Vleasing.pl

Ubezpieczenie ciągnika siodłowego

Stale rosnące koszty polisy OC stają się poważnym problemem dla właścicieli aut transportowych, w tym ciągników siodłowych. Odnowienie ubezpieczenia nie zawsze musi jednak wiązać się z cenami, które przyprawiają o zawrót głowy - wypełnij formularz na naszej stronie, dotyczący ubezpieczenia ciągników siodłowych i przekonaj się, jak wiele możesz zyskać!

Nie przepłacaj za OC ciągnika siodłowego

W naszej ofercie znajdują się wszystkie dostępne ubezpieczenia transportowe

Kalkulator ubezpieczenia ciągnika siodłowego

Szukasz taniego ubezpieczenia dla ciągnika siodłowego?
Dzięki nam zaoszczędzisz pieniądze, przygotujemy dla Ciebie najlepszą ofertę.

1. Dane pojazdu

Pojemność silnika: (*)
To pole jest wymagane
Marka samochodu (*)
To pole jest wymagane
Zakres ubezpieczenia: (*)
To pole jest wymagane
Rok produkcji samochodu: (*)
To pole jest wymagane
Model samochodu (*)
To pole jest wymagane
Od kiedy potrzebujesz ubezpieczenia? (*)
To pole jest wymagane

2. Dane uzupełniające do pojazdu

Jaki jest aktualny przebieg pojazdu? (*)
Field is required!
Data pierwszej rejestracji pojazdu: (*)
Field is required!
Ładowność [kg] (*)
Field is required!
Zaznacz, jeśli samochód jest zarejestrowany:
Field is required!
Wartość pojazdu:
Field is required!
Kraj pierwszej rejestracji:
Field is required!
Moc kW/KM: (*)
To pole jest wymagane
DMC [kg] (*)
To pole jest wymagane

3. Dane do ubezpieczenia

Skan dowodu rejestracyjnego:
Wgraj zdjęcie...
Field is required!
Kod pocztowy: (*)
To pole jest wymagane
Wysokość zniżek OC na ostatniej polisie [%]
To pole jest wymagane
Ilość szkód z OC w ciągu ostatnich 3 lat
To pole jest wymagane
Okres posiadania prawa jazdy: (*)
To pole jest wymagane
Pesel:
Field is required!
Okres posiadania prawa jazdy:
Field is required!
Imię i nazwisko: (*)
To pole jest wymagane
Pesel: (*)
To pole jest wymagane
Ilość szkód z OC w ciągu ostatniego roku
To pole jest wymagane
Ilość szkód z OC w ciągu ostatnich 5 lat
To pole jest wymagane
Dodaj kolejną osobę:
Field is required!
Imię i nazwisko:
Field is required!
Kod pocztowy:
Field is required!

4. Dane kontaktowe

Adres e-mail:
Field is required!
Numer telefonu: (*)
To pole jest wymagane
Field is required!

Jak działa kalkulator ubezpieczenia ciągnika siodłowego?

Wypełnij wniosek

Jeśli chcesz dostać ofertę na ubezpieczenie ciągnika siodłowego, zostaw nam dane, na podstawie których będziemy mogli przygotować ofertę.

Otrzymaj ofertę

Nasz agent, indywidualnie dopasuje do Twoich potrzeb ofertę oraz załatwi najlepszą polisę na ubezpieczenie ciągnika siodłowego.

Kup ubezpieczenie

Po podpisaniu umowy oraz dopełnieniu ich warunków, dostaniesz polisę elektronicznie na wskazany adres e-mail w umowie.

Kompleksowe ubezpieczenie ciągników siodłowych

Specjalizujemy się w ubezpieczaniu firm transportowych, w tym i pojazdów ciężarowych. Rynek polis ubezpieczeniowych jest nierzadko skomplikowany, więc warto zaufać specjaliście. 

Wynegocjujemy w Twoim imieniu najlepszą polisę OC oraz w razie potrzeby niezbędne dodatkowe pakiety ubezpieczeń. Oferujemy korzystne warunki ubezpieczenia, a nasza oferta możliwa jest do zastosowania na całą flotę ciągników siodłowych. Wybierz najtańsze OC i skorzystaj z naszej oferty.

ciągnik siodłowy

OC ciągnik siodłowy 2024

W 2024 roku właściciele ciągników siodłowych mogą nadal zastanawiać się, dlaczego opłaty za ubezpieczenie ich pojazdów są znacznie wyższe niż w przypadku aut osobowych. Z naszych obserwacji wynika, że niektórzy właściciele mogą wydawać na pojedynczą polisę OC ponad 12 tysięcy złotych. A przecież rozmawiamy tu o podstawowym ubezpieczeniu OC, bez dodatkowych opcji.

Duże firmy transportowe, posiadające floty ciężarówek, często z przyzwyczajenia odnawiają ubezpieczenia u tych samych dostawców. Taka rutyna, choć wygodna, może prowadzić do znaczących strat finansowych. Przykładowo, jeśli standardowa stawka za ubezpieczenie w jednej firmie to 12 tysięcy złotych, a w innej tylko 3 tysiące, oszczędności na poziomie floty 10 pojazdów mogą wynieść aż 90 tysięcy złotych rocznie. To środki, które mogą zostać zainwestowane w rozwój działalności.

W 2024 roku kluczowe staje się więc krytyczne podejście do wyboru ubezpieczyciela i poszukiwanie najkorzystniejszych ofert, aby nie przepłacać i maksymalnie optymalizować koszty operacyjne firmy transportowej.

Oblicz OC na ciągnik siodłowy

 

Zmiana firmy ubezpieczeniowej to najlepsze rozwiązanie, aby wykupić naprawdę tanie ubezpieczenie ciągnika siodłowego. Nie musisz jednak marnować czasu na przeglądanie wielu ofert. Możesz po prostu skontaktować się z nami, pozostawiając to zadanie w rękach profesjonalistów. Prześwietlimy wszystkie dostępne oferty i znajdziemy po prostu tę najtańszą. Zgłoś się do nas już teraz.

ubezpieczenie ocp obraz 4

Ubezpieczenia ciągników siodłowych – kompendium wiedzy

Każdy kierowca doskonale wie o obowiązku wykupienia polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej dla swojego auta. Większości kojarzy się to niestety z wysokimi kosztami, a jeśli bierzemy pod uwagę ubezpieczenie ciągnika siodłowego, to robi się już naprawdę bardzo drogo. Nawet kilka tysięcy złotych za jedną tylko ciężarówkę to kwoty, które zna na pewno wielu właścicieli takich pojazdów. Czy jednak naprawdę trzeba tyle płacić? Okazuje się, że zdecydowanie nie! Wszystko, co powinno się zrobić, to porównać możliwie najwięcej ofert z rynku. Poniżej poruszamy najważniejsze kwestie związane z ubezpieczeniem ciągnika siodłowego. 

Ciągniki siodłowe

Ubezpieczenie ciągnika siodłowego cena

Wspomnieliśmy o tym, że za OC ciągnika siodłowego można zapłacić nawet w okolicach 3 tysięcy złotych. To niewiele w porównaniu z maksymalnymi stawkami, ale bardzo dużo, gdy zestawi się to z autami osobowymi. Te można dzisiaj ubezpieczyć przecież nawet za 400 zł, a więc aż kilkukrotnie mniej. Czy w takim razie właściciele ciężarówek są dyskryminowani?

Odpowiedź na to pytanie pewnie Was zaskoczy, gdyż w pewnym sensie są oni dyskryminowani. Kiedy OC dla osobówki oferuje w zasadzie każdy ubezpieczyciel, z ciągnikami siodłowymi nie jest już tak kolorowo. Wiele firm w ogóle nie zajmuje się sprzedażą takich polis, a inne potrafią tak zawyżać ceny, że zakup zwyczajnie się nie kalkuluje. To między innymi stąd biorą się absurdalne kwoty rzędu kilkunastu tysięcy złotych za jedno tylko OC. Trzeba dodać do tego również mniejszą konkurencję na tym rynku, która także dorzuca do ceny swoje 3 grosze.

Dlaczego ubezpieczenie ciągnika siodłowego jest drogie?

Takie działanie ubezpieczycieli jest jednak zrozumiałe. Firma sprzedając polisę naprawdę dużo ryzykuje z kilku istotnych powodów. Po pierwsze ciężarówki to pojazdy bardzo duże, które razem z naczepami mogą ważyć wiele ton. Co dzieje się, kiedy taki pojazd spowoduje wypadek? Z racji swojej masy może poczynić ogromne straty na innych pojazdach, jak również na infrastrukturze drogowej czy nawet na budynkach. Koszty usunięcia szkód są w efekcie wielokrotnie wyższe, niż po wypadku spowodowanym przez auto osobowe. To pierwsza z przyczyn, dla których trzeba płacić więcej za ubezpieczenie ciągnika siodłowego.

Kolejną jest sama wartość pojazdu. Nowoczesne ciężarówki kosztują ogromne pieniądze i jeśli ulegną uszkodzeniu, firma ubezpieczeniowa będzie musiała głęboko sięgać do swojej kieszeni. Do tego należy dołożyć potężne koszty serwisowania. Naprawy są trudne i kosztowne, a i części naprawdę drogie, gdyż w dużej mierze nie znajdziemy na rynku zamienników.

Ostatni z ważnych powodów to intensywność eksploatacji ciągnika siodłowego. Pojazdy te są w stałym użytku, pokonują dziesiątki tysięcy kilometrów każdego miesiąca i nierzadko podróżują po całej Europie, a nawet i dalej. Tak intensywna eksploatacja sprawia, że ryzyko kolizji jest tutaj bardzo duże. Ciągniki siodłowe ciągną ogromne ładunki, a więc kierowcy mają mniejsze możliwości obronnego wychodzenia z groźnych sytuacji.

Sposób na tańsze ubezpieczenie ciągnika siodłowego

Właściciele 2 czy 3 ciężarówek mogą z powodzeniem decydować się na pojedyncze polisy dla każdego z tych aut. Jeśli jednak Twoja flota jest pokaźniejsza, możesz dzięki temu wygenerować sobie dodatkowe oszczędności. Świetnym rozwiązaniem jest bowiem ubezpieczenie ciągnika siodłowego w formie zbiorczej, a więc wykupienie polisy dla całej floty.

Ubezpieczalnie najczęściej dają w takich przypadkach atrakcyjne rabaty i nierzadko można na tym zaoszczędzić naprawdę sporo. Do tego jest to po prostu wygodne. Nie musisz pamiętać o terminie zakończenia każdej polisy osobno. Flota ubezpieczana jest hurtem jednego dnia i tego samego dnia za rok, będziesz musiał polisę odnowić, najlepiej ponownie prześwietlając różne oferty.

Kryteria ubezpieczenia ciągnika siodłowego

Sporo już napisaliśmy o tym, dlaczego właściciele ciężarówek muszą dużo płacić za OC. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wpływ na cenę mają tutaj również te same czynniki, z którymi spotykają się właściciele osobówek. Ubezpieczając ciągnik siodłowy ważne są więc takie kwestie, jak:

Na szczęście jednak na wysokość składki raczej nie będzie miała wpływu forma własności pojazdu. Ciągniki siodłowe są bardzo drogie i dlatego firmy często kupują je w kredycie lub decydują się na leasing. Z punktu widzenia firmy ubezpieczeniowej nie będzie to jednak miało większego znaczenia.

To, co może mieć natomiast wpływ na cenę, a konkretniej na jej obniżenie, to troska właściciela o bezpieczeństwo. Dotyczy to przede wszystkim większych firm zatrudniających wielu kierowców i użytkujących dużo ciężarówek. Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na przykład na nowoczesne systemy monitoringu GPS. Ułatwiają one kontrolowanie kierowców, pozwalają na optymalizację kosztów eksploatacji ciężarówek i umożliwiają „eliminowanie” kierowców nagminnie łamiących przepisy. To może wpływać pozytywnie na wizerunek takiego klienta w oczach firmy ubezpieczeniowej. Warto o tym pamiętać. Nawet system kar i nagród za bezszkodową oraz ekonomiczną jazdę, wdrożony wewnętrzne w firmie, może być odebrany pozytywnie.

Ubezpieczenie pojazdu warto kupić w pakiecie

Niestety polisy komunikacyjne od odpowiedzialności cywilnej kosztują dużo i ceny zaczynają się tak naprawdę średnio od około 3 tysięcy złotych. O wiele lepiej wygląda to jednak pod kątem pakietów AC dedykowanych ciężarówkom. Wiemy, że wiele firm eksploatujących takie pojazdy decyduje się na to. Co więcej, mając pojazd wzięty w kredyt czy leasingowany praktycznie na pewno jest się zmuszonym do tego, aby kupować taki pakiet.

To kolejna możliwość do zaoszczędzenia pewnych pieniędzy. Teoretycznie nie ma obowiązku kupowania OC oraz AC w jednej firmie. Można z powodzeniem wykupić polisy w dwóch ubezpieczalniach, ale najczęściej się to po prostu nie opłaca. Kupując w pakiecie w jednej firmie można nierzadko liczyć na ciekawe rabaty. Najtańsze ubezpieczenia AC kosztują już około 1000 zł. Jeśli szukasz właśnie takiej oferty, zgłoś się koniecznie do nas. Wystarczy wypełnić krótki formularz. Nasz pracownik oddzwoni, zbierze potrzebne informacje, a następnie przygotuje zestawienie ofert.

Ubezpieczenie naczepy ciężarowej

Warto przy okazji poruszyć jeszcze jedną, bardzo istotną kwestię. Niektóre firmy posiadają jedynie ciągniki siodłowe, natomiast naczepy ciężarowe wynajmują. Jeśli jednak cały taki zestaw należy do Ciebie, musisz pamiętać o tym, aby ubezpieczyć również samą naczepę. Tutaj panują podobne zasady, jak w przypadku samego ciągnika. Trzymanie się jednej firmy ubezpieczeniowej to najgorsze, na co można się zdecydować. Ubezpieczalnie często niechętnie oferują takie polisy i zawyżają ceny. Inne firmy mogą podchodzić do tego bardziej przychylnie, zapewniając do tego ciekawe rabaty nowym klientom.

Ubezpieczenie ciągnika siodłowego – podsumowanie, co musisz wiedzieć

Niski koszt ubezpieczenia OC ciągnika siodłowego nie musi budzić twoich obaw. Podstawowy zakres ochrony jest w tym przypadku poddany regulacjom prawnym, dlatego cena w żaden sposób nie obniża jego skuteczności.

Inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o polisę AC – tutaj należy dokładnie poznać zakres ochrony, jaki oferują konkretne firmy ubezpieczeniowe, zaś większy koszt ubezpieczenia, w razie wypadku, zagwarantuje ci wypłatę odszkodowania o znacznie wyższej wartości.

Najtańsze ubezpieczenie OC ciągnika siodłowego

Nie musisz przepłacać za ubezpieczenie OC ciągnika siodłowego – wypełniając formularz dostępny na naszej stronie internetowej, będziesz o krok bliżej do skorzystania z oferty, która zapewni ci pełne bezpieczeństwo oraz pozwoli ci sporo zaoszczędzić. Postaw na polisę idealnie dopasowaną do twoich potrzeb!

FAQ – pytania o ubezpieczenie ciągnika siodlowego

Poniżej zamieszczamy kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy model ciągnika siodłowego na koszt ubezpieczenia OC?

Model ciągnika siodłowego ma wpływ na koszt ubezpieczenia OC. Ubezpieczyciele biorą pod uwagę różne czynniki związane z pojazdem, takie jak wartość nowego ciągnika, moc silnika, wiek i historię eksploatacji. W związku z tym, nowocześniejsze i bardziej wartościowe modele mogą wiązać się z wyższymi składkami. Aby uniknąć przepłacania, warto porównać oferty różnych ubezpieczycieli i wybrać polisę, która najlepiej odpowiada potrzebom Twojej firmy oraz specyfice używanego ciągnika.

Czy ubezpieczenie ciągnika siodłowego jest obowiązkowe i jakie są konsekwencje braku OC?

Choć pytanie wydaje się absurdalne to oczywiście TAK! zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Brak OC ciągnika siodłowego może skutkować nałożeniem wysokich kar finansowych na właściciela pojazdu. Ponadto, w przypadku spowodowania wypadku drogowego bez posiadania ważnego ubezpieczenia OC, właściciel ciągnika będzie musiał pokryć wszystkie powypadkowe koszty z własnej kieszeni. Dodatkowe ubezpieczenie pojazdu, takie jak AC, choć nie jest obowiązkowe, może zapewnić szerszą ochronę przed kosztownymi zniszczeniami ciągnika siodłowego lub innymi nieprzewidzianymi zdarzeniami.

Gdzie znajdę najkorzystniejsze stawki ubezpieczenia OC dla ciągnika siodłowego?

Znalezienie najkorzystniejszego ubezpieczenia OC dla ciągnika siodłowego jest kluczowe, biorąc pod uwagę różnice w stawkach, które mogą sięgać od 3-4 tysięcy złotych do nawet 12-13 tysięcy złotych rocznie. Wartości te mogą znacznie różnić się między ubezpieczycielami i zależą od szeregu czynników, w tym od specyfiki pojazdu i jego wykorzystania. Aby znaleźć najbardziej konkurencyjne ceny, zalecane jest skorzystanie z porównywarek ubezpieczeń online lub konsultacja z doświadczonym brokerem ubezpieczeniowym. Dzięki temu możesz uzyskać dostęp do wielu ofert i wybrać tę, która najlepiej spełnia Twoje potrzeby, jednocześnie nie przepłacając.

Jak wygląda ubezpieczenie ciągnika siodłowego w leasingu?

Przy leasingu ciągnika siodłowego masz dwie główne opcje ubezpieczenia: skorzystać z propozycji leasingodawcy lub znaleźć własne ubezpieczenie. Leasingodawcy często proponują własne pakiety ubezpieczeniowe, co upraszcza proces, ale nie daje klientowi wpływu na wysokość składek. Jeśli zdecydujesz się na szukanie ubezpieczenia na własną rękę, możesz potencjalnie znaleźć tańszą ofertę. Warto jednak pamiętać, że za obsługę zewnętrznego ubezpieczenia leasingodawca może pobierać roczną opłatę w wysokości 200-300 zł netto. Dlatego, aby taka decyzja była opłacalna, znaleziona polisa powinna być znacząco tańsza od tej oferowanej przez leasingodawcę.