Vleasing.pl

Ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania ochroni Twój dom i mieszkanie oraz wnętrze. Porównaj oferty na ubezpieczenia mieszkania i domu. 

1. Informacje o nieruchomości

Rodzaj nieruchomości:
  • - kliknij i wybierz rodzaj nieruchomości -
  • Dom
  • Mieszkanie
  • Nieruchomość w budowie
  • Gospodarstwo rolne
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Powierzchnia [m2]:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Rok budowy:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Kod pocztowy i miejscowość:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

2. Dane kontaktowe

Imię i nazwisko: (*)
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Numer telefonu: (*)
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Adres e-mail: (*)
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Uwagi:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Zaznacz, że nie jesteś robotem (weryfikacja CAPTCHA)

Dlaczego warto porównać ceny i kupić ubezpieczenie nieruchomości?

Czy wiesz, że około 40% naszych rodaków doświadczyło zdarzeń losowych związanych z zamieszkiwaną nieruchomością? Jeszcze kilka lat temu ledwo połowa Polaków ubezpieczała się na wypadek takich sytuacji. Dziś wygląda to dużo lepiej – według statystyk ubezpieczenie mieszkania wykupuje około 80% gospodarstw domowych. Nadal jednak około 20% z nich kompletnie nie myśli o takiej ochronie! Jesteś w tej grupie? A może planujesz zmianę dotychczasowej firmy ubezpieczeniowej? Skorzystaj z naszej oferty i już dziś wylicz składkę. U nas bez wychodzenia z domu znajdziesz najtańsze ubezpieczenie nieruchomości.

icon-2-ol42reeukrt2x7zvmjche7e1rc37lmq8hf6th6l110
Ochrona konsumenta
icon-3-ol42reeukrt2x7zvmjche7e1rc37lmq8hf6th6l110
Oszczędność czasu
icon-4-ol42reeukrt2x7zvmjche7e1rc37lmq8hf6th6l110
Wsparcie specjalisów
icon-6-ol42rfcorlud8tyih1r3yp5icpyktbtytjuaygjmus
Wygodny zakup online

4 kroki do zakupu dobrego ubezpieczenia mieszkania

icon-7.png
Wypełnij formularz
icon-8.png
Nasz doradca indywidualnie znajdzie najlepsze oferty
Porównaj oferty
icon-9.png
Kup polisę

Masz pytania związane z ubezpieczeniem mieszkania lub domu?

Dla większości z nas własne mieszkanie jest największym, życiowym majątkiem. Wiele osób, szczególnie młodszych, spłaca ogromne kredyty hipoteczne, kompletnie nie myśląc o sytuacjach kryzysowych. Pożar, poważne zalanie, uszkodzenie dachu przez wichurę, a może powódź, jeśli mieszka się w terenach zagrożonym tym żywiołem? To tylko przykłady sytuacji, które mogą dotknąć każdego, bez żadnego wyjątku!
Jeśli myślisz o ubezpieczeniu mieszkania, a masz jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości, skontaktuj się z naszymi doradcami. 

1. Dane kontaktowe

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
  • -- wybierz sprawę --
  • Kredyt i pożyczki
  • Leasing
  • Ubezpieczenia
  • Inne
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Bagatelizowanie kwestii ubezpieczenia mieszkania absolutnie nie jest dobrym pomysłem. Człowiek dosłownie z dnia na dzień może stracić dach nad głową, a bez odpowiedniego zabezpieczenia, będzie mieć problem ze „wstaniem z kolan”. Co gorsza, jeśli nieruchomość np. kompletnie się spali, a masz kredyt hipoteczny, sytuacja ta nie zwolni Cię z obowiązku jego spłaty. Lepiej zabezpieczać się na takie sytuacje i spać spokojnie, tym bardziej że składka polisy naprawdę nie musi być wysoka.

