Leasing samochodu
Oferujemy korzystne warunki finansowania dla aut nowych i używanych. Leasingujemy wszystkie modele nowych oraz używanych samochodów osobowych. Sprawdź ofertę na leasing samochodu w naszym serwisie.
Najważniejsze zalety
Oto kilka najważniejszych korzyści:
- Uproszczone procedury - leasing samochodów osobowych często odbywa się "od ręki".
- Podatkowe korzyści - do 100% podatku VAT przedsiębiorcy mogą odliczyć z tytułu umowy leasingu
- Elastyczność - leasing pozwala na negocjowanie warunków umowy, takich jak okres trwania, wysokość rat czy wartość wykupu samochodu po zakończeniu umowy.
- Możliwość korzystania z nowoczesnych samochodów - dzięki leasingowi klienci mogą korzystać z nowych i bardziej zaawansowanych technologicznie pojazdów.
- Niewielka wpłata własna - w przypadku leasingu, klient nie musi dysponować dużą ilością gotówki na początek.
Sprawdź ofertę leasingu
Skorzystaj z pomocy naszego specjalisty i znajdź najlepszą ofertę. Dzięki naszej pomocy, klienci mogą wybierać spośród najkorzystniejszych ofert i dostosować je do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.
Samochody dostępne w leasingu
Nie wybrałeś jeszcze auta? Sprawdź samochody dostępne od ręki.
Najczęściej leasingowane marki samochodów
Masz już wybrany samochód? Interesuje Cię oferta na konkretny model i markę?
Jesteśmy w stanie uzyskać szczególnie niskie raty finansowania na poniższe marki pojazdów.
Kliknij na konkretną markę samochodu, którą jesteś zainteresowany i wypełnij nasz specjalny formularz.
Nasz specjalista przygotuje najlepszą ofertę, dopasowaną indywidualnie do Twoich potrzeb i wynegocjuje najlepsze warunki finansowania.
Najczęściej leasingowane marki samochodów dostawczych i ciężarowych
Co to jest leasing samochodu?
Leasing jest umową cywilnoprawną zawieraną pomiędzy podmiotem finansującym (leasingodawcą), a korzystającym (leasingobiorcą). W praktyce leasing samochodu polega na tym, że podmiot finansujący (czyli firma leasingowa) oddaje do użytkownika w ręce podmiotu korzystającego (leasingobiorcy) samochód w zamian za ustaloną w umowie opłatę, która regulowana jest co miesiąc. Umowę leasingu samochodu podpisuje się na czas określony, np. na 3 lata, a po wygaśnięciu umowy, korzystający może wykupić przedmiot leasingu za wcześniej uzgodnioną kwotę wykupu (często wynosi ona jedynie 1% wartości samochodu).
Dlaczego warto wybrać leasing samochodu?
Leasing samochodów to przede wszystkim wygoda i niższe koszty. Nie będziemy tutaj skupiać się na kupnie auta do firmy za gotówkę, gdyż nie podlega żadnej dyskusji to, że jest to najtańsza z możliwych opcji.
Każdy na pewno wie, jak trudno dostać w dzisiejszych czasach kredyt. O ile możemy sobie bez problemu kupić na raty jakiś drobny sprzęt RTV, AGD czy meble, tak przy dużych kwotach (a samochód osobowy nie kosztuje kilka tysięcy złotych) zaczynają się schody. Banki są obecnie bardzo ostrożne, wymagają wielu dokumentów, mają nierzadko mało atrakcyjne oprocentowanie i przedłużają poważnie cały proces starania się o pieniądze. W efekcie mogą minąć nawet tygodnie, zanim dostaniemy kredyt na auto, a co dopiero wtedy, gdy będzie to parę aut. Wiele osób też nie chce zamrażać pieniędzy i woli rozliczać się w modelu leasingowym. Stąd też leasing samochodów cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców.
Samochody osobowe - pomoc w finansowaniu
- Znajdzie auto spełniające oczekiwania.
