Vleasing.pl

Leasing samochodu Premium

Sprawdź ofertę na leasing samochodów Premium

W Polsce od wielu lat najpopularniejszym przedmiotem umów leasingowych są samochody. Opcja ta jest wyjątkowo atrakcyjna dla przedsiębiorców, gdyż wiąże się z licznymi korzyściami podatkowymi. Okazuje się, że leasing może być doskonałym wyborem również wtedy, gdy szukasz finansowania auta klasy premium. To obecnie jeden z najtańszych sposobów na uzyskanie dostępu do takiego pojazdu, bez konieczności ponoszenia dużego, jednorazowego wydatku.

Elastyczny leasing

Oferujemy dogodne warunki dla leasingu samochodów osobowych klasy Premium.

Promocyjne ceny za nowe samochody

Uzyskaj z nami atrakcyjne rabaty na nowe samochody klasy Premium

Kompleksowa pomoc i doradztwo

Nasi specjaliści gwarantują niezobowiązująca pomoc i wsparcie podczas procesu leasingu.

Doświadczenie i kompetencje

Jesteśmy niezależnymi specjalistami z dużym doświadczeniem.

Leasing samochodu Premium - formularz

Skorzystaj z naszej oferty i oblicz składkę za leasing samochodu klasy Premium. Wystarczy, że wypełnisz nasz poniższy formularz, a nasz pracownik przygotuje dla Ciebie najlepszą ofertę. 

1. Dane przedmiotu leasingu

Przedmiot leasingu (*)
  • - wybierz przedmiot leasingu -
  • Samochody osobowe i dostawcze
  • Inne
To pole jest wymagane
Opisz przedmiot leasingu lub podaj link do strony www z przedmiotem: (*)
To pole jest wymagane
Wartość NETTO przedmiotu:
To pole jest wymagane
Rok jego produkcji, jeśli znasz:
To pole jest wymagane
Stan przedmiotu leasingu:
To pole jest wymagane

2. Oczekiwane warunki leasingu

Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Wysokość wpłaty wstępnej w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
Field is required!
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane

3. Informacje podstawowe

NIP firmy: (*)
To pole jest wymagane
Nr tel. komórkowego: (*)
To pole jest wymagane
Osoba do kontaktu:
To pole jest wymagane
Adres e-mail: (*)
To pole jest wymagane

4. Informacje finansowe

Za ostatni rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Za bieżący rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Status własny/swojej firmy w bazach BIK, KRD, BIG oceniasz, jako:
To pole jest wymagane

5. Informacje, które wspomogą dobór optymalnej oferty

Podaj tutaj wszystko, co uważasz za istotne:
Pole opcjonalne
Field is required!
To pole jest wymagane

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty
na leasing samochodów klasy Premium

Wygodnie obliczysz ratę na każdy luksusowy model samochodu
Proces leasingowania samochodu przejdziesz całkowicie online - bez wychodzenia z domu
Oszczędzisz czas - załatwimy leasing bez zbędnych formalności
Oferujemy atrakcyjne ubezpieczenia samochodów marek Premium

Samochody klasy Premium - które najchętniej wybierają Polacy?

Zachęciła Cię opcja wzięcia auta klasy premium w leasing, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Być może podpowiedzią będzie aktualny ranking popularności takich samochodów. Okazuje się, że w Polsce od lat miano lidera dzierży Mercedes. Szczególnie chętnie jest wybierana klasa A, C oraz modele GLC.

Drugie miejsce na podium, co łatwe do przewidzenia, zajmuje marka BMW. Modele 3, X3 oraz 5 cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Pierwszą trójkę zamyka Audi ze swoim znanym, eleganckim modelem Q5.

Jednak nie musisz skupiać się tylko na najpopularniejszych samochodach. W Polsce chętnie kupuje się również modele klasy premium m.in. marki Lexus, Porsche, Jaguar, a nawet Mini! Pamiętaj, że wyboru powinieneś dokonać głównie pod kątem własnych potrzeb. Zastanów się także, jakie auto najlepiej pasuje do branży, w której działasz. Powinno przyciągać uwagę i wywoływać pozytywne emocje, jeśli liczysz na to, że wpłynie na poprawę wizerunku Twojej firmy.

Masz pytanie związane z leasingiem samochodów klasy Premium?
Nasi eksperci rozwieją twoje wątpliwości
i bezpłatnie pomogą wybrać najlepszy leasing.

Leasing samochodu Premium to świetny sposób na poprawę wizerunku firmy!

Zastanawiasz się, po co w ogóle miałbyś kupować na firmę auto klasy premium? Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach wizerunek przedsiębiorstwa to jeden z kluczowych aspektów, o który powinieneś zadbać. Luksusowe samochody świetnie nadają się do reklamy. Korzystając z nich, Twoja marka zyskuje prestiż i miano profesjonalnej, a to przekłada się na większe zainteresowanie ofertą.

Dla wielu przedsiębiorców jest to również w pewien sposób nagroda za własną pracę i motywator do dalszej pracy.

Oczywiście pojazdy klasy premium są drogie i nie każdego przedsiębiorcę musi być na nie stać. Co więcej, zakup za gotówkę często jest nieopłacalny, gdyż wiąże się z zamrażaniem dużej gotówki. Korzystając z leasingu, szybko przekonasz się, że finansowanie to jest tanie i nie obciąży budżetu Twojej firmy. Traktuj to jak inwestycję w rozwój przedsiębiorstwa i budowę jego dobrego imienia.

Zakup samochodu klasy premium nie musi być drogi!

BMW, Mercedes, Porsche, Jaguar, Volvo oraz Audi – czy te marki kojarzą Ci się z luksusem? Nie ma w tym nic dziwnego, w gamie modelowej każdego z tych producentów znajdują się eleganckie auta klasy premium. To nie tylko pojazdy ekskluzywne, ale także często cechujące się sportowym charakterem. Jazda nimi może dostarczać mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Tak, masz rację – luksus kosztuje i to niemałe pieniądze.

Kupno takiego auta jest zwykle nieosiągalne nie tylko dla osób prywatnych, ale i przedsiębiorców. Jednak czy wiesz, że nawet bardzo bogate firmy nie kupują takich samochodów za gotówkę? Okazuje się, że większość transakcji dla pojazdów tej klasy jest finansowania w leasingu! To najlepszy dowód na to, że oferty leasingowe są atrakcyjne i korzystają z nich nawet najbogatsi.

Zmiany w leasingu od 2019 r

Jeśli interesowałeś się tematem tego finansowania, zapewne wiesz, że w roku 2019 zmieniły się związane z nim przepisy. Głównie chodziło tutaj o maksymalną kwotę odliczenia od dochodu, która została ustalona na poziomie 150 tysięcy złotych. Samochody klasy premium są droższe, ale pomimo tego ich leasingowanie nadal jest opłacalne!

Leasing samochodów Premium – zalety

Każdy przedsiębiorca poszukuje takich form finansowania różnych inwestycji, które zapewniają mu odpowiednie korzyści. Zakupy gotówkowe nigdy nie są dobrym rozwiązaniem. Pieniądze lepiej zachować na przysłowiową „czarną godzinę”, a do tego jest wiele możliwości ich pomnażania. Zakup samochodu nie jest inwestycją, która generuje zwroty.

Leasing samochodu Premium w tym przypadku jest dużo wygodniejszy, gdyż daje firmie możliwość skorzystania z rozbudowanej tarczy podatkowej. Przede wszystkim finansowanie to znacząco obniża koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Do tego dochodzą mniejsze podatki, a więc atrakcyjność tego rozwiązania jest bardzo duża.

Leasing samochodu klasy premium – jak maksymalnie obniżyć podatek dochodowy?

Warto nieco bliżej przyjrzeć się kwestii tarczy podatkowej dostępnej przy leasingu. Jak już wspominaliśmy, zgodnie z obecnymi przepisami kosztem uzyskania przychodu może być do 150 tysięcy złotych wydanych w związku z finansowaniem samochodu. Auta klasy premium są oczywiście dużo droższe i okazuje się, że można z nich odzyskać dużo więcej. Jak to zrobić?

Rozwiązaniem jest zdecydowanie się na wykup po zakończeniu umowy leasingowej. Od tego momentu pojazd stanie się własnością firmy, a to oznacza, że przedsiębiorca uzyska możliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych.

Finansowanie auta w leasingu bardzo szybko wrzucisz w koszty

Wpisanie kupionego na firmę auta do ksiąg rachunkowych jest ważne z punktu widzenia kosztów prowadzenia działalności. Niestety zapewne masz świadomość tego, że aby to zrobić, musisz odczekać aż 5 lat? Właśnie tak wynika ze stawek amortyzacyjnych i zasada ta obowiązuje zarówno w przypadku kredytu, jak i zakupu za gotówkę.

Pod tym kątem leasing również jest atrakcyjniejszy! Zwykle umowy podpisywane są bowiem na okres od 2 do 3 lat. Jeśli na ich zakończenie zdecydujesz się na wykup i samochód klasy premium, stanie się Twoją własnością, już wtedy będziesz mógł „wrzucić” je w koszty! To nawet o połowę szybciej, niż przy kredycie czy zakupie gotówkowym. Od tej pory można dokonywać odpisów amortyzacyjnych, a po pewnym czasie np. sprzedać czy przepisać na osobę prywatną.

Jak wygląda leasing samochodów marki Premium?

Być może nigdy wcześniej nie miałeś okazji skorzystać z oferty leasingowej. Z tego powodu, zanim podpiszesz umowę, powinieneś poznać podstawowe zasady związane z tym finansowaniem. Tylko wtedy będziesz mógł wyliczyć sobie, jakie korzyści finansowe wiążą się z konkretną ofertą i przekonać się, czy jej wybór faktycznie będzie opłacalny.

W przypadku finansowania wszystkich samochodów, w tym klasy premium, leasing może mieć formę finansową lub operacyjną. W każdej z nich właścicielem pojazdu przez cały okres obowiązywania umowy będzie leasingodawca. Jednak w opcji finansowej auto zaliczysz do majątku firmy, a więc jesteś odpowiedzialny za odpisy amortyzacyjnej. W przypadku leasingu operacyjnego zajmuje się nimi podmiot finansujący.

Jednak pomimo tego będziesz mógł swobodnie korzystać z pojazdu przez cały okres obowiązywania kontraktu. Ograniczeniem są miesięczne lub roczne limity kilometrów. Przed podpisaniem umowy sprawdź, jak są duże i czy będą dla Ciebie odpowiednie. Ich przekroczenie zwykle wiąże się z dużymi kosztami.

Pamiętaj także o kwestiach odliczenia podatku VAT. Odliczysz 100% (do 150 tysięcy złotych), tylko wtedy, gdy auto klasy premium będziesz użytkował wyłącznie do celów służbowych. Korzystając z niego również prywatnie, będzie to 50%.

Samochód klasy premium w kredycie

Nie da się ukryć, że kredyt będzie w tym przypadku najdroższym finansowaniem. Raty są wysokie nie tylko z racji prowizji pobieranej przez banki, ale także dość wysokiego oprocentowania. Jednak rozwiązanie to ma pewną istotną zaletę – kredyt można w całości spłacić w dowolnym momencie.

Czasem jest to opłacalne. Szybsza spłata kredytu sprawi, że samochód od razu staje się własnością kredytobiorcy. Można go sprzedać, odzyskać dużą część pieniędzy i odciążyć firmę od kosztownego finansowania. W sytuacjach kryzysowych ma to duże znaczenie.

Jednak z drugiej strony, decydując się na kredyt, podobnie jak w wynajmie długoterminowym, tracisz możliwość skorzystania z tarczy podatkowej. W leasingu kwota do 150 tysięcy złotych stanie się Twoim kosztem uzyskania przychodu, a więc zmniejszy podatek dochodowy. W przypadku kredytu takiej opcji nie ma. Czy auto klasy premium będzie kosztowało mniej (co w zasadzie jest niemożliwe), czy dużo więcej, niestety nie odzyskasz tych pieniędzy.

Wynajem długoterminowy samochodów Premium

W pewnym stopniu leasing samochodów Premium jest podobny do wynajmu długoterminowego, ale różnice tkwią w szczegółach, które w tym przypadku mają duże znaczenie. Wynajem długoterminowy na dłuższy czas zwykle wiąże się z koniecznością pójścia na kompromisy. W wypożyczalni nie możemy, tak jak w salonie, w pełni dopasować koloru auta oraz jego wyposażenia do potrzeb. Wybieramy to, co aktualnie firma ma w swojej ofercie.

Drugą wadą jest fakt, że pojazd trzeba serwisować tam, gdzie wskazuje wypożyczalnia. Duże są także limity kilometrów, a na zakończenie umowy wynajmu długoterminowego zwykle nie ma opcji wykupu na własność.

Jednak opcja ta ma swoje zalety, które uwidaczniają się szczególnie przy pojazdach klasy premium. W leasingu od podatku można odpisać do 150 tysięcy złotych, kiedy auta te są warte o wiele więcej. Przy wynajmie długoterminowym nie ma takich limitów. Jeśli pojazd kosztuje np. 400 000 zł, to taki będzie koszt podatkowy firmy.

Czy warto rozważać kupno auta premium za gotówkę?

W większości przypadków przedsiębiorcom odradza się kupowania samochodów za gotówkę z klasy premium. Jest to szczególnie niekorzystne przy nowych autach, które w dość krótkim czasie mocno tracą na wartości i pieniędzy tych nie da się odzyskać.

Do tego pamiętaj, że zakup gotówkowy oznacza zamrożenie ogromnych środków finansowych. Tego problemu nie ma przy żadnej z wcześniej omawianych form finansowania, czyli leasingu, wynajmie długoterminowym oraz kredycie.

Leasing samochodów Premium kalkulator

Zainteresowała Cię opcja wzięcia w leasing luksusowego samochodu klasy premium?
 Obawiasz się, że pomimo wielu korzyści finansowanie to może przerosnąć Twoje możliwości?  

Na podstawie przesłanych do nas danych, nasz zespół ekspertów zajmie się analizą rynku. Prześwietlimy oferty różnych leasingodawców, wynegocjujemy w Twoim imieniu najlepsze warunki i przedstawimy zestawienie. To najlepszy sposób na to, aby poznać koszty tego finansowania i znaleźć najlepszą opcję leasingowania auta klasy premium!