Zabezpiecz się przed złodziejami i kradzieżą

Kataklizmy, wyładowania atmosferyczne, pożary czy…upadek samolotu bezpośrednio na budynek. Może Ci się wydawać, że szansa na to, iż doświadczysz takich problemów, jest minimalna. Nawet jeśli faktycznie tak jest, to być może do zakupu polisy zachęci Cię ryzyko kradzieży z włamaniem? Choć przestępczość w Polsce spada, nadal ludzie regularnie doświadczają nie tylko włamań do mieszkań, ale także różnych aktów wandalizmu. Złodzieje mogą ukraść z nieruchomości cenny sprzęt, a i przy okazji kompletnie ją zdemolować.

Mając ubezpieczenie mieszkania, w takiej sytuacji nie pozostaniesz z niczym. Dzięki odszkodowaniu odzyskasz utracone pieniądze, bez ponoszenia dodatkowych, często bardzo poważnych kosztów. Nie zastanawiaj się dłużej, tylko już dziś skorzystaj z naszego kalkulatora i wykup ubezpieczenie mieszkania. Czas raz na zawsze obalić mit, jaki tworzy przysłowie „mądry Polak po szkodzie”. Możesz być mądry przed nią, zapewniając spokojny sen sobie i całej rodzinie.

Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt hipoteczny 

Kupując nieruchomość za gotówkę, nie musisz przejmować się tą polisą, ale mało kto decyduje się na takie rozwiązanie. Dziś najczęściej podpieramy się kredytami hipotecznymi i w tym przypadku to banki dyktują pewne warunki. Jeśli korzystasz z takiej opcji finansowania, ubezpieczenie mieszkania będzie obowiązkowe. Niestety, w tym przypadku nierzadko to bank narzuca firmę, z której oferty trzeba skorzystać. Jeśli tak nie jest, już teraz zajrzyj do naszego kalkulatora i znajdź najlepsze ubezpieczenie, idealnie dopasowane do potrzeb.

Najtańsze ubezpieczenie mieszkania

Potrzebujesz tylko podstawowej ochrony dla swojej nieruchomości? Mamy w takim razie dobrą wiadomość, składka będzie naprawdę atrakcyjna! W tym zakresie Twoje finanse są zabezpieczone na wypadek zalania, pożaru bądź włamania z kradzieżą (ewentualnie aktu wandalizmu). Jak wynika ze statystyk, w Polsce za taką polisę płaci się przeciętnie zaledwie 100 zł. Co ważne, to składka roczna, a więc cena jest naprawdę przystępna.

Podstawową ochronę możesz oczywiście rozszerzyć, dobierając pakiety do swoich potrzeb. Opcji jest wiele, ale do popularniejszych na pewno można zaliczyć:

– ochronę na wypadek uderzenia pioruna,

– ubezpieczenie przed powodzą,

– ochrona przed wjechaniem pojazdu w budynek (sprawdza dla budynków stojących tuż przy ruchliwych ulicach, szczególnie na zakrętach),

– ochrona przed zerwaniem dachu w wyniku wichury.

Opcji jest wiele, a wybór konkretnych zależy od indywidualnych potrzeb. Pamiętaj, że każda z nich podniesie wysokość składki, ale warto zapewnić sobie możliwie najlepszą ochronę.

Co obejmuje ubezpieczenia mieszkania

Nazwa takiej polisy jest trochę mylna, gdyż w ramach ubezpieczenia możesz chronić nie tylko budynek jako taki, ale także wiele elementów z nim związanych. Pamiętaj, zakres ubezpieczenia oferowany przez firmy może być bardzo zróżnicowany. Wybierając ofertę, dokładnie przeanalizuj wszystkie regulaminy. Możesz rozszerzyć ochronę poprzez zakup dodatkowych pakietów. W efekcie polisa ubezpieczeniowa może obejmować między innymi:

