Vleasing.pl

Ubezpieczenia transportowe

Przewóz towarów to zawsze pewnego rodzaju ryzyko dla firmy transportowej – bez względu na jego gabaryty czy wartość, towar może ulec uszkodzeniu bądź zostać skradziony. Nasza firma od początku istnienia odpowiada na potrzeby między innymi przedsiębiorców z branży transportowej, dlatego też wiemy, czego będziesz potrzebował, aby odpowiednio zabezpieczyć się przed skutkami różnego rodzaju zdarzeń.

Ubezpieczenia transportowe przeznaczone są do osób pragnących zapewnić kompleksowe bezpieczeństwo przewożonym przez siebie ładunkom i nie tylko.

Ubezpieczenia dedykowane dla branży transportowej

W naszej ofercie znajdują się wszystkie dostępne ubezpieczenia transportowe. 

Ubezpieczenia transportowe - oferta

Wybierz rodzaj ubezpieczenia transportowego i wypełnij formularz. Nasz specjalista, skontaktuje się z Tobą i przedstawi najlepszą ofertę. 

1. Dane ubezpieczanego

Imię i nazwisko: (*)
To pole jest wymagane
Adres e-mail: (*)
Field is required!
Numer telefonu: (*)
To pole jest wymagane
Napisz, co chcesz ubezpieczyć:
Field is required!
Uwagi:
Field is required!
Field is required!

Najważniejsze ubezpieczenia dla firm transportowych

Przekaż swoje bezpieczeństwo profesjonalistom – wybierz odpowiedzialnie ubezpieczenie dla firm transportowych, które zagwarantuje twojej firmie pełną ochronę pod każdym względem. Nasza wiedza w zakresie ubezpieczeń i wieloletnie doświadczenie sprawią, że będziesz czuł się bezpiecznie, niezależnie od sytuacji!

Kompleksowe wsparcie w razie wypadku

Nasz zespół zapewni ci całkowite wsparcie w kwestii analizy ryzyka, jak i likwidacji powstałych szkód, wraz z pomocą ze strony prawnej.

Duże doświadczenie w obszarze ubezpieczeń

Wiele lat doświadczenia sprawia, że jesteśmy profesjonalistami w swojej dziedzinie. Świadcząc nasze usługi, zapewniliśmy bezpieczeństwo niezliczonej ilości zadowolonych klientów, w tym firm transportowych z całego kraju.

Ubezpieczenie kabotażowe obejmujące Niemcy i teren UE

Zapewniamy kompleksowe ubezpieczenie, w tym także dla firm przewożących towar pojazdami D.M.C. do 3,5 t (bez licencji) oraz certyfikaty kabotażowe w językach niemieckim oraz angielskim.

Pełna ochrona 24 h/7

Zależy nam na zapewnieniu jak najlepszej ochronie każdemu, kto nam zaufał, dlatego też w naszej ofercie posiadamy wiele dodatkowych klauzul, które zagwarantują pełne bezpieczeństwo każdego dnia i o każdej porze.

Szeroka ochrona ubezpieczeniowa

W swojej ofercie posiadamy każdy produkt ubezpieczeniowy dla branży transportowej (m.in. ubezpieczenie od odpowiedzialność cywilna przewoźnika, ubezpieczenia oc, cargo, ocs itd.).

Atrakcyjne ceny

W naszym przypadku niska cena idzie w parze z najwyższą jakością usług. Z uwagi na dużą ilość obsługiwanych klientów, zawsze mamy możliwość zapewnienia najlepszych cenowo warunków umowy.

ubezpieczenie ocp obraz 1

Ubezpieczenie OC

Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) dla pojazdu ciężarowego może sporo kosztować, a nie ma sensu przepłacać, ponieważ zakres ochrony zawsze jest taki sam. Jeśli Twoja flota pojazdów jest duża, możesz sporo rocznie zaoszczędzić na obowiązkowych ubezpieczeniach.

OC przewoźnika drogowego w ruchu międzynarodowym i krajowym

Do ubezpieczeń, przeznaczonych dla branży transportowej, należy ubezpieczenie OC przewoźnika drogowego w ruchu krajowym oraz międzynarodowym. W tym przypadku, przedmiot ubezpieczenia stanowi odpowiedzialność cywilna, ponoszona przez przewoźnika, gdy dojdzie do uszkodzenia towaru bądź przesyłki.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika w ruchu krajowym skierowane jest do firm, które prowadzą swoją działalność wyłącznie na terenie Polski, zaś ubezpieczenie międzynarodowe pozwala chronić również przedsiębiorców, którzy realizują również przewozy towarów pomiędzy innymi krajami.

Ubezpieczenie OC przewoźnika to gwarancja ochrony dla firm przewozowych, która zapewnia ochronę w przypadku niedotrzymania bądź niewłaściwego wykonania warunków umowy transportu – do tego rodzaju zdarzeń zaliczają się między innymi niedotrzymanie terminu dostawy, utrata dokumentów lub przesyłki, jak również uszkodzenie czy całkowite zniszczenie towaru.

Posiadając właściwą ochronę, przewoźnik może zapewnić sobie oraz swoim kontrahentom poczucie bezpieczeństwa, co jednocześnie pozytywnie wpływa na odbiór jego firmy.

ubezpieczenie ocp obraz 3
ubezpieczenie ocp obraz 4

Ubezpieczenia mienia w transporcie (cargo)

Ubezpieczenie cargo to produkt dedykowany zwłaszcza spedytorom, którzy zajmują się pełną obsługą ładunku oraz firmom narażonym na ryzyko związane z utratą lub uszkodzeniem ładunku, jak i zobowiązanym do posiadania tego rodzaju ubezpieczenia przez kontrahenta bądź instytucję bankową.

Odpowiednio skonstruowana umowa ubezpieczenia cargo kompleksowo zabezpiecza finansowo właściciela transportowanych towarów przed skutkami różnego rodzaju sytuacji, które mogą przyczynić się do uszkodzenia lub utraty ładunku. Jest to rodzaj zabezpieczenia również w chwilach, gdy według przepisów prawa przewoźnik bądź spedytor nie jest odpowiedzialny za szkody dotyczące powierzonego mu ładunku, jak również wtedy, gdy odszkodowanie podlega ograniczeniom kwotowo-wagowym, które wynikają z przepisów albo konwencji.

W kwestii transportu morskiego, ubezpieczenie mienia w transporcie, które zawarte zostało na międzynarodowych klauzulach ładunkowych, wraz z odszkodowaniem zapewnia także pokrycie kosztów udziału w kosztach ratownictwa, jak i awarii wspólnej.

Posiadając ubezpieczenie cargo, przedsiębiorca zyskuje ochronę na wypadek różnego rodzaju zdarzeń, które mogą uszkodzić towar lub nawet uniemożliwić jego dostarczenie, a także wyróżnia się na tle konkurencji, zyskując w oczach swoich klientów.

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej (OC) Spedytora

Kiedy dojdzie do uszkodzenia przesyłki bądź jej utraty, odpowiedzialność za daną sytuację może ponieść spedytor, który będzie zobowiązany do wypłaty odszkodowania. To samo dotyczy przypadku, gdy zleceniodawca zgłosił szkodę, wynikającą z niedotrzymania warunków umowy spedycji.

W przypadku posiadania ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej spedytora, odpowiedzialność ta staje się przedmiotem polisy, dzięki czemu wszelkie szkody, które wynikły z niewykonania umowy bądź niedotrzymania jej warunków, pokrywane są przez firmę ubezpieczeniową.

Odpowiednio skonstruowane ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej spedytora to gwarancja kompleksowej ochrony spedytora przed sytuacjami, w których osoby trzecie domagać się będą roszczeń finansowych. Dzięki temu nie trzeba obawiać się o przyszłość prowadzonej działalności – tego rodzaju polisa zapewnia pełne bezpieczeństwo.

Handsome,Masculine,Truck,Driver,Standing,Outside,With,His,Vehicle,Behind

Polisa od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków dla pracowników

W branży transportowej istnieje szczególnie wysokie ryzyko wystąpienia wypadków. Kiedy dojdzie do zdarzenia, często oprócz pojazdu poszkodowany zostaje również jego kierowca. Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych wypadków dla pracowników to rodzaj polisy, która pozwala zabezpieczyć finansowo zarówno pracowników, jak i ich rodziny.

Najczęściej wybieranym rodzajem polis są ubezpieczenia grupowe ze składką miesięczną, pokrywaną przez pracownika. Przedsiębiorca może również zdecydować się na ubezpieczenie dla wszystkich pracowników, co daje nie tylko poczucie bezpieczeństwa przyszłym pracownikom, ale także zwiększa szansę na znalezienie właściwych kandydatów na dane stanowiska.

W zakresie ubezpieczenia NNW znajdują się między innymi:

  • Świadczenia medyczne oraz rehabilitacyjne,
  • Assistance zapewniający pomoc medyczną,
  • Wypłata środków oraz świadczenia na dzieci w przypadku śmierci pracownika,
  • Pokrycie kosztów związanych z pogrzebem.

Ubezpieczenia transportowe online

Oferujemy korzystny pakiet ubezpieczeń dla przedsiębiorców oraz firm transportowych. Indywidualnie dopasujemy najlepszy zakres ochrony – dodatkowo, specjaliści w Twoim imieniu, wynegocjują z towarzystwem ubezpieczeniowym najlepszą cenę polisy.

Sprawdź też naszą ofertę na: