Vleasing.pl

Ubezpieczenie firmy budowlanej

Oblicz składkę na ubezpieczenie firmy budowlanej

Każda osoba, która zajmuje się prowadzeniem firmy z branży budowlanej na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ryzykowny jest to biznes. Nawet z pozoru drobny błąd może mieć poważne konsekwencje finansowe dla przedsiębiorcy. Co więcej, zatrudnieni w takim przedsiębiorstwie pracownicy są bardzo narażeni na różne wypadki. Wszystko to sprawia, że warto zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia firmy budowlanej.

Kompleksowe ubezpieczenia firmy budowlanej

Jeśli chcesz bez stresu prowadzić swój biznes, powinieneś zdecydować się na kompleksową ofertę ubezpieczeniową. Jedna polisa może okazać się niewystarczająca. Powinieneś ubezpieczyć majątek przedsiębiorstwa, swoich pracowników oraz siebie samego, a więc wykupić polisę OC.

Negocjacja warunków umowy

W imieniu naszych Klientów, negocjujemy najlepsze warunki ubezpieczenia.

Kompleksowa pomoc podczas współpracy

Pomagamy naszym klientom na każdym etapie współpracy.

Profesjonalizm i doświadczenie

Od wielu lat, pomagamy w wyborze najlepszych ofert leasingowych. Cechuje nas profesjonalizm.

Ubezpieczenie firmy budowlanej - formularz

Skorzystaj z naszej oferty na ubezpieczenie firmy budowlanej. Ofertę ubezpieczenia od naszego specjalisty otrzymasz w ciągu 24h.

1. Dane do ubezpieczenia

REGON lub NIP Firmy (*)
Field is required!
Przychody netto w ostatnim roku obrotowym (*)
 • - wybierz opcje -
 • Do 50 tysięcy zł.
 • Powyżej 50 tys do 200 tys. zł.
 • Powyżej 200 tys. do 500 tys. zł.
 • Powyżej 500 tys. do 3 mln. zł.
 • Powyżej 3 mln do 5 mln zł.
 • Powyżej 5 mln do 10 mln zł.
 • Powyżej 10 mln do 15 mln zł.
 • Powyżej 15 mln do 20 mln zł.
Field is required!
Czy w firmie są zatrudnieni pracownicy?
 • - wybierz opcje -
 • Tak
 • Nie
Field is required!
Numery PKD (realnie wykonywane)*
Field is required!
Czy wartość majątku (trwały i obrotowy) przekracza 15 mln zł.?*
 • - wybierz opcje -
 • Tak
 • Nie
Field is required!
Ochrona jest potrzebna od dnia: *
Field is required!

2. Informacje uzupełniające

Czy potrzebujesz rozszerzyć zakres polisy OC?*
 • - wybierz opcje -
 • Tak
 • Nie
Field is required!
Suma ubezpieczenia OC*
Field is required!
Field is required!
Numer telefonu (*)
Field is required!
Adres e-mail (*)
Field is required!
Imię lub nazwa Firmy (*)
Field is required!
Do wyboru masz kilka podstawowych ubezpieczeń:

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie firmy budowlanej?

Spójrzmy prawdzie w oczy – prowadzenie firmy z branży budowlanej jest niezwykle stresujące. W tzw. budowlance trzeba oczywiście przestrzegać zasad BHP, ale nie ukrywajmy, nie da się przewidzieć wszystkiego. W efekcie istnieje spore ryzyko np. wypadku w pracy, który może mieć poważne konsekwencje.

Na tym jednak zagrożenia zdecydowanie się nie kończą. Wydajność działania firmy budowlanej zależna jest nie tylko od doświadczenia i zaangażowania w pracę zatrudnionych osób. Przedsiębiorstwa takie korzystają z wielu narzędzi, w tym nierzadko specjalistycznych maszyn. Ponieważ używa się ich intensywnie i nierzadko w trudnych warunkach, zawsze trzeba się liczyć z poważniejszą awarią. Jeśli sprzęt był wyjątkowo potrzebny, może to oznaczać konieczność wstrzymania pracy na jakiś czas. Sam zakup nowego urządzenia oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Co gorsza, firmy budowlane narażone są na jeszcze jeden problem – niewypłacalność klienta. Niestety zdarzają się sytuację, gdy po zakończeniu realizacji zlecenia okazuje się, że kontrahent nie ma pieniędzy na jego opłacenie. Co wtedy? Przedsiębiorstwo traci, a musi między innymi wypłacić wynagrodzenia pracownikom. Jeśli klient jest wyjątkowo oporny, na zapłatę można czekać miesiącami, a nierzadko niestety sprawa znajduje swój finał w sądzie.

Czy te zagrożenia przekonały Cię o tym, że prowadzenie firmy budowlanej jest ryzykowne? Tak, dobrze myślisz – odpowiednie ubezpieczenie firmy może skutecznie zabezpieczyć na wypadek powyższych problemów związanych z prowadzeniem firmy budowlanej.

Skorzystaj z pomocy na ubezpieczenie firmy
Sprawdź najlepsze ubezpieczenie dla firm na rynku. Zapraszamy do kontaktu.

OC firmy budowlanej

To absolutna podstawa dla każdego właściciela firmy budowlanej. Nie jesteś w stanie wiecznie kontrolować tego, co robią wszyscy Twoi pracownicy, prawda? Pamiętaj, że to Ty ich zatrudniasz, a więc jako pracodawca jesteś w pełni odpowiedzialny za ich błędy. Zwykła nieuwaga czy pomyłka pracownika może spowodować szkody na mieniu lub zdrowiu osób trzecich, np. klienta, dla którego realizujesz zlecenie budowlane.

Osoba taka będzie miała pełne prawo do ubiegania się o odszkodowanie. Ubezpieczenie OC firmy pokryje takie roszczenia, a więc ułatwi Ci prowadzenie biznesu. Bez niego będziesz musiał wypłacić te pieniądze z własnej kieszeni.

Specjalne ubezpieczenie inwestycji budowlanej

To także polisa, obok której nie możesz przejść obojętnie. Przed czym chroni? Zdarzyła Ci się już sytuacja, że oszacowałeś wartość zlecenia budowlanego, ale po jego zrealizowaniu okazało się, że koszty były jednak dużo wyższe? Twojego klienta nie musi to obchodzić – umówiliście się na konkretną kwotę i tyle zapłaci, a Ty poniesiesz straty. Mając ubezpieczenie inwestycji, zniwelujesz ten problem.

Polisa ta chroni Cię także przed ewentualnymi błędami projektantów. Gdy wykonasz prace budowlane zgodnie z ich zaleceniami i okaże się, że projekty były błędne, poniesione z tego tytułu straty pokryje ubezpieczenie.

Ubezpieczenie techniczne dla firmy budowlanej

To polisa dedykowana firmom budowlanym, które korzystają ze specjalistycznego i drogiego sprzętu. Jeśli w wyniku jego awarii np. zawalisz termin lub będziesz mieć problemy z realizacją zlecenia, straty pokryjesz z ubezpieczenia.

Co ważne, polisa ta chroni również pracowników. Jeśli zatrudniona przez Ciebie osoba zrobi sobie krzywdę w trakcie korzystania z maszyny, ubezpieczyciel pokryje koszty np. koszty leczenia czy rehabilitacji. Dzięki temu ubezpieczeniu prowadzenie firmy budowlanej na pewno stanie się mniej stresujące.

Grupowe OC dla pracowników

To ubezpieczenie polecamy większym firmom budowlanym, którym zależy na wizerunku profesjonalnego pracodawcy. Ta polisa OC zapewnia ochronę zarówno osobom zatrudnionym, jak i rodzinie, w tym np. dzieciom.

 Choć ubezpieczenia te zwykle nie mają szerokiego zakresu, to jednak ich zaletą jest fakt, że składki są bardzo niskie. Jeśli tylko chcesz, możesz je finansować pracownikom częściowo lub nawet w całości. Pamiętaj, że grupowe OC jest dobrowolne – nie możesz zmusić do niego osób zatrudnionych w firmie.

Specjalne ubezpieczenie finansowe dla firmy budowlanej

Jest to chyba jedno z najistotniejszych ubezpieczeń dla firm budowlanych. Realizujesz ogromne projekty? W takim razie ewentualna niewypłacalność kontrahenta jest dla Ciebie dużym zagrożeniem. Niestety często zdarzają się sytuacje, że firmy budowlane zwyczajnie bankrutują, mając problem z wyegzekwowaniem należności za wykonane zlecenia.

Co gorsza, przedsiębiorstwo takie jest narażone na straty w wyniku celowej działalności osób trzecich. Ich działania mogą prowadzić np. do pogarszania renomy Twojego przedsiębiorstwa i w efekcie na przykład utraty ważnych zleceń. Ubezpieczenie finansowe uchroni Cię przed takimi zdarzeniami – w razie problemów możesz liczyć na odszkodowanie, które pozwoli na utrzymanie płynności finansowej.

Ubezpiecz swoją firmę budowlaną

Prowadzenie firmy z branży budowlanej jest stresujące i wymaga od przedsiębiorcy ogromnego zaangażowania. W związku z tym zazwyczaj kompletnie brakuje czasu na dokładne zapoznanie się z ofertą ubezpieczycieli. Jednak musisz pamiętać o tym, że bez tego trudno Ci będzie znaleźć dobre polisy. Powinieneś porównać ze sobą ceny, a do tego dokładnie zapoznać się z warunkami danej umowy.

Pomimo tego zdecydowanie polecamy ubezpieczenie firmy budowlanej. To najlepszy sposób na to, aby zabezpieczyć płynność finansową i pracowników, a do tego zadbać o swój spokojny sen. Brakuje Ci czasu na przeglądanie ofert? Spokojnie, możesz skorzystać z naszej pomocy! Zespół doświadczonych ekspertów prześledzi dla Ciebie rynek. Współpracujemy wyłącznie z najlepszymi ubezpieczycielami i zawsze przygotowujemy zestawienie ofert ubezpieczeniowych dopasowanych do potrzeb klienta.

Ubezpieczenie firmy budowlanej - kalkulator

Wystarczy, że wypełnisz specjalny formularz kalkulatora znajdującego się na naszej stronie. To wyjątkowo proste narzędzie, w którym wypełnienie wszystkich danych zajmie Ci dosłownie chwilę. Na ich podstawie będziemy mogli przedstawić Ci najlepsze oferty ubezpieczenia dla firmy budowlanej.

Ubezpieczenia firmy budowlanej – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Od lat specjalizujemy się w tej branży i każdego dnia odpowiadamy na różne pytania właścicieli firm budowlanych. Choć jest ich sporo, to jednak kilka z nich pojawia się naprawdę regularnie. Z tego powodu prezentujemy odpowiedzi na najczęstsze wątpliwości osób szukających ubezpieczenia dla swojego przedsiębiorstwa związanego z budowlanką.

Czy ubezpieczenie firmy budowlanej jest obowiązkowe?

Jeśli prowadzisz firmę budowlaną, nie masz obowiązku kupowania dla niej ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Wyjątkiem są sytuacje, gdy firma działa w tej branży, ale zatrudnia architektów i inżynierów - tutaj prawo wymaga posiadania aktualnego OC. Polisa ta w większości przypadków jest nieobowiązkowa, ale pomimo tego polecamy jej wykupienie. Dzięki niej prowadzenie biznesu jest mniej stresujące, a ogranicza się zagrożenie utraty płynności finansowej.

W jakim zakresie polisa ubezpieczeniowa zapewnia ochronę?

To, przed czym chroni polisa, zależy od tego, na jakie konkretnie ubezpieczenia się zdecydowałeś.
Z reguły jednak zakres ten dotyczy przede wszystkim:

- wypadków w pracy,
- nieprawidłowo zrealizowanego zlecenia lub niedotrzymania terminu,
- niewypłacalności zleceniodawcy firmy budowlanej,
- odpowiedzialności cywilnej pracodawcy,
- awarii sprzętu, w tym specjalistycznego, np. dużych maszyn budowlanych.

Pamiętaj, że zakres ochrony zawsze powinieneś dobrać do potrzeb swojego przedsiębiorstwa. Jeśli masz z tym problem, zawsze możesz skorzystać z naszego wsparcia!

Z których polis ubezpieczeniowych powinna korzystać firma budowlana?

Na pewno odradzamy wybór najtańszych polis, gdyż ich zakres ochrony jest niestety zazwyczaj bardzo mocno ograniczony. Najczęściej właściciel firmy nie może liczyć na odszkodowanie w sytuacjach, które wiążą się z największymi stratami finansowymi. Co w takim razie wybrać? Wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym biznesy w tej branży polecamy, aby postawić przede wszystkim na:

- OC dla pracodawcy, które zdejmuje z niego odpowiedzialność finansową za wypadki w pracy,
- ubezpieczenie wykonania prac,
- specjalną polisę NNW, która zapewnia środki finansowe na odszkodowania dla pracownika, który doznał trwałego lub czasowego uszczerbku na zdrowiu, jak i dla rodziny, jeśli dojdzie do śmierci zatrudnionego,
- OC dotyczące szkód spowodowanych użytkowaniem ciężkich pojazdów, oczywiście pod warunkiem, że Twoja firma budowlana z nich korzysta,
- OC związane z podwykonawcami, które chroni Cię przed skutkami błędów powstałych z ich winy (Ty zlecasz im pracę, a więc jesteś za nią osobiście odpowiedzialny),
- OC pokrywające straty powstałe z powodu błędów budowlanych, na przykład w wyniku wadliwie lub nierzetelnie wykonanej usługi.

Oczywiście to tylko propozycje, gdyż zakres ubezpieczenia zależy przede wszystkim od tego, z jakimi zagrożeniami może się spotkać dana firma. Skorzystaj z kalkulatora, a nasi specjaliści pomogą Ci w doborze oferty do indywidualnych potrzeb.

Ile kosztuje ubezpieczenie firmy budowlanej?

Ostateczny koszt składki rocznej zależy od wielu czynników, przez co nie da się go oszacować jednoznacznie. Z doświadczenia wiemy, że stawki te, w przypadku firmy budowlanych, zwykle zaczynają się od około 700 zł, co daje niecałe 60 zł miesięcznie. Jednak pamiętaj, że nie musisz podpisywać umowy w ciemno. Korzystając z naszego kalkulatora, otrzymasz zestawienie ofert wraz z przejrzystym porównaniem cen. Dzięki temu wybierzesz zarówno polisę najlepiej dopasowaną do potrzeb i jednocześnie możliwie najtańszą!

Co trzeba zrobić przed podpisaniem umowy ubezpieczenia firmy z branży budowlanej?

Do podpisania umowy musisz spełnić dosłownie minimum formalności. Podstawą są dane rejestrowe firmy, czyli jej nazwa, adres oraz numer NIP. Do tego potrzebne będą wszystkie numery PKD, które ma obejmować konkretna polisa. To naprawdę niewiele i, co ważne, formalności można załatwić online, bez wychodzenia z domu. Zawsze możesz to zostawić w rękach naszych specjalistów. Podczas rozmowy telefonicznej rozwiejemy Twoje wątpliwości związane z przyszłą umową, zajmiemy się formalnościami i zadbamy o Twoje bezpieczeństwo. Czy wiesz, że w wielu przypadkach proces ten zajmuje zaledwie kwadrans?! Zakup ubezpieczenia przez internet to zarówno najszybszy, jak i najwygodniejszy sposób. Jeśli skorzystasz z naszego kalkulatora, będzie to łatwiejsze, niż możesz sobie wyobrazić. Zrób to już teraz - wypełnij dostępny na stronie formularz!