– nieruchomość i jej mury,

– ruchomości – wyposażenie mieszkania, które nie jest z nim związane na stałe (dotyczy to między innymi sprzętu RTV, AGD, mebli, instrumentów i wiele więcej),

– mienie stałe – przeciwieństwo poprzedniej kategorii, czyli rzeczy, które są niejako połączone z nieruchomością (są to więc między innymi okna i drzwi, parapety, meble pod wymiar czy instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne),

– obiekty gospodarcze – dodatkowe pomieszczenia połączone z mieszkaniem, np. piwnica czy strych,

– przedmioty o dużej wartości – do cennych rzeczy zalicza się np. dzieła sztuki czy profesjonalne instrumenty muzyczne (takie rzeczy ubezpiecza się oddzielnie).

OC w życiu prywatnym jest dodatkiem do ubezpieczenia nieruchomości i chroni nas np. w razie zalania sąsiada. Warto również zabezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej i wykupić dodatkowo OC w życiu prywatnym. 

Prowadzona działalność gospodarcza a ubezpieczenie mieszkania

Ważne ostrzeżenie kierujemy do tych osób, które mają biura we własnych domach czy mieszkania i w ten sposób prowadzą firmy. Żadna firma nie ubezpieczy wyposażenia pomieszczeń, które są wykorzystywane pod działalność. Tutaj musisz skorzystać z innej polisy, która dedykowana jest właśnie przedsiębiorcom.

Kiedy ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania za mieszkanie?

Każdy ubezpieczyciel przygotowuje tzw. OWU do umowy, czyli dokument dokładnie opisujące wszystkie warunki związane z polisą. Pamiętaj, przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę dokładnie zapoznaj się z tymi zapisami!

Firmy ubezpieczeniowe zawsze stosują pewne wyłączenia. Są to klauzule, które zwalniają z obowiązku wypłaty odszkodowania w pewnych konkretnych sytuacjach. Te mogą być różne, ale każda firma stosuje kilka spójnych zastrzeżeń, o których koniecznie musisz pamiętać. W efekcie na pewno nie dostaniesz odszkodowania, jeśli:

– zdarzenie powstało z Twojej winy, gdy byłeś pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających,

– doszło do szkody w wyniku zaniedbań właściciela (np. włamanie przez niezamknięte drzwi lub zerwanie dachu, gdy okaże się, że był w bardzo złym stanie),

– w wyniku zaniedbań mieszkanie jest zawilgocone i z tego powodu dochodzi do uszkodzeń,

– wartość powstałej szkody jest wyjątkowo niska,

– próbowałeś wyłudzić odszkodowanie, czyli świadomie i z premedytacją doprowadziłeś do powstania szkód.

Jak wyliczana jest kwota odszkodowania z ubezpieczenia mieszkania?

Jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie ruchomości, koniecznie zwróć uwagę na sposób wyliczania wartości szkody przez firmę. Obecnie stosowane są bowiem dwie metody:

– odtworzeniowa,

– rzeczywista.

Pierwsza z opcji jest korzystniejsza, ale za to droższa. Gdy dojdzie np. do zniszczenia telewizora, firma wypłaci odszkodowanie zgodne z wartością sprzętu nowego, niezależnie od tego, jaka była jego faktyczna wartość przed powstaniem szkody.

W drugim przypadku odszkodowanie jest adekwatne do wartości rzeczy tuż przed ich uszkodzeniem. Trzymając się przykładu telewizora, dostaniesz za niego dokładnie tyle, ile był on warty w danym momencie. Przy tym rozwiązaniu składka będzie oczywiście niższa.

Naturalnie pamiętaj o limicie, jakim jest suma ubezpieczeniowa. To maksymalna kwota, jaką firma może wypłacić z tytułu polisy. W przypadku mieszkań jej prawidłowe wyliczenie to podstawa. W zależności od tego, na jaki zakres ubezpieczenia się decydujesz, musisz możliwie najprecyzyjniej oszacować wartość nieruchomości oraz jej wyposażenia. Kwota ta powinna być sumą ubezpieczeniową.

Zbyt wysokie sumy nie mają większego sensu. Jeśli np. w wyniku pożaru budynek będzie do wyburzenia, otrzymasz jego równowartość. Jeśli suma ubezpieczeniowa opiewała na wyższą kwotę, nie dostaniesz owej różnicy – w efekcie przepłacasz za polisę.

Czy można wpłynąć na niższą składkę ubezpieczenia?

Chciałbyś płacić trochę mniej za swoje ubezpieczenie? Niestety w przypadku mieszkań Twój wpływ na to będzie znikomy. Firmy biorą pod uwagę rok budowy nieruchomości, jej rodzaj, piętro na którym mieszkasz czy, chociażby bezpieczeństwo okolicy (głównie pod kątem włamań). Wpływ na to możesz mieć tylko wtedy, gdy dopiero planujesz zakup nieruchomości. Wybierając bezpieczniejszą i spokojniejszą okolicę, zapłacisz mniej za polisę. Droższe ubezpieczenie będzie natomiast wtedy, gdy mieszkasz na parterze.

Są jednak rzeczy, które u każdego wpłyną na niższą składkę. Jeśli np. ubezpieczasz się od pożaru, zainwestuj wcześniej w czujniki zadymienia i gazu. Możesz również postawić na drzwi antywłamaniowe czy odpowiednio zabezpieczone okna. Wszystko to obniży wysokość składki.

Zawsze jednak najlepszym sposobem jest porównanie ze sobą ofert. Nasz kalkulator Ci w tym pomoże! Skorzystaj z niego i przejrzyj propozycję wielu firm ubezpieczeniowych bez wychodzenia z domu. Gwarantujemy, że szybko znajdziesz atrakcyjną i dopasowaną do potrzeb polisę.

Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczaniu nieruchomości?

O tym, że wybieranie niesamowicie wysokiej sumy ubezpieczeniowej nie ma sensu, już wspominaliśmy. Są jednak jeszcze inne rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, zanim podpiszesz umowę. To z tego powodu musisz przeczytać ją od deski do deski. Dzieje się tak z prostego powodu. Mieszkasz w centrum kraju, gdzie ryzyko powodziowe jest praktycznie zerowe? Sprawdź, czy w polisie nie masz ochrony na wypadek takich zdarzeń – po co za to płacić?

Uważaj też na ubezpieczanie cennych rzeczy. Polisy tego typu są niesamowicie kosztowne. Jeśli cennym obiektem jest np. tylko jeden obraz, zastanów się, czy warto wydawać na to tak ogromne pieniądze.

Mamy również ważną radę dla osób kupujących nieruchomość, przede wszystkim domy. Warto przed zakupem sprawdzić orientacyjnie ceny ubezpieczeń. Wysokość składki w dużej mierze zależy od wartości nieruchomości. Może się okazać, że polisa będzie tak droga, iż nie będzie Cię na nią stać.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania i domu?

Jak wspominaliśmy wcześniej, na wysokość składki ma wpływ wiele czynników, nie tylko lokalizacja nieruchomości, ale także warunki, jakie interesują klienta. Z doświadczenia wiemy jednak, że koszt takiej polisy przeciętnie waha się w zakresie od 200 do 600 zł rocznie. Wbrew pozorom jest to naprawdę niewiele. Nieruchomości są nierzadko warte nawet kilkaset złotych, a do tego dochodzi jeszcze całe wyposażenie.

Zdecydowanie polecamy ubezpieczenie mieszkania. Już teraz sprawdź dopasowane do siebie oferty i poznaj ceny. Z naszym kalkulatorem szybko znajdziesz najlepszą i najtańszą na rynku polisę! Z nami znajdziesz ubezpieczenie majątkowe mieszkania i domu w najlepszej cenie.