Vleasing.pl

Leasing komputerów

Potrzebujesz korzystnego finansowania na sprzęt komputerowy? Sprawdź naszą ofertę na leasing komputerów – wystarczy, że wypełnisz nasz poniższy formularz, a nasz specjalista przygotuje najlepszą ofertę na finansowanie.

Przedmiot leasingu (*)
 • - wybierz przedmiot leasingu -
 • Samochody osobowe i dostawcze
 • Motocykle i quady
 • Samochody ciężarowe i autobusy
 • Obrabiarki i centra obróbcze
 • Maszyny budowlane i drogowe
 • Wózki widłowe i podnośniki
 • Linie produkcyjne
 • Plotery i maszyny drukarskie
 • Produkcja spożywcza i gastronomia
 • Nowe technologie
 • Komputery
 • Oprogramowanie
 • Meble i wyposażenie biura
 • Meble i sprzęt medyczny
 • Ciągniki i maszyny rolnicze
 • Nieruchomości biurowe
 • Magazyny
 • Centra logistyczne
 • Nieruchomości produkcyjne
 • Inne
To pole jest wymagane
Opisz przedmiot leasingu lub podaj link do strony www z przedmiotem: (*)
Field is required!
Wartość NETTO przedmiotu:
Field is required!
Rok jego produkcji, jeśli znasz:
Field is required!
Stan przedmiotu leasingu:
Field is required!

Oczekiwane warunki leasingu

Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
Field is required!
Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
Field is required!
Wysokość wpłaty wstępnej w %:
Field is required!
Wysokość wykupu końcowego w %:
Field is required!
Wysokość wykupu końcowego w %:
Field is required!
Wysokość wykupu końcowego w %:
Field is required!

Informacje podstawowe

NIP firmy: (*)
Field is required!
Nr tel. komórkowego:
Field is required!
Osoba do kontaktu:
Field is required!
Adres e-mail: (*)
Field is required!

Informacje finansowe

Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
Za ostatni rok podatkowy:
Field is required!
Za bieżący rok podatkowy:
Field is required!
Status własny/swojej firmy w bazach BIK, KRD, BIG oceniasz, jako:
Field is required!

Informacje, które wspomogą dobór optymalnej oferty

Podaj tutaj wszystko, co uważasz za istotne:
Field is required!
Field is required!

3 kroki do finansowania:

Uzupełniasz nasz formularz leasingowy

Czekasz na kontakt

Wybierasz najlepszą ofetę

Na czym polega leasing komputerów?

Nigdy wcześniej nie słyszałeś o takiej opcji finansowania zakupu sprzętu IT? Leasing w pewnym sensie można porównać do wynajmu. Za zakup potrzebnych Ci komputerów będzie odpowiedzialny leasingodawca. Składasz stosowny wniosek o udzielenie leasingu i, jeśli zostanie zaakceptowany, dochodzi do podpisania umowy. W czasie jej obowiązywania możesz swobodnie korzystać ze sprzętu komputerowego, który został dla Ciebie kupiony. Ty, jako leasingobiorca, jesteś natomiast zobligowany do opłacania comiesięcznych rat.

W przypadku sprzętu komputerowego umowy leasingowe zwykle są podpisywane na okres od 18 do nawet 48 miesięcy. Dużą zaletą tego finansowania jest fakt, że raty są dużo niższe, niż przy kredycie. Wynika to z faktu, że nie musisz spłacić pełnej wartości komputerów czy laptopów. Na zakończenie umowy oddajesz sprzęt, który najczęściej jest później sprzedawany przez leasingodawcę. Ty natomiast możesz w tym momencie podpisać kolejną umowę. Dostaniesz nowe komputery i unowocześnisz swoją firmę.

Oczywiście jest to tylko przykład. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś na zakończenie umowy po prostu odkupił od leasingodawcy sprzęt komputerowy. Od tego momentu staje się on Twoją własnością i jeśli nie potrzebujesz, nie musisz podpisywać kolejnej umowy.

