Vleasing.pl

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach

Jeszcze wcale nie tak dawno temu, kiedy ktoś usłyszał, że może dostać kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach, zazwyczaj szeroko się uśmiechał. Był to uśmiech cyniczny, gdyż hasła reklamowe tego typu miały niewiele wspólnego z rzeczywistością. Banki i tak najczęściej wymagały przejścia przez skomplikowany proces weryfikacji wniosku kredytowego. Dzisiaj jednak nie są to już słowa rzucane na wiatr. Ofert tego typu jest na rynku mnóstwo i skorzystanie z nich w wielu przypadkach jest bardzo opłacalne.

Kredyt gotówkowy na dowód bez zaświadczeń o zarobkach

Na czym polegają tego typu oferty? Jedynym dokumentem, jakim będzie trzeba się wylegitymować przy zaciąganiu takiego kredytu gotówkowego, jest oczywiście dowód osobisty. Są dwa podstawowe warunki, aby bez problemu dostać taki kredyt. Pierwszy to dobra historia w BIK (choć też nie zawsze), a drugi to „bezpieczna” sytuacja finansowa i pewny sposób uzyskiwania dochodów. Skąd bank będzie wiedział o tych dochodach? Ze specjalnego oświadczenia, które należy wypełnić składając wniosek. Spokojnie jednak, jest to proces bardzo szybki, nierzadko zajmujący dosłownie kilka minut. Na pewno nie trzeba tutaj biegać z żadnymi dokumentami.

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach – na czym polega oświadczenie

W standardowym przypadku bank wymaga od przyszłego kredytobiorcy dostarczenia pewnych dokumentów. Jednym z najważniejszych jest tzw. zaświadczenie o dochodach. Wystawia je pracodawca. Zazwyczaj banki udostępniają specjalne formularze. Wystarczy uzupełnić w nich dane, następnie zabrać do swojego pracodawcy i poprosić o podpis oraz pieczątek. Tak przygotowany dokument trzeba przedstawić bankowi. Po drodze możemy być jeszcze poproszeni na przykład o ostatniego PIT-a czy wyciąg z konta bankowego. Sporo dokumentów będą musieli również dostarczyć przedsiębiorcy, którzy dokumentują dochody z własnego biznesu.

Uffff…dużo tego, prawda? Takie podejście jest zrozumiałe oczywiście wtedy, gdy na przykład wniosek dotyczy kredytu hipotecznego lub zakupu nowego auta z salonu. Nie rozbijamy się tutaj o 2-3 tysiące złotych. Gdy jednak mamy ochotę kupić na kredyt nowy telewizor czy pralkę, sprawa robi się irytująca. Widzimy w sklepie interesujący nas sprzęt i musimy obejść się smakiem. Bierzemy na początek formularz i zaczynamy cały proces dokumentowania dochodów, aby być może kilka dni później zdobyć upragniony sprzęt.

Szybki kredyt na oświadczenie

Z pomocą przychodzi szybki i prosty kredyt na oświadczenie o dochodach. Jest to dokument, który wypełniamy sami i sami również go podpisujemy. Omijamy całą procedurę wybierania się do pracodawcy. W formularzu oświadczamy, jakie dochody osiągamy i na jakiej podstawie. Podajemy tam również swoje zobowiązania finansowe. Możemy być poproszeni na przykład o wpisanie sumy rat kredytów, zobowiązań z tytułu alimentów czy kwoty łącznego limitu na kartach kredytowych. Wpisane dane potwierdzamy własnoręcznym podpisem pod groźbą kary, o czym trzeba pamiętać. Naprawdę nie polecamy więc bajkopisarstwa przy wypełnianiu takiego formularza.

Oświadczenie wysłane online i gotówka na koncie po paru minutach

kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach

Szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach jest obecnie udzielany drogą elektroniczną. Robimy to za pośrednictwem strony internetowej banku, systemu bankowości online lub poprzez aplikację mobilną. Po co w tym wszystkim dowód osobisty? W zasadzie tylko po to, aby spisać z niego swój PESEL oraz datę ważności dokumentu i jego numer. Całość wysyłamy, a system automatycznie weryfikuje taki wniosek. Trwa to przeciętnie około 15 minut, ale nierzadko bank zweryfikuje taki wniosek nawet w mniej, niż 2 minuty. Jeśli weryfikacja będzie pozytywna, w wiadomości zwrotnej zostanie wysłana umowa. Przy niej należy zatrzymać się na dłuższą chwilę.

Pamiętaj mimo wszystko o tym, aby czytać umowy

Pozytywna decyzja o przyznaniu kredytu gotówkowego nie oznacza, że już pieniądze wpłyną na konto. Najpierw dostaniemy wspomnianą wcześniej umowę. Należy się z nią zapoznać, a następnie zaakceptować, poprzez kliknięcie odpowiedniego przycisku. Dopiero po takiej akceptacji pieniądze faktycznie zostaną wypłacone na konto. Jeśli kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach brany jest za pośrednictwem systemu znajdującego się w sklepie online, pieniądze nie trafią na nasze konto, a na konto sprzedawcy.

Umowa to nie są jednak żarty i naprawdę odradzamy odruchowego klikania na „zaakceptuj” zaraz po otrzymaniu dokumentów. Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach faktycznie można dostać nawet w 2 minuty, ale lepiej dokładnie przeczytać umowę. 

Umowa kredytowa

Zweryfikujcie takie elementy umowy jak:

dane osobowe (czy na pewno się zgadzają),

koszty kredytu (wszystkie prowizje i opłaty naliczone przez bank),

czy jest możliwość wcześniejszej spłaty,

ogólne warunki kredytu,

opłaty związane z dodatkową obsługą kredytu, na przykład za czasowe zawieszenie spłaty czy wysłanie przypomnienia o przeterminowanej racie,

czy dane na oświadczeniu zostały prawidłowo podane.

Umowa powinna być tak naprawdę przeczytana od deski do deski. Tylko wtedy można świadomie korzystać z takiego produktu bankowego, znając wszystkie swoje prawa i obowiązki, jak również koszty.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach można anulować

Jeśli zdecydujesz się na wzięcie takiego kredytu online, a najczęściej właśnie w tej formie są one udzielane, spotkasz dodatkową zaletę. Standardowo jest bowiem 14 dni na rezygnację z umowy bez podawania przyczyny i bez żadnych konsekwencji finansowych. Wystarczy po prostu przesłać do banku wypełniony wniosek rezygnacji, a następnie na podane konto zwrócić pieniądze. Nierzadko banki wydłużają ten okres nawet do 30 dni.

Co w przypadku, gdy pieniądze z kredytu zostały automatycznie przelane sprzedawcy? Jeśli rezygnujesz z kredytu, gdyż ogólnie rezygnujesz z zakupu, to sprzedawca zwróci pieniądze na Twoje konto. Następnie musisz je przekazać do banku. Jeśli oczywiście rezygnujesz tylko z kredytu, to musisz oddać kwotę z własnej kieszeni.

Dużą zaletą jest również to, że najczęściej taki kredyt można spłacić przed terminem bez żadnych dodatkowych opłat i obostrzeń. Jeśli tylko masz ochotę, całą kwotę możesz oddać już przy płaceniu pierwszej raty.

Kredyt gotówkowy bez oświadczenia

Tak, taka opcja również jest możliwa i to już prawdziwa oferta bez żadnych formalności. Taką ofertę można jednak znaleźć w zasadzie jedynie we własnym banku. Zasada jest tutaj prosta. Masz konto bankowe, na które każdego miesiąca od długiego czasu przelewane są wynagrodzenia? Bankowi najczęściej takie informacje wystarczą do udzielenia niewielkiego kredytu. Najczęściej logując się jako klient do systemu, od razu widzimy maksymalną kwotę kredytu na tych zasadach, o jaką możemy się ubiegać.

Tutaj procedura opiera się już dosłownie na kilku kliknięciach. Wybieramy jedynie ilość rat, dzień spłaty raty oraz upewniamy się, że dane uzupełnione automatycznie z naszego konta są poprawne. Weryfikacja takiego wniosku trwa kilka sekund i pieniądze od razu pojawiają się na koncie.

Kredyt bez zaświadczeń przez internet

Kalkulator kredytu gotówkowego

Zainteresowała Cię taka opcja? Jeśli tak, to gorąco zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Oferujemy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach na preferencyjnych warunkach. Wystarczy tylko wypełnić wniosek na naszej stronie, co zajmuje dosłownie chwilę. Większość wniosków jest akceptowana dosłownie w kilka minut i po tym czasie od razu wysyłamy pieniądze na konto. Gwarantujemy atrakcyjne oprocentowanie, najniższe na rynku prowizje i ogromną wygodę przy wypełnianiu wniosku.

Teoretycznie kredyty tego typu oferuje w zasadzie większość banków, ale uważaj na koszty. Często szybki kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach jest po prostu kosztowny. Banki udzielają je bez zbędnych formalności, ale potrafią naliczać sobie wysokie prowizje. Zawsze zwracaj więc baczną uwagę na RRSO. Jest to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, wartość dużo istotniejsza, niż oprocentowanie. Oprocentowanie kredytu może być tylko częścią kosztów związanych z kredytem. Banki często kuszą niskim oprocentowanie, ukrywając dodatkowe koszty w prowizji. W efekcie oprocentowanie może być niskie, ale RRSO czyli łączne koszty kredytu, już wysokie.

Kredyty gotówkowe z RRSO 0%

Kredyty gotówkowe z RRSO 0%

Najatrakcyjniejsze są oferty kredytów gotówkowych tego typu udzielane bezpośrednio w sklepach. Nierzadko znajdziemy tam propozycje z RRSO na poziomie 0%. Oznacza to, że oddajemy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy. Ma to jednak pewną wadę, gdyż nie jest to już typowy kredyt gotówkowy, a na konkretny cel. Decydując się na taką opcję nigdy nie zobaczymy pieniędzy. Trafią one bezpośrednio do sprzedawcy, a my otrzymamy zakupioną rzecz. Na pewno jednak warto rozważyć tę opcję przy kupnie sprzętu AGD i RTV, mebli, roweru i innych drobniejszych rzeczy.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach przez internet – kiedy się przyda?

Tego typu oferta to opcja otrzymania dodatkowego zastrzyku gotówki, którą można przeznaczyć na dowolny cel. Pamiętaj, że na oświadczenie najczęściej można otrzymać maksymalnie kilkanaście, czasem kilkadziesiąt tysięcy złotych. Najczęściej są to jednak pożyczki drobniejsze, na kwoty rzędu 2-3 tysięcy złotych.

Jest to idealne rozwiązanie na przykład wtedy, gdy planuje się większą podróż wakacyjną. Z takiego kredytu można również sfinansować montaż instalacji gazowej w aucie czy poważniejszy remont silnika. Wiele osób pożycza w ten sposób pieniądze na leczenie czy na zorganizowanie wesela. Tak naprawdę nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Trzeba po prostu pamiętać o tym, że kredyt ten należy traktować jako dodatkowy zastrzyk gotówki.

Ponieważ banki dużo ryzykują na takich kredytach, to najczęściej opłaty są dość wysokie. Chcąc pożyczyć więcej pieniędzy lepiej zdecydować się na klasyczny kredyt. Generuje on wiele formalności do zrealizowania, ale za to na dłuższą metę będzie sporo tańszy.

Pożyczka bez BIK i zaświadczeń

Chcielibyśmy przy okazji poruszyć temat tzw. kredytu bez BIK. Czym jest BIK? To Biuro Informacji Kredytowej, specjalna baza, w której zapisywana jest historia kredytowa każdej osoby. Historia ta może być pozytywna, ale także negatywna. Jeśli zalegaliście ze spłatą kredytów, to będzie to odnotowane w tym systemie i utrudni Wam uzyskanie kolejnych pieniędzy. Nierzadko zła historia w BIK nawet całkowicie blokuje drogę do kredytu.

Na rynku dostępne są jednak propozycje kredytów bez BIK. Oferują je najczęściej instytucje finansowe, a nie banki i nie mają one nic wspólnego z kredytami bez zaświadczeń. Firma po prostu nie sprawdzi historii kredytowej, ale najczęściej dobrze zweryfikuje finanse swojego klienta. Po takie oferty sięgają prawie zawsze osoby ze złą historią kredytową, a więc ryzyko dla instytucji finansowej jest tutaj duże. Przestrzegamy więc przed tymi ofertami. Zabezpieczeniem są najczęściej wysokie prowizje i takie kredyty po prostu są drogie.

Czy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach ma jakieś wady?

wady kredytu gotówkowego

Poznałeś już dość dokładnie podstawowe zalety tego produktu finansowego. To przede wszystkim możliwość szybkiego pozyskania drobnego finansowania, minimum formalności, wygoda oraz oszczędność czasu. Czy w takim razie ten produkt jest pozbawiony wad? Teoretycznie faktycznie tak jest, ale na horyzoncie rysuje się jedna wada, która tak naprawdę ma związek z ludzką psychiką i nadmierną roztropnością.

Łatwość pozyskania dodatkowych pieniędzy bardzo kusi. Idziemy do sklepu i widzimy coś ciekawego za kilkaset złotych, ale portfel świeci pustkami. Szybko wypełniamy więc wniosek kredytowy na swoim smartfonie i parę minut później wychodzimy ze sklepu z upatrzonym produktem. Wszystko pięknie, ale wiele osób potrafi się zapominać. Kredyty tego typu często brane są bez opamiętania. W pewnym momencie zadłużony zaczyna zauważać, że coś jest nie tak, gdyż suma rat niebezpiecznie zbliża się do wysokości osiąganych dochodów.

Co wtedy? Część osób przystopuje i zacznie zaciskać pasa, aby możliwie najszybciej rozwiązać ten problem. Niektórzy jednak pójdą dalej. Wezmą kolejny kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach tylko po to, aby spłacić częściowo te poprzednie.

Nie zadłużaj się

To niestety droga donikąd i tylko pozorne załatwianie problemu. Dług tak naprawdę rośnie, a oddala się od siebie jedynie ostateczną jego egzekucję. Tak zaczyna się tzw. pętla zadłużenia, o której być może już słyszałeś. Dłużnik zadłuża się coraz bardziej, bierze kolejne kredyty i tylko pogarsza swoją sytuację. Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach to godny polecenia i atrakcyjny produkt, ale zawsze trzeba podchodzić do tego z głową.

Kontroluj swoje finanse. Przed wzięciem kolejnej pożyczki podsumuj swoje stałe wydatki miesięczne, zestaw je z dochodami i dodaj ratę nowego kredytu. Tylko tak możesz upewnić się, że Twoja sytuacja finansowa pozwala na kolejne zadłużenie.

Pożyczka bez zaświadczeń online

kredyt-bg

Jeśli więc masz jakieś pilne potrzeby zakupowe, jedziesz na wakacje czy chcesz spełnić swoje marzenia, po prostu zgłoś się do nas. Mamy kredyty na bardzo preferencyjnych warunkach. Wystarczy wypełnić krótki wniosek, podać podstawowe informacje o swoich dochodach i zaczekać dosłownie chwilę na decyzję. To oferta wyjątkowo elastyczna. Czas spłaty można bez problemu dopasować do swoich możliwości. Sprawdź naszą ofertę już dziś.