Vleasing.pl

Leasing maszyn rolniczych

Każde dobrze prosperujące gospodarstwo rolne potrzebuje niezawodnego sprzętu rolniczego. Leasing maszyn rolniczych umożliwia pozyskanie maszyn i urządzeń rolniczych na prostych i jasnych warunkach. Gwarantujemy minimum formalności, elastyczny okres finansowania i możliwość leasingu używanych maszyn. Oferujemy elastyczny harmonogram spłaty rat, co daje możliwość rozwoju gospodarstwa, bez obawy o utratę płynności finansowej.

Długi okres finansowania

Doskonale dostosowana do potrzeb twojego gospodarstwa rolnego umowa leasingowa, nawet na 10 lat.

Miesięczny lub sezonowy harmonogram spłaty

Dopasowanie terminu spłaty rat do twoich osobistych możliwości finansowych

Finansowanie już od kwoty 10 000 zł

Masz możliwość zakupu nowych i używanych sprzętów w cenie już od 10 000 zł

Wygodne załatwianie formalności

Oferujemy pomoc w przygotowaniu wszelkich dokumentów, które możesz wypełnić w dogodnym dla siebie miejscu

Możliwość sfinansowania nowych i używanych maszyn

Posiadamy kompleksową ofertę kierowaną do gospodarstw rolnych. Nasza oferta uwzględnia nowe i używane maszyny rolnicze.

Leasing maszyn i urządzeń rolniczych - oferta

Złóż prosty wniosek o leasing, a nasz ekspert ds. finansowania przedstawi Tobie najlepszą ofertę na leasing maszyn rolniczych. Zapraszamy do wypełnienia formularza na naszej stronie. Wypełnienie go nie potrwa dłużej niż kilka chwil, a na jego podstawie nasz specjalista będzie w stanie przygotować wycenę.  

1. Dane przedmiotu leasingu

Przedmiot leasingu (*)
  • - wybierz przedmiot leasingu -
  • Maszyny budowlane i drogowe
  • Maszyny rolnicze i ciągniki
  • Plotery i maszyny drukarskie
  • Wózki widłowe i podnośniki
  • Linie produkcyjne
  • Maszyny CNC
  • Inne
To pole jest wymagane
Opisz przedmiot leasingu lub podaj link do strony www z przedmiotem: (*)
To pole jest wymagane
Wartość NETTO przedmiotu:
To pole jest wymagane
Rok jego produkcji, jeśli znasz:
To pole jest wymagane
Stan przedmiotu leasingu:
To pole jest wymagane

2. Oczekiwane warunki leasingu

Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Wysokość wpłaty wstępnej w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
Field is required!
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane

3. Informacje podstawowe

NIP firmy: (*)
To pole jest wymagane
Nr tel. komórkowego: (*)
To pole jest wymagane
Osoba do kontaktu:
To pole jest wymagane
Adres e-mail: (*)
To pole jest wymagane

4. Informacje finansowe

Za ostatni rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Za bieżący rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Status własny/swojej firmy w bazach BIK, KRD, BIG oceniasz, jako:
To pole jest wymagane

5. Informacje, które wspomogą dobór optymalnej oferty

Podaj tutaj wszystko, co uważasz za istotne:
Pole opcjonalne
Field is required!
To pole jest wymagane

Warunki finansowania maszyn rolniczych w ramach leasingu

Okres trwania umowy, jeżeli chodzi o leasing operacyjny maszyn rolniczych, może wynosić od 36 do nawet 120 miesięcy, zaś wkład własny może w tym przypadku wynosić od 0 do 45%. W celu utrzymania płynności finansowej, harmonogram spłaty rat można wygodnie dostosować do własnych możliwości, ustalając wpłaty miesięczne, kwartalne, a nawet półroczne.

W naszej firmie uzyskasz korzystną formę finansowania w PLN bądź EURO. Naszym klientom oferujemy leasing różnego rodzaju sprzętów rolniczych, bez względu na ich wiek, bez konieczności sprawdzania bazy BIK oraz KRD.

Brak obciążających zobowiązań

Nie jesteś zmuszony nadwyrężać swojego budżetu ani podpisywać skomplikowanych umów w banku, aby użytkować potrzebne maszyny

Rozwój gospodarstwa niewielkim kosztem

Inwestując niewielkie środki w leasing maszyn, wciąż możesz rozwijać swoje gospodarstwo, przeznaczając wolne kwoty na inne, równie ważne wydatki

Niższa wartość podatków

W koszty prowadzenia działalności możesz wpisać raty leasingowe, dzięki czemu koszt podatków zostanie zminimalizowany

Leasing maszyn rolniczych zyskuje popularność

Z każdym rokiem leasingowanie maszyn oraz różnego rodzaju urządzeń rolniczych cieszy się coraz większą popularnością.

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach rolnicy muszą nieustannie myśleć o inwestowaniu w prowadzoną przez siebie działalność. Utrzymanie konkurencyjności na rynku oraz wysokiej jakości produktów wymaga regularnej wymiany sprzętu na nowocześniejszy, cechujący się większą wydajnością działania. Niestety maszyny rolnicze potrafią być niezwykle drogie, nierzadko kosztując nawet setki tysięcy złotych.

Zakup ich za gotówkę często jest niemożliwy, a do tego inwestycja ta wiąże się z zamrożeniem na długi czas ogromnych pieniędzy. Z kolei kredyty są trudno dostępne, szczególnie dziś w czasach kryzysu, a do tego nierzadko okazują się przesadnie kosztowne. Leasing jest w tym przypadku rozwiązaniem o wiele korzystniejszym. To nie tylko stosunkowo tania i bardzo wygodna forma finansowania, ale do tego charakteryzująca się niewielkimi wymaganiami związanymi ze zdolnością kredytową.

Jeśli chcesz już teraz poznać orientacyjne koszty tego finansowania, skorzystaj z naszej pomocy i wypełnij formularz na naszej stronie. Dzięki temu nie tylko sprawdzisz warunki podpisania umowy, ale także znajdziesz najlepszą na rynku ofertę i uzyskasz wsparcie doświadczonych specjalistów z branży.

Zalety leasingu maszyn rolniczych

Wzięcie w leasing różnego rodzaju maszyn i urządzeń rolniczych zazwyczaj jest bardzo opłacalne dla właściciela gospodarstwa. Finansowanie to ma bowiem wiele zalet, z których najważniejsze to:

Pamiętaj, że rolnicy mogą korzystać zarówno z leasingu operacyjnego, jak i finansowego. Wybór konkretnego rodzaju zależy przede wszystkim od potrzeb, jak i środka trwałego, który będzie przedmiotem umowy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o leasingu maszyn i urządzeń rolniczych, skorzystaj z naszej pomocy. Korzystając z pomocy doświadczonych ekspertów z branży, zyskujesz pewność znalezienia najlepszej oferty leasingowej i idealnego dopasowania jej do potrzeb.

Rodzaje maszyn rolniczych, które pomagamy sfinansować

Główni producenci maszyn rolniczych

Udzielamy leasingu na maszyny rolnicze renomowanych producentów.

Fendt

Case

John Deere

New Holland

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

leasing maszyn rolniczych obraz 1

Specjalizujemy się w leasingu maszyn rolniczych

Nasi pracownicy nie tylko prześledzą rynek ofert leasingowych – służą oni także kompleksowym wsparciem.

Doświadczenie w leasingu maszyn specjalistycznych

Posiadamy doświadczenie w leasingu specjalistycznych maszyn i urządzeń.

jakie dokumenty potrzebne są do leasingu obraz

Załatwiamy formalności

Przeanalizujemy wybraną przez Ciebie opcję, pomożemy w skompletowaniu dokumentów, będziemy przy podpisywaniu umowy i wynegocjujemy w Twoim imieniu najlepsze warunki.

Kompendium informacji o leasingu maszyn rolniczych

Prowadzenie gospodarstwa rolnego w dzisiejszych czasach wymusza wręcz na rolnikach inwestowanie w możliwie najnowocześniejsze maszyny. Niestety drastycznie podnosi to koszty prowadzenia takiej działalności, ale z pomocą przychodzi leasing maszyn rolniczych. Od kilku lat obserwujemy na rynku wzrost zainteresowania tą formą finansowania pojazdów właśnie w tej branży.
Co zachęca rolników do korzystania z tej opcji i na czym w ogóle polega leasing?

Nowoczesne maszyny rolnicze – duże koszta

Nie ma co ukrywać, zakup nowego ciągnika, kombajnu czy ładowacza to wydatek niebagatelny z punktu widzenia gospodarstwa rolnego. W Polsce wciąż królują raczej niewielkie gospodarki, które nie mają dużych obrotów. Nawet wybór maszyn używanych wiąże się z ogromnym obciążeniem finansowym. Sprzęt dużo kosztuje, a i niełatwe jest jego utrzymanie, choć niewątpliwie to sam zakup obciąża najbardziej.

Niestety w dzisiejszych czasach raczej nie można pozwolić sobie na pozostawanie w technologicznym ogonie. Tylko dzięki odpowiedniej wydajności pracy można obniżać koszty produkcji i, co za tym idzie, dopasowywać się do współczesnego rynku. Wszyscy wiemy, jakie stawki skupu dóbr rolnych są dzisiaj oferowane i trzymanie się tradycyjnej, mało wydajnej gospodarki nie ma większego sensu.

Potężne ciągniki czy kombajny kosztują jednak setki tysięcy złotych. Najczęściej nie ma funduszy na to, aby sfinansować takie zakupu z własnej kieszeni. Uzyskanie kredytu jest za to trudne, gdyż działalność rolnicza wiąże się z dużym ryzykiem, a więc wymagania banków są tutaj ogromne. Jakby tego było mało, kredyt po prostu dużo kosztuje, a przy tym trudno zamortyzować sobie ten wydatek w kosztach firmy.

W ten właśnie sposób bardzo powoli leasing maszyn zaczyna nam wychodzić na pozycję lidera w dziedzinie form finansowania. Łatwe uzyskanie finasowania, niskie obciążenie, możliwość szybkiej amortyzacji, a do tego dostęp do sprzętu nowego, jak i używanego. Sprawdźmy na początek, jakie są najpopularniejsze formy leasingu dla rolników.

Jaki leasing dla maszyn wybrać – operacyjny czy finansowy?

Być może nie każdy ma świadomość tego, że leasing to bardzo szerokie i mocno ogólne pojęcie. Istnieje bowiem wiele modeli tego finansowania, ale z punktu widzenia rolnika zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest leasing finansowy lub też leasing operacyjny. W przypadku aut osobowych kupowanych na firmę sporym zainteresowanie cieszy się leasing z wysokim wykupem. W rolnictwie maszyny jednak kupuje się najczęściej na długie lata i dlatego ta opcja nie jest dobrym rozwiązaniem.

Który rodzaj leasingu lepiej wybrać?

Nie da się jednoznacznie określić, która forma leasingu będzie lepsza dla rolnika. Wszystko zależy tutaj od indywidualnych potrzeb, sytuacji finansowej, ale także od formy prowadzonej działalności. W ogromnym skrócie, operacyjny leasing dla maszyn jest polecany przede wszystkim tym rolnikom, którzy są płatnikami podatku VAT. Wynika to głównie z tego, że koszty związane z leasingiem można zaliczyć bezpośrednio w koszty prowadzonej przez siebie firmy. Zyskuje się duże możliwości odliczenia od podatku. Trzeba jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach w ulgach podatkowych, które są efektem ostatnich zmian w przepisach.

Jeśli natomiast rolnik rozlicza się ryczałtowo, raczej będzie dla niego lepszy leasing finansowy. W tej opcji nie da się skorzystać z ulg podatkowych, ale osoby rozliczające się ryczałtem i tak nie mogą z nich skorzystać.

Na tym nie kończą się jednak różnice. W przypadku formy operacyjnej leasingobiorca nie jest właścicielem finansowanej maszyny. Staje się nim ewentualnie dopiero na koniec umowy, jeśli zdecyduje się na wykup. W opcji finansowej leasingobiorca jest od razu właścicielem sprzętu, ale musi za to sam zajmować się odpisami amortyzacyjnymi. W obu tych przypadkach leasingowany sprzęt można oczywiście wykupić na koniec umowy. Celem leasingi operacyjnego i finansowego jest spłacenie wartości pojazdu czy maszyny rolniczej. W efekcie wykup realizowany jest nierzadko na przykład za 1% wartości i leasingobiorca ma tutaj prawo pierwokupu.

