Vleasing.pl

Pożyczka kalkulator

Pilnie potrzebujesz dodatkowej gotówki na zakup sprzętu AGD, zrobienie remontu, wyjechanie na wakacje czy podreperowanie swojego zdrowia? W takich sytuacjach może sprawdzić się pożyczka kalkulator pozwoli Ci dokładnie poznać związane z nią koszty i wybrać tę opcję, która jest najbardziej opłacalna. Co można zyskać używając takiego narzędzia i o czym warto wiedzieć, zanim w ogóle pożyczy się pieniądze? Na te pytania odpowiemy w dalszej części artykułu.

Pożyczka kalkulator – narzędzie uchroni Cię od niepotrzebnych kosztów

Rynek związany z pożyczkami gotówkowymi jest dzisiaj bardzo rozbudowany. Mnóstwo firm oferuje tego typu usługi i tak naprawdę każda z nich kieruje się własnymi regułami. Maksymalna kwota, czas spłaty czy oprocentowanie i dodatkowe opłaty to tylko część elementów, które mogą różnić się pomiędzy poszczególnymi ofertami.

Korzystając ze specjalnego kalkulatora łatwiej będzie Ci dokładnie przeanalizować rynek. Wprowadzając podstawowe dane do tego narzędzia określasz tak naprawdę swoje potrzeby. Na podstawie tych informacji wyświetlane są propozycje pożyczek, z których możesz skorzystać. Widać tam nie tylko zakres kwoty do pożyczenia, ale także maksymalny czas na spłatę, wszystkie koszty związane z pożyczką i dokumenty, jakie będą potrzebne do jej udzielenia.

Pamiętaj, że tylko dokładne prześwietlenie wielu ofert pozwoli Ci na znalezienie tej najlepszej. Udanie się do pierwszej z brzegu firmy nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż za dodatkową gotówkę możesz mocno przepłacić. Zanim jednak w ogóle zdecydujesz się na pożyczkę sprawdź, co powinieneś wiedzieć o tym produkcie.

Pożyczka gotówkowa kalkulator

pożyczka kalkulator obraz

Potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki, ale przy okazji nie chcesz niepotrzebnie ponosić żadnych zbędnych kosztów? Zapraszamy do skorzystania z naszego kalkulatora, w którym obliczysz ratę swojej pożyczki gotówkowej. Dodatkowo, nasz specjalista służy pomocą w całym procesie przyznawania pożyczki gotówkowej. Posiadasz skomplikowaną sytuacje finansową?
Zapraszamy zatem do bezpośredniego kontaktu!

Czym się różni kredyt gotówkowy od pożyczki gotówkowej

Zacznijmy od kwestii naszym zdaniem najważniejszej, a więc od rozróżnienia pożyczki i kredytu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że pojęcia te niestety używane są na rynku zamiennie, a to ogromny błąd. Faktycznie w obu tych przypadkach cel jest jeden, uzyskanie dodatkowej gotówki. Oczywiście zawsze również gotówkę tę będzie trzeba zwrócić. Na tym jednak kończą się podobieństwa.

Kredyt to pojęcie zarezerwowane tylko i wyłącznie dla banków. Instytucje tego typu są pod ścisłym nadzorem finansowym i mają prawo do obracania pieniędzmi własnych klientów. Kiedy bierzesz w banku kredyt, tak naprawdę dostajesz pieniądze innej osoby, na przykład te, które znalazły się na lokacie. Banki mogą dowolnie obracać środkami i dlatego ich możliwości finansowe są ogromne.

W większości przypadków dużą zaletą kredytów jest ich przystępne oprocentowanie oraz w miarę niskie opłaty dodatkowe. Z drugiej jednak strony uzyskanie dodatkowych pieniędzy bywa procesem trudnym i długotrwałym. Banki wymagają zaświadczeń o dochodach, zeznań podatkowych oraz stałego zatrudnienia, najlepiej na umowy o pracę. Sam proces przejścia przez sito udzielania kredytu nierzadko trwa nawet kilka dni. Co gorsza, przy niskiej zdolności kredytowej można nawet nie otrzymać ani grosza. Tutaj z pomocą przychodzi właśnie pożyczka.

Sprawdź też:  Szybki kredyt gotówkowy przez Internet

Co to jest pożyczka gotówkowa

W przeciwieństwie do kredytów, pożyczki udzielane są tylko i wyłącznie przez instytucje pozabankowe. To po prostu prywatne firmy, które nierzadko określa się mianem parabanków. Przedsiębiorca nie może tak po prostu pobierać pieniędzy od swoich klientów, a później obracać nimi (w przeciwieństwie do banku). Firmy te oferują więc pożyczki, finansując je wyłącznie z własnych środków.

Efekt tego jest łatwy do przewidzenia. Firma pożyczając pieniądze bardzo dużo ryzykuje. Z tego powodu koszty są dużo wyższe, niż przy kredytach. Instytucje pozabankowe nie podlegają kontroli Ministerstwa Finansów. Obowiązuje je jedynie ustawa antylichwiarska, a więc oprocentowanie ich produktów nie może przekroczyć narzuconych przez prawo wartości. Firma może jednak dowolnie ustalać dodatkowe opłaty związane z obsługą pożyczki. Najczęściej jest ich dużo i dlatego niestety taki produkt finansowy po prostu sporo kosztuje.

Pożyczka gotówkowa bez zdolności

Z drugiej jednak strony o wiele łatwiej go uzyskać. Bardzo często wystarczy dokument tożsamości i oświadczenie o dochodach, a nie zaświadczenie, którego wymagają banki. Trzeba jednak pamiętać, że im mniej formalności, tym wyższe będą koszty pożyczki. Firmy muszą w ten sposób rekompensować duże ryzyko związane z przekazaniem pieniędzy swojemu klientowi.

Tak naprawdę skorzystanie z tego produktu jest rozsądne tylko wtedy, gdy nie potrzebujesz dużej gotówki i musisz mieć ją praktycznie na już. To jedyny sposób na to, aby nawet w przeciągu 15-30 minut od złożenia wniosku mieć pieniądze na koncie. Kiedy brana jest pożyczka kalkulator jest zdecydowanie najlepszym narzędziem do tego, aby uniknąć wysokich opłat i znaleźć najlepszą ofertę.

Sprawdź też: Szybkie chwilówki – szybkie pożyczki online

Na co zwracać uwagę przy pożyczce?

umowa pożyczki

Czas przejść teraz do kwestii dużo bardziej praktycznych. Stajesz przed decyzją wzięcia pożyczki, gdyż pilnie potrzebujesz dużej gotówki. Aby była to najlepsza możliwa pożyczka kalkulator służy Ci za narzędzie do wyszukania tego produktu. Wiesz, jaką kwotę chcesz otrzymać i jak długo ją spłacać. To jednak za mało, aby nie paść ofiarą firmy, która usiłuje wyłudzić możliwie najwięcej pieniędzy.

Tak, korzystając z takiego produktu musisz wykazać się ogromną czujnością. Dużą część rynku tworzą naprawdę solidne instytucje pozabankowe działające nierzadko na terenie całego świata, ale zdarzają się przypadki, gdzie firma nie do końca jest uczciwa.

Przy korzystaniu z kalkulatora pożyczki sprawdzaj RRSO

To, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, to RRSO. Jest to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Właśnie ten parametr dokładnie określa, ile finalnie będzie kosztowało skorzystanie z danego produktu finansowego

Oprocentowanie pożyczki

Oprocentowanie pożyczki czy kredytu to tylko część kosztów. Jeśli na przykład pożyczasz 1000 zł na 10% i chcesz spłacać to przez równy rok, to oddasz 1100 zł. Rachunek jest prosty, tak? Dlaczego w takim razie nagle okazuje się, że do spłaty jest jednak na przykład 1450 zł? To dlatego, że firmy udzielające pożyczek pobierają różne opłaty dodatkowe. Opłata za udzielenie pożyczki, za rozpatrzenie wniosku, za przelanie pieniędzy, obsługę i wiele więcej. RRSO sumuje w jedno wszystkie te koszty i przedstawia jest w formie procentowej. Jest to więcej jedyny parametr, który dokładnie pokazuje, ile pożyczka będzie kosztowała.

Ważna jest również ustalona ilość dni w kalkulatorze pożyczki

Trzeba jednak pamiętać o jeszcze jednej kwestii. Pożyczki często udziela się na 30, 45 czy 60 dni, choć zdarzają się i kilkumiesięczne. RRSO, jak sama nazwa wskazuje, jest kosztem rocznym. Jeśli przyglądaliście się kiedyś ofertom, na pewno widzieliście propozycje, gdzie RRSO przyjmowało wartość nawet kilkuset procent. Wynika to z tego, że pożyczkę trzeba spłacić na przykład w miesiąc, a RRSO określa koszty roczne. Jeśli więc po 30 dniach oddacie całą kwotę i do tego 25% od niej, to w rocznym rozliczeniu koszt wynosi aż 300%! Koniecznie o tym pamiętajcie.

Kalkulator pożyczki – przed odpisaniem umowy

Ok, załóżmy, że znalazłeś świetną ofertę w naszym kalkulatorze pożyczki lub też jakimś innym, zapewne zastanawiasz się, co dalej?

Przed podpisaniem umowy należy również zwrócić uwagę na takie elementy, jak:

  • koszty wszystkich opłat dodatkowych,
  • termin spłaty,
  • zasady związane z ewentualną rezygnacją z umowy,
  • czy na pewno wnioskujesz o odpowiednią kwotę.

Korzystając z okazji przestrzegamy przed ofertami, w których RRSO przekracza nawet 1000%. Są to pożyczki wyjątkowo nieopłacalne, które zamiast Ci pomóc, mogą tylko wpędzić w niepotrzebne problemy finansowe. Absolutnie odradzamy również próby spłacania w ten sposób innych zobowiązań finansowych. Dalsze zapożyczanie się nie rozwiązuje problemu, a tylko nieco oddala w czasie moment, kiedy do drzwi zaczną pukać wierzyciele. Dług stale rośnie i zaczyna się tzw. pętla zadłużenia, z której trudno wyjść. Mając duże długi lepiej próbować dojść do porozumienia z wierzycielami, a najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doradcy finansowego.

Korzystając z kalkulatora pożyczki dokładnie sprawdź swoje możliwości finansowe

W przypadku tego typu produktów finansowych jest jeszcze jedna istotna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę – indywidualne możliwości. Podczas brania kredytu zajmuje się tym bank. To on ocenia zdolność kredytową i odnowa powinna dać wiele do myślenia. Skoro bank odmówił to znaczy, że uznał, iż zobowiązania finansowe klienta względem jego dochodów są zbyt wysokie.

W przypadku pożyczki trzeba takie wyliczenia zrobić samodzielnie. Pomaga tutaj oczywiście kalkulator. Jeśli podpisujesz umowę, przy której kwotę spłacisz w kilku ratach upewnij się, że po prostu stać Cię na to. Podlicz wszystkie swoje dochody, a następnie zsumuj stałe miesięczne wydatki. To nie tylko rachunki, raty kredytów czy na przykład alimenty. To także sumy, które co miesiąc wydajesz na jedzenie i po prostu na życie. Dopiero wtedy możesz mieć pewność, że rata nowej pożyczki nie zrujnuje Twoich finansów.

Pożyczka kalkulator – najlepiej skorzystać z pomocy fachowca

szybki kredyt gotówkowy przez internet obrazek 1

Specjalne kalkulatory są oczywiście pomocne, ale nie są one jednocześnie idealne. Jeśli chcesz naprawdę bezpiecznie i możliwie najtaniej pożyczyć pieniądze, zgłoś się do nas. Nie mamy kalkulatora, ale za to zatrudniamy zespół ekspertów finansowych. Współpracujemy z wieloma firmami oferującymi takie produkty finansowe. Wystarczy wypełnić formularz, w którym przedstawisz nam swoje potrzeby. Doświadczony agent porówna wiele ofert na rynku i wybierze najlepszą możliwą opcję. Dodatkowo zadbamy o Twoje bezpieczeństwo. Sprawdzimy, czy zapisy umowy są zgodne z prawem i upewnimy się, że nie ma w niej żadnych ukrytych kosztów. Zapraszamy – po prostu skorzystaj z formularza na naszej stronie.