Leasing

LEASING SAMOCHODÓW

Dzierżawa samochodów to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorców, pragnących zwiększyć lub unowocześnić swoją flotę bez potrzeby angażowania dużych środków własnych. Niejednokrotnie stanowi alternatywę dla kredytu samochodowego pod kątem rozliczania podatkowego (odpowiednio dobrana oferta leasingu pozwala wliczać całość raty w koszt uzyskania przychodu). 

Nasz doradca:

 • znajdzie auto spełniające oczekiwania,
 • przygotuje kompletny wniosek,
 • dopracuje wszelkie formalności,
 • udzieli informacji na temat: warunków przyznania, finansowania, maksymalnej wnioskowanej kwoty, dokumentów niezbędnych do uruchomienia procedury.
Leasing 1

LEASING NIERUCHOMOŚCI

Najmowanie nieruchomości pozwala użytkować wszelkie obiekty o charakterze komercyjnym (budynki biurowe, hale handlowe i produkcyjne, magazyny) bez konieczności dysponowania dużym kapitałem początkowym. Może również stanowić doskonałe narzędzie służące refinansowaniu kosztów, związanych z wcześniej wybudowanym obiektem, jednocześnie poprawiając płynność finansową firmy.  

Nasz doradca:

 • pomoże wyszukać nieruchomość spełniającą oczekiwania,
 • przygotuje kompletny wniosek,
 • dopracuje wszelkie formalności,
 • udzieli informacji na temat: warunków przyznania finansowania, maksymalnej wnioskowanej kwoty, dokumentów niezbędnych do uruchomienia procedury.
leasing nieruchomości

LEASING MASZYN

Leasing maszyn pozwala rozbudowywać i unowocześniać park maszynowy w firmie przy angażowaniu niewielkich środków własnych. Finansowaniu można poddać wszelkie urządzenia produkcyjne oraz linie technologiczne, które z pewnością zwiększą poziom konkurencyjności na ryku pracy.  

Nasz doradca:

 • pomoże wyszukać urządzenia spełniające oczekiwania,
 • przygotuje kompletny wniosek,
 • dopracuje wszelkie formalności,
 • udzieli informacji na temat: warunków przyznania finansowania, maksymalnej wnioskowanej kwoty, dokumentów niezbędnych do uruchomienia procedury.
leasing maszyn
Samochody osobowe

Samochody osobowe:

Skorzystaj z naszych rabatów u największych dealerów.
Ciągniki siodłowe

Ciągniki siodłowe:

Skorzystaj z wydłużonego okresu najmu – nawet do 84 miesięcy.

Koparki, ładowarki, spycharki

Koparki, ładowarki, spycharki:

Rozwijaj konkurencyjność na rynku, zachowując płynność finansową

Samochody ciężarowe o DMC do 3,5

Samochody ciężarowe o DMC do 3,5t:

Unowocześnij swoją flotę transportową na preferencyjnych warunkach – nawet do 100 % wartości transakcji.

Naczepy i przyczepy

Naczepy i przyczepy:

Zwiększaj potencjał swojej floty przy niewielkim wkładzie własnym.

Maszyny kosmetyczne i medyczne

Maszyny kosmetyczne i medyczne:

Wyposaż swój gabinet z korzyścią podatkową.

Samochody ciężarowe o DMC powyżej 3,5t

Samochody ciężarowe o DMC powyżej 3,5t:

Zbuduj nowoczesną bazę transportową za pomocą leasingu uproszczonego – minimum formalności, krótki czas realizacji.  

Maszyny poligraficzne i drukarskie

Maszyny poligraficzne i drukarskie:

Poszerzaj zakres wykonywanych usług, dzięki finansowaniu w procedurze uproszczonej.

Sprzęt komputerowy i oprogramowanie

Sprzęt komputerowy i oprogramowanie:

Korzystaj z nowinek technologicznych od największych producentów branży IT.

Autobusy

Autobusy:

Podnoś standard swoich usług – finansujemy pojazdy nowe i używane.

Linie produkcyjne

Linie produkcyjne:

Postaw na innowacyjne rozwiązania w swojej firmie.

Maszyny rolnicze

Maszyny rolnicze:

Zwiększaj hektary swojego zadowolenia bez ograniczeń obszarowych.

Maszyny budowlane i drogowe

Maszyny budowlane i drogowe:

Dostosuj wysokość raty do swoich potrzeb.

Tabor kolejowy

Tabor kolejowy:

Modernizuj tabor kolejowy zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

UBEZPIECZENIA

Ubezpieczenie jest nieodzownym elementem każdego leasingu, ważne więc aby było dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Proponujemy ubezpieczenie wraz z umową leasingową, co pozwala negocjować korzystne warunki ochrony. W ofercie – oprócz obowiązkowego przy leasingu – ubezpieczenia OC i AC, posiadamy również ubezpieczenia majątkowe, na życie oraz GAP (ubezpieczenie od utraty wartości pojazdu).

ubezpieczenia

Słysząc pojęcie „leasing”, na pewno większości od razu przychodzi na myśl możliwość finansowania zakupu samochodu, dedykowana w zasadzie głównie przedsiębiorcom. To prawda, że firmy najczęściej finansują w ten sposób swoje floty pojazdów, ale… opcja ta nie kończy się wyłącznie na samochodach, a i wcale nie jest dedykowana jedynie przedsiębiorcom. Jeśli chcecie poznać szczegóły związane z tą opcją finansowania, zapraszamy już teraz do dalszej lektury.

Nie da się ukryć tego, że leasing to po prostu pewna opcja sfinansowania zakupu dóbr materialnych, praktycznie zawsze o dużej wartości. Najprostszym i tak naprawdę najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest naturalnie zakup za gotówkę. W szczególności jednak małe firmy często nie mogą sobie na to pozwolić. Ta opcja finansowania jest więc pewną alternatywą dla kredytu gotówkowego, pożyczki krótkoterminowej, a nawet klasycznego wynajmu.

Co jednak sprawia, że to właśnie leasing wybierany jest przez firmy najchętniej wtedy, gdy nie ma możliwości zakupu za gotówkę? Biorąc pod uwagę zwykły kredyt gotówkowy, podstawowa różnica polega na prostocie uzyskania finansowania. Banki mają ogromne wymagania, nieufnie podchodzą do każdego klienta i dlatego od złożenia wniosku do faktycznego uzyskania pieniędzy może minąć dużo czasu. W przypadku kredytu nie można sobie również dopisać wszelkich opłat do kosztów, co w przypadku leasingu jest możliwe.

Biorąc pod uwagę wynajem, różnica jest już diametralna. Leasing w wielu opcjach jest tak naprawdę swego rodzaju kredytem. Płacąc kolejne raty, spłacamy wartość leasingowanego dobra. Przybliżamy się tym samym do uzyskania pełnej własności. Przy wynajmie własności nie uzyskamy nigdy. Możemy płacić za wynajem latami, na przykład nieruchomości dla naszego biznesu i nigdy nie staniemy się jej właścicielami.

Choć w obiegowej opinii leasing funkcjonuje jako źródło finansowania dla firm, to jednak zdecydowanie nie jest to prawdą. Owszem, przedsiębiorcy korzystają z tej opcji najczęściej, ale coraz częściej po leasing sięgają także osoby prywatne.

Póki co mówimy tutaj głównie o samochodach, gdyż leasing konsumencki dla osób prywatnych najczęściej właśnie tego dotyczy. Jest to opcja wręcz idealna dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na kupno za gotówkę, a i jednocześnie mają pewność, że nie dostaną kredytu w banku. Osoby prywatne mogą zazwyczaj skorzystać z takiej opcji finansowania bezpośrednio u dealera samochodów, ale pojawiają się również firmy pośredniczące, które oferują swoją pomoc przy uzyskiwaniu leasingu. O wiele łatwiej spełnić warunki finansowe związane z leasingiem niż z kredytem gotówkowym i dlatego coraz chętniej sięgają po to finansowanie również osoby prywatne. Idea w tym przypadku jest jednak taka, że leasingujemy auto na zasadach jego wypożyczania. Po skończeniu umowy możemy na przykład dostać kolejne, nowe auto, oddając dealerowi to, z którego korzystało się wcześniej.

Pod tym pojęciem może kryć się tak naprawdę kilka różnych modeli finansowania, dedykowanych głównie przedsiębiorcom. Najprostszy podział, jakim cechuje się leasing, to jego forma pośrednia oraz bezpośrednia. Różnice są bardzo proste.

W leasingu bezpośrednim podpisujemy umowę z samym producentem lub z właścicielem leasingowanego dobra. W przypadku aut będzie to więc na przykład umowa finansowania spisana w salonie, a w przypadku nieruchomości z samym jej właścicielem.

Leasing pośredni to natomiast opcja, w której mamy pośrednika. Na rynku działa wiele firm specjalizujących się w tej dziedzinie. Porównują one dostępne na rynku oferty, pomagają w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania, oferują wsparcie przy przygotowaniu umowy i przede wszystkim biorą odpowiedzialność na siebie za każdą umowę.

Taki leasing pośredni można znaleźć właśnie z naszą pomocą. Pomagamy klientom w doborze najlepszej oferty do potrzeb, proponujemy najlepsze rozwiązania i gwarantujemy satysfakcję z wybranej opcji. Jeśli szukasz atrakcyjnego finansowania dla swojej firmy, zgłoś się do nas już dziś.

Jest to jednak tylko jedna z dwóch możliwości dokonania podziału leasingu na różne rozwiązania. Drugą z nich i naszym zdaniem najważniejszą, jest sam model finansowania. Wyróżniamy kilka modeli finansowania, m.in:

 • finansowy;
 • operacyjny;
 • zwrotny.

Czym różnią się te modele między sobą? Już spieszymy z wyjaśnieniem.

Leasing finansowy

Jest to opcja bardziej zbliżona do kredytu gotówkowego niż do typowego wynajmu. Leasingobiorca już z dniem podpisania umowy z leasingodawcą może dzierżawić konkretne dobro i, co ważne, dopisuje je do majątku swojej firmy. Choć taki model najczęściej jest opcją droższą, od operacyjnej, to jednak często atrakcyjniejszą. Idea jest tutaj prosta. Raty mają na celu spłatę całej wartości leasingowanego dobra. W efekcie na zakończenie umowy leasingobiorca może stać się pełnoprawnym właścicielem majątku, na przykład auta czy nieruchomości. Z racji tego, że leasing finansowy ma zakończyć się niejako spłatą wartości danej rzeczy, najczęściej umowa zawierana jest na kilka lat (zależnie od wartości dobra).

Leasing operacyjny

Tutaj natomiast mamy już mocniejszy charakter wynajmu niż kupowania czegoś na kredyt. Umowy zazwyczaj zawierane są na krótko i raty w większości przypadków są niższe niż przy modelu finansowym. Zakłada się bowiem, że po zakończeniu umowy leasingowany przedmiot wróci we władanie leasingodawcy. Jest to więc doskonała opcja na przykład dla samochodów. Można podpisać umowę na 2-3 lata i po tym okresie dostawać nowe auta. Tak dzierżawionych rzeczy nie można jednak wpisać do majątku firmy.

Leasing zwrotny

Póki co model mało popularny w Polsce, choć rozwijający się na zachodzie kontynentu. Jest to rozwiązanie dla firm mających zamrożony duży kapitał w maszynach, nieruchomościach czy samochodach, które potrzebują szybko dużego zastrzyku pieniędzy. Najpierw dany majątek jest sprzedawany firmie leasingowej, a następnie leasingowany od niej. Można więc odmrozić swój kapitał i jednocześnie nadal wykorzystywać „sprzedany” majątek.

W przypadku firm leasing nie dotyczy tylko samochodów

Jak wspominaliśmy na samym początku, wielu osobom wydaje się, że leasing dotyczy głównie samochodów, ale nie jest to prawdą. Istotnie, ta opcja finansowania jest chętnie wybierana przez większość firm, zarówno tych zarządzających wielkimi flotami, jak i potrzebującymi dosłownie kilku aut. Jak wynika z zeszłorocznego raportu, ponad 45% wszystkich umów leasingowych zawartych w III kwartale 2018 roku dotyczyło właśnie pojazdów.

Leasingować można jednak dużo więcej, w tym między innymi:

– nieruchomości;
– specjalistyczne maszyny;
– sprzęt komputerowy;
– specjalistyczne, drogie oprogramowanie;
– magazyny;
– pojazdy rolnicze.

Nie da się ukryć tego, że to właśnie nieruchomości cieszą się, póki co najmniejszym zainteresowaniem. Ze wspomnianego wcześnie raportu wynika, że w III kwartale 2018 roku leasing nieruchomości stanowi zaledwie niecały 1% wszystkich zawartych umów. Firmy chętnie jednak finansują w ten sposób specjalistyczne maszyny. Udział tych umów w rynku to aż 27%.

Tak naprawdę nie ma idealnej recepty na podpisanie atrakcyjnej umowy leasingu. Wiele zależy od indywidualnej sytuacji. W przypadku firm na pewno praktycznie zawsze trzeba wykazać się pewnym doświadczeniem na rynku. Najczęściej leasingodawcy wymagają, aby firma działała od minimum pół roku. Co ważne, nie może to być firma „papierowa”. Należy udokumentować dochody ze swojego biznesu, na przykład za 3 ostatnie miesiące. Często zdarza się, że istnieje dolny limit wartości leasingowanych rzeczy. Poniżej niego leasingodawca nie zgodzi się na finansowanie. Firmy istniejące na rynku od niedawna, nie są jednak z góry skazane na porażkę. Coraz więcej ofert leasingu kieruje się właśnie do takich przedsiębiorców.

W przypadku osób prywatnych mamy tak naprawdę dwa główne wymagania. Leasingobiorca musi być osobą pełnoletnią, a do tego powinien osiągać dochody, najlepiej z tytułu umowy o pracę. Wysokość minimalna dochodów zależy oczywiście od wartości przedmiotu mającego podlegać leasingowaniu.

Podpisując umowę z leasingodawcą trzeba pamiętać o wielu rzeczach

Ofert na rynku jest mnóstwo i trudno na własną rękę przeanalizować je w krótkim czasie. Jest to tak naprawdę jedyny sposób na znalezienie najtańszego i najlepiej dopasowanego do potrzeb rozwiązania. Inna sprawa to fakt, że podpisując umowę, należy zwrócić uwagę na wiele elementów. Do tych ważniejszych zalicza się, chociażby:

– korelację rat leasingu do wartości towaru;
– ewentualne warunki wykupu dobra po zakończeniu umowy;
– czas trwania umowy;
– zabezpieczenia na wypadek problemów finansowych leasingodawcy;
– dostępne ubezpieczenia;
– opłaty dodatkowe związane z umową, w tym karne.

Licząc na atrakcyjne finansowanie, warto więc zdecydować się na leasing pośredni i skorzystać z pomocy specjalistów. Nasza firma znajdzie opcję idealnie dopasowaną do potrzeb i zawsze dokładnie ją prześwietli. Dajemy gwarancję bezpieczeństwa i atrakcyjnych warunków leasingu. Zapraszamy do kontaktu. Na pewno znajdziemy rozwiązanie, które sprosta najbardziej nawet wygórowanym oczekiwaniom.