Vleasing.pl

Ubezpieczenie OC agenta ubezpieczeniowego

Agenci ubezpieczeniowi, pracujący dla kilku zakładów ubezpieczeniowych, są prawnie zobowiązani do posiadania polisy OC. Tego rodzaju ubezpieczenie pozwala znacząco zwiększyć bezpieczeństwo finansów firmy, a także pokrywa szkody, które powstały w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych. Poszukując ubezpieczenia oferującego korzystne warunki, warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, zapewniających kompleksowe bezpieczeństwo.

Ubezpieczenia OC z tytułu wykonywania czynności agencyjnych

Potrzebujesz profesjonalnego wsparcia? Zgłoś się do nas w celu uzyskania OC agenta ubezpieczeniowego, a my zadbamy o całą resztę. Co musisz zrobić, aby dołączyć do grona naszych zadowolonych klientów?

Uzupełnij formularz zgłoszeniowy i wyślij go do nas
Po krótkim czasie weryfikacji, prześlemy ci najlepszą ofertę ubezpieczenia
Jeżeli oferta spełnia twoje oczekiwania, wyślemy ci gotową polisę do kupienia
Dokonaj płatności na wybrany produkt
Gotowe! Od teraz będziesz mógł cieszyć pełną ochroną zawodową, z możliwością dostępu do wybranych przez siebie produktów na swoim prywatnym koncie klienta.

Ubezpieczenie OC agenta ubezpieczeniowego - formularz

Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna agenta ubezpieczeniowego za szkody wyrządzone w następstwie jego prac lub zaniechania działań, w okresie ubezpieczenia, w związku z wykonywaniem czynności agencyjnych. Oblicz składkę. 

1. Dane ubezpieczanego

Imię i nazwisko:
Field is required!
Numer telefonu:
To pole jest wymagane
Adres e-mail:
Field is required!
Dodatkowe ubezpieczenie na życie:
  • --- wybierz opcję ---
  • Tak
  • Nie
Field is required!
Wykonywany zawód:
Field is required!
Suma gwarancyjna:
  • --- wybierz sumę gwarancyjną ---
  • 50 000
  • 100 000
  • 200 000
  • 300 000
  • 500 000
  • powyżej 1 mln
Field is required!
Data rozpoczęcia ubezpieczenia:
Field is required!
Uwagi
Field is required!
Field is required!
ubezpieczenie oc agenta ubezpieczeniowego obraz 1

Odpowiedzialność agenta ubezpieczeniowego

Agent ubezpieczeniowy, który pracuje wyłącznie dla jednego zakładu ubezpieczeń, w razie szkody wyrządzonej podczas wykonywania swojej pracy, może liczyć na pokrycie strat ze strony ubezpieczyciela, u którego jest zatrudniony.

Jeżeli jednak agent współpracuje z wieloma zakładami ubezpieczeniowymi, to w dniu podpisania kolejnej umowy ma obowiązek wykupienia obowiązkowego OC agenta. W przeciwnym wypadku musi liczyć się z karą pieniężną za brak ubezpieczenia.

Co obejmuje ubezpieczenie OC agenta ubezpieczeniowego?

Zawód agenta ubezpieczeniowego wiąże się z wieloma wymagającymi obowiązkami oraz dużą odpowiedzialnością. Z uwagi na fakt, że polisa pokrywa szkody powstałe w trakcie wykonywania pracy, zapewnia ona bezpieczeństwo zarówno agentowi, jak i jego klientom.

Kwestia ubezpieczenia OC multiagentów oaz agentów ubezpieczeniowych regulowana jest Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 12 lutego 2015 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania czynności agencyjnych.

Wybierając naszą ofertę otrzymasz pełną ochronę zawodową – ubezpieczenie OC agenta ubezpieczeniowego to produkt przygotowany przez najlepszych ekspertów, w celu jak najlepszego zabezpieczenia agentów ubezpieczeniowych oraz agentów oferujących ubezpieczenia uzupełniające.

ubezpieczenie oc agenta ubezpieczeniowego obraz 3

Najważniejsze informacje o ubezpieczeniu agentów ubezpieczeniowych

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. 

Czego nie obejmuje OC agenta ubezpieczeniowego?

Warto wiedzieć, że odszkodowanie nie zostanie wypłacone w przypadku, gdy szkody dotyczą osób zatrudnionych przez ubezpieczonego na umowę o pracę, jak również osób, przy pomocy których osoba ubezpieczona wykonuje czynności zawodowe związane z agencją.

Ubezpieczenie nie dotyczy także szkód polegających na pokryciu kar umownych, powstałych w związku z działaniami wojennymi oraz dotyczących uszkodzenia mienia, wyrządzonych najbliżej rodzinie.

Ile wynoszą sumy gwarancyjne ochrony OC agenta ubezpieczeniowego?

Minimalna suma gwarancyjna ubezpieczenia OC agenta ubezpieczeniowego wynosi równowartość w złotówkach 1 miliona euro w odniesieniu do zdarzenia, które dotyczy umowy ubezpieczenia. W przypadku wszystkich tego rodzaju zdarzeń, suma ta wynosi 1,5 miliona euro.

Kwota zawarta w ust. 1 ustalana jest na podstawie średniego kursu euro, który zostaje ogłoszony przez Narodowy Bank Polski pierwszy raz w roku, w którym została podpisana umowa wykupu ubezpieczenia. 

Ile kosztuje OC agenta ubezpieczeniowego?

Koszt polisy określany jest indywidualnie, gdyż ostateczna kwota zależy od wielu różnych czynników, w tym zakresu działalności agencyjnej, ryzyka powstania szkód, a także przychodu, w tym prowizji dotyczącej minionego oraz przyszłego roku.

Ile czasu obowiązuje OC agenta ubezpieczeniowego?

Polisa agenta ubezpieczeniowego obowiązuje przez 12 miesięcy i można wykupić ją w całkowicie dowolnej chwili. Datę początku ubezpieczenia można określić w odpowiednim miejscu w formularzu zgłoszeniowym.

Ile wynosi kara za brak OC agenta ubezpieczeniowego?

Wysokość kary za brak posiadanego ubezpieczenia może wynosić nawet 1000 euro – kwota ostateczna zależna jest jednak od tego, jak długo agent go nie posiada. Brak obowiązkowego OC do 3 dni grozi karą w wysokości 200 euro, od 3 do 14 dni 500 euro, zaś jeżeli czas ten przekracza 14 dni, grzywna wynosić będzie 1000 euro.

Wysokość kary w PLN zależna jest od wysokości średniego kursu euro, który każdego roku ogłoszony zostaje przez Narodowy Bank Polski w tabeli kursów numer 1.

Otrzymaj najlepszą ofertę

Wypełnij formularz dostępny na naszej stronie, a już po chwili otrzymasz na maila najlepszą ofertę ubezpieczenia – w ekspresowym tempie dostarczymy ci najkorzystniejsze propozycje ubezpieczenia OC, idealnie dopasowanych do specyfiki twojego zawodu.

Sprawdź też naszą ofertę na: