Vleasing.pl

Ubezpieczenie OC rzeczoznawcy majątkowego

Jeśli prowadzisz działalność związaną ze świadczeniem usług rzeczoznawstwa majątkowego, masz obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC. Z naszą pomocą znajdziesz najlepszą polisę, która zapewni Ci szeroką ochronę i będzie przystępna cenowo – zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie. Z naszą pomocą ubezpieczysz się bez marnowania czasu i konieczności wychodzenia z domu – wszystkie formalności załatwisz online!

Do kontaktu zapraszamy także przedsiębiorców, którzy zajmują się szacowaniem wartości nieruchomości, działając wspólnie z rzeczoznawcą majątkowym. Takim osobom proponujemy dobrowolne ubezpieczenia OC. Dzięki polisie zabezpieczysz swoją działalność, zyskując spokój i szersze możliwości rozwoju. Zainteresowanym oferujemy także możliwość rozszerzenia polisy OC o ubezpieczenie mienia czy od utraty dochodu.

Renomowany partner ubezpieczeniowy

Za ochronę odpowiada renomowane polskie towarzystwo ubezpieczeniowe.

Opcja płatności ratalnej

Oferujemy możliwość rozłożenia płatności na dogodne raty, bez dodatkowych opłat.

Zminimalizowane ryzyko finansowe

Wszelkie koszty pokrywa ubezpieczyciel, zapewniając finansowe bezpieczeństwo rzeczoznawcy.

Ubezpieczenie OC rzeczoznawcy majątkowego - zapytaj o ofertę

Wypełnij formularz na stronie i poczekaj na kontakt doradcy, który pomoże Ci ubezpieczyć działalność związaną z rzeczoznawstwem majątkowym!

1. Dane ubezpieczanego

Imię i nazwisko:
Field is required!
Numer telefonu:
To pole jest wymagane
Adres e-mail:
Field is required!
Dodatkowe ubezpieczenie na życie:
  • --- wybierz opcję ---
  • Tak
  • Nie
Field is required!
Wykonywany zawód:
Field is required!
Suma gwarancyjna:
  • --- wybierz sumę gwarancyjną ---
  • 50 000
  • 100 000
  • 200 000
  • 300 000
  • 500 000
  • powyżej 1 mln
Field is required!
Data rozpoczęcia ubezpieczenia:
Field is required!
Uwagi
Field is required!
Field is required!

Jak kupić ubezpieczenie od ryzyka zawodowego?

Chcąc wykupić tego rodzaju ubezpieczenie, należy posiadać uprawnienia do wykonywania danego zawodu, o ile jest to wedle przepisów w konkretnym przypadku wymagane. W niektórych przypadkach wystarczy, że osoba ukończyła szkołę zawodową, praktyki zawodowe bądź odpowiednie kursy.

1. Oblicz składkę

Na naszej stronie w łatwy sposób obliczysz składkę dla każdego ubezpieczenia.

2. Wypełnij formularz

Wybierz pakiet ubezpieczenia, uzupełnij formularz o wymagane dane i czekaj na kontakt.

3. Porównaj oferty

Skontaktujemy się z Tobą. Nasz specjalista pozwoli Ci wybrać dla siebie najlepsze ubezpieczenie na rynku.

4. Otrzymasz polisę

Wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu. Polisę otrzymasz na wskazany adres mailowy.

Ubezpieczenie OC rzeczoznawcy majątkowego zapewnia korzyści

Mając polisę OC nie tylko zdejmujesz z siebie odpowiedzialność cywilną za ewentualne popełnione błędy. Posiadanie tego ubezpieczenia jest obowiązkowe również dla tego, że w przypadku jego braku ponosisz ogromne ryzyko. W razie kontroli możesz otrzymać bardzo dotkliwą karę finansową. Do tego istnieje realna szansa na utratę uprawnień do wykonywania zawodu rzeczoznawcy majątkowego!

Jednocześnie pamiętaj, że polisa OC korzystnie wpływa na możliwości rozwoju Twojej działalności. Mając ubezpieczenie wzbudzasz większe zaufanie w branży, co może przekładać się na wzrost zainteresowania Twoją ofertą i, co za tym idzie, wyższe zyski.

Korzystne oferty cenowe

Nasza oferty zaczynają się już od 140 zł za roczną polisę dla rzeczoznawców.

Rozszerzenie zakresu ochrony

Umożliwiamy ochronę również na przypadki naruszenia praw klienta oraz jego dóbr osobistych.

Możliwość wyboru limitu

Proponujemy różne limity gwarancyjne, zaczynając od 50 tys. zł do maksymalnie 1 mln zł.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie z naszą pomocą?

Wybierając naszą firmę do zakupu ubezpieczenia OC rzeczoznawcy majątkowego, zyskujesz nie tylko gwarancję, że Twoja polisa będzie spełniać wszystkie wymogi prawne, ale także dostęp do personalizowanego doradztwa. 

Nasz zespół ekspertów, znających specyfikę zawodu rzeczoznawcy majątkowego, zapewni Ci optymalne zabezpieczenie dostosowane do Twoich potrzeb.

Oferujemy atrakcyjne ceny i wygodny proces zakupu, co pozwala na oszczędność czasu i minimalizację stresu. Nasze indywidualne podejście i ciągłe wsparcie sprawiają, że każdy nasz klient może czuć się bezpiecznie i komfortowo, mając pewność, że w razie potrzeby może liczyć na naszą profesjonalną pomoc.

starszy specjalista ds ubezpieczen

Ubezpieczenie OC dla rzeczoznawcy majątkowego – dlaczego jest obowiązkowe?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy najpierw wyjaśnić, jak duża odpowiedzialność spoczywa na rzeczoznawcy majątkowym. Osoba taka, posiadając odpowiednie uprawnienia, ma prawo do szacowania wartości nieruchomości. Co więcej, może on także wyceniać wszelkiego rodzaju maszyny urządzenia. Warunkiem jest to, aby były one powiązane z nieruchomością, której orientacyjną cenę chce poznać klient rzeczoznawcy majątkowego.

W celu realizacji powyższych usług, specjalista przygotowuje różnego rodzaju opracowania oraz ekspertyzy. Ręczy tym samym za wiarygodność swoich szacunków i w efekcie naraża się na poważne konsekwencje. Jeśli bowiem popełni błąd, przez który jego klient np. straci pieniądze (zaniżenie wartości nieruchomości), może zostać pociągnięty do odpowiedzialności.

Konsekwencje finansowe oraz prawne błędów rzeczoznawców majątkowych mogą być bardzo poważne – właśnie z tego powodu osoby takie mają obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC. Zabezpiecza to klientów takich osób, którzy w razie poniesienia szkód na pewno dostaną odszkodowanie, gdyż wypłaci je ubezpieczyciel. Jest to oczywiście także ochrona samego rzeczoznawcy, gdyż bez polisy musiałby z własnej kieszeni opłacić likwidację szkód.

Ubezpieczenia OC dla rzeczoznawców majątkowych są normowane przez przepisy prawa!

Ponieważ polisy te są obowiązkowe, muszą one spełniać kryteria wyszczególnione w Rozporządzeniu Ministra Finansów. Posiłkując się opinią Polskiej Izby Ubezpieczeń, określa on w nim przede wszystkim:

Przy określaniu powyższych warunków, bierze się pod uwagę specyfikę zawodu rzeczoznawcy majątkowego, a konkretnej możliwe konsekwencje szkód wynikających z błędów podczas jego wykonywania. Na chwilę obecną wspomniany wcześniej dokument ustala minimalną sumę gwarancyjną na kwotę 25 tysięcy euro. Przeliczając tę kwotę na złotówki, pod uwagę zawsze bierze się kurs walutowy w dniu podpisywania umowy ubezpieczenia OC. Suma ta obejmuje zarówno pojedyncze zdarzenia, jak i łącznie wszystkie, do jakich dojdzie w okresie obowiązywania polisy (maksymalnie 12 miesięcy).

W niektórych przypadkach ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania z OC

Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej rzeczoznawcy majątkowego, znane także jako OC, zapewnia szeroką ochronę w zakresie świadczenia usług związanych z rzeczoznawstwem majątkowym. Jednakże, istnieją określone sytuacje, w których firma ubezpieczeniowa, taka jak PZU SA, może odmówić wypłaty odszkodowania z polisy OC.

Minimalny zakres ochrony w obowiązkowym OC rzeczoznawcy majątkowego

Niezależnie od tego, na które obowiązkowe OC dla rzeczoznawcy majątkowego się zdecydujesz, zyskujesz pewność, że zapewni Ci szeroki zakres ochrony. Jest on bowiem ustalany odgórnie przez Rozporządzenie Ministra Finansów i obejmuje m.in.:

Jednak zakres ochrony zawsze możesz rozszerzyć – wypełnij formularz na stronie, a nasz doradca podpowie Ci, jakie pakiety wybrać, aby zapewnić sobie spokój w zakresie wykonywania zawodu rzeczoznawcy majątkowego!

FAQ – pytania o obowiązkowe OC rzeczoznawcy majątkowego

Poniżej zamieszczamy kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czym jest zawodowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej rzeczoznawcy majątkowego?

Zawodowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej rzeczoznawcy majątkowego to rodzaj polisy chroniącej przed konsekwencjami finansowymi i prawnymi błędów popełnionych podczas wykonywania czynności związanych z szacowaniem wartości danego przedmiotu, aktywa. Obowiązek ubezpieczenia jest regulowany przez Rozporządzenie Ministra Finansów, które określa minimalne sumy gwarancyjne oraz zakres ochrony.

Jakie są obowiązki przedsiębiorcy prowadzącego działalność w zakresie czynności rzeczoznawstwa majątkowego?

Przedsiębiorca prowadzący działalność w zakresie czynności rzeczoznawstwa majątkowego ma obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC, które zabezpiecza przed ryzykiem finansowym związanym z wyrządzeniem szkody klientom lub trzecim stronom w wyniku błędów zawodowych. Polisa ta zapewnia ochronę zarówno w przypadku szkód materialnych, jak i niematerialnych.

Jaki jest zakres ochrony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 24 października 2019?

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów, minimalny zakres ochrony obejmuje szkody wyrządzone w związku z wykonywaniem zawodu rzeczoznawcy majątkowego. Obejmuje to błędy w szacowaniu wartości nieruchomości, niewykonanie zleconych usług, czy błędnie wykonane ekspertyzy.

Jaka jest równowartość w złotych minimalnej sumy gwarancyjnej dla jednego zdarzenia zgodnie z przepisami?

Minimalna suma gwarancyjna dla jednego zdarzenia wynosi równowartość 25 tysięcy euro, przeliczana na złotówki według kursu walutowego z dnia zawarcia umowy ubezpieczenia. Suma ta zapewnia pokrycie finansowe w przypadku roszczeń związanych z wykonaniem profesjonalnych usług rzeczoznawczych.

Czy istnieją sytuacje, w których PZU lub inne firmy ubezpieczeniowe mogą odmówić wypłaty odszkodowania?

Tak, istnieją sytuacje, w których ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania, np. gdy wycena nieruchomości została przeprowadzona po utracie uprawnień przez rzeczoznawcę, a także w przypadku szkód spowodowanych działaniami wojennymi. Ponadto, szkody wynikające z nałożonych kar umownych nie są objęte ochroną.

W jaki sposób mogę rozszerzyć zakres swojego ubezpieczenia OC?

Rozszerzenie zakresu ubezpieczenia OC możesz uzgodnić, wypełniając formularz na naszej stronie internetowej. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą, aby przedyskutować dostępne opcje, które mogą obejmować ubezpieczenie od utraty dochodu, ubezpieczenie mienia czy specjalistyczne klauzule związane z konkretnymi ryzykami zawodowymi.

Sprawdź też naszą ofertę na: