Leasing maszyn budowlanych – maszyny budowlane i drogowe

leasing maszyn budowlanych 10

Założenie biznesu związanego z branżą budowlaną wymaga ogromnych nakładów finansowych, przede wszystkim na zakup sprzętu. Nic więc dziwnego, że tacy przedsiębiorcy bardzo często decydują się na leasing maszyn budowlanych. Na czym dokładnie polega to finansowanie, komu jest dedykowane i czemu warto się na nie zdecydować? Sprawdź już teraz – odpowiadamy!

Poszukiwanie sprzętu z rynku wtórnego wcale nie oznacza, że traci się możliwość skorzystania z leasingu. Wręcz przeciwnie, jest on dostępny, choć najczęściej z pewnymi ograniczeniami.

Naturalnie leasing maszyn budowlanych jest dobrym rozwiązaniem również dla większych przedsiębiorców o silnej pozycji na rynku. Decyzję o zakupie takiego sprzętu często podejmuje się na potrzeby rozwoju biznesu lub wymiany wyeksploatowanych już maszyn. W tym przypadku przedsiębiorca ma w zasadzie wolną rękę. Wszystkie firmy zajmujące się udzielaniem leasingu będą zainteresowane finansowaniem każdej nowej maszyny. Wyjątkiem może być sprzęt bardzo nietypowy, który trudno później sprzedać na rynku wtórnym.

Leasing maszyn budowlanych kalkulator

Nasz kalkulator leasingowy jest zautomatyzowany, ale przed wysłaniem oferty do naszego klienta, jest on wcześniej weryfikowany przez naszego specjalistę ds. leasingu. Uzyskaj najlepszą ofertę leasingową w oparciu o doświadczenie naszych pracowników. 

Kredyt na maszyny budowlane czy leasing?

Wielu niedoświadczonym przedsiębiorcom może się teraz wydawać, że przecież doskonałym zamiennikiem leasingu jest kredyt na konkretny cel. Z pozoru finansowania te wydają się podobne, gdyż w obu przypadkach płaci się raty. Różnic jest jednak wiele i naszym zdaniem przemawiają one zdecydowanie na korzyść leasingu.

leasing maszyn budowlanych 3

Zalety leasingu na maszyny budowlane

prosta procedura uzyskania finansowania

ograniczone do minimum formalności

brak utraty zdolności kredytowej

(leasing nie jest traktowany jako obciążenie finansowe, a więc można leasingować sprzęt i jednocześnie wziąć kredyt na inny cel).

liczne ulgi podatkowe

Dzięki którym leasing maszyn budowlanych jest tańszy od kredytu.

elastyczność

Możliwość dopasowania czasu obowiązywania umowy i wysokości rat do możliwości finansowych.

przy odpowiedniej umowie można co kilka lat wymieniać sprzęt budowlany

Skomplikowana procedura kredytu na maszyny budowlane

Kredyt pod tym kątem jest przede wszystkim trudny do uzyskania. Przedsiębiorcy dopiero zaczynający swoją karierę na rynku, na 99% nie uzyskają takiego finansowania. Biznes musi funkcjonować od kilku miesięcy i mieć udokumentowane, w miarę przyzwoite dochody. Dodatkowo banki mocno komplikują procedurę starania się o finansowanie. Trzeba przejść mnóstwo formalności, co uprzykrza uzyskiwanie pieniędzy i wydłuża czas oczekiwania na nie. Jest to też rozwiązanie drogie. Rat kredytu nie da się zaliczyć do kosztów prowadzenia biznesu, kiedy to raty leasingu już tak.

Kto może skorzystać z oferty na leasing maszyn budowlanych?

Masz firmę z branży budowlanej, nie posiadasz zadłużenia i prowadzisz biznes perspektywiczny? W takim razie raczej nie powinieneś mieć problemu z dostępem do tego finansowania. Są firmy leasingowe, które oferują swoje wsparcie przedsiębiorcom dosłownie od pierwszego dnia prowadzenia biznesu! 

Leasing maszyn budowlanych - maszyny budowlane i drogowe 1

To prawda, że w takim przypadku leasing może być trochę droższy (firma musi się zabezpieczyć), ale i tak dzięki temu możesz przyspieszyć tworzenie konkurencyjnego przedsiębiorstwa.

Kiedy mogą pojawić się problemy z uzyskaniem leasingu na maszyny?

poszukujesz sprzętu budowlanego wyjątkowo starego, powyżej 15 lat,

masz problemy finansowe i figurujesz jako nierzetelny kredytobiorca w bazie BIK lub dłużnik w KRD,

Twój biznes przynosi straty

jesteś poważnie zadłużony (przede wszystkim pod kątem kredytów),

prowadzisz biznes sezonowy i przez sporą część roku zawieszasz działalność.

Oczywiście nawet w powyższych przypadkach nie musisz się od razu poddawać. Warto spróbować, gdyż może uda się znaleźć firmę, która zaproponuje leasing maszyn budowlanych na atrakcyjnych warunkach. Z pomocą przyjdą nasi specjaliści! Skorzystaj z narzędzia dostępnego na stronie – pomożemy Ci w znalezieniu najlepszej opcji finansowania. Tworzymy grupę fachowców, która kompleksowo prześwietli rynek i znajdzie dla Ciebie atrakcyjną ofertę leasingu.

Formalności przy leasingu maszyn budowlanych

Wspominaliśmy już o tym, że leasing to dużo mniej formalności do załatwienia, niż w przypadku kredytu. Co w takim razie będziesz potrzebować jako przedsiębiorca? Najczęściej wystarczy kilka podstawowych informacji:

leasing maszyn budowlanych 10
indywidualne przygotowanie oświadczenie o wysokości osiąganych dochodów,
wpis do ewidencji gospodarczej oraz KRS, jeśli firma musi go posiadać,
potwierdzenie uzyskania numeru REGON,
dokument potwierdzający tożsamość osoby składającej wniosek o leasing (wystarczy dowód osobisty),
poprawnie wypełniony wniosek leasingowy

To naprawdę niewiele w porównaniu z kredytem. Oczywiście ilość formalności zależy przede wszystkim od polityki leasingodawcy. Dzisiaj jednak mamy tendencję ograniczania ich do absolutnego minimum.

Leasing maszyn budowlanych i urządzeń drogowych – jaki sprzęt?

Około 15 lat – to najczęściej maksymalny wiek sprzętu, który leasingodawcy są skłonni finansować. Ograniczenia co do ich rodzaju praktycznie nie istnieją. Leasingodawcy zgodzą się na zakup między innymi:

Leasing maszyn budowlanych - maszyny budowlane i drogowe 2

Jakie maszyny możesz leasingować?

Wszystkiego rodzaju koparki i ładowarki
Wywrotki
Spycharki
Koparko ładowarki
Wiertnice oraz zagęszczarki
Ciągniki rolnicze
Przyczepy i naczepy
Sprzęt leśny
Agregaty
Kombajny
Inne maszyny budowlane

Oczywiście leasingować możesz nie tylko tak kosztowne pojazdy. Firmy budowlane wykorzystują do swojej pracy również specjalistyczne narzędzia, w tym na przykład zagęszczarki czy młoty pneumatyczne. Wszystkie te urządzenia również będzie mógł wziąć w leasing.

Najtańszy leasing maszyn budowlanych

Leasing maszyn budowlanych - maszyny budowlane i drogowe 3

Na koniec zostaje bardzo ważna kwestia – jak znaleźć najtańszy i najlepszy leasing maszyn budowlanych? Odpowiedź na to pytanie jest wyjątkowo prosta – najlepiej porównać je ze sobą! Każdy leasingodawca oferuje finansowanie na innych warunkach, stosuje różne opłaty, regulaminy czy obostrzenia w umowach. To także różnice w formalnościach do spełnienia. Co ważne, choć przedsiębiorcy mogą wziąć leasing już od pierwszych dni funkcjonowania biznesu, to jednak nie wszystkie oferty rynkowe na to pozwalają.

Zestawiając i porównując je ze sobą uzyskujesz rzetelny przegląd rynku. Tu z pomocą przychodzi nasza firma. Po prostu skorzystaj ze specjalnego formularza dostępnego na stronie. Przedstaw nam w nim swoje potrzeby, a my zajmiemy się resztą! Poszukamy najlepszej opcji finansowania dla leasingu, pomożemy spełnić formalności i upewnimy się, że umowa jest bezpieczna oraz korzystna. Zapraszamy – rozwijaj swoją firmę finansując zakupy leasingiem.

Powiązane tematy: