Vleasing.pl

Leasing samochodu dostawczego

Samochód dostawczy to niezbędne narzędzie pracy w wielu firmach, jednak jak wiadomo, koszt takiego auta jest wysoki. Jednak zakup to nie jedyna opcja - zamiast rezygnować z nowego pojazdu, zawsze możesz wziąć go w leasing lub wynajem długoterminowy. Nie zwlekaj i wypełnij formularz po prawej stronie, a my przygotujemy dla ciebie najkorzystniejszą ofertę!

Zalety leasingu samochodu dostawczego

Możliwe różne formy finansowania - dostępny leasing operacyjny, leasing finansowy oraz leasing zwrotny. Doradzamy w wyborze najlepszej umowy leasingowej. 
Kompleksowa pomoc - zarówno dla dużych przedsiębiorstw jak i małej działalności gospodarczej.
Minimum formalności w procedurze uproszczonej.
Elastyczny okres finansowania, możliwość dopasowania umowy do potrzeb np. pod kątem harmonogramu spłaty rat i ich ilości.
Korzystne rabaty na nowe samochody dostawcze marki Fiat, Renault oraz Volkswagen. 

Leasing samochodów dostawczych - oferta

Poszukujesz optymalnego rozwiązania finansowania samochodu dostawczego? Skorzystaj z naszego formularza, aby odkryć możliwości dostosowane do każdego klienta. Nasz zespół ekspertów jest gotowy, aby zaoferować Ci wsparcie na każdym etapie procesu. Przeanalizujemy Twoje indywidualne potrzeby i na ich podstawie zaproponujemy najlepsze opcje finansowania floty. Dzięki współpracy z renomowanymi i sprawdzonymi leasingodawcami gwarantujemy, że znajdziesz w naszej ofercie bezpieczne i korzystne warunki umowy. Zapraszamy do skorzystania z naszej profesjonalnej pomocy i dołączenia do grona zadowolonych klientów!

1. Dane przedmiotu leasingu

Przedmiot leasingu (*)
  • - wybierz przedmiot leasingu -
  • Samochody osobowe i dostawcze
  • Inne
To pole jest wymagane
Opisz przedmiot leasingu lub podaj link do strony www z przedmiotem: (*)
To pole jest wymagane
Wartość NETTO przedmiotu:
To pole jest wymagane
Rok jego produkcji, jeśli znasz:
To pole jest wymagane
Stan przedmiotu leasingu:
To pole jest wymagane

2. Oczekiwane warunki leasingu

Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Wysokość wpłaty wstępnej w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
Field is required!
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane

3. Informacje podstawowe

NIP firmy: (*)
To pole jest wymagane
Nr tel. komórkowego: (*)
To pole jest wymagane
Osoba do kontaktu:
To pole jest wymagane
Adres e-mail: (*)
To pole jest wymagane

4. Informacje finansowe

Za ostatni rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Za bieżący rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Status własny/swojej firmy w bazach BIK, KRD, BIG oceniasz, jako:
To pole jest wymagane

5. Informacje, które wspomogą dobór optymalnej oferty

Podaj tutaj wszystko, co uważasz za istotne:
Pole opcjonalne
Field is required!
To pole jest wymagane

Dlaczego warto zdecydować się na leasing samochodu dostawczego?

Niekiedy zakup nawet jednego auta dostawczego może się okazać zbyt obciążający dla firmy, zwłaszcza, gdy przedsiębiorstwo stawia dopiero pierwsze kroki na rynku. Zamiast jednak wydawać wszystkie oszczędności lub starać się o kredyt, który wymaga dużego wkładu własnego, możesz zdecydować się na leasing potrzebnego pojazdu.

Podpisując umowę z firmą leasingową możesz liczyć na niskiej wartości wkład własny oraz przystępne raty. Formalności jest niewiele, a decyzja o przyznaniu leasingu zapada nawet w dniu wypełnienia wniosku. Ponadto, będąc właścicielem działalności gospodarczej, uzyskasz również wiele korzyści na tle podatkowym.

Leasing to wygodne i elastyczne warunki umowy. Wypełnij formularz i pozwól nam przygotować dla ciebie najlepszą ofertę, dzięki czemu już w krótkim czasie będziesz mógł cieszyć się nowym autem dostawczym, użyczonym na dogodnych dla ciebie i twojej firmy warunkach.

Leasing samochodu dostawczego – zalety

Możliwość uzyskania finansowania przez młode firmy to dopiero pierwsza zaleta tego rozwiązania. Dowiedz się, dlaczego warto wziąć samochód dostawczy w leasing.

Minimum formalności

Wzięcie większej gotówki w banku wiąże się z przejściem przez gąszcz procedur i zebraniem stosu dokumentów. Czy wiesz, że leasing możesz dostać praktycznie od ręki? Bardzo często cała procedura zajmuje dosłownie 2-3 dni i już można cieszyć się nowym pojazdem.

Oferta dostępna dla nowych firm

Samochód dostawczy mogą wziąć w leasing nawet nowe firmy, które nie posiadają jeszcze udokumentowanych dochodów. Już pierwszego dnia funkcjonowania twojej działalności możesz zacząć ją rozwijać, biorąc w leasing niezbędny do wykonywania pracy pojazd.

Używane samochody dostawcze

Chcąc jeszcze bardziej obniżyć koszty inwestycji, możesz wybrać używane auto dostawcze - duża dostępność modeli najlepszych marek z rynku wtórnego sprawia, że na pewno znajdziesz pojazd odpowiadający potrzebom twojej firmy.

Procedura uproszczona

Leasing na samochód dostawczy uzyskasz szybko i bez zbędnych formalności - uproszczone procedury zaoszczędzą twój cenny czas.

Elastyczność

Opłacalność wynika również z faktu, że nie musisz spłacać całego pojazdu. Chcesz co kilka lat zmieniać samochody dostawcze na nowe? Leasing sprawdzi się idealnie. Podpisujesz umowę np. na 3 lata i w ratach spłacasz jedynie kwotę równą utracie wartości auta w tym okresie. Po zakończeniu umowy oddajesz pojazd, podpisujesz kolejne zobowiązanie i masz nowe samochody.

Możliwość wykupu

Oczywiście w leasingu spokojnie możesz również dojść do własności auta. Jako leasingobiorca zyskujesz prawdo pierwokupu na koniec umowy. Cenę ewentualnego wykupu zawsze ustala się na początku, w momencie podpisywania umowy.

leasing samochodu dostawczego obraz 2

Zdolność kredytowa

W przypadku kredytu na samochód dostawczy, cierpi Twoja zdolność kredytowa. W przypadku leasingu, Twoja zdolność kredytowa nie ulega zmianie, dlatego biorąc auto dostawcze w leasing, w banku i tak możesz starać się o kredyt na inne potrzeby firmy. Ponadto, leasing uzyskasz również wtedy, gdy w banku nie posiadasz odpowiedniej zdolności kredytowej.

Wliczysz koszty uzyskania przychodu

Do kosztów uzyskania przychodu możesz wliczyć ratę i inne koszty związane z leasingiem. Kiedy auto dostawcze jest niezbędne do pracy w firmie, związane z nim koszty eksploatacyjne również zaliczają się do kosztów uzyskania przychodu.

Niskie koszty finansowania

Niższe są również koszty tego finansowania. To nie tylko mniejsze prowizje, ale przede wszystkim możliwość zaliczenia rat leasingu w koszty firmy. Jedyną niedogodnością jest fakt, że przez cały okres trwania umowy leasingodawca zostaje właścicielem pojazdu i to on ponosi koszty amortyzacyjne.

Leasing aut dostawczych – dostępne modele

Wiemy ze swojego doświadczenia, że wielu osobom leasing kojarzy się z samochodami, ale przede wszystkim osobowymi. Potrzebujesz dostawczaka? To żaden problem, takie pojazdy również możesz finansować w ten sposób.

W zasadzie nie istnieją żadne ograniczenia związane z tym, na jakie konkretnie auto się zdecydujesz. Możesz wybrać dowolną markę oraz taki model, który w pełni sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom. Leasing to przede wszystkim oszczędność pieniędzy, wygoda, a do tego łatwy dostęp do finansowania. 

Chociaż na rynku znajduje się wiele samochodów dostawczych, niektóre z nich są szczególnie warte uwagi. Poniżej przedstawiamy ci kilka modeli dostępnych w ofercie naszej firmy, które są szczególnie doceniane i chętnie brane w leasing przez naszych klientów. 

Mercedes-Benz Citan

Mercedes-Benz Citan

Auto dostawcze mniejszych rozmiarów, jednak niezwykle przestrzenne, dzięki czemu załadujesz do niego wszystko, co niezbędne. Wybierając Mercedesa, w pakiecie z komfortem dostaniesz również niskie spalanie oraz bezawaryjność.

Ford transit

Ford transit

Istny klasyk w branży dostawczej. Oszczędność jednostek napędowych, niezawodność i duża przestrzeń ładunkowa to właśnie to, czym te auta zdobywają serca kierowców już od wielu lat.

Citroen Jumpy

Citroen Jumpy

Wytrzymały samochód dostawczy, który nie boi się ciężkiej pracy. Przeznaczone zarówno do transportu ciężkich materiałów, jak i osób. Wygoda i wszechstronność to zdecydowanie jego znaki rozpoznawcze.

Peugeot Expert

Peugeot Expert

Auto dostawcze, które najlepiej czuje miejski klimat i mimo pokaźnej części ładunkowej, sprawdzi się w ciaśniejszych miejscach. Do wyboru masz różne wersje silnika, więc z łatwością dopasujesz go do swoich potrzeb.

Pojazdy dostawcze dostawcze dostępne dla nowych firm

Dopiero otworzyłeś swoją firmę i próbowałeś już uzyskać w banku kredyt na sfinansowanie zakupu samochodu? Banki praktycznie nigdy nie udzielają kredytów nowo powstałym biznesom. Minimalny wymagalny próg to pół roku działalności, ale przeciętnie przedsiębiorca musi działać na rynku przynajmniej od 12 miesięcy. Co gorsza, sama „obecność” może być niewystarczająca. Banki wymagają udokumentowania dochodów, przedstawienia planu biznesowego i udowodnienia, że firma jest perspektywiczna, co daje większą gwarancję, że zobowiązanie będzie spłacane. To w zasadzie zamyka drogę młodym przedsiębiorcom. Leasing dostępny jest dla nowych firm – przy dobrych okolicznościach, samochód możesz uzyskać nawet tego samego tygodnia. 

Leasing samochodów dostawczych używanych

Skoro z leasingu mogą skorzystać młodzi przedsiębiorcy, to powinni mieć oni także opcję zakupu aut z rynku wtórnego, prawda? Rzeczywiście tak właśnie jest! Zdajemy sobie sprawę z tego, że cena nowych w wielu przypadkach stanowi poważną barierę. 

Spokojnie możesz jednak poszukiwać samochodów używanych. Nasi klienci często kupują samochody dostawcze poleasingowe. Oczywiście musisz liczyć się z tym, że taka sytuacja nieco wydłuży czas oczekiwania na uzyskiwanie finansowania. Leasingobiorca musi zweryfikować pojazd, sprawdzić jego stan techniczny, legalność pochodzenia oraz oszacować wartość rynkową.

flota samochodów dostawczych

Najlepsze oferty leasingowe na pojazdy dostawcze

Z pomocą przychodzi leasing samochodu dostawczego. Nie można tego jednak traktować, jak koło ratunkowe. Leasingowanie jest opłacalnym rozwiązaniem dla każdej firmy, niezależnie od jej wielkości, potrzeb oraz czasu obecności na rynku. Wielu leasingodawców udziela finansowania przedsiębiorcom nawet wtedy, gdy prowadzą biznes od zaledwie kilku dni! Jeśli szukasz takich ofert, możesz skorzystać z naszej pomocy. Wypełnij wniosek o leasing i znajdź najlepsze opcje finansowania, skorzystaj z naszego wsparcia przy finalizowaniu umowy.

Leasing samochodów dostawczych – rodzaje

Leasing aut dostawczych, tak jak w przypadku innych pojazdów, występuje głównie w dwóch rodzajach.

Leasing operacyjny

Jest to decydowanie najczęściej wybierana opcja leasingu w przypadku samochodów dostawczych. Wybierając ją będziesz mieć pewność, że auto nie będzie stanowić części majątku firmy, dzięki czemu nawet podczas komorniczego zajęcia majątku, twoje przedsiębiorstwo będzie mogło funkcjonować jak dawniej. Do kosztów uzyskania przychodu możesz wliczyć opłatę wstępną i wartość rat leasingowych. Każda rata zawiera VAT, dlatego nie musisz już opłacać podatku przy podpisaniu umowy, nie musisz również przejmować się odpisami amortyzacyjnymi. Kiedy okres umowy się zakończy możesz zdecydować, czy chcesz wykupić auto, czy zwrócić je firmie leasingowej.

Leasing finansowy

Wybierając leasing finansowy, uzyskany w ten sposób samochód dostawczy staje się częścią majątku twojej firmy, na tobie będzie spoczywał również obowiązek dokonywania odpisów amortyzacyjnych. W koszty przychodu będziesz mógł wliczyć wyłącznie odsetkową część raty leasingowej. Podatek VAT w tej opcji płacony jest w całości, podczas wpłacania pierwszej raty, tuż przed odbiorem wybranego pojazdu. Po zakończeniu umowy, kiedy wszystkie raty są uregulowane, użytkowany przez ciebie samochód dostawczy staje się własnością twojej firmy.

Operacyjny i finansowy leasing samochodu dostawczego – jakie są różnice?

Leasing operacyjny w Polsce cieszy się największą popularnością. W większości przypadków jest on po prostu wygodny, tani i bardzo bezpieczny. Opcję operacyjną można porównać do wynajmu. Choć auto da się wykupić na koniec, to jednak kwota tej transakcji będzie wysoka. Leasingobiorca spłaca utratę wartości pojazdu i po zakończeniu umowy oddaje auto. Można tu liczyć na niski wkład własny, przystępne i elastyczne raty oraz opcję regularnego wymieniania floty pojazdów na nowe. W opcji finansowej celem jest dojście do własności. Co więcej, leasingobiorca już od początku jest właścicielem samochodu i ponosi koszty amortyzacyjne. To rozwiązanie oznacza jednak konieczność spłaty wartości auta oraz prowizji i odsetek. W efekcie raty są wyższe i, żeby nieco zmniejszyć ich wartość, znacząco wydłuża się czas trwania umowy. Wykup pojazdu ma natomiast zazwyczaj charakter symboliczny, pojazd odkupuje się przeciętnie za około 1% jego wartości.

Samochód dostawczy w leasingu

Nowi przedsiębiorcy nigdy nie mają łatwego startu. Już od początku trzeba mocno konkurować cenami z innymi firmami, aby mieć szansę utrzymania się na rynku. Niestety problemem jest niski kapitał początkowy. Mało kto może pozwolić sobie na duże inwestycje, a bez nich trudno dynamicznie rozwijać skrzydła. 

Podstawowym wyposażeniem większości przedsiębiorców są obecnie samochody. Choć drogie, to jednak trudno wyobrazić sobie bez nich prowadzenie biznesu. Czy jednak wiesz, że kredyt nie jest jedyną opcją ich finansowania? Myślałeś kiedyś nad tym, aby wybrać leasing samochodu dostawczego? 

Nie każde auto dostawcze możesz wziąć w leasing

Trzeba jedynie pamiętać o datach produkcji aut dostawczych. Najczęściej firmy leasingowe umożliwiają zakup aut nie starszych, niż 8 lat. Standardowo umowę leasingu można podpisać nawet na 82 miesiące, ale przy samochodach używanych są pewne obostrzenia w tym zakresie. Lata umowy i wiek samochodu sumuje się – wynik nie może przekroczyć konkretnej wartości.

Maksymalny czas trwania umowy zależy bowiem od wieku samochodu. Bardzo dokładnie prezentuje to poniższe zestawienie:

Na co zwrócić uwagę, biorąc leasing samochodów dostawczych?

Pamiętaj, że przy leasingu zyskujesz dużo większe pole do negocjacji, niż dla klasycznego kredytu. Banki sztywno trzymają się swoich wymogów i niechętnie idą na kompromisy. Z leasingodawcami jest zupełnie inaczej – tutaj każda umowa stanowi odrębną historię i to od podejścia do negocjacji zależy fakt, jak będzie ona wyglądać ostatecznie.

Jest kilka rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, zanim podpisze się umowę. To te elementy musisz dobrać pod swoje potrzeby i w niektórych przypadkach negocjować ich warunki.

Przy leasingu samochodu dostawczego, szczególnie zwróć uwagę na:

Gdzie można otrzymać leasing samochodu dostawczego?

Istnieją tak naprawdę trzy główne drogi uzyskania tego finansowania. Pierwszą z nich jest znalezienie prywatnej firmy zajmującej się leasingowaniem. To niewątpliwie najczęściej wybierane rozwiązanie. Duża konkurencja na rynku sprawia, że przy odpowiednim przejrzeniu rynku i dobrym negocjowaniu można uzyskać bardzo atrakcyjne warunki.

Druga opcja to udanie się do banku – tak, niektóre instytucje mają taką ofertę. Niestety jednak rzadko kiedy leasing bankowy jest tani. Co gorsza, procedury jego uzyskania bywają równie skomplikowane, jak przy kredycie.

Na koniec pozostają nam salony samochodowe. Osoby kupujące nowe auto od dealera powinny dowiedzieć się, jakie warunki leasingu oferuje sam sprzedawca. Nierzadko okazuje się, że to właśnie tam można znaleźć najlepszą ofertę. Dealerzy są elastyczni, a i często w ramach propozycji dodają gratis różne bonifikaty, np. dodatkowe wyposażenie, wydłużoną gwarancję serwisową czy tanie ubezpieczenia.

samochód dostawczy obraz

Czego wymagają leasingodawcy od firm?

Decydując się na takie finansowanie, trzeba mieć świadomość tego, że leasingodawca nie podpisze umowy „w ciemno”, bez pewnego sprawdzenia swojego przyszłego klienta. 

Firmy tego typu podchodzą do tej kwestii indywidualnie, ale jest kilka istotnych formalności, które na pewno będzie trzeba spełnić.

Pierwszą z nich jest wiarygodność kredytowa. Osoby mające już w historii jakieś spłacone kredyty na pewno są w lepszej sytuacji, bo wyglądają wiarygodniej. Oczywiście brak takiej historii nie przekreśla drogi do uzyskania leasingu. Gorzej, gdy pojawiły się wpadki i kredyt nie był spłacany terminowo lub trwa procedura odzyskiwania zaległych lat. To wszystko na pewno zostanie zweryfikowane.

Jak wygląda weryfikacja firmy?

Kluczowym elementem dla leasingodawców jest rzetelność w odprowadzaniu składek, podatków oraz wysokość przychodów.

Kolejna weryfikacja będzie związana z bazami dłużników, w tym przede wszystkim BIK oraz KRD. Negatywna historia w takich miejscach może niekorzystnie wpłynąć na możliwości uzyskania finansowania.

Często jednak żadna weryfikacja nie jest konieczna, ponieważ istnieje możliwość skorzystania z uproszczonej procedury – wszystko zależy od klienta. 

Przedmiot leasingu również ma znaczenie. Jeśli decydujesz się na nowy samochód dostawczy, to oczywiście nie ma problemu, gdyż jego wartość rynkowa jest doskonale znana. Szukając auta używanego musisz przedstawić konkretną ofertę sprzedaży z rynku, którą jesteś zainteresowany. Firma zweryfikuje taki pojazd i oceni jego wartość.

Ostatnim parametrem może być ilość aut na utrzymaniu. Leasingodawca sprawdzi, czy masz już jakieś pojazdy na własność lub czy leasingujesz je od innych firm.

Czy leasing samochodu dostawczego bez BIK i KRD jest możliwy?

Od lat zajmujemy się udzielaniem pomocy przy uzyskiwaniu leasingu i dlatego doskonale znamy problemy naszych klientów. Mnóstwo przedsiębiorców zadaje nam pytania, czy da się uzyskać leasing bez weryfikacji w BIK lub KRD. Nie będziemy tutaj wnikać w powody takiego stanu rzeczy. Prowadzenie firmy to nie lada wyzwanie i nawet krótka utrata płynności finansowej może doprowadzić do długów i wpisu w powyższych bazach. Jak w takim razie odpowiadamy na to?

Jak najbardziej, można wziąć leasing bez weryfikacji w BIK oraz KRD, ale oznacza to znaczące okrojenie dostępnych ofert. Część leasingodawców nie sprawdza tych informacji, ale niestety przedsiębiorcy często popełniają błąd już na początku poszukiwań. Najgorsze, co można zrobić, to rozesłać zapytania ofertowe do wielu firm jednocześnie. W większości przypadków leasingodawcy sprawdzą BIK oraz KRD. Każde takie sprawdzenie jest w bazie odnotowane. Skoro pojawiało się wiele zapytań o to samo w krótkim czasie, to przedsiębiorca przestaje wyglądać wiarygodnie. Ucina to dużą część ofert i utrudnia uzyskanie leasingu.

Najlepsze oferty leasingowe na auta dostawcze

Szukasz wiarygodniej i taniej oferty leasingowej? Wypełnij nasz wniosek o leasing, a nasz specjalista przygotuje dla Ciebie indywidualną i najlepszą ofertę na rynku. Jesteśmy ekspertami od leasingu. Posiadamy doświadczenie w leasingowaniu aut dostawczych, dzięki nam zaoszczędzisz wiele pieniędzy oraz czasu, ponieważ zajmujemy się wszystkimi formalnościami. Już teraz sprawdź, ile będzie wynosić rata leasingu za samochód dostawczy dla Twojej firmy. Okres leasingu, wykup końcowy oraz wysokość wpłaty wstępnej możesz ustalić samemu.

Najlepsza oferta na leasing samochodów dostawczych

Jeżeli uważasz, że leasing samochodów dostawczych jest tym, czego szukasz, skorzystaj z naszego kalkulatora! Oferta obejmuje również używane samochody dostawcze. Wypełnij formularz dostępny na naszej stronie, podając interesujący cię model i markę auta, okres trwania umowy oraz wysokość raty, która będzie dla ciebie wygodna, a nasi pracownicy przygotują dla ciebie najlepsze oferty.

Dzięki temu oszczędzisz wiele czasu, który będziesz mógł przeznaczyć na inne ważne kwestie związane z twoją firmą. Powierzając tą rolę profesjonalistom, będziesz mieć również pewność, że otrzymasz tylko najatrakcyjniejsze oferty.

Kontaktując się z nami uzyskasz również fachowe wsparcie, dzięki czemu jedynie utwierdzisz się w decyzji, że dostawcze auto w leasingu to niezwykle korzystna sprawa. Wypełnij formularz i przekonaj się osobiście o wszystkich zaletach leasingu!

Sprawdź też naszą ofertę na: