Vleasing.pl

Leasing samochodu ciężarowego

Sprawdź ofertę leasingu na samochody ciężarowe

Szukasz dobrej oferty na leasing samochodu ciężarowego? Wystarczy, że wypełnisz nasz formularz po prawej stronie, a nasz specjalista przygotuje niezobowiązująca i indywidualną ofertę.

Przejrzyste i wygodne warunki finansowania - prosta i zrozumiała struktura umowy leasingowej, która zapewnia przejrzystość kosztów i płatności, ułatwiając planowanie budżetu.
Doskonała obsługa klienta - indywidualne podejście do każdego klienta, zapewniające wsparcie na każdym etapie procesu leasingowego oraz po jego zakończeniu.
Oferta leasingowa dopasowana indywidualnie do potrzeb - elastyczność w konfiguracji umowy, umożliwiająca dostosowanie długości okresu leasingu, wysokości rat oraz opcji wykupu do specyficznych potrzeb działalności.
Profesjonalizm i doświadczenie - wysokie kompetencje i wieloletnie doświadczenie w leasingowaniu samochodów ciężarowych, co gwarantuje skuteczność i niezawodność świadczonych usług.
Możliwość rozwoju firmy - leasing umożliwia elastyczne skalowanie floty w odpowiedzi na rosnące potrzeby biznesowe, bez konieczności angażowania znaczących środków własnych, co sprzyja dynamicznemu rozwojowi firmy.

Leasing samochodu ciężarowego - formularz

Zakup samochodu na firmę to poważne wyzwanie finansowe dla wielu przedsiębiorców. Koszty stają się jeszcze większe wtedy, gdy w biznesie wykorzystuje się pojazdy ciężarowe. Zawsze pojawia się wtedy pytanie, czy kupować je za gotówkę czy może brać na kredyt? Jest jednak jeszcze jedna alternatywa, którą naszym zdaniem warto rozważyć – leasing samochodu ciężarowego. Oblicz ratę za leasing, korzystając z poniższego formularza. 

1. Dane przedmiotu leasingu

Przedmiot leasingu (*)
  • - wybierz przedmiot leasingu -
  • Pojazdy ciężarowe i autobusy
  • Inne
To pole jest wymagane
Opisz przedmiot leasingu lub podaj link do strony www z przedmiotem: (*)
To pole jest wymagane
Wartość NETTO przedmiotu:
To pole jest wymagane
Rok jego produkcji, jeśli znasz:
To pole jest wymagane
Stan przedmiotu leasingu:
To pole jest wymagane

2. Oczekiwane warunki leasingu

Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Wysokość wpłaty wstępnej w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
Field is required!
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane

3. Informacje podstawowe

NIP firmy: (*)
To pole jest wymagane
Nr tel. komórkowego: (*)
To pole jest wymagane
Osoba do kontaktu:
To pole jest wymagane
Adres e-mail: (*)
To pole jest wymagane

4. Informacje finansowe

Za ostatni rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Za bieżący rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Status własny/swojej firmy w bazach BIK, KRD, BIG oceniasz, jako:
To pole jest wymagane

5. Informacje, które wspomogą dobór optymalnej oferty

Podaj tutaj wszystko, co uważasz za istotne:
Pole opcjonalne
Field is required!
To pole jest wymagane

Zaznacz, że nie jesteś robotem (weryfikacja CAPTCHA)

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty na leasing samochodów ciężarowych

Obliczysz raty na leasing każdego pojazdu ciężarowego
Wszystko załatwisz online z naszym pełnym wsparciem
Oszczędzasz czas. Załatwiamy wszelkie formalności
Zapobiegamy sytuacjom odmownym za leasing

Dlaczego warto zdecydować się na leasing samochodu ciężarowego?

Nie będziemy ukrywać, zakup za gotówkę będzie najtańszy. Jest to oczywiste, gdyż zarówno w przypadku kredytu, jak i leasingu, trzeba liczyć się z pewnymi prowizjami podnoszącymi koszt finalny. Płatność gotówkowa jest jednak opłacalna tylko w przypadku osób prywatnych.

Firma, jeśli nie dysponuje ogromnym budżetem, niepotrzebnie blokuje (zamraża) w ten sposób swoje środki. Co gorsza, tych pieniędzy nigdy nie odzyska się w całości. Auto ciężarowe już po wyjechaniu traci na wartości, a z każdym rokiem użytkowania problem ten będzie się pogłębiać. Dlatego też wiele przedsiębiorców decyduje się na leasing samochodu ciężarowego. Firma nie zamraża w ten sposób gotówki, a posiadając płynność finansową bez problemu, comiesięcznie przelewa odpowiednią ratę za samochód ciężarowy.

Leasing samochodów ciężarowych, czy kredyt - co wybrać?

Przejdźmy teraz do finansowania, które jest najczęściej rozważane przez przedsiębiorców – kredyt w banku oraz leasing. Zacznijmy od kredytu, wymieniając najważniejsze kwestie, które wiążą się ze skorzystaniem z tego produktu bankowego:

Leasing ciężarówki
możliwość uzyskania leasingu nawet w przeciągu jednego dnia, bez rozbudowanych formalności,
wiele firm leasingowych oferuje finansowanie nawet nowym przedsiębiorcom,
niska prowizja za leasing ciężarówek,
opieka serwisowa przez cały okres trwania,
brak konieczności spłacania auta w całości (można je użytkować tylko przez krótki czas, a następnie podpisać nową umowę i dostać kolejny pojazd),
elastyczne warunki finansowania,
duże możliwości zaliczenia wydatków na leasing w koszty oraz odliczenia podatku VAT.
Kredyt na zakup ciężarówki
długa procedura udzielania finansowania,
ograniczone możliwości uzyskania kredytu dla firm krótko działających na rynku,
wysokie prowizje i opłaty naliczane przez banki,
konieczność spłacenia całej wartości pojazdu ciężarowego,
niewielkie możliwości zaliczenia wydatków związanych z kredytem w koszty prowadzenia biznesu,
niska elastyczność takiego finansowania.

Mamy nadzieję, że powyższe zestawienie bardzo dokładnie pokazuje, dlaczego naszym zdanym to właśnie leasing samochodu ciężarowego jest w wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem. Sprawdź też: Kredyt czy leasing?

Leasing pojazdów ciężarowych - oferty
Finansowanie samochodu ciężarowego przez leasing niesie ze sobą wiele korzyści, jeśli dalej masz wątpliwości, co do wyboru słuszności leasingu w Twojej firmie - skontaktuj się z nami. Posiadamy doświadczenie, stale pomagamy firmom transportowym i wiele firm korzysta z naszej wiedzy, podpowiemy, które rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojej działalności.

Najpopularniejsze odmiany leasingu

Leasing operacyjny pojazdu ciężarowego

Rozglądając się za ofertami leasingowymi, nie sposób nie zauważyć tzw. opcji operacyjnej, która z pewnością jest dziś najczęściej wybierana przez przedsiębiorców. To najlepsze rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy nie chcą dochodzić do własności samochodu.

Ideą opcji operacyjnej jest jedynie spłacanie kwoty stanowiącej utratę wartości pojazdu ciężarowego w okresie jego eksploatacji. Oznacza to, że raty są stosunkowo niskie, a wiec nie stanowią dużego obciążenia finansowego. Ten leasing nie ma na celu dojścia do własności auta na koniec umowy, choć oczywiście można pojazd wykupić. Umowę podpisuje się na kilka lat, spłaca niskie raty, a później zdaje pojazdy. W tym momencie można podpisać kolejną umowę i otrzymać zupełnie nowe samochody ciężarowe.

W opcji operacyjnej można odliczyć wszystkie koszty związane z leasingiem, w tym VAT z każdą spłaconą ratę. Koszty amortyzacyjne spoczywają na barkach leasingodawcy – leasingobiorca nie jest właściciele auta przez cały okres trwania umowy.

Leasing finansowy samochodów ciężarowych

Opcję finansową można już bardziej porównać do klasycznego kredytu gotówkowego. Tutaj jednak nadal zaletą jest fakt łatwego dostępu do finansowania oraz minimum formalności do spełnienia. Rozwiązanie to ma na celu dojście do własności samochodu. Oznacza to, że raty są wyższe, gdyż muszą one pokryć wartość pojazdu. Zazwyczaj z tego powodu umowy podpisywane są na dłuższy okres czasu. Na zakończenie umowy leasingobiorca może wykupić pojazd za symboliczną kwotę, najczęściej około 1% wartości.

Trzeba jednak pamiętać, że w opcji finansowej leasingobiorca już od początku jest właścicielem samochodu. Zalicza go w majątek firmy i jest zobowiązywany do ponoszenia kosztów amortyzacyjnych. Rozwiązanie to może być dobre dla przedsiębiorców, który planują długą eksploatację samochodów ciężarowych.

Potrzebujesz samochodu ciężarowego do rozwoju firmy?

Chcesz mieć pewność, że wybrałeś najlepszą opcję leasingu? Już dziś skorzystaj z naszej pomocy, oprócz tego, że możesz skorzystać z formularza online, z którego pomocą zrobisz szybkie rozeznanie w rynku to możesz się również nas poradzić całkowicie bezpłatne. Dodatkowo – nasi specjaliści mogą pomóc w finalizacji umowy. Przeanalizujemy oferty i przede wszystkim zestawimy je z Twoimi potrzebami oraz możliwościami finansowymi. Upewnimy się, że umowa jest uczciwa i pomożemy w zebraniu wszystkich dokumentów. Wybierając leasing samochodu ciężarowego dajesz swojej firmie szansę na prawdziwy rozwój. Skorzystaj z niej już dziś!

Sprawdź też: Leasing ciągnika siodłowego

Największa zaleta ciężarówki w leasing – odliczenie pełnego VAT

Zastanawiasz się jak wygląda kwestia leasingu samochodu ciężarowego a odliczenia VAT? Skupimy się teraz przede wszystkim na wspomnianym podatku VAT, gdyż dzięki niemu można zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, przedsiębiorca może odliczyć 50% lub 100% podatku VAT od zakupu pojazdu. Niższa stawka obowiązuje te firmy, które użytkują auta w celach służbowych i prywatnych jednocześnie. 100% odliczenia można uzyskać, gdy pojazd wykorzystuje się tylko w celach służbowych.

Tutaj rodzą się komplikacje, gdyż udowodnienie, że samochodu nie używa się prywatnie, okazuje się dużym problemem. Trzeba zgłosić takie auto do urzędu i przygotować w firmie odpowiedni regulamin normujący użytkowanie aut ciężarowych. Oprócz tego konieczne jest bardzo wnikliwe dokumentowanie przebiegu. To dodatkowe koszty i wiele wyzwań logistycznych, a do tego trzeba liczyć się z częstymi kontrolami.

W przypadku leasingu okazuje się to dużo łatwiejsze. Wymogi są niższe i praktycznie każdy przedsiębiorca może liczyć na to, że odpisze sobie pełny VAT na samochód ciężarowy. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby sfinansować w ten sposób auto, które zgodnie z przepisami jest traktowane jako pojazd ciężarowy.

Co jeszcze można odliczyć od kosztów prowadzenia działalności?

Pełne odliczenie VAT-u to nie wszystkie korzyści czekające na przedsiębiorców leasingujących samochody ciężarowe. Przy odpowiednim wyborze można również odpisać od dochodu wszystkie koszty eksploatacyjne. Co jeszcze ważniejsze, do kosztów zalicza się również raty leasingowe! W przypadku kredytu nie ma możliwości zaliczenia tych rat w koszty.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej korzyści wynikającej z leasingu. Kredyt bardzo często jest jedyną opcją zakupu nowych nieruchomości czy specjalistycznego wyposażenia do firmy. Problem polega na tym, że każde zadłużenie w banku obniża zdolność kredytową przedsiębiorcy. Kupując auto w kredycie zmniejsza się możliwości zaciągnięcia kolejnego, na inne ważne cele. Leasing jest z tego powodu świetną alternatywą. Nie traktuje się go jako zadłużenie, a więc fakt spłacanie rat leasingowych nie obniża zdolności kredytowej! Można leasingować samochody ciężarowe i na przykład kupować na kredyt nieruchomości.

Sprawdź też: Czy leasing się opłaca? Komu opłaca się leasing?

Samochód ciężarowy – czym jest w świetle przepisów prawa?

Masa całkowita przekraczająca 3,5 tony wcale nie jest jedynym wyznacznikiem aut, które można rejestrować jako ciężarowe. Owszem, każdy większy wagowo pojazd jest tak traktowany, ale za „ciężarówkę” można uznać również na przykład popularnego busa.

Pierwsza opcja to pojazd, którego przestrzeń pasażerska ograniczona jest jedynie do jednego rzędu siedzeń. Co bardzo ważne, za tymi miejscami musi znajdować się stała przegroda lub po prostu ściana. Przy przegrodzie dostęp do przestrzeni ładunkowej auta może być również z przedziału pasażerskiego. Zalicza się do nich między innymi popularne w wielu firmach VAN-y.

Druga grupa to auta, które mają oddzielną przestrzeń pasażerską z jednym rzędem siedzeń oraz osobno wydzieloną część ładunkową. To np. niewielkie ciężarówki z tzw. paką, często w formie otwartej lub przykrywanej plandeką.

Pamiętaj, że rejestrując samochód musisz określić jego rodzaj, jako ciężarowy, jeśli chcesz uzyskać pełne odliczenia VAT-u przy leasingu. Na pewno zostaniesz również zobowiązany do przedłożenia specjalnego dokumentu ze stacji diagnostycznej. W czasie kontroli stanu technicznego musisz otrzymać zaświadczenie, że pojazd może być użytkowany jako auto ciężarowe.

 

Leasing samochodów i pojazdów

Pamiętaj, ze pojazdy ciężarowe to nie jedyne wozy, które możesz leasingować przy opcji pełnego odpisania podatku VAT. Zalicza się do nich również praktycznie wszystkie pojazdy budowlane, w tym koparki, ładowarki, podnośniki a nawet żurawie jezdne, również pojazdy wyposażone w HDS. Do tej grupy zalicza się także auta wyposażone w agregaty spawalnicze oraz elektryczne. Oczywiście, podobnie jak wcześniej, konkretny typ pojazdu specjalistycznego musi być potwierdzony przez stację kontroli pojazdów.

Leasing samochodu ciężarowego to najlepsza opcja dla nowych firm

Nie będziemy ukrywać, że najwięcej problemów z finansowaniem działalności mają firmy dopiero wchodzące na rynek. Nie każdy przedsiębiorca dysponuje ogromnym kapitałem początkowym. 

W dzisiejszych czasach samochody to podstawowe narzędzia pracy, bez których trudno prowadzić większość firm. Jeśli do tego potrzeba aut ciężarowych czy dostawczych, to już na pewno nie można sobie wyobrazić prawidłowego działania firmy bez nich.

Przedsiębiorcy dopiero wchodzący na rynek nie mają co liczyć na banki. W większości przypadków jest wymóg, aby firma działała przynajmniej od 12 miesięcy (często dużo więcej) i miała dochody na odpowiednim poziomie. Firmy leasingowe nierzadko udzielają finansowania już od pierwszego dnia prowadzenia biznesu. Faktem jest, że w takim przypadku koszty leasingu mogą być nieco wyższe, ale z drugiej strony zyskuje się szansę na dynamiczny rozwój biznesu.

Ile czasu trwa leasing samochodu ciężarowego?

Zgodnie z przepisami, jeśli zdecydujesz się na leasing operacyjny samochodu ciężarowego, umowa musi trwać przez minimum 40% tzw. okresu standardowej amortyzacji pojazdu. Co to oznacza w praktyce? Kontrakt musi obejmować okres minimum 24 miesięcy. W przypadku większości leasingodawców umowa może być podpisana maksymalnie na 7 lat. Wiele zależy od tego, czy finansowanie dotyczy nowego samochodu ciężarowego, czy używanego.

Leasing używanego samochodu ciężarowego – ile trwa umowa?

Skoro wspomnieliśmy o pojazdach używanych, warto nieco rozszerzyć ten temat. W ich przypadku również jest możliwe skorzystanie z leasingu, choć na nieco odmiennych warunkach. Przede wszystkim pamiętaj, że samochód ciężarowy może mieć maksymalnie 10 lat w momencie zakończenia umowy leasingu. Jeśli więc finansujesz np. pojazd 7-letni, kontrakt podpiszesz na maksymalnie 3 lata.

Warty podkreślenia jest również fakt, że w przypadku aut używanych maksymalna długość trwania umowy jest obniżona z 7 do 5 lat. Wyjątkiem od reguły są samochody wyposażone w HDS, dla których maksymalny wiek w momencie zakończenia umowy leasingu to 15 lat.

Naturalnie czasem leasingodawcy godzą się na finansowanie pojazdów dużo starszych. Każdy taki wniosek jest rozpatrywany indywidualnie, ale trzeba mieć świadomość tego, że im samochód ciężarowy ma więcej lat, tym wyższe mogą być koszty leasingu.

Ile kosztuje leasing samochodu ciężarowego?

Przykładowa kalkulacja na samochód ciężarowy to np. wpłata początkowa w wysokości 50000 złotych i miesięczna rata około 5000 złotych, a okres spłaty pojazdu to 5 lat.

Wszystko zależy od wybranego modelu i wyposażenia.

Jeśli jesteś ciekaw, jakie będą początkowe, miesięczne oraz łącznie koszty skorzystania z tego finansowania, wybierz nasze wsparcie. Przeanalizujemy dla Ciebie rynek, wybierzemy najlepsze oferty, wynegocjujemy warunki i przedstawimy przejrzyste zestawienie. Szybko dowiesz się, z jakimi wydatkami wiąże się leasing samochodu ciężarowego, zarówno nowego, jak i używanego. Dzięki naszej pomocy przekonasz się, że podpisanie umowy leasingowej może być naprawdę bardzo korzystne! 

Najlepsza oferta na leasing samochodów ciężarowych
Każda oferta leasingowa jest tak unikalna jak możliwości finansowania. Aby znaleźć opcję idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb, nie musisz wychodzić z domu. Skorzystaj z naszego intuicyjnego formularza i w kilka chwil przeanalizuj różnorodne propozycje, wygodnie i bez zbędnych formalności. Zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu, aby negocjować warunki, które najlepiej odpowiadają Twoim oczekiwaniom. Pamiętaj, że masz ogromne możliwości negocjacji – od wysokości rat, przez terminy spłat, aż po warunki wykupu. Rozpocznij już teraz, wybierając rozwiązanie, które jest smart i idealnie dopasowane do Ciebie.

Możliwość finansowania innych pojazdów

Na naszej stronie znajdziesz również korzystne oferty leasingu samochodu osobowego. Finansowanie pojazdów z nami to nie tylko oszczędność, ale i przyjemność. Pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności. Wyślij do nas wiadomość lub napisz e-mail, a skontaktujemy się z Tobą i omówimy możliwe rozwiązania.

Oblicz ratę leasingu za maszynę
Oblicz ratę leasingu za samochód
Oblicz ratę leasingu za samochód dostawczy