Vleasing.pl

Pożyczki bez zdolności kredytowej

Pożyczka nawet ze złą historią kredytową. Decyzja i oferta nawet do kilku godzin. Tylko wiarygodne firmy pożyczkowe.

Adres e-mail: (*)
Field is required!
Wybierz kwotę pożyczki:
To pole jest wymagane
Numer telefonu:
Field is required!
Okres spłaty:
To pole jest wymagane
Imię i nazwisko: (*)
To pole jest wymagane
Uwagi:
Field is required!
Field is required!

Zaznacz, że nie jesteś robotem (weryfikacja CAPTCHA)

icon-2-ol42reeukrt2x7zvmjche7e1rc37lmq8hf6th6l110
Kwota pożyczki do 10000 zł
icon-3-ol42reeukrt2x7zvmjche7e1rc37lmq8hf6th6l110
Szybko i sprawnie
icon-4-ol42reeukrt2x7zvmjche7e1rc37lmq8hf6th6l110
Proste udzielenie pożyczki
icon-2-ol42reeukrt2x7zvmjche7e1rc37lmq8hf6th6l110
Bez sprawdzania w bazach
icon-6-ol42rfcorlud8tyih1r3yp5icpyktbtytjuaygjmus
Elastyczny okres spłaty

Opinie o naszych pożyczkach

Jak wygląda proces przyznania pożyczki online

icon-7.png
Wypełniasz formularz pożyczki

Wypełnienie formularza zajmie nam jedynie kilka minut. 

icon-8.png
Kontaktujemy się z Tobą

Przedstawiąc najlepsze oferty firm pożyczkowych.

icon-9.png
Zawierasz umowę

Gotówka nawet tego samego dnia na koncie. 

Pomagamy w formalnościach.

Masz pytanie związane z pożyczką?

Nie masz zbudowanej historii kredytowej, a potrzebujesz gotówki i szukasz solidnej firmy pożyczkowej? Znajdziemy dla Ciebie najlepsze oferty, dopasowane indywidualnie do Twoich potrzeb. Przeanalizujemy warunki umowy i zaoferujemy wsparcie w całym procesie. Sprawdź oferty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej.

1. Dane kontaktowe

Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!
  • -- wybierz sprawę --
  • Kredyt i pożyczki
  • Leasing
  • Ubezpieczenia
  • Inne
Field is required!
Field is required!

Pożyczki bez zdolności kredytowej często oferowane są w punktach doradztwa finansowego

Brak zdolności kredytowej znacznie zawęża możliwości otrzymania pożyczki. Jeśli bank odmawia udzielenia nam kredytu, inne instytucje finansowe również mogą wzbraniać się przed pożyczeniem nam pieniędzy. Wiarygodność klienta opiera się na tym, czy będzie zdolny spłacić zobowiązanie terminowo, dlatego zdolność kredytowa ma tak duże znaczenie. Na szczęście istnieją firmy pożyczkowe, które mają w swojej ofercie pożyczki dla zadłużonych. Udzielają ich bez weryfikacji zdolności kredytowej klienta.

Oferta pożyczek pozabankowych bez historii kredytowej

Jeśli posiadamy niską zdolność kredytową, niekoniecznie każda decyzja dotycząca pożyczki będzie odmowna. Czasami instytucja finansowa będzie skłonna jej udzielić, lecz tylko na niską kwotę. Dotyczy to zwłaszcza banków, a także wielu firm pożyczkowych, przede wszystkim działających od wielu lat na rynku międzynarodowym. Weryfikacja klientów pozwala im odrzucić osoby niepewne – takie, które prawdopodobnie będą zalegać ze spłatą pożyczki.

W takiej sytuacji tworzy się jednak rynek pożyczek dla zadłużonych, które takiej weryfikacji nie zakładają. Wielu pożyczkodawców próbuje przyciągnąć dodatkowych klientów, oferując im pożyczki bez zdolności kredytowej i inne atrakcyjne rozwiązania. Nawet, jeśli pożyczenie pieniędzy zadłużonym może być ryzykowne, firmy zyskują na tym, wyprzedzając konkurencję w kwestii dostępności produktów finansowych.

Pożyczka dla zadłużonych – co należy wiedzieć?

Zanim przeanalizujemy ofertę pożyczek bez zdolności kredytowej, trzeba zwrócić uwagę na kilka spraw. Przede wszystkim pożyczka powinna nam pomagać, a nie dodatkowo komplikować sytuację finansową. Dlatego trzeba znać swoje możliwości – obliczyć, czy nasz dochód wystarczy na pokrycie miesięcznej raty i wszystkie inne wydatki. Umowa pożyczkowa będzie opierać się na zaufaniu firmy wobec klienta, który zobowiązuje się do terminowej płatności.

Poza tym, szczegóły oferty powinny być nam dobrze znane. Warto porównać wiele dostępnych pożyczek, sprawdzając ich całkowity koszt. Istotną częścią umowy są też konsekwencje spóźnionej spłaty. Procedury windykacyjne mogą obejmować naliczanie kar za spóźnienie, napomnienia czy umieszczenie wpisu w rejestrach dłużników. W ostateczności może nam grozić egzekucja komornicza. Czasami termin płatności można awaryjnie przesunąć lub dokonać refinansowania pożyczki – warto wybierać firmy, które oferują takie rozwiązania.

Dokładnie przeczytaj warunki umowy

Dokładne czytanie warunków umowy jest bardzo ważne, aby być przygotowanym na ewentualne kary lub nie zostać obciążonym niespodziewanymi opłatami. Dodatkowo można wyszukać opinie klientów, którzy skorzystali z tej samej pożyczki i mogą potwierdzić bezpieczeństwo zobowiązań w danej firmie.

Na co szczególnie zwrócić uwagę? Okres spłaty, RRSO, całkowita kwota pożyczki, liczba rat, prowizja, możliwa wcześniejsza spłata, brak dodatkowych opłat.

Czy pożyczka dla zadłużonych bez zdolności kredytowej jest droższa?

Zazwyczaj o całkowitym koszcie pożyczki decyduje sytuacja na rynku oraz popularność oferty danej firmy. Jeśli firma ma w swojej ofercie taki produkt, jak pożyczka dla zadłużonych to możemy się spodziewać, że jej koszt będzie wyższy ze względu na ryzyko. Instytucja finansowa nie ma pewności, czy pożyczkobiorca spłaci zobowiązanie i kiedy to uczyni. Może jedynie zabezpieczać się za pomocą procedur windykacyjnych i uprzedniej weryfikacji historii kredytowej klienta. Ściąganie zaległych należności może być czasochłonne i generować koszty, dlatego pożyczki dla zadłużonych mają zwykle wyższą prowizję i oprocentowanie niż standardowe produkty.

Co sprawdza firma, udzielając pożyczki bez zdolności kredytowej?

Standardowa procedura weryfikacji zdolności kredytowej polega na ocenie kilku czynników. Przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu lub nieudzieleniu wsparcia, kredytodawcy i pożyczkodawcy biorą pod uwagę:

  • historię spłaty dotychczasowych zobowiązań
  • wysokość dochodów
  • stałe wydatki gospodarstwa domowego
  • inne zobowiązania finansowe.


Te informacje pozwalają nakreślić sytuację finansową pożyczkobiorcy. Historia kredytowa zawarta jest w rozmaitych finansowych bazach danych, a wysokość dochodów i wydatki mogą być udokumentowane przez zaświadczenia lub wpis w formularzu.

Czy zatem pożyczka bez zdolności kredytowej oznacza, że żadna z tych informacji nie będzie sprawdzona? W rzeczywistości większość firm nadal sprawdza historię kredytową klienta, lecz robi to pobieżnie. Raport może być pobrany z jednej bazy danych, np. BIK, zamiast z wielu rejestrów, jak czynią banki. Również oświadczenia o dochodach, wydatkach, liczbie osób na utrzymaniu i miesięcznych zobowiązaniach mogą zostać pominięte. Szukasz pożyczki bez baz? Sprawdź: Pożyczki bez BIK i KRD

Wymagania wobec zadłużonych bez zdolności

Niezależnie od tego, w jakim stopniu będzie weryfikowana nasza zdolność kredytowa, musimy spełnić szereg innych wymagań. Każda firma pożyczkowa sprawdza podstawowe parametry, które decydują o tym, czy możemy zostać jej klientem. Należą do nich:

Wymagania wiekowe

Każda osoba, która wnioskuje o pożyczkę pozabankową, musi być pełnoletnia. W przypadku niektórych firm to nie wystarczy – mogą wymagać ukończenia 19, 20 czy 21 lat. Może też istnieć granica górna, np. 65 lat. Wiele firm określa minimalny wiek jako 18 lat, czyli granicę wyznaczoną przez polskie prawo. Dzięki temu poszerzają swoje grono klientów o osoby młode.

Polskie obywatelstwo i dokument tożsamości

O ile nie ubiegamy się o specjalną pożyczkę dla obcokrajowców, firmy będą wymagały od nas polskiego obywatelstwa i jego potwierdzenia przez okazanie dowodu osobistego. Jego dane identyfikacyjne, takie jak numer i seria, mogą być spisane.

Status osoby fizycznej

Pożyczki konsumenckie nie mogą być udzielane podmiotom gospodarczym. Oznacza to, że wniosek musimy złożyć jako osoba fizyczna, nie przedstawiciel firmy. Jeśli potrzebujemy pożyczki na cele przedsiębiorstwa, musimy skorzystać ze stosownego produktu finansowego, jakim jest pożyczka dla firm.

Rachunek bankowy

Kolejny wymóg dotyczy posiadania konta w banku. Dostęp do elektronicznego rachunku jest potrzebny, aby otrzymać przelew pożyczki. Dodatkowo firma może zweryfikować historię przelewów przychodzących, aby uzyskać pełniejszy obraz finansów klienta. Za pomocą konta bankowego (np. niewielkiego przelewu) dokonuje się też weryfikacja danych w przypadku wniosku składanego przez Internet.

Numer telefonu i adres e-mail

Są to podstawowe atrybuty identyfikacji. Przy ich pomocy można zweryfikować dane osobowe podane we wniosku lub formularzu rejestracyjnym. Są to także dane kontaktowe – umożliwiają przesłanie dokumentacji pożyczki drogą elektroniczną.

Możemy zmienić pożyczkodawcę i odstąpić od umowy pożyczki

Niedawne nowelizacje prawa przyczyniły się do większej ochrony konsumentów, którzy zaciągają pożyczki w instytucjach pozabankowych. Po podpisaniu umowy wciąż można szukać korzystniejszej oferty – jeśli taką znajdziemy, można zrezygnować z poprzedniej pożyczki. Trzeba to jednak zrobić w ciągu 14 dni od zawarcia umowy z firmą. Jest to możliwe niezależnie od przyczyny i nie wymaga przedstawienia powodów pożyczkodawcy. Jeśli na przykład wzięliśmy pożyczkę, by pokryć inny dług, po czym znaleźliśmy inne środki na jego spłatę, niewykorzystana pożyczka może zostać zwrócona bez dodatkowych kosztów.

Bazy, które są sprawdzane przez firmy pożyczkowe

Wiele firm pożyczkowych współpracuje przynajmniej z dwoma biurami, gromadzącymi dane o klientach. Są to Biuro Informacji Kredytowej (BIK) i Biuro Informacji Gospodarczej (BIG), do którego należą inne bazy danych – Krajowy Rejestr Długów (KRD), Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej (KBIG), ERIF czy BIG InfoMonitor. Do mniej popularnych rejestrów, niezależnych od wymienionych wcześniej, należy rejestr Związku Banków Polskich (ZBP) oraz CRIF, czyli europejski rejestr informacji pożyczkowej.

Trudno przewidzieć, z których baz danych skorzysta konkretna firma pożyczkowa. Współpraca z rejestrami zależy od indywidualnych ustaleń pożyczkodawców. Mogą oni na przykład kierować się wyłącznie zapisami w BIK lub pobierać dane także z wybranych rejestrów BIG i innych baz danych.

Podsumowanie informacji o pożyczkach bez zdolności kredytowej

Pożyczki bez zdolności kredytowej przyznawane są wielu klientom, których historia kredytowa uniemożliwia wzięcie kredytu w banku lub innej pożyczki konsumenckiej. Firmy, które oferują takie produkty, przyjmują liberalną postawę wobec zapisów w rejestrach finansowych. Niekiedy można otrzymać pożyczki bez weryfikacji w BIK i KRD. Ułatwia to osobom zadłużonym otrzymanie wsparcia finansowego, lecz istnieją inne warunki, które muszą spełnić. Należą do nich: pełnoletniość, polskie obywatelstwo, status osoby fizycznej i posiadanie dowodu osobistego, rachunku bankowego, adresu zamieszkania, numeru telefonu i adresu e-mail. Poza tym, pożyczki dla zadłużonych są zauważalnie droższe, niż te przeznaczone dla klientów o wysokiej zdolności kredytowej.