Vleasing.pl

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

Zadbaj o swój sprzęt elektroniczny. Oferujemy najlepsze polisy na ubezpieczenia sprzętu elektronicznego. Skorzystaj z naszej pomocy i wypełnij formularz.

Produkty do ubezpieczenia
Field is required!
Liczba produktów do ubezpieczenia:
Field is required!
Suma ceny zakupu urządzeń:
Field is required!
Okres obowiązywania
 • - wybierz okres -
 • 1 rok
 • 2 lata
 • 3 lata
 • 5 lat
Field is required!
Wiadomość
Field is required!
Imię i nazwisko: (*)
To pole jest wymagane
NIP firmy: (*)
To pole jest wymagane
Uwagi:
Field is required!
Field is required!
3 kroki do ubezpieczenia:

Uzupełniasz nasz formularz ubezpieczenia

Czekasz na kontakt

Wybierasz najlepszą ofetę

Jak działa kalkulator sprzętu elektronicznego?

Wypełnij formularz

Wypełnij formularz, uzupełniając wymagane pola.

Otrzymaj ofertę

Na podstawie przesłanych do nas danych, nasz doradca indywidualnie dobierze najlepszą ofertę na ubezpieczenie sprzętu elektronicznego.

Kup ubezpieczenie

Po podpisaniu umowy na ubezpieczenie sprzętu elektronicznego, otrzymasz polisę na wskazany adres e-mail w umowie.

Masz pytanie?
Zamów rozmowę z doradcą
Nasi eksperci rozwieją twoje wątpliwości
i bezpłatnie pomogą wybrać ubezpieczenie

Profesjonalne ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

Dziś prowadzenie każdej firmy wiąże się z inwestowaniem w sprzęt elektroniczny. Jest on tak istotny, że nawet drobna awaria może znacząco ograniczyć możliwości funkcjonowania biznesu. Wyobraź sobie nawet niewielki magazyn, w którym dochodzi do awarii głównego komputera. Nagle nie można przyjmować nowych zamówień ani realizować tych już oczekujących. Na szczęście możesz się przed tym w pewien sposób chronić – wykupić ubezpieczenie sprzętu elektronicznego. Czym jest i w jakich sytuacjach działa? Sprawdź już teraz!

Zakres ubezpieczenia i ochrony sprzętu elektronicznego

Jeśli prowadzisz własną firmę, możesz w ten sposób chronić praktycznie każde urządzenie elektroniczne, z jakiego korzystasz. Miejsce, w którym dojdzie do jakiejś awarii, może być różne i wynika głównie z tego, jak konkretne sprzęty są użytkowane. Firmy ubezpieczeniowe mogą więc wypłacić odszkodowanie, gdy urządzenie elektroniczne:

jest użytkowane w siedzibie firmy,

uległo uszkodzeniu w czasie transportu wewnętrznego,

zepsuło się poza siedzibą firmy, ale było niezbędne do realizacji czynności służbowych w terenie.

Oczywiście tego typu ubezpieczenie nie sprawi, że w przypadku awarii sprzętu już po chwili będziesz mógł znów z niego korzystać. Ideą takiej polisy jest zwrot kosztów naprawy lub zakupu nowego urządzenia, jeśli będzie taka potrzeba.

Pamiętaj, że naprawa np. specjalistycznej maszyny przemysłowej może być bardzo kosztowna. Wyobraź sobie sytuację, w której piorun uderza w budynek biurowy, doprowadzając do trwałego uszkodzenia wielu komputerów. Na pewno jesteś w stanie sobie wyobrazić, z jakimi kosztami będzie się to wiązać.

Jakie urządzenia elektroniczne można ubezpieczać?

Zastanawiasz się, czy sprzęt, z którego korzystasz w firmie, może zostać objęty ochroną ubezpieczeniową? Mamy dobrą wiadomość, polisy te dotyczą w zasadzie większości urządzeń elektronicznych, jakie powszechnie wykorzystuje się w biznesie.

Oznacza to, że możesz chronić różnego rodzaju sprzęt elektroniczny, np:

 • wszystkie rodzaje komputerów, serwerów oraz różnego rodzaju peryferia,
 • terminale i kasy używane w sklepach;
 • nośniki danych, sprzęt przenośny
 • sprzęt AGD i RTV (np. telewizory)
 • urządzenia mobilne, takie jak telefony czy tablety,
 • specjalistyczne, elektroniczne urządzenia budowlane czy przemysłowe,
 • elektroniczny sprzęt medyczny,
 • urządzenia serwisowe,
 • różnego rodzaju mierniki,

i wiele więcej. Jeśli jesteś ciekaw, czy Twoje urządzenia mogą być objęte ochroną, najlepiej dokładnie zapoznaj się z OWU ubezpieczenia, zanim podpiszesz umowę. 

Tak naprawdę powinieneś to robić zawsze, gdyż tylko wtedy masz pewność, że polisa w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom.

Samo ubezpieczenie sprzętu możesz łatwo wyszukać z pomocą naszego narzędzia. Dostępny na stronie kalkulator pozwoli Ci na zrobienie szybkiego porównania wielu ofert z rynku. Po prostu wypełnij formularz – skorzystaj z naszego wsparcia już dziś!

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego – szeroki zakres przyczyn awarii!

Myślisz sobie teraz, że urządzenie elektroniczne, które używasz w firmie, są stosunkowo nowe, a więc objęte gwarancją producenta. Skoro tak jest, to po co finansować dodatkowe ubezpieczenie? Na pewno masz świadomość tego, że gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych w wyniku nieprawidłowego użytkowania sprzętu, prawda?

Tu z pomocą przychodzi ubezpieczenie, które jak najbardziej również w takich przypadkach zapewni odszkodowanie. Pamiętaj, że zwykła pomyłka pracownika w obsłudze urządzenia może sprawić, że skończy się na poważnej awarii. Są jednak również inne sytuacje, w których można liczyć na odszkodowanie, i zalicza się do nich:

 • zalanie lub całkowite utopienie urządzenia,
 • spalenie sprzętu, np. w wyniku pożaru, który wybuch w budynku,
 • upadek na twardą powierzchnię,
 • wybuch,
 • różnego rodzaju przepięcia w sieci energetycznej czy zwarcia w samym urządzeniu,
 • akty wandalizmu.

Oczywiście firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania, jeśli uzna, że usterka była efektem działania umyślnego. Warto pamiętać, że niektóre specjalistyczne urządzenia elektroniczne muszą regularnie przechodzić przeglądy. Gdy coś się zepsuje, a sprzęt nie przeszedł takiego serwisu, może to być podstawą odmowy wypłaty odszkodowania.

Czy ubezpieczanie sprzętu elektronicznego jest opłacalne?

Naszym zdaniem wykupienie takiej polisy jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli korzystasz z urządzeń o dużej wartości. Firmy budowlane, biura czy zakłady przemysłowe są w dużej mierze uzależnione od takich sprzętów. Ich awaria utrudnia pracę, a do tego zmusza do ponoszenia dużych, nieplanowanych kosztów.

Usterki urządzeń elektronicznych często są dziełem przypadku. Laptop wyślizgnie się z ręki, miernik mobilny wpadnie do kałuży, a elektronika przemysłowa uszkodzi się, przez błędnie wprowadzone parametry. W każdej z tych sytuacji usterki mogą być na tyle poważne, że ich naprawa okaże się niesamowicie kosztowna. Co więcej, w skrajnych przypadkach może to oznaczać nawet konieczność zakupu nowych urządzeń.

Pamiętaj, że tego typu polisy są dostępne nie tylko dla firm, ale także dla osób prywatnych. Kupiłeś telewizor za kilkanaście tysięcy złotych? Naprawdę zastanów się, czy nie warto zakupić dodatkową polisę, która kosztuje niewiele, a zapewnia spokojny sen. Zepsuta pralka czy lodówka, która zamiast chłodzić, grzeje? To naprawdę się zdarza, ale dzięki ubezpieczeniu nie będziesz się musiał martwić kosztami.

Ceny polis możesz sprawdzić nawet teraz – wystarczy, że skorzystasz z naszego kalkulatora. Wypełniając formularz, uzyskasz dostęp do zestawienia najlepszych ofert, jakie są obecnie dostępne na rynku. Dzięki temu szybko znajdziesz polisę idealnie dopasowaną do potrzeb, która na pewno nie będzie kosztowna.

W którym miejscu kończy się odpowiedzialność firmy ubezpieczeniowej?

Wspominaliśmy już o tym, że ubezpieczalnia nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia, które były efektem działania umyślnego. Nie są to jednak jedyne wyłączania tego typu, które znajdziesz w umowie ubezpieczenia sprzętu elektronicznego. Pamiętaj, aby zawsze bardzo dokładnie zweryfikować te informacje, zanim cokolwiek podpiszesz.

Przede wszystkim firma nie pokryje strat, jakie biznes poniósł w związku z awarią urządzeń elektronicznych. Pieniądze dotyczą tylko kosztów związanych z naprawą lub ewentualnym zakupem nowego sprzętu.

Pamiętaj również o tym, aby zgłaszać firmie ubezpieczeniowej wszelkie defekty urządzeń, które są Ci znane. Jeśli tego nie zrobisz i podpiszesz umowę, a później zepsuje się coś w efekcie niezgłoszonej przez Ciebie usterki, możesz nie dostać pieniędzy.

Ubezpieczenie nie obejmuje również swym zasięgiem awarii związanych ze zwykłym zużyciem. Niektóre urządzenie elektroniczne mają określoną przez producenta żywotność. Usterka po minięciu tej daty nie jest już podstawą do ubiegania się o odszkodowanie.

To tylko przykłady i dlatego jeszcze raz uczulamy, aby dokładnie czytać umowę przed jej podpisaniem.

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego online

Naprawdę warto ubezpieczyć swój sprzęt elektroniczny, niezależnie od tego, czy korzystasz z niego w firmie, czy w domu. Wbrew pozorom taka polisa wcale nie musi być bardzo kosztowna. Jej cenę możesz sprawdzić już teraz – wystarczy skorzystać z naszego kalkulatora! Wypełnij formularz, na którego podstawie nasze narzędzie wybierze dla Ciebie najlepsze towarzystwo ubezpieczeń, w którym możesz ubezpieczyć swój sprzęt elektronicznych od zdarzeń losowych.

Wygodnie porównasz je ze sobą bez wychodzenia z domu i szybko wybierzesz to, które będzie dla Ciebie najlepsze. 

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego online

Sprawdź już teraz i chroń swoje finanse przed skutkami awarii sprzętu elektronicznego!