- Dopracuje wszelkie formalności.
- Przygotuje kompletny wniosek leasingowy.
- Udzieli informacji na temat aspektów leasingowych: warunków przyznania, finansowania, maksymalnej wnioskowanej kwoty, dokumentów niezbędnych do uruchomienia procedury.
Leasing samochodów - zalety
Leasing aut obecnie cieszy się bardzo dużą popularnością – przedsiębiorcy, jak i osoby pracujące na etacie coraz rzadziej skłonne są do mrożenia dużej ilości pieniędzy i wolą miesięcznie płacić niedużą ratę za samochód. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto wziąć auto w leasing.
Czy wzięcie auta w leasing jest opłacalne?
Tutaj oczywiście wiele zależy od Twoich indywidualnych potrzeb oraz sytuacji finansowej. Z naszego doświadczenia wiemy, że zwykle przedsiębiorcom bardzo opłaca się leasingowanie samochodu. Pamiętaj, że duże zróżnicowanie ofert na rynku sprawia, że kiedy jedna z nich wydaje się nieatrakcyjna, inna może być naprawdę ciekawa. Z tego powodu najlepiej już teraz skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci w wyszukaniu najlepszego, dopasowanego do Twoich potrzeb finansowania.
Korzystanie z leasingu, w tym przede wszystkim operacyjnego, to świetny sposób na obniżenie podatków. Do tego możesz liczyć na stosunkowo niskie wymagania przy składaniu wniosku leasingowego. Co ważne, korzystanie z tego finansowania nie ma wpływu na pogorszenie zdolności kredytowej. Spokojnie możesz połączyć leasingowanie samochodu z kredytem na inne inwestycje.
Pamiętaj także o tym, że przy wyborze odpowiedniej oferty, leasing będzie wiązał się z niską ratą miesięczną, a więc niewielkim obciążeniem dla przedsiębiorstwa. Co ważne, w opcji operacyjnej możesz na zakończenie umowy po prostu oddać auto leasingobiorcy. Jeśli tylko potrzebujesz, szybko podpiszesz kolejny kontrakt i otrzymasz fabrycznie nowy samochód.
Sprawdź nasze materiały na YT
Leasing samochodu warunki
- Rodzaj przedmiotu leasingu:
- Rodzaj finansowania:
- Waluta:
- Wpłata własna:
- Okres leasingu:
- Stopa procentowa:
- Nowe i używane samochody osobowe
- Leasing operacyjny, leasing finansowy, pożyczka leasingowa
- PLN i EUR, pożyczka PLN
- Od 1%
- Do 84 miesięcy, przy spełnieniu określonych warunków
- Stała lub zmienna
Leasing - wygodny sposób finansowania
Odpowiednio przygotowane oferty leasingu, które są tak naprawdę wypożyczeniem z możliwością wykupu, są bardzo atrakcyjne finansowo. Opłacamy niewielką, miesięczną ratę i korzystamy z auta na przykład przez 4 lata.
Po tym czasie pojazd wraca do leasingodawcy, a my możemy podpisać nową umowę, dostać nowe auto i znów płacić niską ratę. W banku po spłacie kredytu zostanie z autem sami. Możemy próbować je sprzedać lub eksploatować dalej, co w przypadku pojazdów starszych generuje spore koszty.
Jak działa leasing samochodowy i kiedy warto z niego skorzystać?
Nie bez powodu leasing na samochód jest zamiennie używany ze słowem wypożyczenie czy też wynajem. Zasada działania tej formy finansowania jest bardzo prosta. Jako przedsiębiorca znajdujemy auto, które nas interesuje. Może być nowe z salonu lub używane, nie ma to większego znaczenia. Składamy do firmy leasingującej wniosek o finansowanie. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu firma kupuje wskazany pojazd na siebie i staje się jego właścicielem. Pojazd przez cały okres trwania umowy jest nam udostępniany, korzystamy z niego tak, jakby był naszą własnością, płacąc ustalone wcześniej raty.
W większości przypadków po zakończeniu umowy możemy wykupić pojazd na własność. Leasing samochodu zazwyczaj przygotowany jest w taki sposób, że przez cały okres jego trwania spłacamy pojazd w całości. W efekcie na koniec możemy auto wykupić dosłownie za grosze. Trzeba więc pamiętać, że do końca umowy leasingowej nie jesteśmy formalnym właścicielem pojazdu. Wynajem samochodów zatem nie jest dla nas możliwy.
Ile kosztuje leasing samochodu?
Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wiele zależy od tego, z jakiej oferty leasingowej skorzystasz. Ważna będzie także wartość samochodu i zasada jest tutaj prostsza – im auto droższe, tym bardziej kosztowne będzie jego finansowanie.
Oprócz tego bardzo ważne jest to, jak skonfigurujesz swoją ofertę. Okres obowiązywania umowy, wysokość czynszu inicjalnego oraz wielkość miesięcznej raty mają kluczowe znaczenie dla łącznych kosztów.
Chcesz dokładnie poznać koszty leasingu samochodowego, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb? Skontaktuj się z nami – oferujemy kompleksowe wsparcie zarówno w znalezieniu dobrej oferty, jak i załatwieniu wszystkich formalności!
Leasing samochodowy - jakie są jego rodzaje?
Leasing operacyjny oraz leasing finansowy to najpopularniejsza forma leasingu samochodu. Każda z nich ma swoje zalety i wady, ale jednocześnie każda może być atrakcyjna dla przedsiębiorcy. Wybór zależy tutaj od konkretnych potrzeb leasingobiorcy oraz jego sytuacji finansowej.
Warto dodać, że leasing samochodowy dzieli się jeszcze na bezpośredni oraz pośredni. W pierwszym przypadku umowa jest zwykle podpisywana pomiędzy zainteresowanym korzystaniem z pojazdu, a jego producentem. W opcji drugiej pomiędzy tymi stronami pojawia się jeszcze pośrednik i jest nią firma leasingowa. Kupuje auto od producenta, a następnie przekazuje je do użytkowania swojemu klientowi.
Leasing samochodu operacyjny czy finansowy - na co się zdecydować?
Wzięcie samochodu w leasing niesie za sobą wiele istotnych korzyści. Jednak dużo zależy tutaj od prawidłowego wyboru pomiędzy finansowaniem operacyjnym oraz finansowym. Z tego powodu, przed podjęciem decyzji, powinieneś znać podstawowe, różniące je cechy.
Opcja operacyjna może być szczególnie atrakcyjna dla nowych firm. Można liczyć na niski wkład własny i przystępną ratę. Do tego nie ma tutaj obowiązku wykupienia samochodu na zakończenie umowy. Istotne są także liczne korzyści podatkowe, w tym możliwość odliczenia VAT-u.
Leasing samochodu operacyjny
Umowa leasingu operacyjnego to popularna forma leasingu samochodów, która firmom na korzystanie z nowoczesnych pojazdów w ramach umowy leasingu, bez konieczności angażowania dużych środków finansowych, jak to ma miejsce w przypadku kredytu.
Do zalet tego rodzaju leasingu możemy zaliczyć przede wszystkim możliwość zaliczenia większości wydatków do kosztów uzyskania przychodu. To m.in.:
- cała kwota raty,
- podatek VAT,
- czynsz inicjalny,
- koszty eksploatacyjne pojazdu, a więc m.in. zakup paliwa czy serwisowanie.
Istotne jest tutaj to, że właścicielem pojazdu przez cały okres obowiązywania umowy pozostaje leasingodawca. W związku z tym to on dokonuje odpisów amortyzacyjnych.
Z leasingiem operacyjnym wiąże się jeszcze usługa wykupu. Może do niej dojść po spłaceniu ostatniej raty. Zależnie od konkretnych warunków, można skorzystać z opcji niskiego lub wysokiego wykupu. Naturalnie można także oddać pojazd leasingodawcy. Sama umowa musi obowiązywać przez minimum 40% czasu amortyzacji auta.
Leasing samochodu finansowy
Skoro opisując leasing operacyjny, zakończyliśmy na minimalnym czasie trwania umowy, to w opcji finansowej wynosi zwykle 12 miesięcy. Jednak na tym różnice się nie kończą. Tutaj przedmiot kontraktu, a więc w tym przypadku samochód, od początku zalicza się do majątku leasingobiorcy. Oznacza to, że jest on odpowiedzialny za odliczenia amortyzacyjne.
Niestety same korzyści podatkowe wyglądają już gorzej. Do kosztów uzyskania przychodu można zaliczyć tylko część odsetkową raty. Warto podkreślić, że VAT należy tutaj w całości opłacić z góry. Spłacenie ostatniej raty leasingowej wiąże się z automatycznym przejęciem własności do pojazdu – nie ma więc opcji wykupu.
Leasing samochodowy w kosztach firmy
Ponieważ przez cały czas trwania umowy leasingu, auto nie jest własnością przedsiębiorcy, to rodzi nam się kolejna korzyść.
Raty leasingu można nawet w całości rozliczyć w kosztach prowadzenia swojej działalności. Jeszcze niedawno mógł tak robić każdy przedsiębiorca. Warunkiem było jedynie to, aby wartość rynkowa pojazdu w momencie jego zakupu nie przekraczała ustawowo określony kwot.
Leasing samochodu osobowego a zmiany w 2019 roku
W roku 2019 (od 1 stycznia) leasing samochodu, a w zasadzie zasady jego rozliczania, uległy pewnym zmianom. Z jednej strony ustawodawca podniósł kwoty minimalne, powyżej których przyjmuje się, że auto jest już luksusowe.
Obecnie wygląda to następująco:
- 150 tys. zł dla pojazdów napędzanych silnikiem spalinowym;
- 225 tys. zł dla aut elektrycznych.
Leasing samochodu osobowego a koszty uzyskania przychodu
Limity te mają istotne znaczenie. Jeśli biorąc pojazd w leasing, będzie on tańszy, to możemy odliczyć nawet całość rat leasingu. Jeśli natomiast wartość będzie wyższa, odliczymy koszty proporcjonalnie, a więc tylko do kwoty maksymalnej dopuszczalnej wartości pojazdu. Od tego roku nie każdy przedsiębiorca będzie mógł jednak odliczyć 100% kosztów leasingu.
Jest to niestety zmiana w pewnym stopniu niekorzystna, która budziła duże kontrowersje. Zmiana polega na tym, że 100% kosztów odliczą tylko ci przedsiębiorcy, którzy użytkują pojazd wyłącznie w celach firmowych. Łączenie, a więc użytkowanie w celach firmowych i prywatnych (co jest powszechną praktyką) sprawia, że odliczymy już tylko 50%. Warto o tym pamiętać.
Kwoty te są ważne także z punktu widzenia opłacania składki za ubezpieczenie. Do powyższych limitów można bowiem odliczać całość. Przekraczając limit, odliczymy proporcjonalnie mniej, a więc tylko do kwoty limitu.
Powyższe zasady nie dotyczą przedsiębiorców, którzy umowę podpisali przed 1 stycznia 2019 roku. Nie dotyczy to również osób, które zdążyły podpisać umowę przed końcem roku 2018, ale auto odebrały dopiero w roku 2019.
Warunki niezbędne do zawarcia umowy leasingu na samochód
Czas teraz przejść do prawdziwych konkretów. Jeśli jako przedsiębiorca jesteś zainteresowany leasingiem samochodu, to na pewno interesuje Cię, jakie warunki trzeba spełnić, prawda? Jednym z ważniejszych jest na pewno to, jak długo firma istnieje na rynku. Najczęściej leasingodawcy wymagają, aby biznes działał od minimum 6 miesięcy, choć znajdą się i takie firmy, gdzie wystarczy zaledwie miesiąc. Na pewno jednak firma musi działać, chociaż od kilku tygodni.
Do innych istotnych rzeczy należy zaliczyć:
- Pieniądze na wpłatę własną (zazwyczaj leasingobiorca uiszcza wpłatę własną, oscylującą pomiędzy 10 i 20% wartości pojazdu).
- Przedstawienie danych rejestrowych firmy, danych własnych oraz współwłaścicieli (jeśli są).
- Dobra historia kredytowa i brak długów (bardzo często leasingodawca sprawdzi swojego klienta w BIK oraz w KRD).
- Rzetelne przygotowanie wniosku o leasing.
Są to absolutne podstawy. W uzasadnionych przypadkach leasingodawca może wymagać od przedsiębiorcy przedstawienia swoich zarobków za kilka ostatnich miesięcy. Warto mieć również świadomość tego, że nie zawsze będzie potrzebna wpłata własna. Istnieją oferty, gdzie auto dostaje się za przysłowiową złotówkę na start, wszystko zależy od wybranej opcji.
Co ciekawe, możemy spotkać się, z tym że leasingodawca w jakiś nieformalny sposób sprawdzi, czy nasza firma faktycznie działa. Niektórzy chronią się w ten sposób przed nieuczciwymi klientami. Zdarzają się bowiem przypadki, kiedy przedsiębiorca ma firmę jedynie na papierze. Zainwestował we wpis do KRS, ale fizycznie nie prowadzi żadnego biznesu.
Jak wziąć samochód w leasing?
Jesteś przedsiębiorcą? W takim razie bardzo możliwe, że skorzystasz z tzw. uproszczonej procedury wnioskowania o finansowanie. Na czym ona polega? Zwykle przyszły przedsiębiorca musi przedstawić tylko poprawnie wypełniony wniosek, dokument tożsamości oraz dane rejestrowe firmy. Jak widzisz, bardzo niewiele dzieli Cię od wzięcia samochodu w leasing!
A co, jeśli nie da rady skorzystać z procedury uproszczonej? W takiej sytuacji leasingodawca będzie chciał zweryfikować Twoją wiarygodność oraz zdolność kredytową. Do wniosku będziesz musiał dołączyć dodatkowe dokumenty, a ich rodzaj zależy od konkretnych wytycznych firmy leasingowej.
Często są to m.in.:
- aktualne umowy z kontrahentami,
- zaświadczenie z US oraz ZUS o niezaleganiu z płatnościami, bilans wyników oraz strat.
Co lepiej wybrać - leasing, wynajem długoterminowy, czy kredyt samochodowy?
Wybór między leasingiem, wynajmem długoterminowym czy kredytem samochodowym zależy od indywidualnych potrzeb, preferencji i sytuacji finansowej. Leasing jest atrakcyjny dla osób prowadzących działalność gospodarczą, ze względu na korzyści podatkowe i elastyczność warunków. Wynajem długoterminowy jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą uniknąć długoterminowego zobowiązania i cenią sobie możliwość częstej wymiany samochodów na nowe modele. Kredyt samochodowy natomiast sprawdzi się dla osób, które pragną stać się pełnoprawnymi właścicielami samochodu i są gotowe na większe zobowiązanie finansowe. Ostateczny wybór zależy od Twoich oczekiwań i możliwości.
Na co uważać zawierając umowę leasingową?
Choć ogólne zasady brania pojazdu w leasing wydają się dość podobne i zrozumiałe, tak pamiętajmy o tym, że jest to jednak wolny rynek. Każda z takich firm może kierować się własnymi zasadami, wprowadzać różne zapisy do regulaminu i inaczej podchodzić do tego wszystkiego. Problem polega jednak na tym, że są to drobne szczegóły, na które nie zwracamy uwagi początkowo, a dowiadujemy się o nich dopiero później, kiedy podpisaliśmy umowę i nic nie możemy z tym zrobić. Niestety, haczyki występują i tutaj, dlatego warto wykazać się czujnością.
Oprocentowanie leasingu
Leasingodawcy najczęściej naliczają oprocentowanie, wzorując się na stawce WIBOR. Ich oprocentowanie jest zazwyczaj wyższe od tej stawki o 2 do 4%, zależnie od ofert oraz od tego, czy pojazd był brany nowy, czy używany.
Zdarza się jednak, że leasingodawca nie gwarantuje swoim klientom trzymaniu się stawki WIBOR. Nie trudno domyślić się, jak to się kończy. WIBOR raz rośnie, a raz maleje. Wzrosty natychmiast przełożą się na podniesienie raty, ale po zniżce leasingodawca pewnie nie obniży swojej raty. W efekcie przy takiej umowie na pewno zapłacimy więcej, niż powinniśmy.
Ubezpieczenie AC
Obowiązkowe jest to, aby każdy leasingowany pojazd posiadał komplet polis ubezpieczeniowych, a więc OC+AC. Każdy wie, że polisy AC nie są tanie, szczególnie przy nowych samochodach. Jest wiele firm leasingowych, które próbują na tym niestety zarabiać. Finansując zakup pojazdu, niejako siłą dorzucają do tego własną polisę, praktycznie zawsze dużo droższą, niż na „wolnym rynku”. Co gorsza, takie firmy leasingowe często jeszcze utrudniają leasingobiorcy podpisanie umowy ubezpieczenia z inną firmą. Na to również warto więc zwrócić swoją uwagę.
Przejrzyj opłaty leasingowe
Pewnie zastanawiacie się teraz, o co chodzi? Wyobraźnie sobie, że na trasie fotoradar robi Wam zdjęcie. Fotografia trafia do właściciela pojazdu, którym w tym przypadku jest leasingodawca. Niestety to kolejny element, na którym takie firmy lubią zarabiać, nierzadko bardzo dużo. Obsługa takich korespondencji jest zawsze zaprezentowana w regulaminach. Naszym zdaniem cena nie powinna być wyższa niż 50 zł.
To samo dotyczy sprawdzenia kosztów na przykład dokonania cesji umowy, przesłania różnych monitów, upomnień i innych rodzajów korespondencji.
Mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć każdemu temat związany z leasingowaniem samochodu. Tak naprawdę jednak istotnych elementów jest dużo więcej i jesteśmy pewni, że każdy przedsiębiorca jeszcze przed podpisaniem umowy chciałby poznać koszty, możliwości odliczenia, formy odkupu pojazdu i wiele innych rzeczy.
Leasing samochodu osobowego - podsumowanie
Biorąc samochód w leasing, warto skorzystać z doradcy. W ten sposób, ekspert ds. leasingu, będzie w stanie dopasować ofertę do Twoich potrzeb. Leasing samochodu osobowego może być opłacalny, ale jeśli oczywiście warunki umowy będą korzystne dla przedsiębiorcy. Warto również zastanowić się nad formą finansowania: większość przedsiębiorców korzysta z leasingu operacyjnego, ale niekiedy bardziej opłacalną formą może być opcja finansowa.
W prosty sposób możesz się przekonać, czy leasing samochodu osobowego będzie dla Twojej firmy korzystny. Skontaktuj się z naszym specjalistą, a w przeciągu 24h, zostanie Ci przedstawiona kalkulacja, w tym rata leasingu za samochód. Potrzebujemy od Ciebie jedynie podstawowych informacji jak np. okres umowy, kwota wpłaty własnej, stan przedmiotu leasingu oraz wartość przedmiotu netto.
Samochody – oferta leasingowa
Zachęcamy do kontaktu z naszym pracownikiem. Gwarantujemy, że przygotowana przez nas oferta leasingowa będzie dla Ciebie satysfakcjonująca. Pomożemy w znalezieniu niedrogiego leasingu, atrakcyjnego i perfekcyjnie dopasowanego do potrzeb. Odpowiemy również na wszystkie pytania, wyliczymy koszty, a do tego upewnimy się, że umowa leasingu nie zawiera żadnych podejrzanych zapisów. Z nami każdy znajdzie tanią i atrakcyjną opcję na sfinansowanie auta. Zapraszamy do współpracy!
Leasing samochodu – FAQ
Planujesz zakup pojazdu, ale masz jeszcze kilka wątpliwości?
Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez potencjalnych klientów związane z tematyką leasingu auta.
Jak działa leasing?
Leasing to jedna z najwygodniejszych form finansowania pojazdu, skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Z chwilą zawarcia umowy, auto zostaje ci użyczone przez firmę leasingową, która wciąż pozostaje prawnym właścicielem pojazdu, natomiast ty jako klient jesteś zobowiązany do opłacania miesięcznych rat za jego użytkowanie (do czego zostałeś zobowiązany przez podpisanie umowy leasingowej).
Podpisując umowę z rzetelną firmą leasingową masz pewność, że auto pochodzi z pewnego źródła i jest w pełni sprawne, zaś w trakcie jego użytkowania, w każdej chwili możesz liczyć na wsparcie naszych pracowników.
Co to jest kalkulator leasingu?
Kalkulator leasingu to narzędzie online, które umożliwia szybkie i łatwe obliczenie prognozowanych kosztów związanych z leasingiem samochodu. Użytkownik wprowadza podstawowe informacje, takie jak wartość samochodu, wysokość wkładu własnego, okres trwania umowy czy wartość wykupu, a kalkulator generuje szacunkowe raty miesięczne oraz całkowity koszt leasingu. Kalkulator leasingu pomaga w porównaniu różnych ofert oraz dostosowaniu parametrów umowy do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych klienta.
Jak wygląda leasing samochodu osobowego w praktyce?
Początkowy proces przypomina zakup samochodu, gdyż musisz wybrać jego markę i konkretny model, który spełni twoje oczekiwania. Jeżeli masz wątpliwości, zawsze możesz poprosić pracownika o doradzenie, które auto sprawdzi się dla ciebie najlepiej. Następnym krokiem jest podpisanie umowy leasingowej, zaś po jej finalizacji otrzymasz do dyspozycji wybrany przez siebie pojazd.
Przez cały okres trwania umowy, prawnym właścicielem auta będzie nasza firma, jednak ty będziesz mógł użytkować je według własnych potrzeb. Po zakończeniu umowy możesz wykupić pojazd na własność lub po prostu zwrócić je nam.
Jaka jest najważniejsza zaleta leasingu samochodu?
Oczywista i najważniejsza zaleta leasingu samochodu – i nie tylko, jest optymalizacja wydatków, tj. odliczenie podatku VAT oraz zaliczenie rat leasingowych do kosztu uzyskania przychodu.
Gdzie można wziąć samochód w leasing?
Praktycznie każdy dealer umożliwia taką opcję finansowania. Decydując się na leasing samochodu, warto jednak porównać wszystkie dostępne oferty i wybrać najlepszą.
Jako rzetelna firma z doświadczeniem na rynku możemy pochwalić się mnóstwem zadowolonych klientów, którzy zdecydowali się podpisać z nami umowę. Znajdziesz u nas szeroki wybór aut wielu marek oraz dogodne warunki umowy leasingowej (niskie raty miesięczne, elastyczny okres umowy leasingu, dopełnienie wymaganych formalności itd…)
W razie potrzeby zawsze chętnie udzielimy ci wsparcia oraz profesjonalnych porad. Przedmiotem leasingu mogą być również inne środki trwałe. Skontaktuj się z nami przez formularz dostępny na naszej stronie, dzięki któremu będziemy mogli zaoferować ci najlepsze opcje leasingu twojego wymarzonego auta!
Kto może wziąć samochód w leasing?
Leasing samochodu osobowego jest opcją dostępną dla każdego, jednak zdecydowanie najwięcej korzyści przynosi on przedsiębiorcom, którzy mają w tym przypadku możliwość zmniejszenia wydatków między innymi o wartość podatku VAT.
Samochód osobowy jest niezbędnym środkiem transportu w wielu firmach z różnych branż, umożliwiającym sprawne wykonywanie obowiązków służbowych. Leasing jest szczególnie opłacalny w porównaniu z kredytem, oferując przy tym również łatwiejszą dostępność oraz mniejszą ilość niezbędnych formalności.
Wśród przedsiębiorców, popularny jest również wynajem długoterminowy, ale w wynajmie długoterminowym, po zakończeniu umowy nie dochodzimy do możliwości wykupu pojazdu, co dla wielu przedsiębiorców jest również ogromną wadą.
Ile trwa i jak wygląda procedura zawarcia umowy leasingu?
Zależy to od wielu różnych czynników, dlatego też ciężko jest to jednoznacznie określić. Jednak przy uproszczonej procedurze, umowę można podpisać już nawet w tym samym dniu, w którym został złożony wniosek. Wszystkie formalności natomiast nie trwają zazwyczaj dłużej niż kilka dni – należy pamiętać, że oprócz podpisania umowy trzeba również zająć się rejestracją samochodu w urzędzie oraz jego ubezpieczeniem. Odbiór samochodu w praktyce może nastąpić nawet tego samego tygodnia.
Czy w opcji leasingu można wziąć samochód używany?
Tak, leasing samochodów używanych, jest jak najbardziej możliwy. Przedmiot leasingu zależy to wyłącznie od ciebie. Decydując się na leasing auta pochodzącego z rynku wtórnego nierzadko możesz sporo zaoszczędzić. Z tego względu jest to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które dysponują ograniczonym budżetem – zamiast rezygnować z marzeń o wyjątkowym aucie, wystarczy wybrać tańszą opcję i zdecydować się na używany, jednak równie wartościowy model.
Jakie marki samochodów można wziąć w leasing?
W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór samochodów światowych marek, między innymi takich jak Mercedes, Volvo, Audi czy Renault. Posiadamy różnorodne modele, dostosowane do oczekiwań różnych klientów, nawet tych najbardziej wymagających. W razie wątpliwości, nasi doradcy podpowiedzą ci odpowiednie auto, które będzie spełniać twoje oczekiwania.
Czy leasingowany samochód posiada ubezpieczenie?
Zawierając umowę leasingową, należy dodatkowo zawrzeć umowę dotyczącą ubezpieczenia. W chwili załatwiania wszelkich niezbędnych formalności, nasz doradca przedstawi ci możliwe opcje ubezpieczenia oraz wybierze dla ciebie najwłaściwszą. Dzięki temu będziesz mógł jeździć spokojnie nie martwiąc się, że wszystko będzie na twojej głowie. Nasi pracownicy zapewnią ci bezpieczeństwo w każdej kryzysowej sytuacji.
Jakie są rodzaje leasingu?
Wyróżniamy leasing finansowy, leasing operacyjny, leasing konsumencki oraz leasing zwrotny. Najpopularniejszym rodzajem leasingu w Polsce jest leasing operacyjny – dla większości przedsiębiorców jest on najkorzystniejszy.
Najistotniejszą różnica wynikająca z obu ustaw o podatku dochodowym pomiędzy leasingiem operacyjnym a finansowym dotyczy tego, kto dokonuje odpisów amortyzacyjnych. W przypadku leasingu operacyjnego jest to leasingodawca, natomiast w przypadku leasingu finansowego leasingobiorca. Zatem w opcji finansowej do kosztów podatkowych zaliczane są jedynie części odsetkowe, a w leasingu operacyjnym raty leasingowe stanowią w całości koszt uzyskania przychodów.