Najtańsze ubezpieczenie OC – 11 sposobów na tanie OC

najtańsze ubezpieczenie OC

Konieczność zakupu polisy komunikacyjnej na pewno nie jest przyjemnym momentem. Wielu kierowców każdego roku zastanawia się, jak i gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie OC. Nie ma co ukrywać – w ostatnich latach stawki wyraźnie podskoczyły. Nie oznacza to jednak, że trzeba przepłacać za polisę ubezpieczeniową. Dziś zaprezentujemy kilka najskuteczniejszych sposobów, dzięki którym można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na tylko jednym aucie!

Najtańsze ubezpieczenie OC AC – polisy tanieją

W roku 2018 średnia cena polisy OC wyniosła dokładnie 740 zł. Obecnie, po 3 pierwszych kwartałach roku 2019, cena ta wyniosła już 692 zł. To dobra informacja dla wszystkich kierowców, gdyż wyraźnie widać tendencję spadkową. Polisy komunikacyjne osiągnęły swój szczyt cenowy w roku 2017. Wtedy to kierowcy średnio płacili za OC 778 zł.

najtańsze ubezpieczenie oc

Był to trudny okres dla portfeli takich osób. Jeszcze w roku 2015 za składkę płaciło się średnio 423 zł. Wystarczyły zaledwie 2 lata, aby kwota ta podskoczyła aż o 250 zł. Rynek jednak się ustabilizował i, choć raczej stawek z przed kilku lat już nie doświadczymy, to jednak nie oznacza, że nie da się płacić mniej za OC, niż obecnie.

Firmy ubezpieczeniowe od dawna straszą kierowców kolejnymi podwyżkami. Koronnym argumentem jest tutaj to, że w Polsce i tak płaci się dużo mniej, niż na zachodzie kontynentu. Niewątpliwie jest to prawdą, a trzeba pamiętać o tym, że w naszym kraju statystyki wypadków drogowych wyglądają naprawdę tragicznie (choć ostatnio sporo zmienia się na plus). Nie ma jednak co martwić się na przyszłość. Ceny się ustabilizowały, a polisa OC nadal nie musi być bardzo kosztowna. Jak w takim razie znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC?

Gdzie najtańsze ubezpieczenie OC – cena polisy zależy od wielu czynników

Kwoty, które pobierają od kierowców ubezpieczyciele, nie biorą się z przysłowiowego powietrza. Owszem, rynek polis OC jest uregulowany prawnie. To nie tylko określona suma ubezpieczenia, ale także zakres ochrony, który każda firma musi gwarantować. Prawo nie reguluje jednak cen i dlatego ubezpieczyciele mają wolną rękę w ich ustalaniu. 

Najtańsze ubezpieczenie OC - 11 sposobów na tanie OC 1

Dla takich firm najważniejsza jest ocena ryzyka. Im większa szansa na to, że konkretny kierowca może doprowadzić do wypadku na drodze, tym wyższa będzie składka.

I tak do gry wkraczają kryteria oceny ryzyka, które można z grubsza podzielić na dwie kategorie – dane o kierowcy oraz o pojeździe. To kierowca (plus ewentualnie współwłaściciele), jest najważniejszym ogniwem. Większość kolizji drogowych to wyników zwykłego błędu ludzkiego lub brawury, a nie stanu technicznego auta.

W efekcie firma ubezpieczeniowa potrzebuje wielu danych do wyliczenia składki. Trzeba podać nie tylko imię i nazwisko oraz PESEL. To także doświadczenie za kierownicą, historia szkód z ostatnich lat, wiek, miejsce zamieszkania, a nawet stan cywilny. Wszystkie te kryteria mają bezpośredni wpływ na to, ile dana osoba zapłaci za swoje ubezpieczenie.

Najważniejsze kryteria wpływające na kwotę ubezpieczenia OC

kalkulator leasingu obrazek 5
Markę oraz model
Pochodzenie (kupiony w kraju czy sprowadzony)
Rok produkcji
Pojemność silnika
Rodzaj paliwa (benzyna, diesel, LPG lub silnik elektryczny/hybryda)

Tak naprawdę to tylko niewielki wycinek kryteriów, na podstawie których ubezpieczalnie wyliczają składki. Jest ich dużo więcej, a każda firma stosuje własne standardy. Można mieć podobne auta i mieszkać w tej samej okolicy, ale na pewno dwóch takich samych kierowców i tak będzie miało naliczoną odmienną składkę w jednej tylko firmie.

Kluczem do sukcesu, a więc do tego by znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC, jest więc „dopasowanie się” do wymagań ubezpieczyciela. Jeszcze ważniejsze jest porównanie ofert różnych firm. Sprawdźmy więc teraz dokładniej, jak mniej płacić za to, co obowiązkowe, a więc za polisę komunikacyjną.

Najtańsze ubezpieczenie OC 2020

Rąbka tajemnicy zdążyliśmy już uchylić – porównanie ofert. Obecnie nie ma skuteczniejszej metody na znalezienie możliwie najtańsze polisy OC. Jak wspominaliśmy już wcześniej, zakres ochrony tego ubezpieczenia jest regulowany prawnie. Nie trzeba więc zagłębiać się w szczegóły tych polis. Można spokojnie wybrać tę najtańszą i ją opłacić.

Najtańsze ubezpieczenie OC - 11 sposobów na tanie OC 2

Jak jednak porównać ze sobą oferty? Najlepiej skorzystać z narzędzia, które jest dosłownie pod ręką, a do tego nic nie kosztuje. To kalkulator ubezpieczeń. Im będzie lepszy, tym więcej towarzystw ubezpieczeniowych bierze pod uwagę. Zamiast chodzić po firmach ubezpieczeniowych czy telefonować do nich, można po prostu skorzystać z intuicyjnego narzędzia online. Oczywiście dokonanie takiego porównania wiąże się z wypełnieniem specjalnego formularza. Wcześniej wspominaliśmy o tym, że ubezpieczalnie stosują różne kryteria wyliczania wysokości składek. Im więcej takich firm jest branych pod uwagę przez kalkulator, tym więcej informacji trzeba podać. Warto zrobić to rzetelnie – tylko wtedy uzyskane porównanie będzie miarodajne i przede wszystkim pełne.

Sprawdź też: Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu

Gdzie najtaniej ubezpieczyć samochód?

Możecie skorzystać z naszego narzędzia i zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC. Wieloletnie doświadczenie na rynku i współpraca z najlepszymi firmami ubezpieczeniowymi to gwarancja rzetelnego porównania. Jesteśmy solidną firmą, która skutecznie chroni dane osobowe klientów. Zapraszamy do zajrzenia na stronę. Z nami znalezienie taniej polisy nie będzie żadnym problemem.

Najtańsze OC 2020 – sposoby na zmniejszenie ceny za ubezpieczenie OC

Czas przejść do sedna naszego artykułu. Zaprezentujemy teraz kilka najskuteczniejszych sposobów, dzięki którym każdy może w znacznym stopniu obniżyć swoją dotychczasową składkę OC.

Najtańsze ubezpieczenie OC - 11 sposobów na tanie OC 3
1.

Kupuj polisy komunikacyjne w jednej firmie

Zgodnie z polskimi przepisami, OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem każdego właściciela auta. Nie jest to jednak jedyna ochrona komunikacyjna, jaką zapewniają firmy. Do innych zalicza się przede wszystkim:

Autocasco

Specjalna polisa, która zapewnia ochronę na wypadek zdarzeń losowych oraz nieumyślnych. Jeśli na przykład samochód zostanie zarysowany podczas manewrowania na parkingu, firma pokryje koszty jego naprawy. To także ochrona przed kradzieżą, aktem wandalizmu, spaleniem, zalaniem i wieloma innymi sytuacjami. Polecamy kupować AC szczególnie w przypadku samochodów o większej wartości rynkowej.

Assistance

To już ochrona typowo związana z awarią pojazdu w drodze. Osoby dużo podróżujące w trasie powinny rozważyć dokupienie takiego pakietu. Firma ubezpieczeniowa sfinansuje holowanie auta po awarii, jak również transport wszystkich podróżnych czy nawet nocleg, jeśli będzie potrzebny. Pomoc dotyczy również na przykład dowiezienia paliwa, wymiany uszkodzonego koła czy otwarcia samochodu po zatrzaśnięciu w nim kluczyka.

Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków NNW

W tym przypadku polisa chroni zdrowie i życie kierowcy lub kierowcy i wszystkich pasażerów. Odszkodowanie wypłacane jest w dwóch przypadkach. Kiedy w wyniku kolizji dojdzie do trwałego lub czasowego uszczerbku na zdrowiu, albo kiedy osoba ubezpieczona zginie.

Kupując któryś z tych pakietów, warto zrobić to u jednego ubezpieczyciela, a więc wybrać na przykład opcję OC+AC+NNW albo OC+Assistance+NNW. Zawsze w takich przypadkach można liczyć na dodatkowe rabaty, które nierzadko są naprawdę wysokie. Pamiętajcie, że nie musicie kupować całego Assistance, aby spać spokojniej. W razie potrzeby można ubezpieczyć auto na przykład tylko od kradzieży albo na wypadek pożaru.

2.

Ubezpieczaj wszystko w jednej firmie

Pakiety nie muszą być związane tylko z samochodem. Jeśli w przypadku auta interesuje Cię tylko OC, to nadal można trochę obniżyć cenę. Praktycznie każdy ubezpiecza swój dom czy mieszkanie, a i wiele osób wykupuje ochronę na życie. Te polisy również można ze sobą połączyć. Kupując pakiet, zawsze można zaoszczędzić nawet kilkanaście procent! Oczywiście wiele zależy od oferty konkretnego ubezpieczyciela.

3.

Tanie ubezpieczenie OC wiele zależy od samochodu

Chcąc kupić najtańsze ubezpieczenie OC, warto pomyśleć o tym już w momencie wybierania samochodu. Osoby będące na etapie poszukiwania pojazdu, powinny zastanowić się nad tymi modelami, które w oczach firm ubezpieczeniowych są „mniej ryzykowne”. O co dokładnie chodzi?

Warto zacząć od samej marki. Statystyki policyjne dotyczące wypadków są bezlitosne. Czy się to komuś podoba czy nie, w zestawieniach tych bardzo regularnie pojawiają się konkretne marki aut. BMW oraz Audi zaliczają się do tych, które najczęściej uczestniczą w kolizjach. W efekcie posiadacze tych pojazdów od razu muszą liczyć się z droższym OC. Osoby mające auta marki Dacia, Suzuki oraz Skoda zapłacą natomiast najtańsze ubezpieczenie OC. Kierowcy tych pojazdów dużo rzadziej są sprawcami kolizji drogowych.

Pojemność silnika a cena OC

Kolejna kwestia to pojemność silnika. Tutaj rozumowanie firm ubezpieczeniowych jest proste. Większy silnik to większa moc, a więc i możliwość szybszej, dynamiczniejszej jazdy. W efekcie im potężniejsze jednostki napędowe, tym droższe jest OC. Wybór auta małolitrażowego może być strzałem w dziesiątkę. Cena ubezpieczenia na pewno będzie przystępniejsza.

Rodzaj paliwa wpływa na cenę OC

Ważne jest również to, jakim paliwem zasilany jest silnik. Pojazd elektryczny i hybrydowy – tutaj ceny będą zdecydowanie najniższe. Następna w kolejności jest benzyna. Właściciel takich pojazdów wciąż płacą w miarę przystępne ceny. Listę zamyka diesel, a szczególnie gaz LPG, gdzie ceny OC są najwyższe. Przyjmuje się bowiem, że te 2 ostatnie paliwa wybierają głównie te osoby, które planują pokonywać rocznie dużo kilometrów. Długie trasy to większe ryzyko wypadku.

Kto zapłaci najmniej za ubezpieczenie OC?

Paradoksalnie najtańsze ubezpieczenie OC płacą właściciele stosunkowo nowych aut, choć nie do końca. Najwięcej za polisę zapłacą bowiem właściciele samochodów, mających mniej niż 3 lata. Statystycznie najtańsze są polisy aut 4-letnich, a z każdym kolejnym rokiem cena systematycznie rośnie. 

suzuki swift

15-20 letnie auto niestety będzie dość drogie w utrzymaniu pod kątem kupowania OC. Firmy ubezpieczeniowe uznają je za bardziej ryzykowne. Auto jest już wyeksploatowane, a więc może być nie do końca sprawne technicznie. To zwiększa ryzyko kolizji.

Co zastanawiające, nawet kolor ma znaczenie! Jak pokazują statystyki, według ubezpieczycieli najbardziej ryzykowne (z ich punktu widzenia) są pojazdy czerwone. Najbezpieczniejsze natomiast mają kolor niebieski.

Wniosek jest prosty – najtańsze ubezpieczenie OC dostanie kierowca 4-letniego, niebieskiego Suzuki Swift z najmniejszym silnikiem 1.2l.

4.

Najtaniej OC ze zniżkami współwłaściciela

Problemem wielu kierowców są niskie zniżki lub nawet całkowity ich brak. Taka sytuacja najbardziej dotyka osoby młode, które nie ukończyły jeszcze 26 roku życia. W ich przypadku firmy ubezpieczeniowe naliczają wręcz zwyżki do polis. Wynika to ze statystyk policyjnych. Dużą część wypadków powodują młodzi, niedoświadczeni jeszcze kierowcy. W efekcie zdarzają się nawet takie sytuacji, gdzie koszt zakupu ubezpieczenia przewyższa wartość samochodu.

Oczywiście zniżki można również stracić. Firma zabiera ich część, lub nawet całość, gdy kierowca będzie sprawcą kolizji. Można tego jednorazowo uniknąć, wykupując specjalne ubezpieczenie zniżek. Niezależnie jednak od powodu, brak zniżek to zawsze poważny problem, który jednak da się rozwiązać.

Współwłaściciel ze zniżkami

Auto może mieć współwłaścicieli, z których każdy ma oczywiście własne zniżki na ubezpieczenie. Jeśli więc masz taką możliwość, dodaj jako współwłaściciela bliską Ci osobę, na przykład kogoś z rodziny. Osoba ta musi mieć możliwie najwyższe zniżki, gdyż kiedy będziesz kupować polisę, zostaną Ci one naliczone. Naturalnie wiąże się to z koniecznością wizyty w urzędzie, ale sprawę załatwiasz raz, a potem ze zniżek korzystasz już przy każdym opłacaniu polisy.Pamiętaj tylko, że jeśli spowodujesz wypadek, zniżki może stracić również współwłaściciel. Wiele zależy tutaj od tego, jak do konkretnego przypadku podejdzie firma ubezpieczeniowa.

Najtańsze ubezpieczenie oc dla młodych kierowców

Niestety z uwagi na młody wiek i brak doświadczenia za kierownicą, zapłacisz o wiele więcej za polisę OC, niż starsi kierowcy. Jeśli jesteś młodym kierowcom i nie wypracowałeś jeszcze zniżek w OC to zparaszamy do skorzystania z naszego kalkulatora OC. Znajdziemy dla Ciebie najlepszego ubezpieczyciela, który oferuje najlepsze warunki osobom z młodym stażem za kierownicą. Porównamy wszystkie oferty dostępne na rynku.

5.

Płać za polisę OC z góry

Jednorazowy wydatek kilkuset złotych na polisę ubezpieczeniową może wiele osób uderzyć po kieszeni. W zasadzie każda firma ubezpieczeniowa oferuje więc system ratalny. Składkę możesz rozłożyć na 2, 4, 6, a czasem nawet aż 12 rat. Choć jest to rozwiązanie atrakcyjne, to jednak jeśli tylko jest taka możliwość, najlepiej go unikać. Płatności ratalne zawsze wiążą się z przepłacaniem. Im więcej rat wybierzesz, tym wyższy będzie ostateczny koszt.

Możesz sobie nie zdawać z tego sprawy, ale czasem zaoszczędzisz nawet 20% na jednym tylko OC, płacąc za nie z góry. To z pewnością jeden z najlepszych sposobów na to, aby kupić najtańsze ubezpieczenie OC. Jest to sensowne nawet wtedy, gdy masz w planach sprzedać niedługo swoje auto. Jeśli opłacisz składkę z góry, zawsze możesz kupującemu powiedzieć, że ma zrezygnować z obecnej polisy. Gdy tak się stanie, firma ubezpieczeniowa zwróci Ci pieniądze za cały niewykorzystany okres.

6.

Za ubezpieczenia OC możesz zapłacić karta kredytową

Ratalne opłacanie składek jest nieopłacalne, ale dokonanie płatności kartą kredytową to zupełnie inna kwestia. Takie rozwiązanie polecamy każdemu, kto chce znaleźć możliwie najtańsze ubezpieczenie OC. Dlaczego tak się dzieje? Dziś już praktycznie wszystkie firmy promują klientów, którzy w ten sposób wykupują polisę poprzez internet.

Przy płatności kartą oferowany jest rabat, który przeciętnie wynosi około 5%. To sporo, szczególnie gdy masz do opłacenia kilka polis albo kupujesz większe ubezpieczenie w pakiecie. Pamiętaj, że płatność kartą kredytową nie musi być obarczona dodatkowymi opłatami. Wystarczy w krótkim czasie zasilić rachunek karty kredytowej pobraną wcześniej kwotą. Bank nie naliczy prowizji ani żadnych odsetek.

7.

Związek małżeński obniży składkę za OC

Choć brzmi to absurdalnie, dla firmy ubezpieczeniowej stan cywilny klienta ma duże znaczenie, oczywiście w przypadku polis komunikacyjnych. Najtańsze ubezpieczenie OC płacą te osoby, które są w związku małżeńskim. Skąd wzięła się ta dziwna sytuacja? To podejście mocno psychologiczne. Powszechnie uważa się, że osoby w związkach są spokojniejsze za kierownicą. Nie żyją tylko dla siebie, ale także dla innych, a więc jeżdżą bezpieczniej.

W oczach firmy ubezpieczeniowej jeszcze lepiej wyglądają rodziny z dziećmi. Jeśli w związku są pociechy, ubezpieczenie OC będzie znów trochę tańsze. Naturalnie nikogo nie zachęcamy do wchodzenia w związki małżeńskie tylko z powodu niższych składek. Warto po prostu wiedzieć, że ten element także ma wpływ na ostateczną cenę, jaką trzeba zapłacić za polisę.

8.

Kupując auto zostań przy obecnej polisie OC

To opcja dobra dla tych osób, które właśnie planują zakup samochodu z rynku wtórnego. Często po zakupie okazuje się, że polisa OC jest ważna jeszcze przez wiele długich miesięcy. Jeśli sprzedawca nie prosił, o jej wypowiedzenie, warto zastanowić się nad pozostaniem przy niej. Będzie to szczególnie opłacalne wtedy, gdy ubezpieczenie zostało opłacone z góry i nic już nie trzeba dopłacać. Jeżeli natomiast płatności były ratalne, pozostanie przy polisie oznacza konieczność uiszczenia odpowiedniej opłaty. W tym przypadku najlepiej wszystko sobie przekalkulować i upewnić się, czy zakup nowego ubezpieczenia nie będzie lepszy.

Trzeba przy tym podkreślić, że opłacalność w dużej mierze zależy od firmy ubezpieczeniowej. Gdy zgłosisz chęć pozostania przy umowie i zniżkach poprzedniego właściciela, ubezpieczyciel może dokonać rekalkulacji składek. To przeliczenie kwoty pod kątem nowych warunków, a więc w tym przypadku zmiany właściciela. Rekalkulacja nie zawsze jest atrakcyjna, ale oczywiście po jej otrzymaniu zawsze możesz zrezygnować z OC i wykupić inne.

9.

Najtańsze ubezpieczenie OC dla właściciela nowego samochodu

Dużo problemów w kwestii polis komunikacyjnych mogą mieć właściciele całkowicie nowych aut. Tutaj naprawdę trudno o najtańsze ubezpieczenie OC, gdyż niestety, takie pojazdy kosztują najwięcej. Wynika to z ich dużej wartości rynkowej. W razie szkody firma ubezpieczeniowa płaci ogromne pieniądze za przywrócenie auta do pierwotnego stanu.

W tej sytuacji polecamy przede wszystkim dokładne analizowanie ofert przygotowywanych przez samych dealerów. Najczęściej to właśnie tam dostępne są najatrakcyjniejsze pakiety. Sprzedawcy nowych aut starają się w ten sposób zachęcić klientów. Zamiast oferować wysokie rabaty na auta, proponują pełne pakiety ubezpieczeniowe w korzystnych cenach. Pamiętaj, że kupując nowe auto będziesz musiał dokupić również AC.

10.

Miejsce zamieszkania ma znaczenie ma wpływ na OC

Tę poradę należy traktować raczej jako ciekawostkę, choć może niektóre osoby będą miały możliwość zastosowania się do niej. Najdroższe polisy komunikacyjne dotyczą mieszkańców dużych miast, w tym metropolii. Najtańsze ubezpieczenia OC płacą natomiast osoby mieszkające na wsi czy w niewielkich mieścinach.

Teoretycznie można więc znacząco obniżyć cenę polisy, po prostu meldując się w mniejszym mieście. Odradzamy jednak podejmowania prób podawania nieprawdy w formularzach. Jeśli dojdzie do wypadku, firma na pewno zweryfikuje te informacje. Przy wykazaniu nieprawidłowości ubezpieczyciel ma pełne prawo odmówić wypłaty odszkodowania. Cenę można w ten sposób obniżyć, ale warto to zrobić tylko wtedy, gdy faktycznie ma się możliwość zmiany miejsca zamieszkania.

11.

Sztuczna inteligencja oceni styl jazdy kierowcy

Choć metoda ta nadal budzi wiele kontrowersji, to jednak na pewno jest godna rozważenia. Od pewnego czasu niektóre firmy oferują system promowania bezpiecznej jazdy kierowców. Aby udowodnić, że jest się osobą godną zaufania, trzeba korzystać ze specjalnego systemu śledzenia jazdy, czyli po prostu z nadajnika GPS. Firma dokładnie analizuje te dane i na tej podstawie przyznaje zniżki, ale może także podnieść cenę ubezpieczenia. Z jednej strony można więc dostać najtańsze ubezpieczenie OC, ale jest szansa, że zapłaci się dużo więcej.

Rozwiązanie to budzi kontrowersję właśnie z powodu bezpośredniego śledzenia poczynań kierowcy, co kłóci się z ideą zachowania maksymalnej prywatności. Obecnie taką ofertę mają firmy Ergo Hestia oraz Link4. Ubezpieczyciele współpracują z producentem aplikacji Janosik, czyli systemu samochodowej nawigacji. Wystarczy zawsze mieć uruchomiony program i jeździć bezpiecznie, aby dostać dodatkowe rabaty. Czy można zyskać dużo? Jak zapewniają te firmy, zwrot z zapłaconej wcześniej składki na OC może sięgać nawet 30%, a więc naprawdę sporo.

Co firma bierze pod uwagę? Oczywiście przede wszystkim prędkość, a więc to, czy kierowca stosuje się do ograniczeń na drogach. Firmy ubezpieczeniowe zwracają również uwagę na eco jazdę, która charakteryzuje się płynnością, co zwiększa bezpieczeństwo. Dodatkowe rabaty otrzymają również te osoby, które częściej podróżują autem za dnia, niż w nocy.

Najtańsze ubezpieczenie OC - 11 sposobów na tanie OC 4

Wszystkie powyższe porady umożliwiają znaczne obniżenie ceny bazowej polisy komunikacyjnej. Zastosowanie się do nich nie będzie miało jednak sensu, jeśli nie podejdzie się rzetelnie do kwestii znalezienia odpowiedniej polisy. Najważniejsze jest dokładne prześwietlenie wielu ofert i do tego zadania wręcz idealnie nadaje się darmowy kalkulator OC. Oblicz swoje OC!

Przygotowaliśmy odpowiednie narzędzie, które jest proste w obsłudze, skuteczne, a do tego bezpieczne. Wystarczy, że podasz nam wszystkie niezbędne dane. Na ich podstawie zostaną prześwietlone oferty wszystkich dużych i cenionych firm ubezpieczeniowych. W efekcie każdy może mieć pewność, że zakupu najtańsze ubezpieczenie OC, jakie będzie w danym momencie dostępne. Zapraszamy więc do skorzystania z naszego narzędzia. Gwarantujemy wszystkim osobom bezpieczeństwo oraz najlepsze ceny na rynku.

Kara za brak ubezpieczenia OC

Uwaga! Przypominamy, że obecnie maksymalna kara za brak OC w przypadku aut osobowych to aż 4500zł. Naprawdę nie warto więc ryzykować jazdy bez polisy. Najtańsze ubezpieczenie OC można kupić nawet za mniej, niż 400 zł, a nasz darmowy kalkulator na pewno pomoże w jego znalezieniu. Konsekwencje finansowe związane z jazdą bez OC będą jeszcze poważniejsze, gdy nieubezpieczonym pojazdem spowoduje się wypadek. Właściciel auta pokrywa wszystkie straty z własnej kieszeni!

Powiązane tematy: Ubezpieczenie komunikacyjne