Vleasing.pl

Ubezpieczenie jachtu

Posiadanie własnego jachtu jest synonimem komfortu, wygody i często jest lukratywną, ale ryzykowną inwestycją. Bez względu na rodzaj posiadanego jachtu, chroń swój jacht, aby uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Dobrym rozwiązaniem jest wybór odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej, która kompleksowo zaopiekuje się Twoją własnością.

Oferujemy kompleksowe ubezpieczenie jachtów

Ubezpieczenie jachtu jest w naszym kraju dobrowolne, jednak warto je posiadać, gdyż obejmuje ono szkody spowodowane użytkowaniem jachtu. Ubezpieczeniem tym objęci  mogą zostać ich właściciele, armatorzy i użytkownicy jachtów motorowych i żaglowych, zarejestrowanych i dopuszczonych do pływania po wodach polskich i Europejskich wodach śródlądowych. 

Polisa może obejmować ochronę na wodach śródlądowych na terenie Polski i Europy, okres eksploatacji jachtu oraz ten, w którym nie jest on poddawany eksploatacji, a także transport lądowy jachtu na terenie Polski i Europy.

Jak kupić ubezpieczenie jachtu?

1. Wypełnij formularz

Wybierz przedmiot ubezpieczenia i uzupełnij wymagane pola w formularzu.

2. Czekaj na kontakt

Nasz specjalista znajdzie ofertę oraz przedstawi ubezpieczenie.

3. Otrzymasz polisę

Wystarczy, że zaakceptujesz warunki umowy i polisę dostaniesz mailem.

Ubezpieczenia dla jachtów - formularz

Zadbaj o profesjonalne ubezpieczenie swojego jachtu. Zapraszamy do skorzystania z naszego formularza. Nasz specjalista prześwietli rynek i przygotuje dla Ciebie najlepszą ofertę.

Imię i nazwisko: (*)
To pole jest wymagane
Adres e-mail: (*)
Field is required!
Data początku ubezpieczenia: (*)
Field is required!
Maksymalna prędkość jachtu: (*)
To pole jest wymagane
Numer telefonu: (*)
To pole jest wymagane
Nr rejestracyjny jachtu: (*)
To pole jest wymagane
Szacunkowa wartość jachtu: (*)
To pole jest wymagane
Rok budowy jachtu: (*)
To pole jest wymagane
Rodzaj jachtu:
Field is required!
Zakres ubezpieczenia:
Field is required!
Uwagi:
Field is required!
Field is required!

Zaznacz, że nie jesteś robotem (weryfikacja CAPTCHA)

Ubezpieczenie jachtu - co możesz dzięki niemu zyskać?

ubezpieczenie jachtu obraz 1-min

Ponadto, niektórzy ubezpieczyciele oferują objęcie ochroną również silnika przyczepnego. Jest to możliwe jedynie, gdy spełnia on wszelkie wymagania zabezpieczeń, które zostały zawarte w OWU. Pamiętaj, że nie każdy ubezpieczyciel oferuje ubezpieczenie silników przyczepnych, dlatego też zanim podpiszesz umowę, zapoznaj się dokładnie z OWU danej firmy ubezpieczeniowej. Sprawdź również, czy twój ubezpieczyciel oferuje ochronę przed kradzieżą, włamaniem i rabunkiem.

Ubezpieczenie jachtu online

Jeśli zależy Ci na polisie w pełni dopasowanej do Twoich potrzeb, skorzystaj z pomocy naszego specjalisty i dobierz najlepszą ochronę dla swojego jachtu.

Najczęściej zadawane pytania 

 Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie jachtu?

Ze względu na duże natężenie ruchu oraz zagrożenia pogodowe, wielu właścicieli jachtów decyduje się na wykupienie ubezpieczenia, które pokryje  wszelkie koszty w przypadku uszkodzenia jachtu. Będąc na wodzie, trzeba liczyć się z faktem, że mogą przydarzyć się poważniejsze zagrożenia, takie jak na przykład kolizje z innymi łodziami, uderzenia w skały, wywrócenie się z powodu silnego wiatru czy też wejście na mieliznę. Takie zdarzenia powodują większe szkody, zaś koszt wyciągnięcia łodzi z płytkiej wody może przekroczyć niekiedy nawet jej wartość.

Wymagane może być również ubezpieczenie OC. Jest potrzebne w przypadku, gdy jako właściciel spowodujesz uszkodzenie lub obrażenia na cudzej łodzi. Wiedz, że nawet małe łodzie mogą wyrządzić znaczne szkody, takie jak uszkodzenie drogich łodzi, zanieczyszczenie środowiska, śmierć innych osób lub uszkodzenie łodzi rybackich, na których pracują rybacy.

Najczęściej spotykane rodzaje ubezpieczeń na wodzie to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli OC oraz ubezpieczenie kadłubowe, podobne do ubezpieczenia samochodu. Oprócz tych podstawowych ubezpieczeń można wykupić ubezpieczenia dodatkowe, w tym ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz ubezpieczenie rzeczy osobistych członków załogi. Polisa może być zawarta na12 miesięcy lub krócej, w zależności od twoich potrzeb. Niektórzy ubezpieczyciele nie uwzględniają w podstawowym zakresie ubezpieczenia skutków włamania i kradzieży, dlatego też przed zawarciem umowy ubezpieczenia dokładnie przeczytaj warunki danej polisy.

Ubezpieczenie jachtu - które firmy je oferują?

Ubezpieczenia jachtów posiadają w swojej ofercie najpopularniejsze firmy na rynku, w tym między innymi  PZU, Warta czy Allianz. Warta nie ponosi jednak odpowiedzialności za kradzież silnika zaburtowego w ramach regularnej polisy ubezpieczeniowej CASCO. Jeśli chcesz wykupić własne ubezpieczenie od kradzieży łodzi motorowej, będziesz musiał zapłacić oddzielną składkę. PZU natomiast oferuje odrębną ochronę dla jachtów wewnętrznych i zewnętrznych. Allianz zaś obejmuje wyłącznie jachty w wieku do 10 lat i w ogóle nie obejmuje kradzieży silnika zaburtowego.

O czym powinieneś pamiętać wybierając ubezpieczenie jachtu?

Najważniejszą rzeczą jest ustalenie, gdzie planujesz używać łodzi, ponieważ nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe oferują ochronę na wszystkich wodach. Warto wiedzieć, że we Włoszech, Grecji, Chorwacji i Czarnogórze wymagane jest ubezpieczenie OC.

Pamiętaj, że twoja firma ubezpieczeniowa nie wypłaci ci odszkodowania, jeśli zostanie ustalone, że wypadek miał miejsce, gdy załoga była pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Odszkodowanie nie zostanie również wypłacone, jeśli wypadek został spowodowany umyślnie przez Twoją załogę lub jeśli nie masz prawa do skorzystania z odszkodowania.

Co wpływa na wysokość składki ubezpieczeniowej?

Dla firmy ubezpieczeniowej najistotniejsze są parametry jachtu, do których zaliczają się jego wartość, maksymalna prędkość, rodzaj wód, po których się porusza, sposób eksploatacji, stan techniczny, a także twoja dotychczasowa historia ubezpieczeniowa. 

Jakie dokumenty są niezbędne do zawarcia umowy?

Do zawarcia umowy ubezpieczenia, niezbędne będzie posiadanie przy sobie dowodu zakupu jachtu, jego aktualne zdjęcia oraz dowód rejestracyjny, jeżeli go posiadasz.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem ubezpieczenia jachtu?

Przed zakupem ubezpieczenia należy dokładnie ocenić zakres ubezpieczenia i koszt poszczególnych elementów standardowych. Warto pamiętać, że firmy ubezpieczeniowe chronią wyłącznie standardowe wyposażenie łodzi. Jeśli Twoja łódź jest wyposażona w kosztowny sprzęt specjalny, zanotuj to, podając nazwę sprzętu oraz jego numer seryjny. Wyślij zdjęcia każdej ze stron jachtu do firmy ubezpieczeniowej, aby nie było wątpliwości, że stan jachtu jest objęty ubezpieczeniem. Specjalistyczna odzież może być również pokryta przez Twoje ubezpieczenie.

Ile kosztuje ubezpieczenie jachtu?

Koszt składki zależny jest od kilku czynników, dlatego też najprostszym sposobem na określenie ostatecznej kwoty jest skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeń jachtu. Wystarczy, że w formularzu podasz niezbędne informacje na temat posiadanej przez siebie łodzi, wód oraz zakresu ochrony, jaka cię interesuje.

Dla kogo przeznaczona jest oferta ubezpieczenia jachtu?

Oferowane przez nas ubezpieczenie skierowane jest zarówno do prywatnych posiadaczy jachtów, jak i przedsiębiorców oraz czarteru komercyjnego jachtów.

Jak obliczyć ubezpieczenie jachtów?

Najprostszym sposobem na obliczenie kosztów ubezpieczenia jest wypełnienie formularza dostępnego na naszej stronie. Na zawarty w nim adres e-mail dostarczymy ci najlepszą ofertę ubezpieczenia, którą od ręki możesz wykupić – gotowa polisa od razu zostanie przesłana do ciebie w formie elektronicznej.

Jak wygląda zakres terytorialny ubezpieczenia?

Terytorium objęte ubezpieczeniem to wody Polski oraz wody śródlądowe Polski i Europy z rozszerzeniem o pas przybrzeżny

Jaki jest zakres ubezpieczenia jachtów śródlądowych?

W ofercie może znajdować się samo ubezpieczenie OC lub kompleksowe ubezpieczenie jachtu oraz osoby użytkującej go w ramach OC, Jacht Casco, NNW jak i bagażu oraz członków załogi. Można zdecydować się również na dodatkowe rozszerzenie ubezpieczenia o szkody, jakie mogą powstać podczas transportu.

Co to jest suma ubezpieczenia?

Suma ubezpieczeniowa określa górną granicę odpowiedzialności Towarzystwa Ubezpieczeniowego w przypadku odszkodowania za szkody powstałe Tobie lub osobom trzecim.

Sprawdź też naszą ofertę na:

Zachęcamy również do sprawdzenia naszych innych produktów.