Vleasing.pl

Leasing maszyn budowlanych

Korzystny leasing maszyn budowlanych

Założenie biznesu związanego z branżą budowlaną wymaga ogromnych nakładów finansowych, przede wszystkim na zakup sprzętu. Nic więc dziwnego, że tacy przedsiębiorcy bardzo często decydują się na leasing maszyn budowlanych. Wypełnij nasz formularz po prawej stronie i otrzymaj ofertę na leasing sprzętu budowlanego.

Doradzamy w wyborze najlepszego rodzaju leasingu - dostępny leasing operacyjny, leasing finansowy oraz leasing zwrotny.
Kompleksowa pomoc - zarówno dla dużych przedsiębiorstw jak i małej działalności gospodarczej.
Minimum formalności w procedurze uproszczonej.
Elastyczny okres finansowania, możliwość dopasowania umowy do potrzeb np. pod kątem harmonogramu spłaty rat i ich ilości.
Oferta leasingowa dopasowana indywidualnie do potrzeb.

Leasing maszyn budowlanych - oferta

Przygotujemy dla Ciebie świetną ofertę na maszyny budowlane i urządzenia. Wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz i przedstawisz swoje oczekiwania. Pomagamy również w doborze najlepszego rodzaju leasingu.

Przedmiot leasingu (*)
  • - wybierz przedmiot leasingu -
  • Samochody osobowe i dostawcze
  • Motocykle i quady
  • Samochody ciężarowe i autobusy
  • Obrabiarki i centra obróbcze
  • Maszyny budowlane i drogowe
  • Wózki widłowe i podnośniki
  • Linie produkcyjne
  • Plotery i maszyny drukarskie
  • Produkcja spożywcza i gastronomia
  • Nowe technologie
  • Komputery
  • Oprogramowanie
  • Meble i wyposażenie biura
  • Meble i sprzęt medyczny
  • Ciągniki i maszyny rolnicze
  • Nieruchomości biurowe
  • Magazyny
  • Centra logistyczne
  • Nieruchomości produkcyjne
  • Inne
To pole jest wymagane
Opisz przedmiot leasingu lub podaj link do strony www z przedmiotem: (*)
Field is required!
Wartość NETTO przedmiotu:
Field is required!
Rok jego produkcji, jeśli znasz:
Field is required!
Stan przedmiotu leasingu:
Field is required!

Oczekiwane warunki leasingu

Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
Field is required!
Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
Field is required!
Wysokość wpłaty wstępnej w %:
Field is required!
Wysokość wykupu końcowego w %:
Field is required!
Wysokość wykupu końcowego w %:
Field is required!
Wysokość wykupu końcowego w %:
Field is required!

Informacje podstawowe

NIP firmy: (*)
Field is required!
Nr tel. komórkowego: (*)
To pole jest wymagane
Osoba do kontaktu:
Field is required!
Adres e-mail: (*)
Field is required!

Informacje finansowe

Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
Za ostatni rok podatkowy:
Field is required!
Za bieżący rok podatkowy:
Field is required!
Status własny/swojej firmy w bazach BIK, KRD, BIG oceniasz, jako:
Field is required!

Informacje, które wspomogą dobór optymalnej oferty

Podaj tutaj wszystko, co uważasz za istotne:
Field is required!
Field is required!

Zaznacz, że nie jesteś robotem (weryfikacja CAPTCHA)

Leasing maszyn budowlanych – na czym polega?

Zasada działania leasingu maszyn budowlanych jest bardzo prosta. Leasingodawca finansuje zakup maszyn budowlanych wskazanych przez swojego klienta, który od tego momentu staje się leasingobiorcą. Korzystający z finansowania otrzyma je, zobowiązując się jednocześnie do spłacania comiesięczny rat przez cały okres obowiązywania umowy. Musi także eksploatować sprzęt w należyty sposób, a więc zgodny z zaleceniami producenta. Po zapłaceniu ostatniej raty maszyny budowlane wracają do leasingodawcy lub są wykupowane przez leasingobiorcę.

Na tle innych sposób finansowania, leasing wyróżnia się przede wszystkim tym, że:

Główni producenci maszyn budowlanych

Udzielamy leasingu na maszyny budowlane renomowanych producentów.

caterpillar logo

CATEPILLAR

Firma Caterpillar Inc., dobrze znana wszystkim pod nazwą CAT.

JCB

Firma, która posiada niezawodne flagowe maszyny.

LIEBHERR

Zaufany międzynarodowy producent maszyn budowlanych.

john deere logo png

John Deere

Amerykańska firma produkująca maszyny budowlane na cały świat.

volvo logo png

VOLVO

Jeden z największych producentów sprzętu ciężkiego na świecie.

Jakie maszyny budowlane można wziąć w leasing?

Co warto podkreślić, leasingować można w zasadzie większość wykorzystywanych dziś maszyn budowlanych.
Zalicza się do nich m.in.:

leasing maszyn budowlanych 3

Oczywiście leasingować możesz nie tylko tak kosztowne pojazdy. Firmy budowlane wykorzystują do swojej pracy również specjalistyczne narzędzia, w tym na przykład zagęszczarki czy młoty pneumatyczne. Wszystkie te urządzenia również będzie mógł wziąć w leasing.

Leasing używanych maszyn budowlanych

Firma dopiero wchodząca na rynek rzadko kiedy może pozwolić sobie na zakup fabrycznie nowego sprzętu budowlanego. Maszyny kosztują setki tysięcy złotych i jeśli potrzeba ich wiele to oczywistym jest, że przedsiębiorca nie będzie dysponował odpowiednimi środkami.

Poszukiwanie sprzętu z rynku wtórnego wcale nie oznacza, że traci się możliwość skorzystania z leasingu. Wręcz przeciwnie, jest on dostępny, choć najczęściej z pewnymi ograniczeniami.

Naturalnie leasing maszyn budowlanych jest dobrym rozwiązaniem również dla większych przedsiębiorców o silnej pozycji na rynku. Decyzję o zakupie takiego sprzętu często podejmuje się na potrzeby rozwoju biznesu lub wymiany wyeksploatowanych już maszyn. W tym przypadku przedsiębiorca ma w zasadzie wolną rękę. Wszystkie firmy zajmujące się udzielaniem leasingu będą zainteresowane finansowaniem każdej nowej maszyny. Wyjątkiem może być sprzęt bardzo nietypowy, który trudno później sprzedać na rynku wtórnym. Reasumując – nie ma żadnego problemu z uzyskaniem finansowania na maszyny budowlane przez leasing. 

Zalety leasingu na maszyny budowlane

Zakup za gotówkę, kredyt lub wzięcie w leasing maszyn. To opcje, z których może skorzystać każdy przedsiębiorca inwestujący w swoją firmę, który przymierza się do zakupu nowego sprzętu. Nie trudno zauważyć, że to właśnie leasing cieszy się o wiele większym zainteresowaniem pośród firm. 

leasing dla nowych firm obraz 1

Leasing maszyn budowlanych kalkulator

Nasz kalkulator leasingowy jest zautomatyzowany, ale przed wysłaniem oferty do naszego klienta, jest on wcześniej weryfikowany przez naszego specjalistę ds. leasingu. Uzyskaj najlepszą ofertę leasingową w oparciu o doświadczenie naszych pracowników.

Kredyt na maszyny budowlane czy leasing?

Wielu niedoświadczonym przedsiębiorcom może się teraz wydawać, że przecież doskonałym zamiennikiem leasingu jest kredyt na konkretny cel. Z pozoru finansowania te wydają się podobne, gdyż w obu przypadkach płaci się raty. Różnic jest jednak wiele i naszym zdaniem przemawiają one zdecydowanie na korzyść leasingu.

Skomplikowana procedura kredytu na maszyny budowlane

Kredyt pod tym kątem jest przede wszystkim trudny do uzyskania. Przedsiębiorcy dopiero zaczynający swoją karierę na rynku, na 99% nie uzyskają takiego finansowania. Biznes musi funkcjonować od kilku miesięcy i mieć udokumentowane, w miarę przyzwoite dochody. Dodatkowo banki mocno komplikują procedurę starania się o finansowanie. Trzeba przejść mnóstwo formalności, co uprzykrza uzyskiwanie pieniędzy i wydłuża czas oczekiwania na nie. Jest to też rozwiązanie drogie. Rat kredytu nie da się zaliczyć do kosztów prowadzenia biznesu, kiedy to raty leasingu już tak.

Dlaczego leasing maszyn budowlanych jest opłacalny?

Żadna firma budowlana nie byłaby w stanie realizować zleceń bez posiadania specjalistycznych maszyn. Można je wynajmować, ale jest to opłacalne tylko wtedy, gdy konkretny sprzęt będzie użytkowany przez krótki czas. Zakup za gotówkę jest z kolei często nieosiągalny, a do tego oznacza on zamrożenie ogromnych środków finansowych. Co więcej, maszyny budowlane zwykle kupuje się wtedy, gdy stare uległy uszkodzeniu i zdarzenia takie zawsze mają miejsce w najgorszym możliwym czasie.

Oczywiście zostaje nam jeszcze kredyt, ale i tutaj jest sporo problemów. Produkty bankowe są coraz mniej dostępne. Firmy muszą wykazać się świetną sytuacją finansową i przejść przez gąszcz formalności. Nawet jeśli uda się dostać pieniądze z banki na zakup maszyn budowlanych, koszty takiego finansowania są bardzo wysokie.

Leasing jest o wiele korzystniejszy. Po pierwsze można skorzystać z oferty z bardzo niską wpłatą wstępną, nawet na poziomie 1%, choć zwykle jest to kilka, kilkanaście procent. Później płaci się już stosunkowo niewielkie raty, swobodnie użytkując maszyny, które na koniec umowy można oddać leasingodawcy lub wykupić. Co warto dodać, firmy udzielające tego finansowania często proponują też ubezpieczenia na sprzęt budowlany w świetnych cenach.

Leasing przynosi wiele innych korzyści, z których najważniejsze to:

Kto może skorzystać z oferty na leasing maszyn budowlanych?

Masz firmę z branży budowlanej, nie posiadasz zadłużenia i prowadzisz biznes perspektywiczny? W takim razie nie powinieneś mieć problemu z dostępem do tego finansowania. Są firmy leasingowe, które oferują swoje wsparcie przedsiębiorcom dosłownie od pierwszego dnia prowadzenia biznesu! 

To prawda, że w takim przypadku leasing może być trochę droższy (firma musi się zabezpieczyć), ale i tak dzięki temu możesz przyspieszyć tworzenie konkurencyjnego przedsiębiorstwa.

Kiedy mogą pojawić się problemy z uzyskaniem leasingu na maszyny?

Oczywiście nawet w powyższych przypadkach nie musisz się od razu poddawać. Warto spróbować, gdyż może uda się znaleźć firmę, która zaproponuje leasing maszyn budowlanych na atrakcyjnych warunkach. Z pomocą przyjdą nasi specjaliści! Skorzystaj z narzędzia dostępnego na stronie – pomożemy Ci w znalezieniu najlepszej opcji finansowania. Tworzymy grupę fachowców, która kompleksowo prześwietli rynek i znajdzie dla Ciebie atrakcyjną ofertę leasingu.

Formalności przy leasingu

Wspominaliśmy już o tym, że leasing to dużo mniej formalności do załatwienia, niż w przypadku kredytu. Co w takim razie będziesz potrzebować jako przedsiębiorca? Najczęściej wystarczy kilka podstawowych informacji:

To naprawdę niewiele w porównaniu z kredytem. Oczywiście ilość formalności zależy przede wszystkim od polityki leasingodawcy. Dzisiaj jednak mamy tendencję ograniczania ich do absolutnego minimum.

Najtańszy leasing maszyn budowlanych

Na koniec zostaje bardzo ważna kwestia – jak znaleźć najtańszy i najlepszy leasing maszyn budowlanych? Odpowiedź na to pytanie jest wyjątkowo prosta – najlepiej porównać je ze sobą! Każdy leasingodawca oferuje finansowanie na innych warunkach, stosuje różne opłaty, regulaminy czy obostrzenia w umowach. To także różnice w formalnościach do spełnienia. Co ważne, choć przedsiębiorcy mogą wziąć leasing już od pierwszych dni funkcjonowania biznesu, to jednak nie wszystkie oferty rynkowe na to pozwalają.

Zestawiając i porównując je ze sobą uzyskujesz rzetelny przegląd rynku. Tu z pomocą przychodzi nasza firma. Po prostu skorzystaj ze specjalnego formularza dostępnego na stronie. Przedstaw nam w nim swoje potrzeby, a my zajmiemy się resztą! Poszukamy najlepszej opcji finansowania dla leasingu, pomożemy spełnić formalności i upewnimy się, że umowa jest bezpieczna oraz korzystna. Zapraszamy – rozwijaj swoją firmę finansując zakupy leasingiem.

Powiązane tematy:

Kalkulator leasingu maszyn budowlanych

Jesteś ciekawy, z jakimi formalnościami wiąże się wzięcie w leasing maszyn budowlanych oraz jak wygląda procedura ubiegania się o to finansowanie? Chcesz poznać jego koszty, w tym wysokość raty miesięcznej i upewnić się, że będziesz w stanie regulować to zobowiązanie? Wszystkie te informacje możesz uzyskać już teraz – wystarczy, że skorzystasz z kalkulatora leasingowego.

Zespół specjalistów zajmie się analizą dostępnych na rynku ofert, bazując na Twoich potrzebach oraz sytuacji finansowej. Otrzymasz zestawienie najlepszych propozycji leasingu. Porównasz je ze sobą, a do tego uzyskasz mnóstwo cennych informacji, takich jak np. wysokość czynszu inicjalnego, kwota wykupu czy maksymalny czas trwania umowy. Wszystko to bez wychodzenia z domu! Już dziś wypełnij formularz i skorzystaj z kalkulatora leasingowego.

Leasing maszyn budowlanych – odpowiedzi na często zadawane pytania

Jeśli pierwszy raz w życiu planujesz skorzystać z leasingu maszyn budowlanych, zapewne masz wiele pytań związanych z tym finansowaniem. Z tego powodu poniżej prezentujemy odpowiedzi na te zapytania, z którymi spotykamy się najczęściej.

Które maszyny budowlane są najchętniej leasingowane w Polsce?

Zdecydowanie największą popularnością cieszy się ciężki sprzęt budowlany, przede wszystkim ładowarki, koparki oraz koparko-ładowarki. W ich przypadku przedsiębiorcy chętnie decydują się zarówno na maszyny nowe, jak i używane, mające nawet do 10 lat.

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także urządzenia niezbędne podczas wykonywania prac drogowych. Zalicza się do nich m.in. walce, wiertnice, urządzenia do przygotowywania asfaltu czy automatyzujące układanie kostki brukowej, dźwigi, układarki do rur, palownice i wiele więcej.

Firmy dużo rzadziej decydują się na leasingowanie sprzętu tańszego, czyli np. ubijarek, zagęszczarek czy agregatów prądotwórczych. Niewątpliwie jednak leasing cieszy się w tej branży ogromną popularnością. Jak pokazują dane, leasingodawcy w roku 2019 sfinansowali zakup maszyn o wartości ponad 3,5 miliarda złotych w ramach około 15 tysięcy umów!

Leasing maszyn budowlanych – czego wymagają leasingodawcy?

W zdecydowanej większości przypadków leasingodawcy mają niewielkie wymagania w kwestii tego, kto może skorzystać z leasingu na maszyny budowlane. Zwykle do najważniejszych, koniecznych do spełnienia warunków, należy zaliczyć:

  • prowadzenie firmy od przynajmniej 12 miesięcy, choć są oferty dedykowane nawet nowym przedsiębiorstwom,
  • posiadanie wkładu własnego, zwykle na poziomie 10% wartości sprzętu budowlanego,
  • wiek do około 15-16 lat w przypadku urządzeń pochodzących z rynku wtórnego,
  • dołączenie do wniosku leasingowego podstawowego zestawu dokumentów, przede wszystkim finansowych.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby wziąć w leasing maszyny budowlane?

Każda sytuacja może być inna i wiązać się z przedstawieniem różnorodnych dokumentów. Jednak w przypadku uproszczonej procedury wnioskowania o leasing na maszyny budowlane, ich lista jest dość krótka. Zazwyczaj należy przygotować:

  • jakikolwiek dokument potwierdzający tożsamość,
  • dane rejestrowe firmy (potwierdzenie uzyskania wpisu do CEIDG oraz numeru KRS, jeśli występuje),
  • specyfikację finansowanego sprzętu budowlanego i najlepiej fakturę proforma dla niego,
  • dokumenty potwierdzające sytuację finansową wnioskującego.

Jeśli chcesz dokładnie dowiedzieć się, co będzie potrzebne przy składaniu wniosku leasingowego, skorzystaj z naszego kalkulatora. Otrzymasz wszystkie informacje niezbędnego do wzięcia maszyn budowlanych w leasing!

Sprawdź też naszą ofertę na: