Leasing motocykla
Leasingujemy szeroki zakres motocykli - od klasycznych pojemności po najnowsze modele sportowe i turystyczne. Sprawdź naszą ofertę.
Najważniejsze zalety leasingu motocykla
Przedstawiamy kilka kluczowych korzyści z naszej oferty:
- Procedury bez zbędnych formalności - leasing motocykli realizowany jest sprawnie i bez niepotrzebnych opóźnień, tj. od ręki.
- Korzyści podatkowe - przedsiębiorcy mogą odliczyć nawet 100% VAT z tytułu umowy leasingu, co stanowi istotne obniżenie kosztów.
- Nie zamrażasz pieniędzy - leasing eliminuje potrzebę ponoszenia dużego, jednorazowego wydatku na zakup motocykla, rozkładając koszt na przystępne miesięczne raty.
- Elastyczność - po zakończeniu umowy leasingowej istnieje możliwość wykupu motocykla za ustaloną wcześniej kwotę, zamknięcia sprawy bez dodatkowych zobowiązań lub wybrania nowego motocykla w kolejnej umowie leasingowej, co daje elastyczność i dostosowanie do aktualnych potrzeb przedsiębiorcy.
- Niewielka wpłata własna - w przypadku leasingu, klient nie musi dysponować dużą ilością gotówki na początek.
Sprawdź ofertę leasingu
Motocykle, skutery i quady w leasingu dla każdej firmy. Wypełnij nasz formularz i zamów oferty leasingu na motocykl w firmie.
Leasing motocykli i quadów
Dziś podstawowym narzędziem pracy dla wielu firm jest oczywiście samochód – tym samym, leasing samochodu jest najpopularniejszą formą finansowania. Pomimo tego spora grupa przedsiębiorców chętnie korzysta również z motocykli. Są tańsze w zakupie, stosunkowo niedrogie w utrzymaniu, a do tego bardzo mobilne. Wręcz idealnie nadają się do przemieszczania po dużym, zatłoczonym mieście. Zakup takiego pojazdu można sfinansować na różne sposoby, ale z pewnością jedną z ciekawszych opcji jest leasing motocykla.
Szybki i prosty formularz
Poniższy formularz on-line wypełnisz maksymalnie w 5 minut.
Najlepsza oferta leasingowa
Wybór dobrej oferty leasingowej ma kluczowe znaczenie dla całościowego kosztu inwestycji.
Gwarantujemy profesjonalizm
Mottem naszej pracy jest profesjonalna obsługa każdego Klienta.
Czym jest leasing motocykla?
Choć motocykle oczywiście są sporo tańsze od samochodów, szczególnie wysokiej klasy, tak lepsze modele jednośladów potrafią trochę kosztować. Dla firm finansowanie ich zakupu za gotówkę często jest całkowicie nieopłacalne. Przedsiębiorca musi zamrozić środki finansowe, które zamiast pracować, nieustannie tracą. Drugą opcją jest naturalnie kredyt, ale i tu mamy wiele wad tego rozwiązania. Trudno go uzyskać, banki mają dziś duże wymagania względem kredytobiorców, a do tego trzeba się liczyć z wysokimi kosztami.
Leasing jest ciekawszą alternatywą, gdyż zazwyczaj o wiele tańszą. Finansowanie motocykla w tej formie można w pewnym sensie porównać do wynajmu długoterminowego. Podpisuje się umowę, dzięki której leasingobiorca uzyskuje prawo do swobodnego korzystania z jednośladu przez cały okres jej obowiązywania. W ramach takiej oferty opłaca się comiesięczne raty, które w przypadku opcji operacyjnej pokrywają jedynie utratę wartości pojazdu. Gdy kontrakt się skończy, wystarczy oddać motocykl leasingodawcy lub go wykupić.
Kto może skorzystać z leasingu na motocykl?
Na leasing jednośladu może zdecydować się praktycznie każdy przedsiębiorca, w tym:
- spółki cywilne, jawne, z ograniczoną odpowiedzialnością oraz komandytowe,
- osoby prywatne uzyskujące dochody z tytułu działalności gospodarczej,
- rolnicy prowadzący własne gospodarstwa rolne,
- różnego rodzaju instytucje, także podmioty państwowe.
Oferujemy leasing
- motocykli sportowych
- skuterów
- motocykli turystycznych
- quadów
- enduro
- motocykli crossowych
- chopperów
- skuterów śnieżnych
- buggy
Czemu opłaca się wziąć motocykl w leasing?
Wiesz już, czym jest leasing oraz dla kogo jest on dedykowany. Jednak tak naprawdę, dlaczego jest on godny polecenia? Niewątpliwie to obecnie najłatwiej dostępne finansowanie, szczególnie w przypadku właśnie motoryzacji, czyli finansowania samochodów lub motocykli. Mogą z niego skorzystać nawet nowi przedsiębiorcy, który zazwyczaj nie mają co liczyć na kredyt, a do tego mają ograniczony budżet.
Leasing motocykla - zalety
Ograniczenie formalności do minimum - zazwyczaj można skorzystać z tzw. uproszczonej procedury.
Nierzadko decyzję o otrzymaniu finansowania uzyskuje się w przeciągu 24 godzin.
Można znaleźć oferty z bardzo niską lub zerową wpłatą wstępną.
Przystępne raty w leasingu operacyjnym, gdzie nie spłaca się całej wartości pojazdu.
Brak zmniejszenia zdolności kredytowej po podpisaniu umowy leasingowej.
Opcja wykupu motocykla na zakończenie umowy - w leasingu finansowym własność jest uzyskiwana automatycznie na koniec kontraktu.
Brak wpisywania leasingu do bazy BIK.
Dużo niższe raty, niż w przypadku kredytu.
Możliwość regularnej wymiany motocykla na nowy - po zakończeniu umowy pojazd można zwrócić leasingodawcy i podpisać umowę na kolejny, prosto z salonu.
Leasing pozwala przedsiębiorcy zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności raty oraz nawet cały podatek VAT (zgodnie z obecnymi przepisami do 150 tysięcy złotych).
Jakie są warunki leasingu motocykla?
Nie da się ukryć, że kryzys gospodarczy odbił się szerokim echem również na branży leasingowej. Banki znacząco podniosły swoje wymagania względem kredytobiorców i podobnie zrobili leasingodawcy. Jednak nadal leasing motocykla to bardzo ciekawe rozwiązanie, z pewnością dużo łatwiej dostępne, niż kredyt. Jego atrakcyjność zwiększają rekordowo niskie dziś stopy procentowe, dzięki którym raty mogą być wyjątkowo przystępne.
- Okres finansowania przeciętnie od 24 miesięcy, a maksymalnie nawet do 60.
- W przypadku nowych motocykli wpłata wstępna przeciętnie wynosi 20% jego wartości, ale bez problemu można znaleźć oferty z mniejszym procentem.
- Przy motorach używanych wpłata wstępna średnio wynosi 25% (maksymalny wiek pojazdu to 3 lata).
- Uproszczoną lub standardową procedurę ubiegania się o leasing, zależnie od oferty oraz sytuacji przedsiębiorcy (w procedurze uproszczonej dokumenty składane z wnioskiem leasingowym ograniczone są do absolutnego minimum).
- Możliwość korzystania z motocykla przeciętnie już po 2-3 dniach od złożenia wniosku leasingowego (rzadko kiedy trwa do dłużej, niż maksymalnie 7 dni).
- Często konieczność prowadzenia firmy od minimum 6 miesięcy, ale można znaleźć również oferty dla nowych przedsiębiorców.
Warto tutaj podkreślić, że leasing motocykla może mieć charakter operacyjny lub finansowy. W pierwszej opcji nie spłaca się pojazdu, a utratę jego wartości, przez co raty są niższe. Po zakończeniu umowy można oddać jednoślad leasingobiorcy lub wykupić go na własność. W opcji finansowej spłaca się motocykl, a więc po zakończeniu kontraktu automatycznie uzyskuje do niego własności. W leasingu operacyjnym za opłaty amortyzacyjne odpowiedzialny jest leasingodawca, natomiast w finansowej leasingobiorca.
Jak wygląda rozliczanie leasingowanego motocykla?
Dużą zaletą leasingu są spore korzyści podatkowe. Co do zasady, przepisy związane z podatkiem VAT traktują motocykl jak pojazd samochodowy. W związku z tym rozlicza się go dokładnie tak samo. Przedsiębiorca może odliczyć od dochodu do 150 tysięcy złotych z tytułu podatku od towarów i usług. Należy jednak pamiętać o tym, że maksymalnie odliczenie zależy od sposobu użytkowania motocykla. Jeśli jest on wykorzystywany tylko służbowo, może to być 100% – oczywiście maksymalnie 150 000 zł. Gdy używa się go zarówno służbowo, jak i prywatnie, jest to już tylko do 50%.
Co oznacza powyższy limit? Jest on efektem zmian przepisów, które obowiązują od roku 2019. Jeśli wartość pojazdu przekracza kwotę 150 tysięcy złotych, przedsiębiorca nie będzie mógł odpisać od KUP całości, jedynie proporcjonalnie do obowiązującego limitu. Jest on wyższy dla pojazdów elektrycznych i wynosi 225 tysięcy złotych, ale nie ma zastosowania w przypadku motocykli.
W przypadku leasingu operacyjnego przedsiębiorca zalicza do kosztów prowadzenia działalności całość rat, wpłatę wstępną, a do tego koszty związane z eksploatacją motocykla oraz nawet ubezpieczenie. W leasingu finansowym odlicza się tylko odsetkową część rat. Jednak z drugiej strony leasingobiorca jest odpowiedzialny za koszty amortyzacyjne. Do tego również można zaliczyć opłaty związane z eksploatacją jednośladu oraz ubezpieczenie.
Leasing motocykla czy kredyt bankowy – co wybrać?
Nie da się ukryć, że na chwilę obecną leasing to zazwyczaj najatrakcyjniejsza forma finansowania zakupu motocykla. Jest dużo tańszy od kredytu (szczególnie w opcji operacyjnej), łatwo dostępny, a do tego uzyskanie go wiąże się z minimum formalności. Do tego dochodzą korzyści podatkowe, których nie da się uzyskać, stawiając na umowę kredytową.
Naturalnie wiele zależy od tego, jaką ofertę wybierzesz. Jeśli jesteś zainteresowany leasingiem motocykla pamiętaj, aby bardzo wnikliwie prześledzić rynek. Pomoże Ci w tym nasz kalkulator leasingowy! Szybko i bez wychodzenia z domu porównasz ze sobą propozycje od wielu cenionych leasingodawców. Za przygotowanie zestawienia będzie odpowiedzialny zespół specjalistów z branży. Wszystko, co musisz zrobić, to wypełnić specjalny formularz. Zrób to rzetelnie, aby otrzymać najlepsze, idealnie dopasowane do potrzeby oferty leasingu na motocykl. Z naszą pomocą na pewno znajdziesz finansowanie, które będzie dla Ciebie atrakcyjne i nie obciąży Twojego firmowego budżetu!
Leasing motocykla kalkulator
Jesteś zainteresowany zakupem motocyklu? W takim razie nie czekaj i już teraz wypełnij formularz na naszej stronie. Przygotujemy dla Ciebie najlepsze, dopasowane do Twoich potrzeb oferty. Sfinansujemy zakup każdego motocykla.