Kalkulator leasingowy

kalkulator leasingowy

Chciałbyś uzyskać leasing dopasowany do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych? Koniecznie weź pod uwagę kalkulator leasingowy! Narzędzie kalkulator leasingowy bardzo precyzyjnie symuluje realne warunki finansowe leasingu, które oferują najwięksi i najpopularniejsi leasingodawcy. Sprawdź!

Warto mieć na uwadze, że oferty poszczególnych firm leasingowych zmieniają się, więc nie zawsze dany leasingodawca może mieć najlepszą ofertę. Dlatego warto porównać oferty u różnych leasingodawców, tak aby dobrać najlepsze finansowanie.

Obliczenia leasingu oferowanego przez firmy leasingowe są przez nas na bieżąco poddawane analizom. Dane z tych badań pokazuje kalkulator leasingowy. Dzięki temu zapewniamy dostęp do zawsze aktualnych i najlepszych rozwiązań, jak również możliwość podejmowania negocjacji raty leasingu.

Sprawdź też: Leasing dla nowych firm

kalkulator leasingu obraz

Kalkulator leasingowy pozwala obliczyć wstępnie swój wariant leasingu. Wystarczy wpisać samodzielnie wybranych parametrów leasingu, a kalkulator po chwili pokaże średni koszt oraz raty leasingu w oparciu o rzeczywiste oferty leasingodawców.

Obliczanie kosztu leasingu w kalkulatorze

Kalkulacja leasingu została przez nas sporządzona w oparciu o dane, które uzyskaliśmy od Leasingodawców i zawiera ona:

 • rodzaj przedmiotu, markę oraz model,
 • cenę pojazdu lub maszyny,
 • wysokość wkładu własnego,
 • przewidywany okres leasingu,
 • przewidywaną kwotę wykupu / wartość końcową

Zgodnie z wyżej wymienionymi parametrami każdy leasingodawca oszacuje propozycję finansowania, obliczy raty zakładając do oferty adekwatną marżę oraz stopę WIBOR. Należy jednak pamiętać, że jest to tylko propozycja leasingu, a nie ostateczna oferta. Czasami można spotkać się z sytuacją, że zostanie zrewidowana przez Dział Analiz leasingodawcy poprzez odmowę finansowania lub zmianę oferty leasingu. W razie zainteresowania samodzielnym przeliczeniem różnych symulacji leasingu warto skorzystać z odpowiedniego narzędzia jak kalkulator leasingowy.

Kalkulator leasingowy

Kalkulator leasingowy jest narzędziem służącym do wyliczenia rat za leasing. Korzystając z naszego kalkulatora leasingowego, będą mogli Państwo w stanie poznać dokładne koszty, jakie niesie ze sobą, np. leasing samochodowy, czy też leasing maszyn. Z pewnością ułatwi to Państwo decyzje związane z podjęciem tego rodzaju finansowania.

Firmy leasingowe w naszym kalkulatorze

Nasz kalkulator leasingowy opiera się na aktualnych stawkach WIBOR oraz oprocentowaniu stosowanym w firmach leasingowych. Posiadamy dostęp do ofert najlepszych firm leasingowych. Współpracujemy z najlepszymi firmami na rynku. Pamiętaj, że nasze narzędzie nie stanowi oficjalnej oferty firmy. Kalkulacja rat leasingu z kalkulatora nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

Warunki finansowe leasingu

Aby kalkulator leasingowy mógł wykonać symulację, należy wpisać do niego odpowiednie parametry. Zastanawiasz się, jakie parametry będą odpowiednie? Jeśli chcesz uzyskać dobrą symulację, zalecamy wpisać do kalkulatora leasingowego wkład własny od 1 do 45% wartości przedmiotu, okres leasingu od 24 do 84 miesięcznych rat dla samochodów, zaś kwotę wykupu 19% przy okresie 24 miesięcy oraz 1% przy pozostałych okresach.

Koszty umowy leasingu

Każda umowa leasingowa wiąże się z pewnymi kosztami. Aby później nie przeżyć rozczarowania i na darmo nie tracić czasu, lepiej od razu dowiedzieć się, czego właściwie musimy się spodziewać. Z reguły na koszty leasingu operacyjnego lub finansowego składa się kilka elementów i mogą do nich należeć:

kalkulator leasingu obrazek 5
koszty opłaty wstępnej, rat leasingu, kwoty wykupu,
stała opłata administracyjna lub koszty dodatkowe wynikające z tabel opłat dodatkowych
koszty ubezpieczenia komunikacyjnego pojazdów,
koszty dodatkowych ubezpieczeń: GAP/ LIFE/ OCHRONA PRAWNA
w przypadku samochodów używanych koszty rejestracji, wyceny,
przy wynajmie długoterminowym należy liczyć się z kosztami serwisowania (zgodne ze wskazówkami firmy leasingowej), kosztami za przekroczenie limitu przebiegu, kosztami z tytułu pogorszonego stanu technicznego pojazdu przy jego zwrocie.

Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że nie wszystkie opłaty obowiązują w każdej firmie leasingowej. Dlatego po raz kolejny okazuje się, że dobre rozeznanie, jak również kalkulator leasingowy, może okazać się pomocny. Wystarczy dobrze przeanalizować warunki leasingu, opłaty oraz wykonać kalkulację leasingu, by rozwiać wszystkie swoje wątpliwości.

Tarcza podatkowa w leasingu

Omawiając poszczególne zagadnienia związane z leasingiem, nie sposób pominąć tarczy podatkowej. Pod jej nazwą skrywa się suma kosztów podatkowych uzyskanych przez umowę leasingu, która leasingobiorca może odliczyć od podstawy opodatkowania. Skutkuje to zmniejszeniem podatku dochodowego. Tak więc tarcza podatkowa to termin, który oznacza kwotę wydatków poniesionych z tytułu leasingu, jakie są kosztem uzyskania przychodu, a więc czymś, co sprawia, że podatek dochodowy się obniża.

Zmiany w opodatkowaniu leasingu w 2019 roku

Do roku 2019 obowiązywały przepisy, które pozwalały wszystkie wydatki zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Jednak z 1 stycznia 2019 roku wszystko uległo zmianie i narzucone ograniczenia co do kwoty, którą można wyliczyć w koszty. Aby dobrze rozliczyć koszty leasingu w podatku, warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, bo dzięki temu możemy zaoszczędzić sobie wielu nieprzyjemności.

Skoro jesteśmy już w tematyce podatków, to warto również omówić same raty leasingu. W leasingu operacyjnym raty ponoszone z tytułu leasingu są dla leasingobiorcy kosztem uzyskania przychodu. Zgodnie z zasadami leasingobiorca może również nabyć przedmiot leasingu po spłacie umowy z kwotę wykupu. Zwykle wysokość kwoty wykupu wynosi 1%, ale to nie stanowi reguły i kwota wykupu w ostateczności może też być wyższa.

Leasing samochodu a kalkulator leasingowy

Kalkulator leasingowy można wykorzystać do obliczenia rat leasingu samochodu zarówno nowego, jak i używanego w wybranej przez siebie marce (każda marka jest dozwolona). Warto mieć świadomość, że za każdym razem kalkulator leasingowy może pokazać inną ofertę leasingu. Wszystko dlatego, że symulacja jest zależna od takich parametrów jak wartość pojazdu, rok produkcji i czasem także wybrana marka pojazdu.
Kalkulator leasingowy 1

Z pomocą kalkulatora szybko można przeliczyć różne warianty pożyczki i dowiedzieć się, jakie będą raty leasingu. To jednak nie wszystko, ponieważ kalkulator zapewnia dostęp do informacji o opłatach leasingowych. I tak z kalkulatorem leasingowy możemy zebrać wszystkie potrzebne nam dane i dokonywać symulacji:

 • samochodów osobowych,
 • samochodów dostawczych i ciężarowych,
 • ciągników siodłowych i naczep,
 • maszyn i urządzeń,
 • pojazdów i sprzętu rolniczego
 • oraz innych środków trwałych.

Obliczanie leasingu na samochody osobowe

Najczęściej kalkulator leasingowy wykorzystywany jest do przeliczenia leasingu na samochody osobowe marek: Audi, BMW, Ford, Hyundai, Kia, Opel, Mazda, Volvo, Toyota, Volkswagen oraz Skoda. Jednak oferuje on o wiele więcej możliwości i Klienci mogą za jego pomocą przeliczyć leasing na samochody innych marek, w tym m.in.: Alfa Romeo, Dacia, Lexus, Hyundai, Isuzu, Jeep, Renault,  Honda, Citroen, Fiat, Mini, Suzuki, Tesla, Jaguar,  Seat, Mitsubishi, czy Subaru.

auto w leasing dla nowych firm

Jesteśmy po to, by pomóc w obliczeniu leasingu na wybrany samochód. Za pomocą naszego kalkulatora można obliczyć jednakowo leasing na samochody nowe, jak i używane. Wybrany pojazd można sfinansować za pomocą leasingu operacyjnego, leasingu finansowego, czy pożyczki leasingowej. Warto również wspomnieć, że wybrany pojazd można także sfinansować za pomogą leasingu konsumenckiego, czyli to dobra wiadomość dla osób prywatnych, gdyż one również mogą spełnić marzenia i sięgnąć po wymarzony pojazd. Leasing konsumencki oblicza się podobnie zresztą jak leasing dla firm, więc obsługa kalkulatora nie powinna nikomu sprawić trudności. 

Kalkulacja leasingu samochodu używanego

Jak już wspomnieliśmy, w leasing można wziąć jednakowo pojazdy nowe, jak i używane, które zostały wyprodukowane w roku: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012 oraz 2011 jako najstarsze 8-letnie pojazdy. Przyjęło się, że leasing samochodów używanych wiąże się z nieco wyższymi kosztami niż koszty leasingu pojazdów nowych. Ma to bezpośredni związek z większym ryzykiem dla leasingodawcy. W końcu pojazdy używane mogą być w gorszym stanie technicznym, czy mieć szkodliwą historię. Poza tym nigdy nie wiadomo, od kogo pochodzą i czy będzie potrzebny serwis pojazdu.

Dlatego też praktycznie wszystkie firmy oferujące leasing przeliczają leasing pojazdów używanych odrobinę drożej. Co więcej, zwykle też oczekują wyższej wpłaty własnej niż w przypadku samochodów nowych. Warto również mieć świadomość, że w przypadku pojazdów używanych obowiązują pewne zasady co do wieku pojazdu. Przede wszystkim w leasing można wziąć pojazd, którego maksymalny wiek auta w chwili zakończenia umowy leasingu nie przekroczy 10 lat, w niektórych firmach leasingowych wiek ten wynosi 8 lat, a nawet mniej.

Kalkulator leasingowy na samochody ciężarowe, ciągniki i naczepy

Oprócz samochodów osobowych leasingodawcy oferują także możliwość sfinansowania samochodów dostawczych i ciężarowych. Najczęściej wybierane są pojazdy marek Iveco, Fiat, Ford, Volkswagen, Peugeot, Renault. Przedmiotem leasingu mogą być również ciągniki siodłowe oraz naczepy: ciągniki siodłowe Mercedes, Renault, MAN, Scania, czy DAF.

W przypadku finansowania naczep kalkulator leasingowy pomoże obliczyć leasing i zaprezentować oferty bankowe na najlepsze marki, a wśród nich: Krone, Kogel,  Schmitz oraz polskie naczepy do ciągników siodłowych marki Zasław i Wielton.

Sprawdź też: Leasing maszyn rolniczych

Kalkulator leasingowy maszyn

W naszej ofercie znajdziesz również przejrzysty kalkulator przeznaczony do leasingu maszyn. Oblicz potencjalne koszty łatwo i przyjemnie. Kalkulator leasingowy na maszyny pozwoli Ci dowiedzieć się, z jakimi kosztami będzie wiązać się wzięcie w leasing konkretnej maszyny. Użyj naszego kalkulatora, a leasing będzie znacznie prostszy. Nasi specjaliści pomogą Ci w uzyskaniu najlepszego finansowania. Wystarczy, że wypełnisz odpowiednie pola w formularzu.

Sprawdź też: Kalkulator leasingu maszyn

Obliczanie ubezpieczenia GAP w leasingu

Po ubezpieczenie od straty finansowej GAP sięga coraz więcej osób. Pod jego nazwą skrywa się dodatkowy rodzaj ubezpieczenia do umowy leasingu. Istotą ubezpieczenia GAP jest ochrona przed utratą wartości przedmiotu leasingu w przypadku szkody całkowitej na pojeździe.  Nawet najlepszy kierowca nie jest w stanie przewidzieć wypadku, kolizji, czy też innej sytuacji, w której pojazd ulegnie całkowitemu zniszczeniu. Dlatego warto zabezpieczyć się na taką ewentualność, gdyż w przypadku szkody całkowitej, odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia GAP pokrywa utratę wartości pojazdu do wartości pełnej ceny zakupu auta.  Z pomocą naszego doradcy można nawet obliczyć składkę ubezpieczenia GAP na cały okres leasingu, czyli nawet na okres 6 lat.

Sprawdź: Ubezpieczenie GAP – rzeczywista ochrona, czy zbędny dodatek do leasingu?