Vleasing.pl

Kredyt konsolidacyjny

Zmagasz się z wieloma zobowiązaniami finansowymi i szukasz sposobu na uproszczenie swoich płatności? Kredyt konsolidacyjny może być rozwiązaniem, którego potrzebujesz. Umożliwia on połączenie wszystkich Twoich kredytów w jeden, z jedną miesięczną ratą, co może pomóc w zarządzaniu budżetem i obniżeniu kosztów. Sprawdź, jak możemy Ci pomóc w uporządkowaniu Twoich finansów.

Kwota kredytu nawet do 350 000 zł
Elastyczny okres kredytowania od 6 do 12 lat
Pomoc w uzyskaniu najlepszego kredytu konsolidacyjnego

Wyślij zapytanie o kredyt konsolidacyjny

Szukasz kredytu konsolidacyjnego? Chcesz zmniejszyć swoje miesięczne opłaty i masz pewność, że konsolidacja pomoże ci w tym? Wypełnij formularz i otrzymaj najlepszą ofertę na konsolidacje kredytów.

1. Informacje o kredycie

Adres e-mail: (*)
Field is required!
Wybierz kwotę kredytu
To pole jest wymagane
Numer telefonu: (*)
To pole jest wymagane
Okres spłaty:
To pole jest wymagane

1. Informacje uzupełniające

Imię i nazwisko: (*)
To pole jest wymagane
Uwagi:
Field is required!
Field is required!

Jak wygląda proces przyznania kredytu konsolidacyjnego?

1. Wypełniasz formularz

Na naszej stronie w łatwy sposób obliczysz ratę dla każdego kredytu.

2. Kontaktujemy się z Tobą

Nasz doradca przedstawi najlepsze oferty na kredyt konsolidacyjny

3. Kompletujesz dokumenty

Z pomocą eksperta wypełniasz i kompletujesz niezbędne dokumenty

4. Podpisz umowę

Kredyt konsolidacyjny podpiszesz nie wychodząc z domu

Masz pytania związane z kredytem konsolidacyjnym?

Nasi doradcy niezobowiązująco wyjaśnią wszelkie kwestie związane z kredytami.
Zamów niezobowiązująca rozmowę lub wypełnij nasz formularz kontaktowy.

1. Dane kontaktowe

Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!
 • -- wybierz sprawę --
 • Kredyt i pożyczki
 • Leasing
 • Ubezpieczenia
 • Inne
Field is required!
Field is required!
starszy specjalista ds ubezpieczen

Kredyt konsolidacyjny – FAQ

Masz pytania dotyczące kredytu konsolidacyjnego? Zebraliśmy najczęściej zadawane pytania, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć, jak działa kredyt konsolidacyjny i jak może pomóc w zarządzaniu Twoimi finansami. Przeczytaj poniższe odpowiedzi, aby dowiedzieć się więcej o tym, jakie korzyści niesie ze sobą konsolidacja kredytów oraz jak przebiega cały proces. Jeśli masz dodatkowe pytania, nasz zespół doradców jest do Twojej dyspozycji!

Spłacasz kilka kredytów w różnych bankach? Dziś większość osób, planując poważniejsze zakupy, wspiera się właśnie takim finansowaniem. Raty tych kredytów wypadają najczęściej w różnych terminach, różnią się wysokością, a do tego inne są numery rachunków do spłat. Czy myślałeś kiedyś nad tym, aby skonsolidować wszystkie te pojedyncze zadłużenia? Kredyt konsolidacyjny to w wielu przypadkach wygodne i opłacalne rozwiązanie?

To z całą pewnością jeden z popularniejszych produktów finansowych oferowanych przez banki. Mnóstwo zobowiązań, niskie zarobki, ale pomimo tego duże wymagania wobec standardu życia. Większość osób chociaż raz w życiu wspomagała się kredytem, a duża część ma w tym względzie ogromne doświadczenie. Co ważne, coraz więcej osób spłaca jednocześnie nawet kilka kredytów.

Czasem rodzi to pewne komplikacje natury finansowej. Problemy ze spłatą zadłużenia mogą wynikać oczywiście z przecenienia własnych możliwości – co niestety zdarza się zbyt często. Nierzadko jednak powodem problemów ze spłatą są wydarzenia życiowe. Zapadnięcie na poważną chorobę czy wesele dziecka to tylko przykłady sytuacji, które mogą zdestabilizować domowe finanse.

Wtedy spłacanie rat wielu kredytów nagle może okazać się ponad siły. Unikanie regulowania swoich zobowiązań to najgorsze, co można zrobić. Kredyt konsolidacyjny będzie w takiej sytuacji najlepszych rozwiązaniem. Jego celem jest połączenie kilku długów w jeden większy. Ułatwienie w spłacie wynika jednak z tego, że bank może po konsolidacji wydłużyć okres spłaty. To przekłada się na niższą, łatwiejszą do spłaty ratę.

Musisz jednak mieć świadomość tego, że nie każdy dług da się skonsolidować. Z założenia jest to produkt dedykowany osobom zadłużonym w bankach. Bez problemu połączysz ze sobą kredyt gotówkowykredyt samochodowykredyt hipoteczny oraz zadłużenie z kart kredytowych.

Nie możesz natomiast odciążyć się w ten sposób od chwilówek oraz wszystkich tych pożyczek, które zaciągnąłeś w tzw. parabankach. Ogromną zaletą kredytu konsolidacyjnego jest jego elastyczność. Bank jest zazwyczaj otwarty na propozycje związane z terminem spłaty oraz wysokością miesięcznej raty. Dzięki temu możesz dopasować zobowiązanie finansowe do swoich aktualnych możliwości.

Pamiętaj, unikając spłacania rat, ryzykujesz wpisem do BIK-u oraz KRD. Obecność w tych bazach utrudni lub nawet całkowicie uniemożliwi Ci zaciągnięcie kredytów w przyszłości. Co jednak najgorsze, unikając płacenia, tak naprawdę tylko się pogrążasz. Banki naliczają odsetki i Twoje zadłużenie z każdym miesiącem coraz bardziej rośnie.

Jeśli borykasz się z problemami finansowymi, już dziś wybierz kredyt konsolidacyjny. Z nami szybko i bez konieczności wychodzenia z domu znajdziesz najlepszą ofertę na rynku!

Jest jeszcze jeden powód, dla którego nie powinieneś zwlekać z konsolidacją – jeśli masz kłopoty finansowe. Jeśli zaczniesz zalegać z ratami kredytów, czy też pożyczek i trafisz do KRD, bank z dużym prawdopodobieństwem nie udzieli Ci takiego kredytu!

Tworzysz w ten sposób błędne koło i dlatego zawsze działaj szybko, kiedy tylko dostrzeżesz narastające problemy finansowe. Banki nie traktują konsolidacji, jako sposobu na oddłużenie, a więc nie dają dostępu do tego produktu wszystkim. Składając wniosek o kredyt, przejdziesz standardową, bankową weryfikację wiarygodności oraz sytuacji finansowej.

Bank na pewno poprosi Cię o zaświadczenie o dochodach. Zostaniesz również sprawdzony w bazach BIK oraz KRD. Jeśli gdzieś pojawi się problem, wniosek o udzielenie kredytu prawie na pewno zostanie odrzucony.

Nie zwlekaj więc – jeszcze dziś złóż wniosek o kredyt konsolidacyjny. Dzięki naszej pomocy możesz mieć pewność, że znajdziesz najlepszą ofertę. Z prostym w obsłudze kalkulatorem w kilka chwil porównasz propozycje wszystkich banków. Nie musisz nawet wychodzić z domu, aby odciążyć swoje domowe finanse i dać sobie szansę na oddłużenie.

Pamiętaj, aby nie traktować konsolidacji jako sposobu na zwiększenie wygody spłaty wielu zobowiązań. Masz kilka kredytów, ale nie masz żadnych problemów z ich spłacaniem? W takim razie konsolidacja nie jest dla Ciebie.

Ideą tego produktu jest nie tylko połączenie wielu rat w jedną, co obniżenie wysokości miesięcznego zobowiązania. Nie odbywa się to jednak za darmo. Konsolidacja oznacza najczęściej wydłużenie terminu spłaty. W efekcie łączna rata jest niższa, ale w ujęciu ogólnym koszt całego kredytu będzie wyższy. Z tego powodu kredyt konsolidacyjny polecamy wszystkim osobom w trudnej sytuacji finansowej.

Dzięki elastyczności tych produktów, raty można spłacać nawet przez 120 miesięcy! Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji, która zawsze jest skrupulatnie analizowana przez bank. Oczywiście decydując się na takie rozwiązanie, nie będziesz musiał już płacić kilku rat w różnych dniach miesiącach. Są one skumulowane i sam wybierasz dzień, w którym spłata będzie dla Ciebie najwygodniejsza.

Czas zebrać wszystkie dotychczasowe informacje, wskazując największe zalety oraz wady kredytów konsolidacyjnych. Zacznijmy więc od tych pozytywnych aspektów, do których zalicza się przede wszystkim:

 • wyraźne obniżenie miesięcznej raty (przypominamy, że konsolidacja nie zmniejsza zadłużenia jako takiego, ale zmniejsza obciążenie związane z jego spłacaniem),
 • wydłużenie okresu spłaty wszystkich kredytów, co jest oczywiście konsekwencją obniżenia wysokości miesięcznej raty,
 • szansa na niższe oprocentowanie (bardzo możliwe, że część Twoich kredytów jest wysoko oprocentowania, dzięki konsolidacji możesz negocjować nie tylko wspólne warunki dla wszystkich długów, ale w niektórych przypadkach nawet lepsze),
 • spłata zadłużenia w najlepszym momencie (większość osób dostaje wynagrodzenie raz w miesiące, a kredyty spłaca w różnych terminach, dzięki konsolidacji wybierasz jeden, najdogodniejszy termin spłaty zadłużenia),
 • jeśli Twoja zdolność kredytowa jest odpowiednia, możesz wnioskować o dodatkową gotówkę przy konsolidacji,
 • zebranie wszystkich kredytów w jedną ratę.

Jak zapewne doskonale wiesz, na tym świecie nic nie jest idealne i dotyczy to oczywiście również kredytów konsolidacyjnych. Ich wada jest w zasadzie jedna – zwiększenie zadłużenia. Musisz mieć świadomość tego, że wydłużenie okresu kredytowania i zmniejszenie rat oznacza większy dług. Dzięki temu rozwiązaniu łatwiej Ci go spłacić, ale ostatecznie oddasz dużo więcej, niż pierwotnie miałeś. Z tego powodu wybieraj konsolidację tylko wtedy, gdy naprawdę czujesz, że ze spłatą wszystkich zobowiązań mogą być problemy.

Powinieneś mieć świadomość tego, że konsolidacja może mieć różną formę i zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb oraz wielkości zadłużenia. Obecnie największą popularnością cieszą się konsolidacyjne kredyty gotówkowe. W ich przypadku nie potrzeba dodatkowego zabezpieczenia majątkowego. Kredytobiorca musi jednak liczyć się z wyższym oprocentowaniem.

Druga opcja to hipoteczny kredyt konsolidacyjny, który dedykowany jest przede wszystkim osobom z bardzo dużym zadłużeniem. W tym przypadku dług można rozłożyć nawet na 30 lat, a oprocentowanie jest stosunkowo atrakcyjne. Wynika to jednak z faktu, że bank wymaga zabezpieczenia i jest nim oczywiście hipoteka. Choć w wielu przypadkach jest to opcja atrakcyjna, trzeba pamiętać o tym, że wiąże się ona z ogromną ilością formalności.

Jest jeszcze opcja kredytu hipotecznego bez sprawdzania BIK. Oba opisane wcześniej przypadki wiążą się z posiadaniem odpowiedniej zdolności kredytowej i dobrej historii w BIK. Teoretycznie można tego uniknąć, ale takie produkty finansowe posiadają wyłącznie tzw. parabanki, czyli firmy pożyczkowe. Odradzamy korzystanie z tych ofert – w większości przypadków wiążą się z bardzo wysokimi kosztami.

Gdy nagle tracisz pracę, ulegasz wypadkowi czy zapadasz na poważną chorobę, to wiesz, że wynikające z tego powodu kłopoty finansowe będą trwać długo. To idealny moment na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego.

Są jednak sytuacje, które tylko czasowo powodują problemy finansowe. Doskonałym tego przykładem jest np. uszkodzenie dachu przez wiatr albo poważna usterka samochodu. Stać Cię na poradzenie sobie z tym, ale wiesz, że z tego powodu w najbliższych tygodniach zapłacenie rat kredytów w terminie może być problemem. Wiesz jednocześnie, że po następnej wypłacie wszystko wróci do normy. Nie bierz wtedy kredytu konsolidacyjnego – to po prostu się nie opłaca. Lepiej sięgnąć w takiej sytuacji po pożyczki lub nawet i chwilówki – zakładając oczywiście, że będziemy posiadać pieniądze na spłatę zobowiązań.

Jest jeszcze prostsze rozwiązanie, o którym być może nie wiedziałeś – wakacje od kredytu. Większość banków oferuje taką możliwość swoim klientom. To opcja zawieszenia (zamrożenia) zobowiązania finansowego na pewien okres, np. 2 miesiące. W tym czasie nie płacisz rat, a bank nie nalicza dodatkowych odsetek. Oczywiście okres spłaty kredytu wydłuży się o czas wspomnianych wcześniej wakacji. Jeśli chcesz z tego skorzystać, po prostu skontaktuj się z bankiem. Zazwyczaj można pozwolić sobie na takie odroczenie raty dwukrotnie w ciągu roku kalendarzowego.

Pamiętaj, że zanim podpiszesz konkretną umowę, powinieneś porównać ze sobą najwięcej ofert, jak to tylko możliwe. Nie skupiaj się tylko na propozycji Twojego banku, którego na konto regularnie są przelewane wynagrodzenia.

Im więcej ofert ze sobą porównasz, tym większą masz szansę na znalezienie kredytu nie tylko najlepiej dopasowanego do potrzeb, ale także najtańszego. Z pomocą przychodzi nasze narzędzie, z którego bez przeszkód możesz skorzystać nawet teraz. Wypełniając formularz, otrzymasz ranking wielu atrakcyjnych ofert z rynku. Dowiesz się, z jakimi kosztami wiąże się konkretny kredyt, czego wymaga bank i kiedy dokładnie będzie trzeba spłacać zobowiązanie. Poznasz również oprocentowanie i wielu innych informacji, które pomogą Ci w podjęciu trafnej decyzji.

Widziałeś reklamę kredytu z oprocentowaniem 0% i myślisz, że to świetna oferta? Prześwietl ją dokładnie! Bardzo możliwe, że po zsumowaniu wszystkich rat wyjdzie Ci dużo większe zadłużenie, niż myślałeś. Jak to możliwe? Banki zarabiają na kredytach nie tylko poprzez ich oprocentowanie. Skoro była informacja, że wynosi ono 0% to faktycznie, tak jest. W oprocentowanie nie wlicza się jednak prowizji i różnych kosztów związanych z obsługą zadłużenia, która naliczają sobie banki.

To z tego powodu za kredyt 0% możesz zapłacić i to naprawdę sporo. RRSO to jedyny wyznacznik faktycznych kosztów zadłużenia. Jest to roczna stopa oprocentowania, wartość kumulująca oprocentowanie wraz z wszystkimi prowizjami i dodatkowymi opłatami. Jeśli kredyt, który chcesz wziąć, ma RRSO 10% to znaczy, że każdego roku zapłacisz za niego 10% swojego zadłużenia.

Zawsze kieruj się tym parametrem. W przypadku banków się to nie zdarza, ale już w firmach pożyczkowych RRSO może opiewać nawet na setki procent! Kontroluj to i nie daj się wpuścić w zadłużenie, którego nigdy nie będziesz w stanie spłacić.

Dziś banki pozwalają rozłożyć raty kredytu konsolidacyjnego na naprawdę wiele długich lat. Nie skupiaj się jednak wyłącznie na najdłuższym okresie kredytowania. Rata w takim przypadku faktycznie będzie mała, ale pamiętaj, że taki kredyt w ostatecznym rozrachunku będzie Cię kosztować mnóstwo pieniędzy.

Korzystając z naszej pomocy, będziesz mógł porównać ze sobą miesięczne raty zależnie od okresu kredytowania. Na niższy koszt kredytu konsolidacyjnego wpływ ma kilka istotnych czynników. Postaraj się dobrać rozwiązanie najbardziej optymalne. Oznacza to, że kredyt z jednej strony nie będzie spłacany zbyt długo, ale jednocześnie jego rata będzie dla Ciebie akceptowalna i zapewni płynność finansową.

Gdy będziesz starać się o kredyt konsolidacyjny, bank zapewne zaproponuje Ci dodatkową gotówkę. Są to „ponadprogramowe” pieniądze, które będziesz mógł wykorzystać na dowolny cel. Opcja wydaje się atrakcyjna, ale zastanów się, czy naprawdę jest Ci to aż tak niezbędne. Skoro starasz się o taką pożyczkę, to zapewne już masz problemy finansowe. Biorąc dodatkowe pieniądze, tylko niepotrzebnie zwiększasz swoje zadłużenie. Pamiętaj, że już sama konsolidacja sprawia, że dług znacząco wzrośnie.

Oczywiście są sytuacje, w których pieniądze te faktycznie mogą się przydać. Docenią to osoby np. w czasie rehabilitacji, które zyskają dodatkowe środki finansowe na leki oraz różne zabiegi pielęgnacyjne. Zawsze jednak pamiętaj o kosztach i rozsądnie korzystaj z takich propozycji. Jeśli dodatkowe pieniądze nie są Ci pilnie potrzebne, po prostu ich nie bierz.

Faktycznie banki najchętniej proponują takie produkty finansowe własnym klientom. Są to osoby z rachunkami osobistymi, na które regularnie jest przelewane wynagrodzenie. To nie oznacza jednak, że w innym banku nie dostaniesz takiego kredytu. Co więcej, często to właśnie te oferty są dużo lepsze i dlatego warto już teraz skorzystać z naszego formularza.

Owszem, wzięcie kredytu konsolidacyjnego w innym banku może oznaczać konieczność otwarcia rachunku osobistego. Dziś jednak jego prowadzenie zazwyczaj jest darmowe, a nawet jeśli są opłaty, to po ich zsumowaniu z kosztami kredytu dalej może być bardzo atrakcyjnie.

Oczywiście nie zniechęcamy do takiego kroku. Sprawdź, jakie warunki proponuje Ci Twój bank, ale jednocześnie skorzystaj z naszej pomocy i zapoznaj się z pełniejszym rankingiem ofert.

Wniosek o taki kredyt ma standardową formę, a więc potrzebujesz przede wszystkim dowodu osobistego oraz udokumentowania dochodów. Wbrew pozorom nie musisz mieć umowy o pracę. Dla banku najważniejsze jest to, aby dochód był stały. Najlepiej, jeśli pracujesz w konkretnym miejscu już dłuższy czas. Przy umowach cywilnoprawnych, szczególnie tych bezterminowych z w miarę wysokim dochodem, nie powinno być większych problemów.

Jedyną różnicą, względem zwykłych kredytów, jest udokumentowanie swojego zadłużenia. Jeśli łączysz raty z kilku banków, będziesz musiał przedstawić umowy potwierdzające, że faktycznie korzystasz z tych produktów finansowych. Szczegóły poznasz jednak w czasie składania wniosku. Każdy bank ma trochę inne procedury i dlatego forma uzyskania kredytu jest zależna od konkretnej oferty.

Niezależnie od tego, czego oczekujesz od kredytu konsolidacyjnego, nigdy nie ufaj przeczytanym reklamom albo informacjom udzielonym przez pracownika banku. Dostajesz do podpisania umowę? Nie rób tego bez zastanowienia. Nie musisz się też spieszyć. Jeśli chcesz zapoznać się z nią dokładnie, pracownik banku powinien wręczyć Ci jej kopię. Wróć do domu i na spokojnie przeanalizuj wszystkie jej zapisy. Zadanie jest łatwiejsze, gdy robisz wszystko online. Pamiętaj, że informacja o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku kredytowego nie oznacza, że umowę musisz zaakceptować tu i teraz. Pobierz kopię na komputer i dokładnie ją przestudiuj.

Mamy świadomość tego, że banki posługują się często niezrozumiałym, prawniczym językiem. Jeśli nie rozumiesz jakichś zapisów, nie wahaj się skorzystać z pomocy specjalistów. Możesz zgłosić się nawet do nas! Dokładnie prześledzimy zapisy dokumentu i upewnimy się, że są one zgodne z prawem. Co więcej, dzięki nam oszczędzisz czas, gdyż sami zajmiemy się dopasowaniem oferty do Twoich potrzeb.

Niezależnie od tego wszystkiego jeszcze raz podkreślamy – nigdy nie podpisuj umowy w ciemno! Często dotyczy ona naprawdę dużego zadłużenia na wiele lat. Chcesz później dowiedzieć się, że oferta nie do końca jest zgodna z tym, co sobie wyobrażałeś?

Kredyt konsolidacyjny online

Chcesz skonsolidować swoje obecne zobowiązania, ale nie chcesz, aby koszt kredytu znacznie wzrósł? Wypełnij nasz formularz, a nasi specjaliści skontaktują się z Tobą. Dobierzemy dla Ciebie najlepszy kredyt konsolidacyjny, który pozwoli na lżejszą spłatę zobowiązań, ale przy tym całkowity koszt kredytu nie wzrośnie znacznie. Pomożemy również przy całym procesie, w tym i analizy umowy kredytowej.