnie można zdecydować się na różne rodzaje ubezpieczeń na życie takie jak:

Co ma wpływ na cenę ubezpieczenia na życie?

Cena ubezpieczenia na życie oferowanego przez liczne towarzystwa ubezpieczeniowe jest zależna od licznych czynników, dlatego każdorazowo składkę ustala się w sposób indywidualny z każdym klientem. Mimo to można wymienić kilka czynników, które w największym stopniu wpływają na wysokość składki.

Oto kilka z nich:

Jaka powinna być cena ubezpieczenia na życie?

Zanim zakupisz ubezpieczenie na życie, przejrzyj dostępne propozycje, aby móc dokonać najkorzystniejszego wyboru. Pamiętaj jednak, że przeglądając oferty w Internecie, nie wszędzie możesz mieć podaną cenę polisy, ponieważ – jak już wiesz – na nią wpływają liczne czynniki. Oznacza to, że inną kwotę za to samo ubezpieczenie zapłaci osoba w wieku 20 lat, a zupełnie inną osoba po 60-stce.

TU
SU
Poważne zachorowanie
Pobyt w szpitalu
1% uszczerbku na zdrowiu
Cena miesięcznej składki
UNIQA
Ustalana indywidualnie
TAK
TAK
TAK
Ustalana indywidualnie
Nationale-Nederlanden
Ustalana indywidualnie
TAK
TAK
TAK
Ustalana indywidualnie
ERGO Hestia
35 000 zł
8 000 zł
60 zł/dzień
45 000 zł
Od 60 zł
Generali
100 000 zł
10 000 zł
50 zł/dzień
30 000 zł
Od 50 zł
Allianz
Ustalana indywidualnie
TAK
TAK
TAK
Ustalana indywidualnie
ERGO Hestia
50 000 zł
12 000 zł
70 zł/dzień
50 000 zł
Od 70 zł
Generali
200 000 zł
25 000 zł
50 zł/dzień
30 000 zł
Od 70 zł

Mając w planach zakup ubezpieczenia na życie, koniecznie musisz wiedzieć, że to, ile kosztuje polisa na życie, zależy przede wszystkim od kilku czynników i od tego, jak dobrze poszukasz najlepszej oferty. Analiza dostępnych ubezpieczeń jest bardzo ważna, ale i czasochłonna. Jeśli chcesz, abyśmy pomogli Ci w tym temacie, koniecznie skontaktuj się z nami już teraz!

Sprawdź też ➡️ Ubezpieczenie grupowe na życie dla pracowników

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie z sumą ubezpieczenia na milion złotych

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia na życie z sumą ubezpieczeniową wynoszącą 1 000 000 PLN zależy od różnych czynników, takich jak wiek ubezpieczonego, zawód, stan zdrowia i zakres polisy. 

Oto przykładowe stawki dla trzech różnych rodzajów ubezpieczeń, dla 30-letniego informatyka z 25-letnim okresem trwania umowy:

Czym warto się zainteresować podczas wyboru polisy na życie?

ile kosztuje ubezpieczenie na zycie obraz 1

Stoisz przed wyborem odpowiedniej polisy na życie, ale zupełnie nie wiesz, na co zwrócić uwagę? W takim razie wiedz, że podstawą jest zrozumienie treści umowy, którą się zainteresowałeś. Absolutnie nie podpisuj umowy, jeśli nie zapoznałeś się z zawartymi w niej zapiskami.

Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na:

W jakiej sytuacji koszt ubezpieczenia może się zmienić?

Osoby, które korzystają już z różnych ubezpieczeń, często myślą, że cena składki nie może ulec zmianie. Nic bardziej mylnego! TU mają prawo do podniesienia składki i sumy ubezpieczenia praktycznie w każdą rocznicę zawarcia ubezpieczenia. Na szczęście są rozwiązania na tego typu sytuacje. Jeśli podwyżka ceny Ci nie odpowiada lub nie stać Cię na nią, możesz rozważyć np. rezygnację z umowy dodatkowej, co obniży koszt ubezpieczenia. Oczywiście cena ubezpieczenia na życie może zmienić się również w wyniku rozszerzenia zakresu ochrony.

Dlaczego nie powinieneś kierować się ceną podczas zakupu polisy na życie?

Polacy coraz chętniej decydują się na ubezpieczenia na życie, co powinno cieszyć, jednak większość z nich kieruje się ceną podczas wyboru oferty. Nie jest to dobry znak, ponieważ sugerowanie się wyłącznie ceną może doprowadzić do podjęcia niesatysfakcjonującej decyzji. W końcu ubezpieczenie na życie ma towarzyszyć przez dłuższy czas, więc powinno być w 100% dobrane do potrzeb i oczekiwań danej osoby.

Zupełnie rozumiemy to, że niska składka ubezpieczenia wręcz zachęca do jak najszybszego zakupu. Taka propozycja mocno kusi, ale warto zadać sobie jedno ważne pytanie: czy ten produkt zapewnia odpowiednią ochronę? Czy w razie Twojej nagłej śmierci odszkodowanie będzie odpowiednio solidnym wsparciem dla Twoich najbliższych? Powinny się nad tym zastanowić szczególnie osoby, które utrzymują drugą połówkę, dzieci bądź mają zaciągnięty kredyt w banku (np. na mieszkanie).

Chętnie udowodnimy Ci, że cena to nie wszystko. Porównamy za Ciebie wszystkie dostępne oferty i pokażemy, że w atrakcyjnej cenie dostępne są ubezpieczenia zapewniające naprawdę rozbudowaną, solidną ochronę. Skontaktuj się z nami już teraz.

Oblicz składkę za ubezpieczenie na życie
Po przeczytaniu naszego artykułu powinieneś już się orientować, ile średnio trzeba zapłacić za ubezpieczenie na życie. Dowiedziałeś się również, na co warto zwrócić uwagę, aby dokonać najlepszego wyboru. Istotna jest m.in. treść umowy, karencja, czy wyłączenia odpowiedzialności. Gdy jednak brakuje Ci na to wszystko czasu, skorzystaj z eksperckiej pomocy. Zbierzemy dla Ciebie oferty różnych ubezpieczycieli i pomożemy w doborze najlepszego wariantu, uwzględniając Twoje indywidualne potrzeby i oczekiwania.