Korzyści z leasingu laptopów i komputerów

Wiesz już, że skorzystanie z leasingu jest dużo łatwiejsze, niż wzięcie kredytu na zakup komputerów. Mniej formalności i dużo niższe wymagania związane z sytuacją finansową – to z całą pewnością istotne korzyści. Jednak na tym zalety tego finansowania się nie kończą. Do innych, bardzo ważnych, należy zaliczyć:

Brak zamrożonego kapitału

Zakup komputerów za gotówkę oznacza zamrożenie ogromnych ilości pieniędzy, które można by przeznaczyć na inne inwestycje. W leasingu płaci się jedynie comiesięczne raty, a sprzętu komputerowego nie trzeba wykupywać na własność.

Dostęp do nowego sprzętu IT

Umowę podpisujesz na kilkanaście miesięcy, a po jej zakończeniu możesz oddać sprzęt i wziąć w leasing kolejny, nowy i dużo wydajniejszy (dzięki temu nigdy nie zostajesz w tyle za konkurencją),

Możliwość wliczenia w koszty

Ratę leasingu zaliczysz do kosztów prowadzenia biznesu, w kredycie jest to niemożliwe.

Unikasz utraty zdolności kredytowej

Zobowiązanie związane z leasingiem nie trafia m.in. do bazy BIK, nie pogarszasz swojej sytuacji finansowej, a więc równolegle możesz spokojnie korzystać z kredytów. Naturalnie korzyścią jest też fakt, że leasing to elastyczna forma finansowania. Przy kredycie musisz przystać na warunki stawiane przez bank – możliwości negocjacji zwykle są minimalne i ograniczają się do drobnych szczegółów. Przy leasingu komputerów, jeśli wybierzesz dobrą ofertę, będziesz mógł dopasować ją do własnych potrzeb.

Pomoc w uzyskaniu leasingu na sprzęt komputerowy
Po wypełnieniu formularza nasz ekspert przygotuje dla Ciebie atrakcyjną ofertę! Dokładnie analizujemy rynek i zawsze wybieramy rozwiązania najkorzystniejsze dla przedsiębiorców!

Leasing sprzętu IT

Dziś praktycznie każda firma musi inwestować w nowoczesne technologie IT, w tym przede wszystkim komputery stacjonarne lub laptopy. Dla nowych przedsiębiorców zakup komputerów wiąże się to z poważnym wydatkiem już na start prowadzenia biznesu, na który często brakuje pieniędzy. Inwestycje takie muszą realizować również firmy działające na rynku od dłuższego czasu. Technologie nieustannie się rozwijają, a to oznacza, że trzeba regularnie unowocześniać wykorzystywany w firmie sprzęt.

Zakup tych urządzeń za gotówkę często jest niemożliwy. Z kolei kredyty bankowe są kosztowne, wiążą się ze skomplikowanymi procedurami, a do tego skorzystanie z takiego produktu zmniejsza zdolność kredytową, utrudniając realizację kolejnych inwestycji. Alternatywą jest właśnie leasing sprzętu IT, który może dotyczyć również sprzętu informatycznego.

Szybki i prosty formularz

Poniższy formularz on-line wypełnisz maksymalnie w 5 minut.

Najlepsza oferta leasingowa

Wybór dobrej oferty leasingowej ma kluczowe znaczenie dla całościowego kosztu inwestycji.

Gwarantujemy profesjonalizm

Mottem naszej pracy jest profesjonalna obsługa każdego Klienta.

Oferujemy

Leasing komputerów

Leasing sprzętu komputerowego

Dla kogo leasing komputerów się opłaca?

Finansowanie to jest godne polecenia większości przedsiębiorców. Jednak w szczególności powinny się nim zainteresować firmy, które muszą iść z duchem czasu, nieustannie unowocześniając swoje wyposażenie IT. Obecnie postęp idzie tak szybko, że komputery powinno się wymieniać co kilka lat. Trudno nadążyć za tym, wykładając co kilkanaście miesięcy pieniądze z firmowego budżetu na zakup nowego sprzętu.

Leasing rozwiązuje ten problem – po zakończeniu umowy oddajesz stare komputery, składasz wniosek o kolejne finansowanie i otrzymujesz nowy, dużo wydajniejszy sprzęt!

Finansowanie to jest również godne polecenia nowym przedsiębiorcom. Firmom dopiero wchodzącym na rynek trudno jest otrzymać kredyt. Często banki wymagają, aby biznes funkcjonował przynajmniej od 6, czy 12 miesięcy. Leasing natomiast jest dostępny dla takich przedsiębiorców i, co ważne, związane z nim formalności są ograniczone do minimum.

Czym kierować się przy leasingu komputerów?

Leasing ma ogromną przewagę nad kredytem również pod tym kątem, że jest elastyczny. Oczywiście nie wszyscy leasingodawcy są skłonni do negocjowania warunków współpracy. Z tego powodu polecamy dokładnie przeanalizować dostępne na rynku oferty. Wybierz ten leasing komputerów, który daje Ci szerokie możliwości dopasowania warunków umowy do własnych potrzeb. Najważniejsze kwestie, na które musisz zwrócić uwagę, to:

 • elastyczny czas trwania leasingu – długość umowy dopasujesz do możliwości finansowych firmy, im krótsza, tym wyższe raty, ale niższy łączny koszt; z kolei im dłuższa umowa, tym niższe raty, ale za to wyższy koszt łączny,
 • dostęp do profesjonalnego wsparcia technicznego – jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, najlepiej wybieraj oferty, w których leasingodawca zapewnia wsparcie serwisowe, gdy np. używane przez Ciebie komputery ulegną awarii,
 • łączny koszt leasingu – nigdy nie podpisuj umowy w ciemno, przeanalizuj wszystkie opłaty i prowizje, aby dokładnie wyliczyć łączny koszt leasingu.

Czy warto wziąć w leasing komputery używane?

Nowe komputery, szczególnie takie o bardzo dużej wydajności, kosztują niemałe pieniądze. W efekcie wielu przedsiębiorcom wydaje się, że lepiej zdecydować się na sprzęt używany. Niestety to tylko pozorne wrażenie oszczędności – w leasingu będzie to nieopłacalne.

Leasingodawcy często niechętnie finansują używany sprzęt IT z prostego powodu – po zakończeniu umowy trudno będzie go sprzedać w dobrej cenie. Do tego urządzenia takie są niepewne. Wszystko to sprawia, że choć leasing używanych komputerów jest możliwy, tak wiąże się z wyższą prowizją i wysoką wpłatą wstępną.

Do tego musisz liczyć się z ograniczeniami długości umowy. Zazwyczaj na jej zakończenie sprzęt nie może mieć więcej, jak 10 lat. Jeśli więc np. chcesz urządzenia mające już 7 lat, maksymalny czas trwania umowy leasingu to 3 lata – koniecznie o tym pamiętaj!

Leasing komputerów kalkulator

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem komputerów dla swojej firmy, najlepiej już teraz sprawdź, ile może kosztować leasing. Korzystając z naszego kalkulatora, otrzymasz spersonalizowaną ofertę. Nasi eksperci dokładnie przeanalizują rynek i dopasują finansowanie do Twoich potrzeb. 

Szybko przekonasz się o tym, że leasing sprzętu komputerowego to świetny sposób na rozwój biznesu. Nie tracisz zdolności kredytowej, płacisz niskie raty miesięczne i regularnie możesz wymieniać urządzenia na nowe. Skorzystaj z kalkulatora już dziś!

Aktualności

Blog z praktycznymi poradami, aktualnościami, raportami oraz analizami z dziedziny finansów

kalkulator leasingu maszyn obraz

Kalkulator leasingu maszyn

Leasing maszyn to jedna z coraz częściej wybieranych wariantów finansowania zakupu środków trwałych do firmy. Kalkulator leasingu maszyn zapewnia możliwość obliczenia leasingu dla działalności gospodarczej.
Dowiedz się więcej »