Vleasing.pl

Ubezpieczenie OC kalkulator

Przymierzasz się do zakupu Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej dla swojego auta? Jeśli chcesz naprawdę tanio i wygodnie kupić takie ubezpieczenie OC kalkulator będzie narzędziem, które sprawdzi się idealnie. Dlaczego warto z niego skorzystać, co można zyskać i którą polisę najlepiej wybrać? Dziś odpowiemy na te pytania – zapraszamy!

Darmowy kalkulator OC

kalkulator OC obraz 5

Jeśli zastanawiasz się, kto ma najtańsze OC na rynku to zapraszamy do skorzystania z naszego kalkulatora OC. Ubezpieczenie OC jest oczywiście obowiązkowe, ale u różnych ubezpieczycieli cena polisy jest różna dlatego warto wybrać tę najtańszą ofertę i nie przepłacać.
Zaoszczędź z nami pieniądze! 

Kalkulator ubezpieczenia OC – najlepsze oferty

Większość ludzi kupując tę polisę komunikacyjną, stara się kierować renomą firmy ubezpieczeniowej. W przypadku OC naprawdę nie musisz tego jednak robić. To, którą firmę wybierzesz, nie będzie miało bowiem większego znaczenia. Dzieje się tak z prostego powodu – polisy komunikacyjne są normowane przez przepisy prawa.

Jakiej opcji nie wybierzesz, suma ubezpieczeniowa zawsze będzie taka sama. Również zakres ochrony będzie w każdym przypadku identyczny, zgodny z zapisami odpowiedniej ustawy. Kupując polisę OC możesz więc bez obaw kierować się po prostu ceną. Warto rozglądać się za ciekawą ofertą, gdyż w wielu przypadkach oszczędności mogą okazać się bardzo duże. W przypadku samochodów osobowych to nierzadko nawet kilkaset złotych. Różnice w polisach OC dla pojazdów ciężarowych bywają jeszcze większe – czasem sięgające nawet kilku tysięcy złotych!

Sprawdź też: Ubezpieczenie komunikacyjne

Oszczędność przy skorzystaniu z kalkulatora OC

Jeśli chcesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC, zdecydowanie polecamy kupić polisę online. Kupując ubezpieczenie poprzez nasz kalkulator, możesz zaoszczędzić wiele pieniądze. Zastanawiasz się dlaczego?

Sprawdź:

oferty direct są tańsze, gdyż ich obsługa mniej kosztuje firmy ubezpieczeniowej,
dodatkowe rabaty za zakup online,
oferty indywidualne dopasowane specjalne do zapytania;
otrzymasz zniżki przy płatności kartą kredytową za OC,
większe możliwości przejrzenia wielu ofert.
specjalista weryfikujący zapytanie i dobierający najlepszą ofertę;

Jak obliczyć OC – Obliczenie ubezpieczenia samochodu

Jaki jest najskuteczniejszy sposób, na znalezienie naprawdę taniej polisy OC? To dokładne prześwietlenie rynku. Masz czas na to, aby obdzwaniać wszystkich ubezpieczycieli, notować sobie warunki i wszystko później analizować? Zapewne nie i nie ma co się temu dziwić.

Specjalny kalkulator w zasadzie robi to wszystko za Ciebie. Twoja aktywność ogranicza się głównie do podania niezbędnych danych. Im bardziej rozbudowane narzędzie (zbiera więcej ofert z rynku), tym więcej danych musisz podać. Jest to normalne, gdyż firmy ubezpieczeniowe stosują różne kryteria do wyliczenia wysokości składki. Im więcej takich firm obejmuje swym zasięgiem kalkulator, tym więcej danych trzeba więc podać.

Sprawdź też: Ubezpieczenie samochodu

Kalkulator składki OC

kalkulator OC obraz 6

Skorzystaj z naszego kalkulatora na ubezpieczenie OC i znajdź najlepszą ofertę! Zastanawiasz się jak obliczyć OC? Zanim zaczniesz wypełniać formularz w naszym kalkulatorze przygotuj prawo jazdy oraz dowód osobisty. Dzięki temu będziesz miał przy sobie wszystkie dane niezbędne do obliczenia składki.

Ile zapłacę za OC

Na podstawie wprowadzonych informacji narzędzie w kilka-kilkanaście sekund przeanalizuje rynek i wyświetli Ci przejrzystą listę wyników. W efekcie w jednym miejscu masz podgląd na wiele ofert jednocześnie. Możesz porównać ceny, zakres ubezpieczeń, pakiety dodatkowe i wszystko to, co tylko Cię interesuje. Po prostu wybierasz odpowiednią opcję i jesteś kierowany na stronę firmy ubezpieczeniowej, w której sfinalizujesz formalności i podpiszesz umowę.

Oczywiście za wszystko możesz zapłacić online. Na polisę kupioną przez internet nie trzeba czekać. Firmy ubezpieczeniowe dostarczają ich elektroniczne wersje. Kiedy tylko płatność zostanie zaksięgowana, na swoim koncie e-mail znajdziesz wiadomość z pełną polisą. Zajrzyj do niej i upewnij się, że wszystkie dane są prawidłowe!

Ubezpieczenie OC kalkulator – łatwe i wygodne narzędzie

Klasyczne kalkulatory OC mają niestety pewną wadę. Nigdy nie sprawdzają one wszystkich dostępnych ofert, a do tego zaprezentowane ceny są w pewnym sensie orientacyjne. Często okazuje się po prostu, że po przejściu do szczegółów, składka jest przeliczana ponownie, a nowa cena wyższa, niż początkowo.

Kalkulatory działają na podstawie pewnego określonego skryptu. Nie zawsze jest on idealny i dlatego powinieneś być gotowy na takie niespodzianki, choć jest alternatywa, dzięki której nie będziesz musiał się tym martwić!

Kalkulator OC bez podawania danych

Wystarczy, że skorzystasz z naszego kalkulatora OC, który znacznie różni się od klasycznych narzędzi. Kalkulator to po prostu formularz z danymi – wprowadź je, wyślij, a następnie poczekaj na kontakt. Tutaj przeglądaniem ofert nie zajmuje się skrypt – zajmuje się tym żywy człowiek. Nasz agent po otrzymaniu informacji zacznie przeglądać oferty na rynku. Prowadzimy ścisłą współpracę z wieloma ubezpieczycielami i możemy wypracować naprawdę unikalne, wyjątkowo atrakcyjne warunki.

Na koniec skontaktujemy się z Tobą i dokładnie pokażemy, co udało nam się znaleźć. Na tym jednak współpraca nie musi się kończyć. Kupując ubezpieczenie OC kalkulator w normalnym przypadku tylko wyświetli Ci wyniki swojej pracy. Za finalizację jesteś odpowiedzialny sam. W naszym przypadku będzie Ci towarzyszył doświadczony agent. Pomożemy w podpisaniu umowy i upewnimy się, że wszystkie jej zapisy są zgodne z prawem.

Poprzez niepozorny kalkulator OC możesz zaoszczędzić na jednej tylko polisie nawet kilkaset złotych. Myślisz, że to rzucanie słów na wiatr? Przekonaj się w takim razie o tym na własnej skórze już teraz. Ubezpiecz z nami tanio swoje auto i nie ryzykuj jazdy bez OC!

OBLICZ MOJE OC/AC

Wypełnij krótki formularz w darmowej porównywarce OC i w kilka minut poznaj oferty kilkunastu ubezpieczycieli.

Nie ryzykuj – Kup najtańsze ubezpieczenie OC

Polskie przepisy prawa są bardzo jasne w kwestii obowiązku ubezpieczania aut. Zgodnie z nimi każdy właściciel pojazdu ma absolutny obowiązek posiadania aktualnej polisy komunikacyjnej. Dotyczy to nie tylko samochodów osobowych, ale także ciężarówek, busów, ciągników siodłowych, traktorów, maszyn budowlanych, motorów, skuterów i wiele więcej. Każdy pojazd mechaniczny musi mieć aktualne ubezpieczenie OC.

Z obowiązku tego w żaden sposób nie zwalnia stan techniczny pojazdów. Nieubezpieczonym autem nie można poruszać się po drogach, ale to wcale nie oznacza, że jak zamkniesz samochód w garażu, to nic złego się nie stanie. To, czy pojazd jest sprawny czy nie, nie ma żadnego znaczenia. OC trzeba opłacać tak długo, jak długo auto jest po prostu zarejestrowane.

Sprawdź też: Tanie OC – 10 sposobów na tańsze ubezpieczenie komunikacyjne

Kara za brak OC

Konsekwencje niedopełnienia tego obowiązku mogą być bardzo nieprzyjemne. Jeśli wyjdzie to na jaw w czasie zwykłej kontroli drogowej, dostaniesz mandat oraz karę od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Obecnie UFG bardzo intensywnie kontroluje swoje bazy danych. Oznacza to, że kary otrzymują nawet te osoby, które nie były zatrzymane do kontroli drogowej. W tym roku maksymalna kara, jaką może otrzymać właściciel auta osobowego, to 4500 zł. Kierowca ciężarówki zapłaci natomiast 6750 zł, a na przykład posiadacz motocykla 750 zł. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że OC dla samochodu osobowego kupisz nawet za niecałe 400 zł! Aby znaleźć takie ubezpieczenie OC kalkulator na pewno bardzo Ci w tym pomoże.

Powyższe kwoty to jednak najmniejszy wymiar kary, jaki może czekać „zapominalskiego” kierowcę. Koszty te mogą wzrosnąć wielokrotnie, jeśli nieubezpieczonym pojazdem spowodujesz kolizję drogową. Przy braku OC zostaniesz pociągnięty do zapłacenia wszystkich kosztów z własnej kieszeni! Naprawa pojazdów ofiar, ewentualne leczenie, odszkodowania…to nie są tysiące, ale nierzadko nawet setki tysięcy złotych. Nie ryzykuj więc – to naprawdę się nie opłaca.