Vleasing.pl

Leasing ciężarówek

Najlepsza oferta na samochody ciężarowe

Prowadzenie działalności gospodarczej związanej z transportem wymaga posiadania samochodów ciężarowych. Jeżeli planujesz rozwinąć swoje przedsiębiorstwo lub myślisz o otworzeniu firmy transportowej, skorzystaj z wygodnej opcji leasingowania ciężarówki! Nasza firma specjalizuje się w finansowaniu branży transportowej: od wielu lat, udzielamy leasingi na pojazdy ciężarowe, ciągniki siodłowe, naczepy, samochody dostawcze i inne. Aby uzyskać finansowanie na pojazd ciężarowy, wypełnij nasz formularz po prawej stronie, a nasz specjalista przygotuje najlepszą ofertę na rynku.

Zaufaj naszym doświadczonym doradcom, którzy przygotują dla ciebie indywidualną ofertę - sprawdź, jak oszczędnym rozwiązaniem jest leasing ciężarówki i zdecyduj się na najlepsze rozwiązanie dla twojej firmy!
Wystarczy, że dostarczysz nam wyłącznie podstawowe dokumenty, a o podjętej przez nas decyzji poinformujemy cię drogą elektroniczną.
Decydując się na leasing samochodu ciężarowego w naszej firmie, decyzję o przyznaniu finansowania wybranego auta otrzymasz w krótkim czasie - może być to już nawet tego samego dnia, w którym złożyłeś wniosek
Nasi pracownicy zajmą się wszelkimi niezbędnymi formalnościami!

Leasing ciężarówek - formularz

 

Złóż prosty wniosek o leasing, a nasz ekspert ds. finansowania przedstawi Tobie najlepszą ofertę na leasing ciężarówek. Otrzymasz zestawienie najlepszych propozycji leasingu, skrojonych pod indywidualne potrzeby i dopasowanych do Twoich finansowych możliwości. Szybko przekonasz się, że leasingowanie ciężarówki to bardzo opłacalne rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mógł bez przeszkód rozwijać swoją firmę!

Przedmiot leasingu (*)
 • - wybierz przedmiot leasingu -
 • Samochody osobowe i dostawcze
 • Motocykle i quady
 • Samochody ciężarowe i autobusy
 • Obrabiarki i centra obróbcze
 • Maszyny budowlane i drogowe
 • Wózki widłowe i podnośniki
 • Linie produkcyjne
 • Plotery i maszyny drukarskie
 • Produkcja spożywcza i gastronomia
 • Nowe technologie
 • Komputery
 • Oprogramowanie
 • Meble i wyposażenie biura
 • Meble i sprzęt medyczny
 • Ciągniki i maszyny rolnicze
 • Nieruchomości biurowe
 • Magazyny
 • Centra logistyczne
 • Nieruchomości produkcyjne
 • Inne
To pole jest wymagane
Opisz przedmiot leasingu lub podaj link do strony www z przedmiotem: (*)
To pole jest wymagane
Wartość NETTO przedmiotu:
To pole jest wymagane
Rok jego produkcji, jeśli znasz:
To pole jest wymagane
Stan przedmiotu leasingu:
To pole jest wymagane
Oczekiwane warunki leasingu
Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Wysokość wpłaty wstępnej w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
Field is required!
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane
Informacje podstawowe
NIP firmy: (*)
To pole jest wymagane
Nr tel. komórkowego: (*)
To pole jest wymagane
Osoba do kontaktu:
To pole jest wymagane
Adres e-mail: (*)
To pole jest wymagane
Informacje finansowe
Za ostatni rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Za bieżący rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Status własny/swojej firmy w bazach BIK, KRD, BIG oceniasz, jako:
To pole jest wymagane
Informacje, które wspomogą dobór optymalnej oferty
Podaj tutaj wszystko, co uważasz za istotne:
Pole opcjonalne
Field is required!
To pole jest wymagane

Zaznacz, że nie jesteś robotem (weryfikacja CAPTCHA)

Szybki i prosty formularz

Poniższy formularz on-line wypełnisz maksymalnie w 5 minut.

Najlepsza oferta leasingowa

Wybór dobrej oferty leasingowej ma kluczowe znaczenie dla całościowego kosztu inwestycji.

Gwarantujemy profesjonalizm

Mottem naszej pracy jest profesjonalna obsługa każdego Klienta.

Co to jest leasing ciężarówek?

Taka opcja finansowania pojazdów ciężarówek w żaden sposób nie różni się od ogólnych zasad związanych z leasingiem dedykowanym przedsiębiorcom. Idea leasingu ciężarówek jest tutaj bardzo prosta.

Leasingodawca zakupuje konkretny pojazd i oddaje go swojemu klientowi w użytkowanie na określony czas. W okresie tym leasingobiorca jest zobowiązany do wpłacania comiesięcznych rat, które mają ostatecznie doprowadzić do spłaty wartości pojazdu. W większości przypadków na koniec umowy leasingobiorca ma pierwszeństwo w wykupie pojazdu na własność, ale nie musi tego robić. Najczęściej cena wykupu jest bardzo niska, nierzadko na poziomie 1% wartości początkowej.

Wszystko wydaje się proste, ale jednocześnie do złudzenia przypomina tradycyjny kredyt. Różnica polega teoretycznie na tym, że nie dostajemy do ręki pieniędzy, za które zakupimy pojazdy. Dostajemy po prostu sam pojazd do dyspozycji. 

Leasing ciężarówki - najważniejsze korzyści

Zastanawiasz się, czy wzięcie pojazdu ciężarowego w leasing to korzystne rozwiązanie. Finansowanie to ma wiele zalet i zostanie szczególnie docenione przez firmy dopiero wchodzące na rynek lub małe, dysponujące ograniczonymi środkami pieniężnymi. Do najważniejszych korzyści należy zaliczyć:

Brak wpływu na zdolność kredytową

Leasingowanie ciężarówki nie obniży zdolności kredytowej, a więc przedsiębiorca może jednocześnie wziąć kredyt na inne ważne inwestycje.

Możliwość rozłożenia kosztów na wiele rat

Ciężarówki niestety są bardzo drogie i ich zakup za gotówkę wiąże się z ogromną inwestycją. W przypadku leasingu koszty te można rozłożyć na wiele rat. Co więcej, w opcji operacyjnej nie ma konieczności spłacania pełnej wartości pojazdu, jeśli leasingobiorca nie decyduje się na wykup.

Uproszczone procedury wnioskowania o leasing

Korzystając z leasingu znajdziesz na rynku oferty, w których płatność rozłożysz nawet na 84 raty! Oczywiście zadowolone będą również te osoby, którym zależy na szybkiej spłacie, gdyż w leasingu finansowym minimalny czas trwania umowy do 12 miesięcy, a w operacyjnym 24 miesiące.

Czas spłaty można elastycznie dopasować do potrzeb

Korzystając z leasingu znajdziesz na rynku oferty, w których płatność rozłożysz nawet na 84 raty! Oczywiście zadowolone będą również te osoby, którym zależy na szybkiej spłacie, gdyż w leasingu finansowym minimalny czas trwania umowy do 12 miesięcy, a w operacyjnym 24 miesiące.

Korzyści podatkowe

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

leasing ciężarówek obrazek 2

Specjalizujemy się w leasingu ciężarówek

Nasi pracownicy nie tylko prześledzą rynek ofert leasingowych – służą oni także kompleksowym wsparciem.

leasing ciężarówek obraz 1

Doświadczenie w leasingu ciężarówek

Od wielu lat, specjalizujemy się w leasingowaniu pojazdów ciężarowych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie.

jakie dokumenty potrzebne są do leasingu obraz

Załatwiamy formalności

Wynegocjujemy w Twoim imieniu najlepsze warunki i załatwimy formalności.

Kalkulator leasingu samochodów ciężarowych

Skorzystaj z naszego kalkulatora leasingowego i w prosty sposób dowiedz się, jaki będzie orientacyjny koszt leasingu wybranego przez ciebie samochodu ciężarowego! Nasz kalkulator powstał z myślą o wszystkich klientach, którzy cenią sobie szybkie uzyskanie informacji na temat leasingu interesującego ich auta ciężarowego. Wybierz rodzaj pojazdu, którym jesteś zainteresowany, wpisz jego wartość, a także określ model leasingu i okres trwania umowy – nasz kalkulator wygeneruje orientacyjną miesięczną ratę, dopasowaną do określonych przez ciebie parametrów. Wysokość raty nie spełnia twoich oczekiwań? Skontaktuj się z nami, a po przekazaniu niezbędnych informacji przygotujemy dla ciebie najkorzystniejszą, indywidualną ofertę!

Rodzaje leasingowania ciężarówki

W naszej firmie możesz zdecydować się na najkorzystniejszą dla ciebie i twojej firmy formę finansowania. Oferujemy:

Leasing operacyjny

Najważniejszą cechą tej formy finansowania jest brak konieczności dokonywania wykupu na koniec umowy – stanowi ona jedynie opcję, z której nie trzeba korzystać. To z kolei sprawia, że operacyjny leasing samochodu ciężarowego zwykle wiąże się z przystępną ratą miesięczną. Kolejną charakterystyczną rzeczą jest możliwość pełnego odliczenia podatku VAT, choć obowiązują pewne ograniczenia określone przez ustawę. Co jednak godne podkreślenia, sam podatek naliczany jest osobno do każdej raty, a więc nie trzeba go płacić z góry.

Korzyści podatkowych, dla firm biorących samochody ciężarowe w leasing operacyjny, jest jednak więcej. Ta opcja pozwala bowiem zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności całą ratę, a do tego czynsz inicjalny, czyli wpłatę początkową. Po stronie leasingodawcy, podmiotu udzielającego finansowania, pozostają jedynie opłaty amortyzacyjne.

Leasing finansowy

W tym przypadku wykupu również nie ma, ale dzieje się tak dlatego, że leasingobiorca automatycznie uzyskuje prawo własności do środka trwałego, po spłacie ostatniej raty. W efekcie w czasie trwania umowy należy w całości pokryć wartość jej przedmiotu, w tym przypadku ciężarówki. Oznacza to wysokie raty lub dużą wpłatę wstępną, zależnie od oferty.

Auto tak naprawdę już od początku zaliczane jest do majątku firmy, a więc to leasingobiorca jest tutaj odpowiedzialny za odpisy amortyzacyjne. Przedsiębiorca może zaliczysz do kosztów prowadzenia biznesu tylko część odsetkową raty. Do tego podatek VAT należy opłacić z góry, krótko po podpisaniu umowy.

Leasing zwrotny

Jest to rozwiązanie skierowane do przedsiębiorców, którzy przejściowo zmagają się z trudniejszą sytuacją finansową. Firma leasingowa zakupuje od leasingobiorcy samochód ciężarowy, po czym umożliwia mu dalsze użytkowanie auta w zamian za regularne uiszczanie rat leasingowych.

Leasing samochodów ciężarowych – korzyści podatkowe

Zacznijmy może od kosztów. Na pierwszy rzut oka porównując sobie raty kredytu oraz leasingu dla tego samego pojazdu ciężarowego, możemy dojść do wniosku, że koszty są do siebie zbliżone. Jak jednak wspominaliśmy na początku, leasing ciężarówek będzie opłacalny w dłuższej perspektywie czasu. Wynika to z kwestii opodatkowania. Wybierając leasing, możemy koszty z nim związane „wrzucić” sobie w dużej mierze w koszty prowadzenia biznesu i sporo odpisać od podatku. W przypadku kredytu takich przywilejów nie mamy.

Aby lepiej to uzmysłowić, zaprezentujemy bardzo prosty przykład, biorąc pod uwagę średnie koszty związane z leasingiem. 

Załóżmy więc, że w leasing bierzemy ciężarówkę nową o wartości 350 tysięcy złotych. Umowę podpisujemy na 5 lat, zobowiązując się do comiesięcznego płacenia rat w wysokości 7 tys. złotych. Szybka kalkulacja i okazuje się, że sporo przepłaciliśmy. Na zakończenie umowy okaże się bowiem, że za pojazd warto 350 tysięcy złotych zapłacimy ponad 440 tysięcy. Teraz jednak trzeba wziąć pod uwagę podatki. Przez te 5 lat zaoszczędzimy na podatkach związanych z tą umową ponad 80 tysięcy złotych, a więc kwotę te odejmujemy od sumy wszystkich rat. Co się okazuje? Że za nowoczesną ciężarówkę zapłaciliśmy niecałe 10 tysięcy więcej niż wartość rynkowa! To poziom absolutnie nieosiągalny przy kredycie.

Ile kwoty VAT-u można odliczyć przy leasingu ciężarówki?

Wspominaliśmy już o tym, że osoba korzystająca z leasingu może odliczyć sobie podatek VAT, ale nie zawsze w całości. Z czego to wynika? Pełną kwotę, niezależnie od jej wielkości, można odliczać zawsze wtedy, gdy umową leasingową objęta jest ciężarówka o masie powyżej 3500 kg. Gdy jest ona niższa, pojazd taki zalicza się do grupy osobowych. Tutaj pojawiają się dwa przedziały, o których powinieneś pamiętać.

100% podatku VAT odliczysz tylko wtedy, gdy pojazd wykorzystujesz wyłącznie do celów służbowych. Jeśli leasingujesz np. auto dostawcze i używasz go też prywatnie, kwota ta spada niestety do 50%. Do tego musisz pamiętać o limicie. W przypadku samochodów jest to do 150 tysięcy złotych. Wyjątkiem są pojazdy elektryczne (bez hybrydowych), gdzie kwota ta wzrasta do 225 000 zł.

Leasing ciężarówek może być tańszy, a i łatwiejszy do uzyskania

Im dalej w las, tym więcej zalet nam się jednak ujawnia. Cały czas będziemy tutaj skupiać się na tym, co leasing oferuje lepszego, niż klasyczny kredyt. Przy leasingu zaletą jest fakt, że nie pogarszamy swojej zdolności kredytowej. Posiadanie firmy to mnóstwo wydatków, które nie są związane tylko z finansowaniem pojazdów. Biorąc na kredyt kilka ciężarówek, znacząco zmniejszamy zdolność kredytową. Jeśli będziemy chcieli później zakupić nieruchomość na kredyt, pieniędzy możemy nie dostać. Leasing nie jest traktowany jako obciążenie finansowe, które będzie wpływało na zdolność kredytową. Możemy wiec leasingować samochody, a później wziąć sobie jeszcze kredyt na nieruchomość czy na specjalistyczne maszyny.

Zaletą jest również prostota uzyskania finansowania. Jeśli ktokolwiek przechodził już procedurę bankową, doskonale wie, jak uciążliwy i długotrwały może to być proces. Leasing ciężarówek na uproszczonych zasadach to jedynie skompletowanie najbardziej podstawowych dokumentów. W wielu przypadkach można uzyskać takie finansowanie nawet wtedy, gdy posiada się złą historię w BIK.

Ile kosztuje leasing samochodu ciężarowego?

Jednoznaczna odpowiedź odnośnie kosztu leasingu samochodu ciężarowego nie jest prosta, gdyż zależy od wielu różnych czynników. Na koszt wpływa między innymi rodzaj auta, a także rodzaj leasingu i okres trwania umowy. Przeważnie jednak koszty miesięczne tej formy finansowania mieszczą się w przedziale od 5 do 7 tysięcy złotych, co nie jest zbyt obciążającą kwotą dla większości przedsiębiorstw. Należy jednak pamiętać o opłacie początkowej, której wysokość, na przykład w przypadku leasingu finansowego, wynosić może nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jednak chcąc porównać leasingowanie auta do jego zakupu za gotówkę, leasing jest zdecydowanie mniej obciążający. Także w porównaniu z wynajmem długoterminowym leasing wypada korzystniej, gdyż koszty miesięczne są co prawda podobne, jednak w przypadku leasingu, użytkowane przez ciebie w okresie trwania umowy auto, może stać się twoją własnością.

Leasing ciężarówki – o czym należy pamiętać?

Naturalnie ta forma finansowania wiąże się również z pewnymi istotnymi procedurami oraz zasadami, o których należy pamiętać. Warto tutaj od razu podkreślić konieczność wpłaty własnej. Przy kredycie może nie być takiego obowiązku. Biorąc ciężarówkę w leasing, trzeba liczyć się z wpłaceniem kilku czy nawet kilkunastu procent wartości wozu już na starcie. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej ofert, w których wpłata własna obniżona jest nawet do 0%.

Najważniejsze zasady, o których trzeba wiedzieć to:

Czy są to warunki korzystne dla przedsiębiorców? Popularność, jaką cieszy się leasing ciężarówek, wskazuje, że zdecydowanie tak. Ponad 60% przedsiębiorców korzystających z takich pojazdów przyznaje się do tego, że finansuje je właśnie poprzez leasing. Pozostała grupa to przedsiębiorcy decydujący się na kredyt lub kupujący pojazdy po prostu za gotówkę.

Warto wspomnieć przy okazji, że leasing ciężarówek to przede wszystkim operacyjna jego forma. To właśnie tutaj można skorzystać z największych odliczeń podatkowych, zyskując na tym naprawdę sporo. Ciężarówki można oczywiście wziąć także w leasing finansowy, wybierany jednak dużo rzadziej.

Leasing samochodów ciężarowych używanych

Wydawać by się mogło, że taka opcja finansowania dostępna będzie wyłącznie dla tych firm, które zdecydują się na nowe pojazdy. Nic jednak bardziej mylnego. Większość leasingodawców nie robi problemów wtedy, gdy przedmiotem umowy ma być pojazd używany. Niewątpliwie jednak najczęściej nasze pole manewru jest nieco ograniczone. 6-7 lat to zazwyczaj maksymalny wiek ciężarówek, który godzą się finansować takie firmy. Można jednak znaleźć oferty, gdzie granica wieku jest dużo wyższa. Wystarczy po prostu zgłosić się do nas. Pomożemy w znalezieniu takiej oferty, która będzie idealnie dopasowana do potrzeb.

Niekiedy z zakupem w tej formie pojazdu używanego mogą wiązać się pewne dodatkowe procedury. W niektórych przypadkach leasingodawcy mogą bowiem wymagać zatrudnienia rzeczoznawcy, który dokładnie oszacuje wartość pojazdu. Można tego uniknąć na przykład wtedy, gdy kupuje się pojazd od sprawdzonego, cenionego na rynku handlarza.

Naturalnie leasing ciężarówek może dotyczyć każdego pojazdu tego typu, nie tylko ciągników siodłowych, ale także na przykład wywrotek lub pojazdów półciężarowych. Zazwyczaj firmy chętnie finansują pojazdy popularne na rynku. Zwyczajnie łatwo je sprzedać, a więc ryzyko zawierania umowy o finansowanie jest mniejsze. Przy pojazdach mniej popularnych lub bardzo specjalistycznych, możliwości zakupu z rynku wtórnego mogą być ograniczone.

Pamiętaj o ubezpieczeniu ciężarówki

Decydując się na leasing ciężarówek, trzeba pamiętać o pewnym dodatkowym koszcie. Leasingodawca będzie wymagał, aby pojazd posiadał zawsze komplet ubezpieczeń. Potrzebne będzie więc nie tylko OC, ale także pełne AC oraz NNW. Tutaj bardzo ważna uwaga. Są leasingodawcy, którzy wręcz narzucają wybór konkretnej firmy ubezpieczeniowej. Niekiedy wiąże się to z pewnymi upustami, ale niestety najczęściej będziemy na tym tracić. Na cały okres obowiązywania umowy wiążemy się z jednym ubezpieczycielem. Rynek jest zmienny i nierzadko przejście do innej firmy będzie wiązało się z oszczędnościami. Warto więc dokładnie prześwietlić umowę i upewnić się, że w kwestii wyboru ubezpieczalni mamy dużą swobodę.

Sprawdź też: Ubezpieczenie ciągnika siodłowego

Leasing ciężarówek na zasadach FSL

Jeśli zaczniecie zagłębiać się w oferty tej opcji finansowania, najczęściej wcześniej czy później traficie na tajemnicze pojęcie FSL. O co chodzi? FSL to Full Service Leasing, czyli swego rodzaju usługa, którą często porównuje się do klasycznego wynajmu samochodów. Przy wynajmie płacimy ratę i nie przejmujemy się większością kwestii związanych z utrzymaniem pojazdu, w tym serwisowaniem. Przy klasycznym leasingu większość z tych spraw spada na głowę leasingobiorcy.

W opcji FSL nadal mamy możliwość odliczenia na przykład podatku VAT, ale za to leasingodawca bierze na siebie wiele obowiązków związanych z utrzymaniem pojazdu. Koszt takiego leasingu będzie więc wyższy, ale przy większej flocie pojazdów, na pewno warto tę opcję rozważyć.

Korzystny leasing samochodów ciężarowych

Bardzo możliwe, że leasing samochodów ciężarowych bardzo mocno Was zainteresował i będziecie się teraz nad nim zastanawiać. Od razu jednak przestrzegamy przed kierowaniem się emocjami. Leasing działa na zasadach wolnego rynku, a więc każda firma może ustalać własne warunki. W efekcie decydując się na konkretną ofertę, nie zapoznając się z innymi, możemy naprawdę wiele stracić.

Zachęcamy więc do skrupulatnego porównania możliwie największej liczby ofert na leasing samochodów ciężarowych. Nasi agenci służą w tej sprawie swoją pomocą i wystarczy po prostu zostawić do siebie kontakt. Oddzwonimy, doradzimy i prześwietlimy wszystkie oferty dostępne na rynku. Co jednak najważniejsze, dobierzemy leasing ciężarówek do indywidualnych potrzeb tak, aby sprostał on oczekiwaniom i był możliwie najtańszy. Z nami będzie można finansować flotę swoich pojazdów ciężarowych na naprawdę atrakcyjnych warunkach.

POMAGAMY SFINANSOWAĆ RÓWNIEŻ INNE PRZEDMIOTY:

Oferujemy również korzystny leasing maszyn samochodów osobowych oraz pojazdów dostawczych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie, zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą. Możesz też od razu wypełnić wniosek o leasing online.

Oblicz ratę leasingu za samochód
Oblicz ratę leasingu za maszyny
Leasing samochodu dostawczego