Vleasing.pl

Ubezpieczenie OCPD

Posiadając firmę, której zadaniem jest transport ładunków lub krajowa spedycja, musisz mieć na względzie różnego rodzaju zdarzenia, które mogą występować podczas wykonywania tego rodzaju pracy. Niektóre z nich są ciężkie do przewidzenia – zawsze może zdarzyć się, że przewożony towar zostanie uszkodzony w trakcie wypadku lub skradziony. Każda sytuacja wiąże się z dużymi stratami finansowymi, gdyż klient, aby samemu nie być stratnym, będzie domagał się odszkodowania. Z tego powodu warto zadbać o bezpieczeństwo firmy oraz kontrahentów, decydując się na wykupienie ubezpieczenia OCPD.

W naszej firmie, przede wszystkim stawiamy na satysfakcji klienta. Kompleksowo i indywidualnie dopasowujemy najlepszy zakres ochrony jednocześnie przy najmniejszych kosztach. Analizujemy specyfikę usług transportowych, jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi nowościami, przez co jesteśmy w stanie zaproponować najlepsze oferty na OCPD.
Postaw na doświadczenie naszych specjalistów i wykup ochronę od odpowiedzialności finansowej za ewentualne szkody wyrządzone na trasie.
Zakres polisy OCPD dostosowujemy zawsze indywidualnie.
Stawki za polisę OCPD negocjujemy indywidualnie z ubezpieczycielem.
Firmy transportowe od lat, decydują się na współpracę z nami z uwagi na nasz profesjonalizm.
Wypełnij nasz formularz po prawej stronie, a nasz pracownik przygotuje najlepszą ofertę.

Ubezpieczenie OCPD - oferta

W transporcie drogowym odpowiednie ubezpieczenie jest bardzo ważne. Wyślij zapytanie do jednego z naszego działu transportu drogowego i uzyskaj najlepszą ofertę na ubezpieczenie OCPD.

1. Ubezpieczony / Ubezpieczający

REGON:
Field is required!
NIP:
To pole jest wymagane.

2. Okres ochrony

Typ klienta:
To pole jest wymagane.
Data rozpoczęcia:
To pole jest wymagane.
Data zakończenia:
To pole jest wymagane.
Towary
To pole jest wymagane.
Typ klienta:
To pole jest wymagane.
Ubezpieczenie OC przewoźnika w ruchu
To pole jest wymagane.
Zakres terytorialny ochrony:
To pole jest wymagane.
Zakres terytorialny kabotażu
Field is required!

Liczba pojazdów w transporcie krajowym i/lub międzynarodowym

do 3,5 t
-
+
To pole jest wymagane.
powyżej 3.5 t
-
+
Field is required!
ciągniki siodłowe
-
+
Field is required!

Liczba pojazdów w kabotażu

do 3,5 t
-
+
Field is required!
powyżej 3.5 t
-
+
Field is required!
ciągniki siodłowe
-
+
Field is required!

3. Dane działalności

Rok założenia działalności
To pole jest wymagane.
Numer licencji międzynarodowej (wspólnotowej)
To pole jest wymagane.
Liczba przewozów rocznie wszystkimi pojazdami
To pole jest wymagane.
Numer licencji krajowej
To pole jest wymagane.
Planowany przychód w okresie ubezpieczenia w PLN
To pole jest wymagane.
Liczba szkód w ciągu ostatnich 5 lat:
To pole jest wymagane.

4. Dane kontaktowe

Imię i nazwisko
Field is required!
Telefon kontaktowy
Field is required!
Adres e-mail
Field is required!
Preferowany kontakt
Field is required!

Ubezpieczenie OCPD możesz również spotkać pod poniższymi terminami:

  • Ubezpieczenie OCP (polisa OCP),
  • Ubezpieczenie OC przewoźnika,
  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego,
  • Ubezpieczenie OC przewoźnika drogowego.
Szybki i prosty formularz

Poniższy formularz on-line wypełnisz maksymalnie w 5 minut.

Najlepsza oferta na OCPD

Wybór dobrej polisy OCPD ma kluczowe znaczenie dla całej działalności.

Gwarantujemy profesjonalizm

Mottem naszej pracy jest profesjonalna obsługa każdego Klienta.

ubezpieczenie ocp obraz 1

Co to jest ubezpieczenie OCPD?

OCPD, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego, to rodzaj polisy opracowany dla posiadaczy firm transportowych, którzy świadczą usługi na terenie kraju bądź poza jego granicami. Ubezpieczenie to zapewnia bezpieczeństwo kierowcy i przewożonemu ładunkowi oraz zabezpiecza przed skutkami opóźnienia w dostawie.

Rodzaje polis OCPD

Ubezpieczenie OCPD dzieli się na dwa rodzaje: ubezpieczenie OC przewoźnika w ruchu krajowym oraz międzynarodowym

OCPD w ruchu krajowym

Ubezpieczenie w ruchu krajowym dotyczy firmy, które świadczą usługi transportowe wyłącznie na terenie Polski

OCPD w ruchu międzynarodowym

bezpieczenie w ruchu międzynarodowym dotyczy przedsiębiorców transportujących towary poza granicami naszego kraju.

Jaki jest podstawowy zakres OCPD?

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie OCPD?

Czy ubezpieczenie OCPD jest obowiązkowe?

Ile kosztuje OCPD?

Koszt polisy OCPD może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych rocznie, w zależności od tego, jak rozbudowana będzie umowa ubezpieczenia i jakie zapisy zostaną w niej zawarte.

Jednoznaczne określenie ceny ubezpieczenia nie jest jednak możliwe, gdyż jest to kwestia mocno indywidualna. Ubezpieczyciele posiadają również własne zasady, na podstawie których wyliczają wysokość składki – najczęściej branymi pod uwagę kryteriami są w tym przypadku:

Średni koszt polisy za OCPD waha się w granicach 2000 zł rocznie. 

ubezpieczenie ocp obraz 4
ubezpieczenie ocp obraz 3

Na jakie zapisy umowy ubezpieczenia OC przewoźnika drogowego trzeba zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie OCPD warto dopasować do swoich własnych potrzeb. Niektóre zapisy w umowie mogą okazać się dla przedsiębiorcy całkowicie zbędne, przez co niepotrzebnie będą podwyższać cenę polisy. Z tego względu, przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem, warto zastanowić się nad potrzebnym firmie zakresem ochrony.

Jeżeli w przedsiębiorstwie istnieje wysokie ryzyko wystąpienia różnego rodzaju zdarzeń, oszczędzanie poprzez wykupienie najtańszej polisy nie będzie dobrym pomysłem – znacznie lepszym wyjściem będzie rozszerzenie jej o dodatkowe klauzule, co zabezpieczy działalność przed wieloma skutkami nieprzewidzianych zdarzeń.

Decydując się na wykupienie ubezpieczenia OCPD, z pewnością dobrze jest odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań, które pomogą ci wybrać jej odpowiedni zakres. Przede wszystkim, powinieneś wziąć pod uwagę czy:

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie przewoźnika drogowego?

Ubezpieczenie tego rodzaju pozwoli zabezpieczyć firmowe środki na wypadek uszkodzenia towaru należącego do klienta. Zaletą polisy jest jednak nie tylko gwarancja bezpieczeństwa na tle finansowym, ale również możliwość zyskania w oczach zleceniodawców – przedsiębiorstwo posiadające OCPD zyskuje na wiarygodności, co zdecydowanie zachęca kontrahentów do podjęcia z nim współpracy.

Czego nie obejmuje polisa OCPD?

Zapoznanie się z listą wyłączeń w umowie danego ubezpieczyciela to zdecydowanie priorytet, zanim dojdzie do podpisania umowy. Niektóre z nich będą powielane przez firmy ubezpieczeniowe, zaś pewne kwestie ustalane są przez nie indywidualnie.

Może zdarzyć się, że odszkodowanie nie zostanie wypłacone w sytuacji, gdy transportowany towar nie był odpowiednio zabezpieczony – dotyczy to również między innymi żywności, która powinna była mieć zapewnione odpowiednie warunki chłodnicze.

Ubezpieczyciel może również nie wypłacić odszkodowania, jeżeli ładunek nie był zabezpieczony w trakcie postoju. Dokładne warunki określone są w umowie dotyczącej klauzuli postojowej, jednak w wielu przypadkach wymagane jest, aby kierowca na postój wybierał miejsca monitorowane i dobrze oświetlone, zaś przed opuszczeniem pojazdu upewnił się, że został on zabezpieczony przed ewentualnym włamaniem i kradzieżą lub uszkodzeniem znajdującego się w nim towaru.

Z odmową wypłaty odszkodowania można spotkać się także w przypadku, gdy w trakcie rozładunku nie zostały zapewnione odpowiednie warunki. Przekazanie towaru w ręce osoby nieuprawnionej czy nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego to jedne z sytuacji, które mogą wykluczyć otrzymanie odszkodowania w razie wystąpienia wypadku.

Najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie OCPD

Prowadzenie działalności transportowej to nie łatwe wyzwanie, poniżej prezentujemy odpowiedzi na kilka najczęściej pojawiające się pytania w branży transportowej na temat ubezpieczenia OCPD.

Czym różni się OCPD od OC komunikacyjnego?

OCPD skierowane jest do przedsiębiorstw z branży transportowej. Polisa ta ochrania przewożony towar w zakresie odpowiedzialności cywilnej, podczas gdy znajduje się on w rękach przewoźnika. W przeciwieństwie do OC komunikacyjnego, OCPD nie jest obowiązkowe, jednak powinna je posiadać każda firma zajmująca się transportem. Warto przede wszystkim wiedzieć, że mimo wykupienia OCPD, wciąż należy posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Czy każda polisa OCPD ma taki sam zakres ochrony?

Nie – OCPD to ubezpieczenie dobrowolne, dlatego też można je dodatkowo rozszerzać. Ochronie podlegają szkody rzeczowe, dotyczące transportowanych towarów oraz szkody finansowe, spowodowane opóźnieniem dostawy, jednak zakres ochrony może być dowolnie, zgodnie z oczekiwaniami klienta, poszerzony bądź też zawężony. 

Od czego zależy cena OC dla przewoźnika drogowego?

Ubezpieczyciel ustala wysokość składki polisy, opierając się na kilku czynnikach. Brane pod uwagę są między innymi roczne dochody przedsiębiorstwa, rodzaj transportowanych towarów, jak również kwestie dotyczące warunków umowy: wysokość sumy gwarancyjnej oraz jej zakres.

 Co gwarantuje ubezpieczenie OCPD?

Ubezpieczenie zapewnia wypłatę odszkodowania poszkodowanemu za szkody powstałe, chroniąc tym samym interesy firmy, która odpowiedzialna jest za szkodę. W razie wypadku, zarówno jedna i druga strona nie musi martwić się o kwestię odszkodowania, którego koszt pokryje ubezpieczyciel. Przedmiot ubezpieczenia stanowi odpowiedzialność cywilna za szkody powstałe od momentu przyjęcia przesyłki towarowej.

Jakie są ograniczenia w ochronie OC przewoźnika drogowego?

Zabezpieczenie nie będzie możliwe w przypadku, gdy towar nie jest właściwie zabezpieczany podczas transportu, co ma zastosowanie również podczas postoju. Zarówno ograniczenia, jak i wyłączenia odpowiedzialności należy zawsze dokładnie sprawdzić w OWU, gdyż w zależności od firmy ubezpieczeniowej, zakres ten może się od siebie różnić.

 Czy w czasie trwania ubezpieczenia OCPD możną rozszerzyć ją o dodatkowe klauzule?

W większości przypadków, w czasie trwania ochrony ubezpieczeniowej, będziesz mógł rozszerzyć polisę o dodatkowe klauzule.

Ubezpieczenie OCPD online

Postaw na doświadczonych specjalistów, dzięki którym uzyskasz korzystną polisę OCPD. 
Ochrona ubezpieczeniowa dopasowana do  Twoich potrzeb.
Składkę wygodnie obliczysz przez Internet, a polisę OCPD otrzymasz na maila. 

Sprawdź też naszą ofertę na:

Powyższe opisy mają charakter wyłącznie informacyjny, nie są prawnie wiążące i nie stanowią oferty handlowej, w tym w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego.
Specjalizujemy się w ubezpieczeniu przewoźników, podwykonawców oraz przedsiębiorców wykonujących przewóz rzeczy w ruchu krajowym lub międzynarodowym.