Leasing wózka widłowego
Specjalizujemy się w finansowaniu zakupu nowoczesnych wózków widłowych, dostosowanych do potrzeb różnorodnych branż: od logistyki i dystrybucji, przez produkcję, aż po handel detaliczny. Dzięki naszej ofercie, możesz skorzystać z leasingu na atrakcyjnych warunkach, wybierając spośród szerokiej gamy modeli wózków – zarówno nowych, jak i używanych, by idealnie dopasować sprzęt do specyfiki Twojej działalności.
Elastyczność dopasowana do budżetu
Oferujemy elastyczny okres i koszt leasingu, dostosowany do potrzeb Twojej firmy. Skorzystaj z naszego formularza po prawej stronie i oblicz ratę leasingu. Warunki leasingu wózków widłowych są te same, jak w przypadku leasingu maszyn i urządzeń
Profesjonalne wsparcie
Nasze doświadczenie zapewnia kompleksowe doradztwo na każdym etapie leasingu. Pomagamy w negocjacjach i wyborze optymalnych warunków leasingu, by proces finansowania wózka widłowego był prosty i zrozumiały.
Atrakcyjne ceny i warunki
Dzięki współpracy z wieloma dostawcami, gwarantujemy konkurencyjne ceny i preferencyjne warunki leasingu. Jesteśmy po to, aby zaoferować Ci najkorzystniejszą opcję finansowania wózków widłowych, minimalizując koszt leasingu.
Szybka decyzja
Priorytetem jest dla nas Twoja satysfakcja i czas. Dlatego zapewniamy szybki proces weryfikacji wniosków, umożliwiając ekspresowe skorzystanie z nowego sprzętu. Nasza efektywność przekłada się na Twoje zadowolenie i szybsze wprowadzenie wózka widłowego do użytku.
Szukasz najlepszej oferty leasingu?
Korzystając z naszego kalkulatora leasingowego, szybko poznasz koszty tego finansowania i przede wszystkim otrzymasz przejrzyste zestawienie różnych ofert na leasing wózka widłowego. Możesz wybrać najlepszą, idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb ofertę i korzystać z nowego wózka widłowego na preferencyjnych warunkach.
Na czym polega leasing wózków widłowych?
Nowoczesne wózki widłowe, choć w większości firm są niezbędne, niestety potrafią kosztować setki tysięcy złotych. To ogromne wyzwanie dla wielu przedsiębiorców, którzy w efekcie muszą uciekać się do zewnętrznych źródeł finansowania. Kredyt wydaje się rozwiązaniem najbardziej naturalnym, ale niestety kosztownym, a do tego dzisiaj trudnym do zdobycia. Leasing w wielu przypadkach może okazać się atrakcyjniejszą opcją!
Zasady działania tego finansowania są bardzo proste. Za zakup wózka widłowego będzie odpowiedzialny leasingodawca, czyli pierwsza strona umowy. Drugą jest leasingobiorca, firma potrzebująca takiego sprzętu. Uzyska ona prawo do korzystania z niego przez określony czas, w zamian opłacając comiesięczne raty. Gdy kontrakt się skończy, pojazd można po prostu oddać lub wykupić go na własność.
Na chwilę obecną leasing to zazwyczaj najtańsza opcja finansowania zakupu środków trwałych, w tym wózków widłowych. Niewątpliwie trzeba się liczyć z wpłatą wstępną, ale pamiętaj, że zaliczysz ją do kosztów prowadzenia działalności!
Poniższy formularz on-line wypełnisz maksymalnie w 5 minut.
Wybór dobrej oferty leasingowej ma kluczowe znaczenie dla całościowego kosztu inwestycji.
Mottem naszej pracy jest profesjonalna obsługa każdego Klienta.
Pomoc w uzyskaniu leasingu na wózek widłowy
- Znajdziemy dla Ciebie ofertę leasingu niezależnie od tego, czy interesują Cię nowe, czy używane wózki widłowe.
- Możesz liczyć na umowę leasingową z wpłatą wstępną na poziomie nawet 5%, a do tego z możliwością jej podpisania na okres do 72 miesięcy.
- W wielu przypadkach wzięcie leasingu będzie się wiązało z uproszczoną, bardzo prostą procedurą wnioskowania.
Jak wygląda leasing wózka widłowego?
Aby podpisać umowę leasingową na wózek widłowy, najpierw musisz przekazać do wybranego leasingodawcy wniosek o udzielenie finansowania wraz z zestawem niezbędnych dokumentów. Po ich złożeniu dokumentacja zostanie zweryfikowana, w tym pod kątem wiarygodności leasingobiorcy oraz jego sytuacji finansowej.
Gdy ten etap się zakończyć, a weryfikacja będzie pozytywna, leasingodawca sprawdzi jeszcze sam wózek widłowy oraz dostawcę, od którego ma go kupić. Dopiero w tym momencie może dojść do podpisania umowy. Choć wydaje się to wiele, to w rzeczywistości zwykle od złożenia wniosku do finalizacji, czyli spisania kontraktu, mija bardzo niewiele czasu.
Pamiętaj, że w wielu przypadkach procedura ubiegania się o finansowanie jest uproszczona. Oznacza to, że liczba dokumentów, które trzeba dostarczyć, jest ograniczona do minimum. Do tego, aby podpisać umowę, nie trzeba osobiście stawiać się u leasingodawcy. Oczywiście uzyskanie finansowania może wiązać się również z wpłaceniem czynszu inicjalnego.
Gdy powyższe procedury dobiegają końca, leasingodawca kupuje wózek widłowy, a następnie przekazuje go do użytkowania leasingobiorcy. Jeśli chcesz przekonać się, że podpisanie umowy na leasing to korzystne rozwiązanie, najlepiej już teraz wypełnij formularz i skorzystaj z naszej pomocy.
Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?
Specjalizujemy się w leasingu wózków widłowych
Nasi pracownicy nie tylko prześledzą rynek ofert leasingowych – służą oni także kompleksowym wsparciem.
Doświadczenie w leasingu wózków widłowych
Posiadamy doświadczenie w leasingu specjalistycznych pojazdów, w tym i maszyn.
Załatwiamy formalności
Przeanalizujemy wybraną przez Ciebie opcję, pomożemy w skompletowaniu dokumentów, będziemy przy podpisywaniu umowy i wynegocjujemy w Twoim imieniu najlepsze warunki.
Kompendium informacji o leasingu wózka widłowego
Zasady leasingu wózka widłowego
Bardzo istotne jest to, że minimalny oraz maksymalny okres obowiązywania umowy zależy od tego, na jaki leasing się zdecydujesz, czyli finansowy lub operacyjny. Kolejną istotną kwestią jest wpłata wstępna i tutaj mamy dobrą informację. Jeśli masz dużą firmę działającą od wielu lat i w dobrej kondycji finansowej, możesz liczyć na oferty z zerowym czynszem inicjalnym. W pozostałych przypadkach jest to zazwyczaj od 5% do 20%.
Leasingodawca również ma ważne obowiązki. Przede wszystkim to on jest odpowiedzialny za przygotowanie wszystkich dokumentów związanych z podpisywaną umową. Jego zadaniem jest także wykupienie ubezpieczenia na wózek widłowy, zarówno OC, jak i AC. Oprócz tego, jeśli chcesz sfinansować pojazd używany, leasingodawca będzie odpowiedzialny za wynajęcie rzeczoznawcy. Jego opinia jest konieczna do podpisania umowy.
Różne rodzaje leasingu wózków widłowych
Maksymalny i minimalny czas obowiązywania umowy w dużej mierze zależy od wybranej formy leasingu. Wyróżniamy trzy rodzaje leasingu wózków widłowych:
– leasing operacyjny – często najatrakcyjniejszy, gdyż do kosztów prowadzenia działalności można zaliczyć całą ratę wraz z podatkiem VAT oraz czynsz inicjalny. Umowa zazwyczaj musi trwać od 24 do 60 miesięcy, a na jej zakończenie często istnieje opcja wykupu wózka na własność za symboliczną kwotę,
– leasing finansowy – tutaj leasingobiorca automatycznie staje się właścicielem przedmiotu umowy po jej zakończeniu. Z punktu widzenia podatków jest podobny do kredytu i polecany głównie wtedy, gdy środek trwały ma obniżoną stawkę podatku VAT,
– leasing zwrotny – rzadko stosowany w Polsce. W tym leasingu to firma sprzedaje leasingodawcy swój wózek widłowy, a następnie podpisuje umowę na jego leasingowanie, uwalniając tym samym zamrożone środki finansowe.
Wszystkie powyższe opcje mają jedną, wspólną cechę – wiążą się z wykupem na koniec umowy, automatycznym lub dobrowolnym. Istnieje jednak leasing bez wykupu, który często określany jest mianem wynajmu długoterminowego. Umowa może trwać od 24 do 84 miesięcy i po jej zakończeniu wózek widłowy trzeba oddać leasingodawcy. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że za niewielką opłatą dodatkową zazwyczaj do firma udzielająca finansowania jest odpowiedzialna za obsługę pojazdu, w tym jego serwisowanie.
Pamiętaj, aby dopasować leasing do swoich potrzeb!
Umowa leasingowa, w porównaniu do kredytu ma tę istotną zaletę, że daje leasingodawcy ogromne możliwości negocjowania jej warunków. Co więcej, ofert leasingu jest tak wiele na rynku, że można precyzyjne dopasować finansowanie do własnych potrzeb. Pomoże w tym kalkulator leasingowy, z którego możesz skorzystać już teraz, wypełniając specjalny formularz na stronie Vleasing.pl.
Przeglądając dostępne oferty, przede wszystkim zwróć uwagę na okres finansowania. Im dłuższy, tym niższe raty, ale z drugiej strony więcej czasu minie, zanim skorzystasz z wszystkich odliczeń podatkowych. Zwróć również uwagę na raty, nie tylko pod kątem ich wysokości. Znajdziesz bowiem oferty, w których są równe, malejące lub nawet sezonowe. Ostatnie rozwiązanie jest idealne dla firm, które osiągają wysokie dochody tylko przez określony czas w roku. Płacą wysokie raty w okresie największych zarobków, a przez resztę miesięcy dużo niższe.
Istotne jest także to, aby dobrze dokonać wyboru pomiędzy leasingiem operacyjnym, a finansowym. W opcji operacyjnej trzeba się liczyć z koniecznością podpisania umowy na minimum 2-3 lata. Jednak z drugiej strony za amortyzację odpowiedzialny jest leasingodawca, a leasingobiorca zaliczy w koszty całą ratę, podatek VAT oraz nawet czynsz inicjalny. Leasing finansowy może trwać dużo krócej, ale należy opłacić cały VAT z góry. Do tego raty są wyższe, gdyż po zakończeniu umowy przedmiot leasingu staje się własnością leasingobiorcy. Co więcej, od dochodu można odliczyć tylko odsetkową ich część.
Leasing wózka widłowego – warunki
Decydując się na zakup wózka widłowego, kluczowym aspektem jest wkład własny, który zazwyczaj oscyluje w granicach 5% do 20% wartości modelu wózka widłowego. Jest to istotny element kosztów prowadzenia biznesu, który można jednak zaliczyć do kosztów działalności. W ofercie leasingu wózków widłowych od naszej firmy leasingowej znajdziesz również propozycje bez konieczności wpłaty początkowej, dedykowane szczególnie firmom o stabilnej kondycji finansowej.
Zalecamy przygotowanie niezbędnych dokumentów przed złożeniem wniosku o leasing. Nasza uproszczona procedura wnioskowania skraca czas oczekiwania na decyzję, jednak w niektórych przypadkach mogą być wymagane dodatkowe informacje. Szybkie zgromadzenie dokumentów pozwoli na efektywniejsze przeprowadzenie całego procesu.
Nie zapomnij także, że decydując się na formę finansowania jaką jest leasing, konieczne będzie wykupienie odpowiednich ubezpieczeń dla wózka widłowego w firmie. Obowiązkowe jest ubezpieczenie OC, a często wymagane jest również ubezpieczenie majątkowe. W przypadku wyboru używanego modelu wózka, wsparcie rzeczoznawcy może okazać się niezbędne do finalizacji umowy.
Wybierając ofertę leasingu wózków, ważne jest zwrócenie uwagi na okres trwania umowy, który powinien być dopasowany do potrzeb Twojego biznesu. Nasza firma leasingowa oferuje elastyczne warunki, umożliwiające dopasowanie finansowania do specyfiki działalności i planowanego okresu użytkowania sprzętu.
Jakie dokumenty są potrzebne do zawarcia umowy na leasing wózka widłowego?
To, jakie dokumenty będą potrzebne przy składaniu wniosku leasingowego, w dużej mierze zależy od konkretnej oferty oraz procedury wnioskowania. Jeśli jest uproszczona, zazwyczaj wystarczą tylko dane rejestrowe firmy, dokumenty tożsamości wnioskujących oraz oczywiście sam wniosek.
Przy pełnej procedurze lista ta poszerza się m.in. o:
– ostatnie zeznanie PIT-36 lub CIT-8,
– przejrzysty rachunek zysków i strat przedsiębiorstwa,
– oświadczenie o przychodach i dochodach z ostatniego miesiąca.
W niektórych przypadkach mogą być konieczne jeszcze np. zaświadczenia z ZUS i Urzędu Skarbowego o braku zaległości finansowych. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy umowa dotyczy środków trwałych o bardzo dużej wartości.
Wózki widłowe w leasingu – korzyści
Jeśli nie masz pieniędzy na zakup wózka widłowego, nie chcesz zamrażać środków finansowych lub masz problemy z uzyskaniem kredytu, leasing może być świetną alternatywą! Najważniejszą korzyścią z jego wyboru jest fakt, że nie trzeba mieć bardzo dużej zdolności kredytowej. Oprócz tego na zakończenie umowy (w opcji operacyjnej) można zdecydować, czy oddaje się wózek widłowy, czy wykupuje go na własność. Co więcej, podpisanie umowy leasingowej wiąże się z licznymi korzyściami podatkowymi, co znacząco obniża koszt tego finansowania.
Zalety leasingu wózków widłowych:
– w opcji operacyjnej VAT nalicza się stopniowo do każdej raty, nie trzeba płacić go z góry,
– leasing nie zmniejsza zdolności kredytowej leasingobiorcy,
– finansowanie dostępne jest nawet dla firm, które dopiero rozpoczęły swoją działalność,
– elastyczność, gdyż w leasingu można szybko zakupić kolejne wózki i rozwinąć swoją firmę, jeśli zajdzie taka potrzeba,
– minimum formalności przy podpisywaniu umowy.
Czy warto skorzystać z wynajmu długoterminowego wózka widłowego?
Pewną alternatywą dla leasingu jest długoterminowy wynajem wózka widłowego, który w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością. Zastanawiasz się, czy Tobie również się to opłaca?
Największą zaletą tego finansowania jest fakt, że można korzystać z pojazdu magazynowego bez angażowania pieniędzy na start. Raty są przy tym równe i można z góry, już przed podpisaniem umowy oszacować, jakie będą łączne koszty. Jednak z drugiej strony przy wynajmie długoterminowym nie ma możliwości wykupienia wózka po zakończeniu kontraktu. Jeśli Ci na tym zależy, leasing operacyjny lub finansowy będzie lepszym rozwiązaniem.
Leasing wózków widłowych – skorzystaj z naszej oferty
Jak widzisz, wybór leasingu to świetne rozwiązanie, jeśli planujesz zainwestować w wózki widłowe do swojej firmy. Przede wszystkim nie musisz zamrażać środków finansowych, a do tego tracić ogromnych pieniędzy na opłaty bankowe, w przypadku wyboru kredytu. Jakby tego było mało, leasing jest tak naprawdę jedynym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy mają niską zdolność kredytową. Nawet takie firmy znajdą atrakcyjne oferty leasingu – z pomocą przychodzi kalkulator leasingowy. Pamiętaj, że umowa leasingowa to również wiele korzyści podatkowych, dzięki którym finansowanie to nie będzie dużym obciążeniem dla budżetu przedsiębiorstwa.
Jeśli chcesz podpisać umowę leasingową, koniecznie zwróć uwagę na jakość serwisu dla wózków widłowych, który oferuje leasingodawca. Polecamy dopłacenie do obsługi serwisowej. Za stosunkowo niewielkie pieniądze zyskasz pewność, że pojazdy są w doskonałym stanie technicznym, co przełoży się na ich niezawodność.
Oprócz tego pamiętaj, aby dokładnie zweryfikować wybraną ofertę. Najlepszym sposobem jest skorzystanie z pomocy pośrednika, który przeanalizuje konkretną umowę, a do tego pomoże w znalezieniu najlepszej opcji finansowania. Ogromną pomocą będzie wypełnienie formularza w kalkulatorze leasingowym. Uzyskasz zestawienie ofert przygotowane przez najlepszych specjalistów z branży, a do tego skorzystasz z ich wsparcia przy podpisywaniu umowy!