Vleasing.pl

Ubezpieczenie floty samochodowej – na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie floty samochodowej to wygoda

Masz wiele samochodów w swojej firmie? Na pewno wiesz, jak uciążliwe jest kontrolowanie terminów kończących się polis. Jedno przeoczenie może skutkować nałożeniem wysokiej kary, a jeśli w tym czasie auto spowoduje wypadek, konsekwencje będą jeszcze większe.

Tutaj zaczyna się najważniejsza zaleta ubezpieczeń flotowych – wygoda. To nic innego, jak zbiorowa polisa, która swym zasięgiem obejmuje wszystkie auta znajdujące się w konkretnej flocie. Umowę podpisujesz raz i odnawiasz ją po upływie roku (lub podpisujesz nową, jeśli zmieniasz ubezpieczyciela). Wyobraź sobie, ile czasu zyskujesz, co też oznacza oszczędność pieniędzy. Zamiast np. 15 razy w roku szukać polisy ubezpieczenia dla poszczególnych aut, robisz to tylko raz, zbiorowo!

Zalety ubezpieczenia floty samochodowej

Wygoda to za mało, aby przekonać Cię do tego rozwiązania? Pamiętaj w takim razie, że dzięki ubezpieczeniom flotowym oszczędzasz pieniądze. Każda firma ubezpieczeniowa oferuje rabaty, jeśli podpisujesz kilka umów jednocześnie. 

Przy ubezpieczeniu flotowym teoretycznie jest jedna umowa, ale obejmuje ona wiele pojazdów. W efekcie na pewno zapłacisz mniej, niż kupując polisy oddzielnie. Możesz to łatwo sprawdzić – skorzystaj z naszego formularza i wylicz składkę dla swojej floty bez wychodzenia z domu. Nasz doradca indywidualnie dopasuje do Twoich potrzeb i wymagań najlepszą ofertę na ubezpieczenie floty samochodowej.

Sprawdź też: ➡️ Leasing floty samochodowej

Ubezpieczenie floty - korzyści

Kiedy przedsiębiorca może ubezpieczyć swoją flotę?

Odmowa na ubezpieczenie floty może mieć miejsce tylko wtedy, gdy ubezpieczyciel uzna, że we flocie jest zbyt mało samochodów. Pięć samochodów w firmie wystarczy do zakupu ubezpieczenia flotowego

przewoźnik samochód ciężarowy
Przy ocenie ryzyka ubezpieczenia floty brane będą pod uwagę takie czynniki jak:

Jesteś zaskoczony tym, że na liście znalazły się auta lotniskowe? Już spieszymy z wyjaśnieniami. Problemem jest OC, z którego pokrywane są szkody ofiar wypadków. Jeśli auto na lotnisku uszkodzi ogromny samolot, koszty naprawy mogą opiewać na miliony złotych. Teraz chyba rozumiesz, czemu firma ubezpieczeniowa ryzykuje?

Efekt tego jest taki, że ubezpieczenie floty w powyższych przypadkach może kosztować ogromne pieniądze. Najlepiej skorzystaj z naszego kalkulatora na ubezpieczenie pojazdów, aby nie przepłacić. Szybko przejrzysz wiele ofert i wybierzesz tę, która jest najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb.

Sprawdź też: ➡️ Ubezpieczenie firmy

Ubezpieczenie flotowe krok po kroku

Z zasady, ubezpieczenie floty pojazdów nie różni się to niczym, od polis indywidualnych. W pakiecie na pewno będzie obowiązkowe OC oraz ubezpieczenie dodatkowe, wybrane przez Ciebie, a więc np. Auto Casco oraz Assistance. Pakietami możesz swobodnie żonglować i dobierać wszystko zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

Jednak słowo klucz w tym przypadku to negocjacje. Przy ubezpieczaniu jednego samochodu masz niewielkie możliwości „targowania się” z ubezpieczycielem. Polisa dla floty to niejako pakiet grupowy i dlatego firmy są w tym przypadku bardziej elastyczne. Wspominaliśmy już o tym, że takie ubezpieczenie będzie tańsze, prawda?

Oszczędności mogą być wysokie, od kilku do nawet kilkunastu procent na wszystkich autach! Wiele zalety od tego, jak liczna jest Twoja flota. Doświadczony agent ubezpieczeniowy może wynegocjować naprawdę świetne warunki ubezpieczeniowe. Co więcej, renegocjacja warunków w przyszłości przy przedłużaniu umowy jak najbardziej wchodzi w grę.

Krok 1

Wypełnij i wyślij formularz

Krok 2

Nasz agent skontaktuje się z Tobą i zbierze informacje potrzebne do kalkulacji składki

Krok 3

Wyślemy link do kalkulacji polisy i przedstawimy najlepszą ofertę na rynku

Krok 4

Jeśli cena za polisę floty pojazdów będzie dla Ciebie satysfakcjonująca - zajmiemy się wystawieniem polisy

Cena ubezpieczenia komunikacyjnego dla floty

Kryteria wyliczania składki faktycznie trochę różnią się od tych, z jakimi spotykasz się przy ubezpieczeniach indywidualnych. Tutaj firmy biorą pod uwagę, że jest to flota, pojazdy przeznaczone głównie do użytku służbowego.

Istotny wpływ na cenę ubezpieczeń flot ma:

Oczywiście na cenę wpływa także ilość samochodów, o czym już wspominaliśmy. Im jest ich więcej, tym tańsza może być polisa.

Atrakcyjne AC w pakiecie ubezpieczenia flotowego

Nie ukrywajmy, większość firm leasinguje swoje floty lub kupuje auta na kredyt. Są to stosunkowo nowe pojazdy, dla których trzeba wykupić Auto Casco. Jeśli chcesz taką polisę, to właśnie na niej zyskasz najwięcej.

O ile z obowiązkowym OC zrobisz niewiele, tak autocasco pozwala na negocjacje. Elastycznie dopasujesz zakres ochrony do potrzeb, a i możesz w dużym zakresie negocjować sumę ubezpieczenia oraz wysokość składki.

Jak zapłacić mniej za ubezpieczenie floty?

Nie zmienisz profilu swojej działalności tylko po to, aby zmniejszyć cenę polisy, ale masz na nią pewien wpływ. Firmy ubezpieczeniowe lubią klientów, którzy dbają o bezpieczeństwo. Jeśli wymagasz od pracowników przestrzegania zasad ecodrivingu, na pewno zapłacisz mniej za polisę. Powinieneś również wprowadzić wewnętrzny regulamin, którego celem jest wykluczenie nieodpowiedzialnych kierowców.

Co ciekawe, na cenę polisy wpłyną również badania trzeźwości. Jeśli sprawdzasz tych pracowników, nawet wyrywkowo, ubezpieczalnia może zdecydować się na niższą cenę polisy.

I tak oczywiście największy wpływ na cenę ubezpieczenia floty ma wybór odpowiedniej ubezpieczalni.

Chcesz kupić ubezpieczenie floty aut?

Kupując ubezpieczenie flotowe, na pewno chcesz nie tylko zaoszczędzić, ale czuć się bezpiecznie, prawda? W takim razie pamiętaj, aby stawiać na oferty najlepszych ubezpieczycieli. Wybieraj znane i cenione na rynku towarzystwa, nawet wtedy, jeśli wiąże się to z nieco wyższą składką.

Pamiętaj również o pakietach. Jeśli chcesz naprawdę zaoszczędzić na ubezpieczeniu floty, nie celuj w samo OC. Dobierając AC, pełne Assistance czy NNW, na pewno sporo na tym zyskasz. Jeśli prowadzi firmę transportową, zastanów się, czy nie warto w tej samej firmie wykupić OC przewoźnika.

Zawsze dokładnie czytaj regulaminy oraz umowy, zanim je podpiszesz. Zweryfikuj sumy ubezpieczeniowe, sprawdź zakres odpowiedzialności firmy oraz wyłączenia. Weryfikuj każdy zapis, a jeśli masz wątpliwości, nie podpisuj nic w ciemno!

Kalkulator ubezpieczenia floty pojazdów dla firm

leasing floty samochodowej

Wybór sprawdzonego towarzystwa ubezpieczeniowego to połowa sukcesu. Jeśli chcesz zapłacić możliwie najmniej, powinieneś dokładnie prześwietlić wiele ofert. To nie musi być trudne, masz przecież nasz kalkulator! Wypełnij formularz, a po kilku chwilach uzyskasz zestawienie wielu opcji ubezpieczeniowych. Pokazujemy tylko te najlepsze, od sprawdzonych firm, a więc możesz się czuć w pełni bezpiecznie.

Pamiętaj, że w razie potrzeby zawsze możesz skorzystać z naszego wsparcia. Pomożemy Ci w dopasowaniu pakietów do potrzeb i dokładnie zweryfikujemy umowę. Już dziś skorzystaj z naszej pomocy.

Kalkulator ubezpieczenia floty

Zapraszamy do wypełnienia naszego formularza. Kalkulacja nastąpi po zebraniu wszystkich danych przez naszego specjalistę. Dobra oferta na ubezpieczenie floty wymaga indywidualnego podejścia. Kalkulacje staramy się przedstawiać do 24h.
Field is required!
To pole jest wymagane
Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!