Leasing na maszyny czy kredyt

Możliwość skorzystania z ulg podatkowych, szczególnie przy opcji operacyjnej, działa mocno na korzyść leasingu względem kredytu bankowego. Teoretycznie jednak rolnicy korzystający z opcji finansowego leasingu nie są już w tak dobrej sytuacji. Dlaczego więc kredyt w wielu przypadkach i tak jest gorszym rozwiązaniem?

Forma prawna leasingu sprawia, że spłacane w jego ramach raty nie są traktowane, jak obciążenie finansowe. Rolnik nie traci tym samym swojej zdolności kredytowej. Może więc sfinansować zakup maszyn i jednocześnie wziąć kredyt na przykład na unowocześnienie budynków w gospodarstwie.

Zaletą są także procedury. Jeśli ktoś próbował kiedyś kupić ciągnik rolniczy na kredyt to wie, jak zawiły proces trzeba przejść. Wypełniamy wnioski, zbieramy dokumentację i długo czekamy na decyzję, która nierzadko okazuje się odmowna. Finansowanie na maszyny nierzadko dostępny jest od ręki. W wielu przypadkach wystarczy nawet oświadczenie o dochodach. Z naszego doświadczenia wiemy, że często cały proces zajmuje nawet 2-3 dni, od momentu złożenia wniosku o leasing do odebrania pojazdu rolniczego.

Leasing, podobnie jak kredyt, obarczony jest pewną prowizją. Nie zmienia to jednak faktu, że w wielu przypadkach kredyt i tak będzie droższy. Firmy leasingowe często współpracują z dealerami pojazdów i mogą je kupować po cenach niższych, niż w salonie. Jeśli do tego dodamy ulgi podatkowe to okazuje się, że leasing naprawdę nie kosztuje dużo.

ubezpieczenie maszyn rolniczych obrazek 2

Istotne korzyści z leasingu na maszyny

Z punktu widzenia właściciela gospodarstwa rolnego leasing maszyn rolniczych ma jeszcze jedną zaletę. Istnieje możliwość ustalenia rat w formie sezonowej. Działalność rolnicza przez dużą część roku może być niedochodowa. W tym okresie można więc płacić dużo niższe raty, a wyrównywać je w tej części roku, gdzie osiągane dochody są najwyższe.

Warto wspomnieć jeszcze o tym, że istnieją oferty leasingu, w których nie trzeba wykazać się długą obecnością na rynku. Wystarczy 1 dzień od uruchomienia gospodarstwa rolnego, aby uzyskać finansowanie z leasingu. Przy kredycie bankowym jest to w zasadzie nieosiągalne. 

Takich ofert nie ma jednak zbyt wiele na rynku i dlatego już teraz zachęcamy do kontaktu z nami. Współpracujemy z najlepszymi firmami leasingowymi i dlatego pomagamy naszym Klientom w dopasowaniu tej opcji finansowania do indywidualnych potrzeb. Nawet jeśli prowadzisz swoje gospodarstwo od niedawna pomożemy w znalezieniu leasingu, dzięki któremu gospodarstwo będzie mogło dynamicznie się rozwijać.

Maszyny rolnicze poleasingowe i używane

Decydując się na leasing maszyn rolniczych nie trzeba godzić się z koniecznością zakupu zupełnie nowego sprzętu. Nowoczesne pojazdy oraz urządzenia przeznaczone dla rolnictwa są niezwykle funkcjonalne, ale i kosztowne jednocześnie. Nawet biorąc je w leasing, koszt związany z obsługą tego finansowania nierzadko okazuje się dla gospodarstwa zbyt wysoki. Rolnikom prowadzącym mniejsze gospodarstwa nierzadko wystarczy w zupełności sprzęt starszej generacji, pochodzący z rynku wtórnego.

W przypadku wyboru leasingu, jako formy finansowania, można spokojnie postawić także na maszyny rolnicze używane. Firmy leasingowe zazwyczaj nie robią problemu, jeśli tylko sprzęt jest w miarę popularny, a więc w razie czego łatwo go sprzedać. Naturalnie raczej nie ma co liczyć na zakup na przykład ciągnika z końca ubiegłego stulecia. Sprzęt musi reprezentować sobą jakąś sensowną wartość. Wybór maszyn używanych może nieco wydłużyć proces uzyskiwania finansowania. Firmy leasingowe najczęściej wymagają bowiem orzeczenia wystawionego przez rzeczoznawcę. Konieczne jest dokładne określenie stanu maszyny, jak i oszacowanie jej aktualnej wartości rynkowej.

Leasing maszyn rolniczych – co się do niego zalicza?

Praktycznie nie istnieją żadne ograniczenia co do tego, jakie konkretnie maszyny zostaną sfinansowane w ten sposób. Mogą to być nie tylko typowe ciągniki rolnicze, kombajny czy przeróżne urządzenia załadowcze.

To także maszyny bardziej specjalistyczne, w tym między innymi opryskiwacze, owijacze, wozy paszowe, sieczkarki czy pługi. Z powodzeniem można kupować także specjalistyczne akcesoria, takie jak na przykład brony oraz prasy. Leasing przeznaczony jest do tego nie tylko dla tych przedsiębiorców, którzy zajmują się uprawą roli czy hodowlą zwierząt lub roślin pod osłoną. Prowadząc biznes leśny również można kupić maszyny dedykowane tej branży, korzystając z atrakcyjnego leasingu.

Koniecznie dokładnie weryfikuj umowy

Firm leasingowych jest dzisiaj na rynku mnóstwo i niestety nie wszystkie z nich działają do końca uczciwie. Zdarzają się sytuacje, w których leasingodawcy starają się wykorzystać niewiedzę swoich klientów. Stosują oni w umowach zapisy nie do końca zgodne z przepisami lub takie, które są na skraju granicy ich poprawności.

Znalezienie atrakcyjnej oferty finansowej to nie wszystko. Nie zakładamy oczywiście z góry, że tani leasing maszyn rolniczych będzie zły, ale zawsze należy dokładnie przeanalizować wszystkie zapisy umowy. Nie chodzi tutaj tylko o ewentualne nadużycia, które na szczęście zdarzają się coraz rzadziej. Każdy rolnik ma inną sytuację finansową i indywidualne potrzeby. Nierzadko warunki stawiane przez leasingodawcę okazują się po prostu mało atrakcyjne i dlatego wszystko to należy weryfikować.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że umowy tego typu w większości przypadków pisane są zawiłym, niezrozumiałym językiem, często o mocnym charakterze prawniczym. Ponieważ sprzęt rolniczy jest naprawdę dużo warty, opłaca się korzystać z pomocy specjalistów. Doświadczone firmy nie tylko wyszukają odpowiednią ofertę leasingową, ale także dopasują ją do potrzeb. Do tego upewnią się one, że zapisy umowy są zgodne z przepisami, a warunki leasingu sprostają oczekiwaniom rolnika.

Leasing maszyn rolniczych kalkulator

Jeśli potrzebujesz nowoczesnego sprzętu rolniczego, aby rozwijać swoje gospodarstwo, ale nie masz środków na ich zakup, zgłoś się po prostu do nas. Pośredniczymy w podpisywaniu takich umów, świadcząc swoje usługi kompleksowo. Nasi pracownicy zbierają dokładne informacje o potrzebach klienta. Następnie wyszukują oferty leasingu dopasowane do tych wymagań. Prowadzimy szeroką współpracę z wieloma leasingodawcami, a więc możemy naprawdę efektywnie prześwietlić rynek. Po znalezieniu najlepszej opcji prezentujemy ją klientowi i pomagamy później w finalizacji formalności. Leasing może być naprawdę tani i atrakcyjny jednocześnie. Zgłoś się do nas już dziś i zacznij rozwijać swoje gospodarstwo.

Sprawdź też naszą ofertę na: