Vleasing.pl

Leasing samochodu używanego

Oblicz składkę za leasing auta używanego

Jasne warunki współpracy - w naszym zestawieniu znajdziesz najlepsze firmy leasingowe. Pomagamy w uzyskaniu najlepszego finansowania.

Prześwietlenie umowy leasingowej

Jak każdy przedsiębiorca, przed podpisaniem umowy, musisz przeanalizować wiele ofert i zapisów - z nami zaoszczędzisz czas. Zrobimy to za Ciebie.

Negocjacja warunków umowy

W imieniu naszych Klientów, negocjujemy najlepsze warunki umowy za auta używane.

Kompleksowa pomoc podczas współpracy

Pomagamy naszym klientom na każdym etapie współpracy.

Profesjonalizm i doświadczenie

Od wielu lat, pomagamy w wyborze najlepszych ofert leasingowych. Cechuje nas profesjonalizm.

Najtańszy leasing samochodów używanych - formularz

Skorzystaj z naszej oferty na leasing samochodu używanego. Ofertę od naszego specjalisty otrzymasz w ciągu 24h. 

1. Dane przedmiotu leasingu

Przedmiot leasingu (*)
  • - wybierz przedmiot leasingu -
  • Samochody osobowe i dostawcze
  • Inne
To pole jest wymagane
Opisz przedmiot leasingu lub podaj link do strony www z przedmiotem: (*)
To pole jest wymagane
Wartość NETTO przedmiotu:
To pole jest wymagane
Rok jego produkcji, jeśli znasz:
To pole jest wymagane
Stan przedmiotu leasingu:
To pole jest wymagane

2. Oczekiwane warunki leasingu

Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Wysokość wpłaty wstępnej w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
Field is required!
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane

3. Informacje podstawowe

NIP firmy: (*)
To pole jest wymagane
Nr tel. komórkowego: (*)
To pole jest wymagane
Osoba do kontaktu:
To pole jest wymagane
Adres e-mail: (*)
To pole jest wymagane

4. Informacje finansowe

Za ostatni rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Za bieżący rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Status własny/swojej firmy w bazach BIK, KRD, BIG oceniasz, jako:
To pole jest wymagane

5. Informacje, które wspomogą dobór optymalnej oferty

Podaj tutaj wszystko, co uważasz za istotne:
Pole opcjonalne
Field is required!
To pole jest wymagane

Leasing samochodów używanych - wybierz markę i model

Obecnie coraz więcej firm musi kupować samochody, które stały się podstawowym narzędziem pracy. Jeśli przedsiębiorstwo jest duże albo zatrudnia wielu pracowników terenowych, nierzadko musi inwestować w całą flotę pojazdów. Nie trudno domyślić się, jak duże jest to obciążenie finansowe. Zakup aut za gotówkę często jest niemożliwy, a kredyty są trudno dostępne i niestety bardzo kosztowne. Na szczęście jest alternatywa – to leasing samochodu używanego! 

Skorzystaj z profesjonalnej usługi leasingu samochodów
Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z pomocy specjalistów. Przygotowaliśmy dla Ciebie prosty w obsłudze formularz. Korzystając z niego, szybko porównasz ze sobą wiele ofert na leasing samochodu używanego. Dzięki temu wybierzesz tę najlepszą, ale i możesz skorzystać z naszej pomocy. Jako specjaliści w tej branży, m.in. przeprowadzimy Cię przez proces wnioskowania, pomożemy w negocjacjach i zajmiemy się monitorowaniem płatności.

Jak wygląda leasing samochodu używanego?

Co do swojej zasady, leasing samochodów używanych w niczym nie różni się od leasingu pojazdu fabrycznie nowego. Oznacza to, że podpisujemy umowę z leasingodawcą i przez określony czas możemy swobodnie korzystać z auta. W tym czasie opłacamy ustaloną wcześniej, miesięczną ratę oraz jesteśmy odpowiedzialni za serwisowanie i ubezpieczanie samochodu.

Na koniec umowy leasingu mamy do wyboru kilka opcji:

  • oddanie auta leasingodawcy,
  • przejęcie pojazdu na własność (przy leasing finansowym),
  • wykup auta w przypadku leasingu operacyjnego – warunki tej transakcji ustalane są przed podpisaniem umowy.

Standardowo można oczywiście korzystać z różnych ulg. Np. przy operacyjnym leasingu używanego auta można odliczyć sobie podatek VAT czy zaliczyć raty do kosztów prowadzenia biznesu. Rozwiązanie to zazwyczaj jest dużo atrakcyjniejsze, niż kredyt. Do tego łatwiej uzyskać to finansowanie – wymagania są dużo mniejsze.

Na jakich warunkach odbywa się leasing aut używanych?

Ponieważ rynek ten nie jest ściśle normowany przepisami prawa, leasingodawcy we własnym zakresie przygotowują oferty. To, na jakich warunkach skorzystasz z tego finansowania, zależy więc głównie od tego, na co się zdecydujesz. Jednak prawie na pewno będziesz musiał zwrócić uwagę na wiek samochodu. Leasingodawcy biorą tutaj pod uwagę to, ile lat będzie miał pojazd w momencie, gdy umowa się kończy – to bardzo ważne!

Zazwyczaj auto w momencie zakończenia leasingu nie może mieć więcej, niż 10 lat. Wiek pojazdu w chwili brania leasingu determinuje więc maksymalny czas trwania umowy. Jeśli samochód ma np. 8 lat, umowa może być maksymalnie na 2 lata. Analogicznie 7-letni pojazd możesz wziąć w leasing na nie więcej, niż 36 miesięcy.

Zdarza się także, że leasingodawcy z góry narzucają swoje warunki w kontekście wieku pojazdów. Nierzadko spotkasz się z górnymi ramami czasowymi. Np. samochód używany do 3 lat można finansować przez maksymalnie 60 miesięcy. Pojazdy czteroletnie już do 48 miesięcy, a pięcioletnie do 36 miesięcy. Prawda jest taka, że firmy udzielające leasingu rzadko chcą finansować samochody, która mają dużo powyżej 6 lat.

Reasumując, np. na samochód używany 6 letni, maksymalny okres leasingu na wynosi 4 lata, na 5 letni 5 lat itd…

Skąd może pochodzić używane auto pod leasing?

Najczęściej w przypadku leasingu samochodów, prawie zawsze spotkasz się z jeszcze jednym warunkiem – zakup auta na fakturę VAT. To nieco ogranicza Twoje możliwości wyboru, gdyż ucina Ci dostęp do ofert od osób prywatnych. Na szczęście niektórzy leasingodawcy akceptują również tzw. faktury VAT marża. Te często wystawiają komisy, a więc możesz kupować używany pojazd również tam.

Co ważne, możesz również kupić auto od innego leasingodawcy. Firmy udzielające takiego finansowania na nowe pojazdy, po zakończeniu umowy z klientem po prostu je sprzedają. Często są to samochody 2-3 letnie. Leasingodawca to firma, która wystawia fakturę, a więc możesz skorzystać z jej oferty.

Jak wziąć używany samochód w leasing?

Tutaj dobra informacja – większość przedsiębiorców będzie mogła skorzystać z tzw. uproszczonej procedury udzielania leasingu. Na czym polega? W takiej sytuacji wystarczy tylko wypełnić specjalny wniosek oraz przedstawić podstawowe dokumenty. Zwykle jest to dowód tożsamości wnioskodawcy oraz dokumenty rejestrowe firmy. Wnioski takie są rozpatrywane bardzo szybko. Nierzadko już po 48 godzinach można cieszyć się samochodem.

Przy leasingu auta używanego niekiedy czas ten się trochę wydłuża. Wynika to z faktu, że leasingodawca może chcieć dokładniej zweryfikować taki pojazd. Zdarza się to jednak rzadko i zazwyczaj dość szybko wydawane są decyzje.

W niektórych przypadkach leasingodawca może nie zastosować procedury uproszczonej. Może się to zdarzyć np. w przypadku nowych firm lub takich, które są w nieco gorszej sytuacji finansowej. Pełna procedura wiąże się z koniecznością m.in. udokumentowania swoich dochodów czy przedstawienia aktualnych umów z klientami. W tym przypadku wszystko zależy od indywidualnych oczekiwań leasingodawcy.

Czy biorąc w leasing auto używane trzeba liczyć się z wpłatą wstępną?

To pytanie zadaje nam wielu przedsiębiorców, którzy nie mieli wcześniej żadnych doświadczeń z leasingiem. Nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Na rynku są dostępne oferty, w których wpłata ta wynosi 0%. Z drugiej strony leasing jak najbardziej może wiązać się z koniecznością jej dokonania. Ile dokładnie? To zależy od konkretnej oferty – może to być np. 20%.

Wpłata wstępna wydaje się nieatrakcyjna, ale ma swoje zalety. Pamiętaj, że im więcej zapłacisz na początku, tym niższa będzie później rata. Wpłynie to także na zmniejszenie kosztu ewentualnego wykupu na koniec umowy – jeśli się na niego zdecydujesz.

W przypadku aut używanych na wysokość wpłaty wstępnej duży wpływ ma wiek samego pojazdu. Wiele zależy również od indywidualnej sytuacji przedsiębiorcy. Firmy „załapujące się” na uproszczoną procedurę wnioskowania o leasing, zazwyczaj mogą liczyć na niższą wpłatę początkową. Przy procedurze standardowe może być ona wyższa. Ostatecznie będzie zależeć od ryzyka, jakie podejmuje leasingodawca, a więc od sytuacji wnioskującego o finansowanie.

Kiedy warto zdecydować się na leasing samochodu używanego?

Zastanawiasz się, czy w ogóle warto zdecydować się na ten krok? To prawda, auta fabrycznie nowe są pewniejsze, cechują się większą niezawodnością, a do tego mają gwarancję producenta. Jednak pamiętaj, że pojazd używany może mieć np. tylko 2-3 lata. W tym wieku nadal ma gwarancję, a po tych kilkunastu miesiącach eksploatacji poważnie stracił na wartości. Oznacza to dla Ciebie oszczędności, bo wybierasz stosunkowo nowy pojazd w świetnej cenie. Tym samym raty leasingu będą niższe, a i ryzyko poważnych problemów technicznych z samochodem jest stosunkowo niewielkie.

Co więcej, auta używane to świetna opcja dla mniej zamożnych firm, które jednak bardzo dbają o swój wizerunek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wziąć w leasing pojazdy klasy premium, które również dość szybko tracą na wartości w pierwszych latach eksploatacji.

Przykładowe sytuacje, w których leasing auta używanego jest opłacalny

  • Zatrudniasz wielu pracowników, z których każdy potrzebuje auto, aby miesięcznie pokonywać nim tysiące kilometrów.
  • Potrzebujesz do floty aut wygodnych i luksusowych, ale nie stać Cię na zakup nowych.
  • Nie chcesz pojazdu nowego z uwagi na jego szybki spadek wartości.

Jeśli odpowiedzi na powyższe pytania są twierdzące, wybór leasingu samochodu używanego może być dla Ciebie wręcz idealny. Wiąże się z niższymi kosztami, a więc oszczędnościami dla Twojej firmy, które możesz przeznaczyć na inne, również ważne inwestycje.

Tutaj warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie – leasing nie powoduje spadku zdolności kredytowej! Chcesz kupić samochody i powiększyć swoją flotę? W takim razie finansowanie ich leasingiem będzie świetnym wyborem. Dzięki temu nie utrudniasz sobie otrzymania kredytu na inne inwestycje, np. związane z zakupem nieruchomości czy specjalistycznych maszyn.

Ile kosztuje leasing samochodu używanego?

Pod kątem kosztów z pewnością będzie ich nieco więcej, niż w przypadku leasingu samochodu nowego. Dlaczego tak się dzieje? Zacznijmy od tego, że czasem zdarza się, iż leasingodawca wymaga opinii rzeczoznawcy, zanim zgodzi się na sfinansowanie zakupu. Nierzadko koszt pracy takiego specjalisty jest przenoszony na przyszłego leasingobiorcę.

Sam również powinieneś się odpowiednio zabezpieczyć. Bierzesz używane auto w leasing, podpisujesz umowę, a więc musisz maksymalnie, jak to możliwe, upewnić się, w jakim jest stanie technicznym. Musisz także liczyć się z tym, że pojazd używany nie będzie tak niezawodny, jak fabrycznie nowy. Biorąc go w leasing, weź pod uwagę to, że czasem będziesz musiał wydać na jego serwisowanie. Na szczęście w tym przypadku nie masz obowiązku korzystania z usług ASO, które jak wiadomo, są bardzo kosztowne.

Kolejna kwestia to koszty samego leasingu. W wielu przypadkach leasingodawcy liczą sobie trochę więcej za to finansowanie z prostego powodu – ponoszą ryzyko. Jest ono większe, niż przy zakupie auta nowego, którego stan jest oczywisty, a więc pewny. Rata może być nieco wyższa, ale oczywiście i tak jest to opłacalne, gdyż ostatecznie pojazd jest sporo tańszy, niż nowy.

Na koniec do kosztów zalicza się oczywiście wpłatę wstępną. Jak wspominaliśmy wcześniej, jej wysokość zależy tylko i wyłącznie od konkretnej oferty. Możesz zdecydować się na leasing, w którym wynosi ona 0% – pomożemy Ci w jego znalezieniu. Po prostu skorzystaj z naszego kalkulatora!

Czy leasing samochodów używanych jest opłacalny?

Zastanawiasz się, czy skorzystanie z takiego leasingu będzie opłacalne? Cóż, wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Z naszego doświadczenia wiemy, że im nowszy jest samochód używany, tym łatwiej o dobre jego finansowanie. Najwięcej komplikacji sprawiają te pojazdy, których proces zakupu jest zawiły lub stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.

Pamiętaj, że nawet 2-3-letni pojazd jest już dużo tańszy, od nowego modelu w salonie. Co więcej, zazwyczaj jest to auto w przyzwoitym stanie, które nie powinno sprawiać poważniejszych problemów. Jednak niezależnie od tego, jaki samochód Cię interesuje, zawsze możesz skorzystać z naszej pomocy. Użyj kalkulatora i porównaj ze sobą najlepsze oferty leasingu. Pomożemy Ci w ubieganiu się o finansowanie i zawsze będziemy służyć swoim profesjonalnym wsparciem.

Leasing samochodu używanego - Kalkulator

Sprawdź ofertę na leasing samochodów używanych z naszą pomocą. Posiadamy wieloletnie doświadczenie. Prześwietlimy dla Ciebie oferty z firm leasingowych i wynegocjujemy w Twoim imieniu najlepszy warunki u firmy leasingowej. Wypełnij nasz formularz, uzupełnij podstawowe dane, jak przedmiot leasingu, okres leasingu, wkład własny, dane osobowe i czekaj na nasz kontakt!