Vleasing.pl

Tanie OC – 10 sposobów na tańsze ubezpieczenie komunikacyjne

Gdzie najtaniej OC? To warto wiedzieć!

Zanim w ogóle zajmiesz się poszukiwaniem odpowiedniej oferty, powinieneś wiedzieć, co tak naprawdę wpływa na wysokość składki w polisie. Tak, masz rację, zniżki to absolutna podstawa. Doświadczenie za kierownicą i bezwypadkowa jazda są promowane przez każde towarzystwo ubezpieczeniowe. Ile możesz zyskać? 60, 70, a czasem nawet 80% zniżki. Im dłużej ubezpieczasz auto i dłuższy jest okres bez szkody, tym tańsza będzie polisa. Nie jest to jednak jedyny czynnik, który wpływa na cenę. Do innych istotnych zalicza się między innymi:

Istotne elementy wpływające na tanie OC

tanie oc obrazek 6
wiek kierowcy (osoby do 26 roku życia automatycznie mają naliczaną zwyżkę do OC),
wiek pojazdu (ubezpieczyciele przyjmują, że im starsze auto, tym gorszy może być jego stan techniczny, a więc większe ryzyko spowodowania kolizji),
marka i model samochodu (w statystykach policyjnych niektóre auta figurują jako te, które najczęściej doprowadzają do wypadków – ich ubezpieczenie kosztuje więcej),
miejsce rejestracji auta (w dużych miastach zawsze jest drożej, niż w małych miejscowościach czy na wsiach),
pojemność i moc silnika (im większa oraz mocniejsza jednostka napędowa, tym wyższa cena OC),
stan cywilny właściciela (często ubezpieczalnia OC uważa, że osoby samotne prowadzą auta agresywniej, niż ludzie mający rodzinę).

To tak naprawdę kilka najważniejszych przykładów czynników, które mają wpływ na cenę polisy OC. Musisz pamiętać, że pod kątem ustalania wysokości składki, firmy ubezpieczeniowe mają wolną rękę. Stosują one różne kryteria, często nikomu nawet nieznane, których celem jest określenie ryzyka podpisania umowy z daną osobą.

Skupimy się jednak teraz na tym, w jaki sposób znaleźć naprawdę tanie OC i jak dodatkowo obniżyć jego cenę.

Sprawdź też: Ubezpieczenie samochodu

Aby znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC porównaj ceny

Podstawą znalezienia naprawdę niedrogiej oferty jest po prostu dokładne prześwietlenie rynku. Nie ma lepszego i bardziej efektywnego rozwiązania! Pamiętaj, że największym błędem jest stałe trzymanie się jednej firmy ubezpieczeniowej. W większości przypadków ubezpieczyciele są stratni na tych polisach i kompletnie nie zależy im na tym, aby zatrzymać przy sobie tych klientów. Dobrym pomysłem nie jest także skupianie się na kilku zauważonych reklamach. Porównanie 2-3 ofert to za mało, aby mieć pewność, że kupuje się naprawdę tanie OC.

Najlepsza cena na ubezpieczenie OC

Jak zrobić kompleksowe rozeznanie? Najszybszym, najwygodniejszym i najpewniejszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z nami. Po prostu podajesz nam podstawowe informacje do przygotowania polisy – nasz agent zajmie się wszystkim na własną rękę.

 Ponieważ współpracujemy z większością towarzystw ubezpieczeniowych, dokonamy kompleksowego rozeznania. Twoje zaangażowanie ogranicza się do podania informacji. Nasz pracownik przygotuje zestawienie, które następnie przekaże Tobie. Możesz wybrać najtańszą ofertę i skorzystać z naszej pomocy przy podpisywaniu umowy. Zadbamy także o bezpieczeństwo – dokładnie prześwietlamy zapisy każdej umowy!

Nie wiesz, czy możesz bez obaw kupować tanie OC? Oczywiście, że możesz! Tutaj liczy się tylko i wyłącznie cena. Zakres polis jest normowany przepisami prawa. Nie ma wiec znaczenia, ile za takie ubezpieczenie zapłacisz – ochrona zawsze będzie taka sama, pełna.

Najlepsze Oferty OC – niedoświadczony kierowca powinien znaleźć współwłaściciela auta

młodzi kierowcy

W najgorszej sytuacji są młodzi kierowcy, którzy nie ukończyli jeszcze 26 roku życia. Z automatu płacą oni bardzo dużo, bo w statystykach policyjnych to właśnie takie osoby najczęściej powodują wypadki drogowe. Czasem dochodzi do absurdalnych sytuacji. Kupuje się wiekowy już samochód za niewielkie pieniądze i okazuje się, że koszt polisy OC przewyższa wartość auta! Nie musi tak jednak być.

Rozwiązaniem tego problemu jest zarejestrowanie współwłaściciela. Najlepiej, gdy będzie to jakaś osoba z rodziny. Ważne jest to, aby współwłaściciel miał możliwie największe zniżki do OC. Ubezpieczyciel weźmie je pod uwagę w czasie wyliczania ceny składki.

Dzięki pakietom OC i AC zawsze oszczędzasz

Planujesz zakup nie tylko obowiązkowej polisy OC, ale także na przykład AC czy assistance? Warto zrobić to w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym. Praktycznie zawsze takie pakiety skutkują pewnymi rabatami, nawet do kilkudziesięciu procent. Co więcej, nie musisz skupiać się tylko na ubezpieczeniach komunikacyjnych. Wiele firmy specjalizuje się także na przykład w polisach na życie czy majątkowych. Możesz ubezpieczyć auto, swój dom i życie w jednym miejscu. Efektem na pewno będzie sporo niższa cena.

Ubezpieczalnie OC – odpowiednio wcześnie wypowiedz obecną umowę

Pamiętaj, że jeśli w ogóle chcesz zmienić w przyszłości firmę ubezpieczeniową, musisz złożyć wypowiedzenie umowy najpóźniej na dzień, przed jej końcem. Jeśli tego nie zrobisz, polisa automatycznie się odnowi.

Choć nie wszystkim ubezpieczalniom zależy na zatrzymaniu klienta, to jednak nic nie tracisz podejmując próbę sprawdzenia, czy w tym przypadku będzie inaczej. Warto złożyć wypowiedzenie umowy nieco wcześniej (zaznaczasz po prostu, że umowa ma nie być przedłużana po jej zakończeniu). Zrób to w momencie, gdy dostaniesz ofertę przedłużenia. Złóż wypowiedzenie z dopiskiem, że zaproponowana stawka jest według Ciebie za wysoka. Jest spora szansa na to, że ubezpieczyciel skontaktuje się z Tobą. Otwiera to pole do negocjacji. Jeśli się postarasz, możesz wypracować stawkę lepszą, niż w każdym innym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Ubezpieczenia OC nie opłacaj w ratach

Zdajemy sobie sprawę z tego, że jednorazowe wydanie kilkuset złotych na OC może być dużym obciążeniem dla budżetu domowego. Wiele osób korzysta więc z płatności ratalnej. Najczęściej można opłatę rozłożyć na 2 lub 4 raty, ale na przykład w ofercie mBanku może to być aż 12 rat. Jeśli jednak możesz zapłacić całość z góry, to naprawdę rekomendujemy takie rozwiązanie. Płatność ratalna zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami – nierzadko to nawet dodatkowe 10%.

Porównywarka ubezpieczeń OC

tanie oc obrazek 5

Nie przepłacaj za OC i AC. Ubezpieczenia OC nie muszą być wcale drogie. Kwestia, aby przejrzeć wiele ofert i dopasować indywidualne potrzeby kierowcy pod dane towarzystwa ubezpieczeniowe. Jeśli szukasz taniego OC, skontaktuj się z naszym specjalistą lub wypełnij nasz formularz.

Ubezpieczenia komunikacyjne warto kupić online płacąc kartą kredytową

Naprawdę sporo obniżysz cenę polisy, jeśli skorzystasz z tzw. oferty direct. Większość firm ubezpieczeniowych prowadzi sprzedaż polis komunikacyjnych online. Wybór tego rozwiązania jest promowany nawet kilkunastoma procentami zniżki. To jednak nie koniec. Masz kartę kredytową? Jeśli tak, to polecamy opłacić polisę z jej wykorzystaniem. To kolejne zaoszczędzone złotówki, najczęściej około 5%. Aby nie być na tym stratnym, po prostu po opłaceniu polisy od razu przelej odpowiednią kwotę na rachunek karty kredytowej (nie będą naliczone odsetki).

Ubezpieczenie OC – Nowe auto ubezpiecz u dealera

Jeśli wkrótce staniesz się posiadaczem nowego auta prosto z salonu, to warto rozważyć ofertę ubezpieczeniową dealera. W większości przypadków mają oni najlepsze warunki z możliwych. Działa to na zasadzie zachęty. Salon samochodowy oferuje swoim klientom stosunkowo tanie ubezpieczenia, aby przyciągnąć do siebie więcej osób. Ubezpieczenie nowego auta niestety kosztuje bardzo dużo, a i na pewno nie pozostaniesz przy samym OC. W takich pojazdach AC to podstawa.

Naturalnie sprawdź wcześniej, co oferuje rynek. Możesz zgłosić się po prostu do nas, aby uzyskać zestawienie. Upewnisz się tym samym, czy oferta dealera na pewno jest najbardziej atrakcyjna.

Kupując używany samochód pozostań przy obecnym ubezpieczeniu

leasing samochodów

Przy kupnie używanego pojazdu często okazuje się, że polisa poprzedniego właściciela obowiązuje jeszcze przez wiele miesięcy. W takiej sytuacji warto przy niej pozostać. Wystarczy zgłosić taką chęć firmie ubezpieczeniowej. Zostanie wykonana cesja umowy. Niektóre firmy dokonują rekalkulacji składek, ale nierzadko zdarza się, że w ogóle nie będzie to zrobione. Nawet przy rekalkulacji dopłata nie powinna być jednak wysoka, a więc dostaniesz tanie OC.

Tanie ubezpieczenie OC – jako młody kierowca kupuj odpowiednie samochody

Jeśli masz mniej niż 26 lat, to warto rozważyć zakup samochodu o mniejszej pojemności silnika. Musisz pamiętać również o tym, że pojazdy marki BMW, Audi oraz niektóre mercedesy są wyceniane najdrożej na rynku ubezpieczeń. komunikacyjnych Jeśli nie masz zbyt dużo pieniędzy, to powinieneś przemyśleć, czy nie lepiej będzie skupić się na jakichś innych autach.

Prowadź rozsądnie i pracuj na własne zniżki ubezpieczenia OC

Ostatnia porada jest oczywista, ale warto o tym przypomnieć. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę za kierownicą, prowadź auto rozsądnie. Będzie to bezpieczne, a i jednocześnie nagrodą są zniżki, naliczane stopniowo każdego kolejnego roku. Im więcej lat bezszkodowej jazdy, tym wyższa będzie zniżka. Rozsądni kierowcy płacą najmniej, pamiętaj o tym!

Szukasz taniego OC?

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Przeanalizujemy wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe i dobierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę. Wielu kierowców nie korzysta z możliwości stworzenia indywidualnej oferty na OC ubezpieczenie przez co traci wiele pieniędzy. Nie przepłacaj na ubezpieczenie pojazdu i wypełnij nasz formularz.