Vleasing.pl

Leasing sprzętu medycznego

Finansujemy sprzęt medyczny

Jeśli potrzebujesz nowoczesnego i wysokiej jakości sprzętu medycznego, to jesteś we właściwym miejscu. Leasing jest doskonałym rozwiązaniem dla firm i osób, które chcą uniknąć jednorazowych dużych wydatków na sprzęt medyczny, a jednocześnie potrzebują stałego dostępu do najnowocześniejszych narzędzi i urządzeń medycznych. Aby skorzystać z naszej oferty, wystarczy wypełnić prosty formularz, który znajduje się na tej stronie.

jakie urządzenia medyczne możesz sfinansować?

Szukasz najlepszej oferty finansowania sprzętu medycznego? Zobacz, na jaki sprzęt medyczny, możesz uzyskać finansowanie. Pomagamy w zakupie nowych i używanych urządzeń medycznych.

Porównywarka leasingu sprzętu medycznego

Wypełniając znajdujący się na stronie formularz, uzyskasz wsparcie zespołu ekspertów, który pomoże Ci w znalezieniu i wyborze najlepszego leasingu na na sprzęt medyczny. 

1. Dane przedmiotu leasingu

Przedmiot leasingu (*)
  • - wybierz przedmiot leasingu -
  • Sprzęt medyczny lub meble
  • Inne
To pole jest wymagane
Opisz przedmiot leasingu lub podaj link do strony www z przedmiotem: (*)
To pole jest wymagane
Wartość NETTO przedmiotu:
To pole jest wymagane
Rok jego produkcji, jeśli znasz:
To pole jest wymagane
Stan przedmiotu leasingu:
To pole jest wymagane

2. Oczekiwane warunki leasingu

Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Wysokość wpłaty wstępnej w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
Field is required!
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane

3. Informacje podstawowe

NIP firmy: (*)
To pole jest wymagane
Nr tel. komórkowego: (*)
To pole jest wymagane
Osoba do kontaktu:
To pole jest wymagane
Adres e-mail: (*)
To pole jest wymagane

4. Informacje finansowe

Za ostatni rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Za bieżący rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Status własny/swojej firmy w bazach BIK, KRD, BIG oceniasz, jako:
To pole jest wymagane

5. Informacje, które wspomogą dobór optymalnej oferty

Podaj tutaj wszystko, co uważasz za istotne:
Pole opcjonalne
Field is required!
To pole jest wymagane

Leasing sprzętu medycznego – na czym dokładnie polega?

Firmy oraz instytucje działające w branży medycznej mają wiele możliwości finansowania zakupu specjalistycznych urządzeń. To nie tylko gotówka lub kredyty gotówkowe. W wielu przypadkach można wspierać się dotacjami z polskiego budżetu lub z programów dofinansowania Unii Europejskiej.

Kolejną opcją jest leasing i jest to świetna alternatywa dla zakupu za gotówkę bądź przy wsparciu banku. Z zasady rynek oferuje dwie opcje leasingowe: finansową oraz operacyjną. Choć ta druga cieszy się największą popularnością, to jednak firmy z branży medycznej najchętniej wybierają opcję finansową. To przede wszystkim możliwość odpisania wydatków amortyzacyjnych oraz zaliczenia odsetek z rat leasingu do kosztów.

Forma finansowa ma również na celu dojście do własności. W przypadku sprzętu medycznego jest to ważne, gdyż nierzadko użytkuje się go przez długie lata. Finansowy leasing sprzętu medycznego oznacza, że leasingobiorca od początku jest właścicielem urządzeń i może nimi swobodnie zarządzać. Oczywiście wiąże się to z dłuższymi umowami oraz nieco wyższymi ratami.

leasing dla nowych firm obraz 1

Leasing to najszybsze finansowanie urządzeń medycznych

Masz już doświadczenie w ubieganiu się o kredyt w ramach prowadzonej działalności gospodarczej? Jeśli tak, to na pewno wiesz, z czym się to wiąże. Mnóstwo formalności, zebranie stosu dokumentów, wypełnianie wniosków, a do tego długie oczekiwanie na decyzję banku. Jeśli natomiast nigdy jeszcze nie korzystałeś z kredytu, a potrzebujesz pieniędzy, to zdecydowanie od razu postaw na leasing.

Czy wiesz, że decyzja o udzieleniu finansowania w tym przypadku może być podjęta nawet w 24 godziny od momentu złożenia wniosku? Tak, urządzeń medycznych można uzyskać wyjątkowo szybko. Jeśli jesteś lekarzem i prowadzisz gabinet medyczny, nierzadko skorzystasz z uproszczonej procedury ubiegania się o finansowanie. Z naszą pomocą i przy minimum formalności możesz uzyskać finansowanie, którego potrzebujesz.

Warunki finansowania

Chcesz wziąć w leasing sprzęt medyczny na korzystnych warunkach i w możliwie najszybszym czasie? Sprawdź naszą ofertę. Znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę, sprawdzimy warunki umowy i zapewnimy maksymalne bezpieczeństwo. Z nami na pewno zrealizujesz wszystkie potrzebne inwestycje biznesowe.

Rodzaj przedmiotu leasingu:

Nowe, używane

Rodzaj finansowania:

Leasing operacyjny, leasing finansowy, pożyczka leasingowa

Okres finansowania:

Do 84 miesięcy

Wpłata własna:

Od 0-45%

Raty:

Raty równe, raty malejące

Formalności:

Procedura uproszczona, pomagamy w załatwianiu formalności

Wartość przedmiotu leasingu:

Minimum 1 tys. PLN netto

Jakie działalności korzystają z oferty na leasing sprzętu medycznego?

Co więcej, na leasing sprzętu medycznego, możesz ubiegać się nawet w pierwszym dniu prowadzenia działalności.

praktyki lekarskie i NZOZ-y
stomatolodzy i protetycy
gabinety weterynaryjne
optycy i optometryści
rehabilitanci i fizjoterapeuci
gabinety medycyny estetycznej i kosmetologii

Leasing finansowy i operacyjny sprzętu medycznego

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy lub zarządcy instytucji medycznej. Rozwiązanie operacyjne jest wybierane z dwóch powodów: stosunkowo niskich rat oraz zachowania pełnej zdolności kredytowej, zaś finansowy z uwagi na możliwość odpisania wydatków oraz zaliczenia odsetek z rat leasingu do kosztów.

Leasing operacyjny urządzeń medycznych

Nie jest on traktowany jako obciążenie, a więc w przypadku skorzystania z kredytu gotówkowego, bank nie weźmie pod uwagę rat przy wyliczaniu zdolności kredytowej. Daje to oczywiście większe pole do finansowania innych inwestycji. Niskie raty są wynikiem tego, że leasing nie ma na celu dojścia do własności. Leasingobiorca spłaca jedynie to, co związane jest z utratą wartości sprzętu. Umowy podpisywane są na stosunkowo krótki czas. Po ich zakończeniu przedmioty leasingu po prostu się zdaje (można je wykupić, ale najczęściej ceny są bardzo wysokie).

Wadą natomiast jest to, że leasingobiorca nie jest fizycznym właścicielem sprzętu (pozostaje nim leasingobiorca). Nie może więc odliczać kosztów amortyzacyjnych. Dodatkowo w takiej sytuacji firmy z sektora medycznego muszą opłacać bardzo wysoki, 23-procentowy podatek VAT. Opcja finansowa obniża również zdolność kredytową.

Jeśli nie ma potrzeby przejmowania urządzeń na własność, opcja operacyjna na pewno okaże się najlepsza.

Cechy leasingu operacyjnego

Leasing operacyjny – dla kogo?

Jest to jedna z najkorzystniejszych form finansowania dla podmiotów leczniczych, zarówno tych niewielkich, jak i nowo powstałych, ze względu na możliwość zwiększenia swoich dochodów w krótkim czasie. Zdecydowanym plusem leasingu operacyjnego są niewielkie koszty początkowe.

Finansowy leasing sprzętu medycznego – własność już od początku

O opcji finansowej nieco już wspomnieliśmy, ale warto dodać jeszcze jedną, bardzo ważną kwestię. W tym rozwiązaniu leasingobiorca opłaca obniżony, 8-procentowy podatek VAT. W przypadku prywatnych gabinetów medycznych, klinik oraz aptek jest to rozwiązanie bardzo opłacalne i dlatego tak chętnie wybierane.

To również odpisy amortyzacyjne oraz możliwość dojścia do pełnej własności. Sprzęt medyczny po zakończeniu umowy można wykupić i najczęściej kwoty takiej operacji opiewają na około 1% wartości.

Cechy leasingu finansowego

Leasing finansowy – dla kogo?

Ze względu na kosztowną opłatę wstępną, leasing finansowy polecany jest w szczególności ustabilizowanym na rynku placówkom medycznym. Jest to rodzaj finansowania, który pozwala zminimalizować koszty stałe za sprawą optymalizacji podatkowej, co skutkuje obniżeniem kosztów stałych.

Leasing sprzętu medycznego kalkulator

Od wielu lat pomagamy w uzyskaniu środków dla lekarzy i przedsiębiorstw leczniczych. Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu najlepszego finansowania, zapraszamy do kontaktu i wypełnienia naszego wniosku o leasing.

Co warto wiedzieć o leasingu sprzętu medycznego?

Nadal masz wątpliwości i mnóstwo pytań związanych z tą formą finansowania? Rozumiemy Twoje obawy i dlatego poniżej prezentujemy odpowiedzi na zapytania, które często kierują do nas klienci.

Czy leasing wiąże się z wkładem własnym?

Teoretycznie tak, ale w wielu przypadkach można otrzymać finansowanie bez konieczności wnoszenia opłaty początkowej. Jeśli szukasz takiej opcji, zgłoś się do nas, znajdziemy najlepsze rozwiązanie!

Jaki jest maksymalny okres finansowania?

Najczęściej firmy leasingowe są zainteresowane podpisaniem umowy na okres od 2 do 6 lat. Krótsze umowy zdarzają się rzadko, ale jeśli chcesz rozłożyć zobowiązanie na więcej rat, na pewno uda się znaleźć ofertę.

Co kryje się pod pojęciem „sprzętu medycznego”, co można finansować?

Faktycznie sprzęt medyczny może kojarzyć się tylko i wyłącznie ze specjalistycznymi urządzeniami, ale to mylne myślenie. W rzeczywistości pod tym pojęciem może kryć się całe wyposażenia gabinetów, placówki medycznej czy apteki. Z powodzeniem można więc leasingować nie tylko narzędzia, ale także meble, komputery, różnego rodzaju programy, a nawet typowo socjalne wyposażenie, jak chociażby ekspresy do parzenia kawy.

Potrzebuję samochodu do placówki medycznej. Czy również mogę wziąć go w leasing?

Jak najbardziej tak! Pamiętaj tylko, że auta podlegają stawce VAT 23%. Oznacza to, że w takim przypadku rozwiązanie finansowe po prostu jest nieopłacalne. Najlepiej zdecydować się na leasing operacyjny. Można podpisać stosunkowo krótką umowę licząc na niskie raty. Po kilkunastu miesiącach użytkowania pojazdu pojawia się opcja, aby zwrócić go leasingodawcy, podpisać kolejną umowę i otrzymać nowe auto. Oczywiście leasing finansowy również jest w tym przypadku dostępny, ale dla firm będzie on mało opłacalny.

Czy jako lekarz mogę liczyć na preferencyjne warunki finansowania?

Zdecydowanie tak. Każda osoba z wykształceniem medycznym, działająca w swojej branży, korzysta z pewnych przywilejów. Wynika to z faktu, że lekarze wykonują zawód zaufania publicznego. Jeśli chcesz poznać swoje przywileje, zgłoś się do nas. W Vleasing.pl pomożemy w znalezieniu atrakcyjnego leasingu!

Czy leasing sprzętu medycznego dotyczy tylko nowych urządzeń?

Zdecydowanie nie, spokojnie można finansować zakup używanego sprzętu. Najczęściej firmy leasingowe godzą się na to, jeśli przedmiot leasingu nie jest przesadnie stary. Wszystko zależy od indywidualnych negocjacji oraz wartości rynkowej. Trzeba jednak pamiętać, że w takich sytuacjach skróceniu może ulec maksymalny czas obowiązywania umowy.

Czy można szybko zaliczyć leasing w koszty prowadzenia biznesu?

Tak, ale pod warunkiem, że wybierze się stosunkowo krótką umowę i zdecyduje na podwyższony wkład własny, jeśli wybiera się leasing operacyjny. W przypadku opcji finansowej sytuacja jest prostsza. W przeciągu roku można odliczyć aż 50 tysięcy euro kosztów amortyzacyjnych. VAT natomiast można rozliczyć jednorazowo, w całości od razu po podpisaniu umowy.

Jak wygląda kwestia wcześniejszego zakończenia umowy?

Jest to możliwe, choć wszystko zależy od formy leasingu. W przypadku korzystania z opcji finansowej możliwość przedwczesnej rezygnacji z umowy jest dostępna w dowolnym momencie. Nieco inaczej wygląda to w opcji operacyjnej. Najczęściej umowę można zerwać po upływie dwóch lat od jej podpisania. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń pomiędzy leasingobiorcą, a leasingodawcą.

Czy trzeba mieć doświadczenie na rynku, aby dostać leasing?

Wszystko zależy od podejścia leasingodawcy. Wiele ofert zapewnia dostęp do finansowania nawet tym firmom, które działają na rynku dosłownie od kilkunastu godzin! Jeśli szukasz takiej opcji, zgłoś się do nas jeszcze dziś.

Dla kogo jest leasing sprzętu medycznego?

Leasingobiorcą może zostać każdy podmiot, który wykonuje działalność lecznicą, w tym np. przedsiębiorstwa, publiczne zakłady opieki zdrowotnej, czy też lekarze prowadzący prywatną praktykę lekarską. Leasingować można dosłownie każdy sprzęt medyczny, skanery, różnego rodzaju aparaty, rentgeny, lasery inne

Sprawdź też naszą ofertę na:

Sprawdź też nasze artykuły: