Ubezpieczenie na życie
Decyzja o wyborze ubezpieczenia na życie to jeden z najważniejszych kroków w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa finansowego dla Ciebie i Twoich bliskich. Niezależnie od tego, co przyniesie przyszłość, nasze ubezpieczenie na życie oferuje solidną ochronę, pomagając zabezpieczyć Twoich najbliższych w przypadku nieoczekiwanych wydarzeń. Oferujemy różnorodne opcje polis, które są zbudowane tak, aby spełniać indywidualne potrzeby i cele każdego klienta, zapewniając spokój ducha.
Rozumiemy, że każdy ma unikalne potrzeby. Dlatego oferujemy ubezpieczenie na życie, które możesz dostosować do swoich osobistych oczekiwań i celów. Wybierz zakres ochrony, który najlepiej odpowiada Twojemu stylowi życia i zapewnij sobie spokój ducha.
Rozumiemy, że każdy ma unikalne potrzeby. Dlatego oferujemy ubezpieczenie na życie, które możesz dostosować do swoich osobistych oczekiwań i celów. Wybierz zakres ochrony, który najlepiej odpowiada Twojemu stylowi życia i zapewnij sobie spokój ducha.
Porównaj ceny i kup online
Skorzystaj z pomocy naszego specjalisty i znajdź najlepsze ubezpieczenie.
Jak wygląda proces zakupu polisy na ubezpieczenie na życie
1. Uzupełnij formularz
Aby otrzymać ofertę na ubezpieczenie na życie, wypełnij nasz formularz. Zostaw nam dane, a na ich podstawie nasz specjalista przygotuje ofertę.
2. Otrzymaj ofertę
Po tym, jak wypełnisz formularz, trafi on do naszego doradcy. W przeciągu kilku godzin od otrzymania formularza, przedstawimy Ci najlepsze oferty.
3. Kup ubezpieczenie
Jeśli oferta będzie dla Ciebie satysfakcjonująca, wystarczy ją opłacić, a polisę dostaniesz na wskazany adres e-mail.
Zamów rozmowę z naszym doradcą
i bezpłatnie pomogą wybrać najlepszy leasing.
Ubezpieczenie na życie i zdrowie Twoich bliskich
Czy myślałeś kiedyś o tym, co zrobią najbliższe Ci osoby w momencie Twojej śmierci? Spłacasz duże kredyty? Nie masz imponujących oszczędności? A może wychowujesz niepełnoletnie dzieci? Możesz czuć się doskonale i uważać, że Twój stan zdrowia jest idealny. Pamiętaj jednak, że przyczyną śmierci może być nie tylko choroba. Wystarczy zbieg niekorzystnych okoliczności, aby zginąć np. w wypadku samochodowym. Co wtedy?
Właśnie po to kupuje się ubezpieczenie na życie – zapewnia ona ochronę na wypadek śmierci. Oznacza to, że polisę taką opłacasz nie tyle dla siebie, ile dla najbliższych Ci osób. W przypadku śmierci osoby ubezpieczonej odszkodowanie będzie można przeznaczyć na takie cele, jak:
- zorganizowanie pochówku,
- opłacenie edukacji dzieci,
- spłacenie rat kredytów bankowych.
Oprócz tego są to pieniądze, dzięki którym rodzina będzie miała zapewniony niezmieniony komfort życia przez pierwsze miesiące, po śmierci ubezpieczonego. Masz na utrzymaniu żonę i ukochane dzieci? Pomyśl o nich – dzięki ubezpieczeniu na życie zapewnisz im bezpieczeństwo finansowe w tym trudnym czasie.
Ubezpieczenie na życie co obejmuje?
Zabezpieczenie finansowe najbliższych to nie wszystko, co zyskujesz dzięki takiej polisie. Zapewnia ona ochronę również Tobie, gdy trudne sytuacje życiowe utrudnią Ci lub wręcz uniemożliwią pracę zawodową. Ubezpieczyciel wypłaca bowiem odszkodowanie również w sytuacji, gdy:
- trafisz do szpitala na dłuższy pobyt – zależnie od warunków, za każdy dzień pobytu wypłacana jest odpowiednia kwota (to rekompensata za utracone wynagrodzenie z tytułu pracy),
- doznasz wypadku, w wyniku którego pojawi się uszczerbek na Twoim zdrowiu (wysokość odszkodowania zależna będzie od procentowej wartości uszczerbku, odpowiednio do tabeli, którą przygotował ubezpieczyciel).
Pamiętaj, że polisę na życie możesz opłacać w kilku wariantach. To nie tylko składka roczna czy półroczna, ale także kwartalna, a nawet miesięczna. Oczywiście polecamy opłatę roczną, gdyż w tym przypadku koszt polisy na pewno będzie najniższy.
Co ważne, zależnie od sytuacji, odszkodowanie nie musi być wypłacane jednorazowo. W określonych przypadkach może mieć ono charakter ratalny. Oznacza to, że ubezpieczyciel będzie wypłacał ustaloną kwotę przez określoną ilość miesięcy.
Suma ubezpieczenia – na jaką kwotę się ubezpieczyć?
Kiedy będziesz podejmował decyzję o wykupieniu takiej polisy, staniesz przed poważną decyzją – wybór sumy ubezpieczeniowej. Nie trudno się domyślić, że im będzie ona większa, tym wyższa składka roczna. Czym w takim razie jest ta suma?
Jest to nic innego, jak maksymalna kwota, jaką ubezpieczyciel może wypłacić w ramach konkretnej polisy. Pieniądze w takiej wartości są wypłacane przez ubezpieczalnie na zycie zawsze wtedy, gdy osoba ubezpieczona umrze, a więc dostają je najbliżsi. Ma ona jednak znaczenie również z punktu widzenia odszkodowań, które będą należały się Tobie.
Pobyt w szpitalu czy nieszczęśliwy wypadek – pewnie zastanawiasz się, ile możesz wtedy dostać? W szczegółach polisy znajdziesz rozbudowane tabele, w których dokładnie wyszczególnione są konkretne zdarzenia losowe. Zawsze znajdziesz tam wartość procentową. Kwota odszkodowania jest więc wyliczana na podstawie sumy ubezpieczenia. Im jest ona wyższa, tym większe odszkodowanie się dostaje.
Nie bagatelizuj więc tego parametru. Dokładnie przeanalizuj warunki i wybierz możliwie najkorzystniejszą ofertę. Dzięki nam będzie to prostsze, niż może Ci się wydawać. Skorzystaj już dziś z kalkulatora i bez wychodzenia z domu porównaj sobie propozycje wielu firm ubezpieczeniowych.
Nie zawsze dostaniesz odszkodowanie z polisy na życie
Przed podpisaniem jakiegokolwiek dokumentu, powinieneś się z nim bardzo dokładnie zapoznać. Dotyczy to również ubezpieczeń na życie. Firmy stosują tzw. klauzule wyłączeń, które niejako zdejmują z ubezpieczalni odpowiedzialność za konkretne zdarzenia. Jeśli do któregoś z nich dojdzie, firma po prostu nie wypłaci odszkodowania. Klauzule te mogą się od siebie różnić, ale są pewne standardy, które znajdziesz w każdej polisie.
Na pewno nie dostaniesz żadnych pieniędzy z tytułu ubezpieczenia na życie, jeśli:
- uszczerbek na zdrowiu był spowodowany Twoim stanem nietrzeźwości,
- leżałeś w szpitalu krócej, niż 3 dni z rzędu,
- okaleczyłeś się samodzielnie,
- byłeś uczestnikiem strajku lub jakiejkolwiek demonstracji ulicznej i doznałeś uszczerbku na zdrowiu,
- zapadłeś na chorobę, której firma ubezpieczeniowa nie uwzględniła w warunkach polisy.
W grę wchodzi jeszcze suma ubezpieczeniowa i to kolejny dowód na to, że przed podpisaniem umowy, trzeba ją dobrze przemyśleć. Łączna kwota wypłaconych odszkodowań w ciągu roku nie może przekroczyć tej sumy. Jeśli do tego dojdzie, pieniądze ponad limit nie zostaną wypłacone.
Ubezpieczenie na życie – jak je wybrać?
Nie bez powodu zaczęliśmy od przytoczenia śmierci ubezpieczonego, jako podstawy do wypłaty odszkodowania. To bowiem gwarantuje każda podstawowa polisa na życie. Kwestie związane z uszczerbkiem na zdrowiu czy pobytem w szpitalu są już opcjami, które można „dobrać” do polisy. Tym samym rozszerza się jej zakres, dopasowując do indywidualnych potrzeb. Musisz pamiętać o tym, że każde takie rozszerzenie oznacza zwiększenie składki rocznej.
Firmy ubezpieczeniowe proponują nie tylko pakiety związane z czasowym uszczerbkiem na zdrowiu czy pobytem w szpitalu. Do innych popularnych opcji można zaliczyć:
- ochronę na wypadek trwałej niezdolności do pracy,
- odszkodowanie w razie kalectwa i znacznego pogorszenia stanu zdrowia,
- sfinansowanie rehabilitacji,
- ochronę na wypadek wykrycia choroby nowotworowej.
Pamiętaj jednak, że w takich przypadkach firma ubezpieczeniowa wnikliwie weryfikuje swoich klientów. Prawie na pewno będziesz musiał dostarczyć wyniki badań, które zostaną Ci zlecone. Wysokość składki będzie zależna od Twojego wieku oraz aktualnego stanu zdrowia. Starsze i schorowane osoby płacą niestety więcej niż ludzie młodsi, w pełni zdrowi. Wysokość składki często określana jest przez analityków na podstawie dostarczonych dokumentów oraz informacji. Nie zalecamy przy tym zatajać żadnych informacji, ponieważ możesz mieć problem w przyszłości z ewentualną wypłatą odszkodowania. Przy tym, nie odzyskasz składek, które opłacałeś w trakcie trwania umowy.
Jak długo jest ważna polisa na życie?
Jeśli zdecydujesz się na taką ochronę, zazwyczaj będziesz mógł podpisać umowę na rok. W większości przypadków tuż przed jej zakończeniem możesz ją przedłużyć na kolejny okres. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że zazwyczaj nie powoduje to podniesienia wysokości składki. Podpisując nową umowę, możesz zapłacić więcej, między innymi z racji na swój wiek.
Niektóre umowy mogą być podpisane na okres od 5 do nawet 25 lat. Dotyczy to inwestycyjno-oszczędnościowego ubezpieczenia na życie.
Ubezpieczenie na życie z funduszem inwestycyjnym
Wspomniana przez nas przed chwilą polisa inwestycyjno-oszczędnościowa może być ciekawą alternatywą dla zwykłego ubezpieczenia na życie. Zasada działania tego produktu jest wyjątkowo prosta. Pewna część ubezpieczenia, zazwyczaj jego połowa, jest przeznaczona na wypłaty ewentualnych odszkodowań. Taką właśnie kwotę, np. po śmierci osoby ubezpieczonej, dostanie jego rodzina.
Druga połowa cały czas na siebie pracuje, a więc pieniądze są pomnażane. To z tego powodu takie umowy podpisuje się na wiele lat, nie mniej, niż 5. Gdy minie ten okres, osoba mająca takie ubezpieczenie otrzymuje zwrot w postaci oczywiście oszczędności. Rozwiązanie to jest polecane między innymi tym osobom, które mają świadomość, że ich emerytura będzie niska. Dodatkowe pieniądze mogą okazać się zbawienne.
Polisa inwestycyjna w formie posagowej
Warto tutaj wspomnieć o jeszcze jednej formie polisy inwestycyjnej, która w tym przypadku jest określana mianem posagowej. To rozwiązanie dedykowane rodzicom, szczególnie takim, którzy mają niepełnoletnie dzieci, im młodsze, tym lepiej.
Celem tej polisy jest finansowe zabezpieczenie przyszłości dziecka (lub dzieci). Tutaj umowę również podpisuje się na wiele lat, godząc się na wpłacanie dodatkowej kwoty, czyli posagu. Ubezpieczyciel inwestuje te pieniądze, a następnie wypłaca je w momencie, gdzie dziecko osiągnie pełnoletność. Są to dodatkowe środki, które na pewno ułatwią start w dorosłe życie.
Trzeba podkreślić, że polisa dodatkowo chroni dziecko na wypadek śmierci rodzica. Wpłacane pieniądze nie przepadają. Jeśli osoba nie jest jeszcze pełnoletnia, będzie otrzymywać comiesięczną rentę. Jej wysokość jest procentowa, zależna od konkretnych warunków umowy.
Jak ubezpieczyciel inwestuje pieniądze
Każdy ma prawo wybrać sobie metodę inwestowania dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Mogą to być zarówno bardzo bezpieczne, ale mało dochodowe fundusze, jak i opcje ryzykowne, jednak dające szansę na dużo wyższe zwroty z inwestycji. Przed podpisaniem umowy warto dokładnie przeanalizować wszystkie jej aspekty.
Warto tutaj wspomnieć o podatkach. Okazuje się, że nie są one obarczone żadnymi dodatkowymi opłatami, w tym podatkiem dochodowym. To z pewnością zwiększa atrakcyjność takiej inwestycji, ale niestety, wiąże się z pewnymi obostrzeniami. Umowę ubezpieczenia inwestycyjno-oszczędnościowego na życie można zerwać w dowolnym momencie. Jeśli dokona się tego przedwcześnie, najczęściej trzeba będzie się pogodzić z bardzo wysoką opłatą likwidacyjną i, czasem nawet stratą.
Grupowe ubezpieczenia na życie i zdrowie
Jeśli pracujesz w firmie zatrudniającej wielu pracowników, bardzo możliwe, że masz opcję skorzystania z tzw. grupowego ubezpieczenia na życie. Są to polisy dedykowane tylko przedsiębiorcom, którzy zatrudniają wiele osób. Z racji zbiorowej formy faktycznie ogromną ich zaletą jest cena. Zależnie od wielkości firmy oraz efektów negocjacyjnych, miesięczny koszt dla jednego pracownika nierzadko waha się w granicach 50 zł. To niewiele, a samo ubezpieczenie zapewnia oczywiście podstawowy zakres ochrony.
Nie jest to jednak rozwiązanie idealne. Po pierwsze polisę stracisz w momencie, gdy zostaniesz zwolniony z pracy lub sam złożysz wypowiedzenie. Po drugie, co ważniejsze, ubezpieczenia tego nie da się dopasować do indywidualnych potrzeb. Przystępujesz do z góry narzuconych warunków i nie ma możliwości negocjacji. Jak widać, coś za coś, a więc musisz świadomie podejmować decyzję.
Do kredytu hipotecznego przyda się polisa na życie
Na koniec jeszcze porada dla osób, które starają się o kredyt hipoteczny i mają problemy z jego uzyskaniem. Ułatwieniem może okazać się wykupienie polisy na życie. Banki traktują ją jako zabezpieczenie kredytu, biorąc pod uwagę sumę ubezpieczeniową. Oczywiście wiąże się to z dodatkowym wydatkiem związanym z opłacaniem składki, ale w wielu przypadkach warto rozważyć taką opcję.
Przede wszystkim jednak pamiętaj, że ubezpieczenie na życie chroni nie tylko Ciebie, ale także Twoich najbliższych! Składka nie musi być wysoka – skorzystaj z naszego kalkulatora i porównaj ze sobą wiele ofert od najlepszych firm ubezpieczeniowych. To funkcjonalne i intuicyjne w obsłudze narzędzie, z którym znajdziesz polisę idealnie dopasowaną do potrzeb. Skorzystaj już dziś!
Ranking ubezpieczeń na życie
Ubezpieczasz swoje mieszkanie, dom czy samochód? Na pewno robisz wszystko, aby skutecznie zabezpieczyć cały swój majątek. Czy jednak równie odpowiedzialnie podchodzisz do swojego życia, w tym przede wszystkim zdrowia? Okazuje się, że wiele osób nigdy nie korzystało z ubezpieczeń na życie. To ważna ochrona, którą powinien zainteresować się każdy. Przy tym jednak warto poznać najlepszych ubezpieczycieli. Sprawdź nasz ranking ubezpieczeń życiowych. Wybraliśmy towarzystwa w oparciu o takie czynniki jak m.in. atrakcyjność składki, czytelność OWU, szybkość wypłaty świadczenia, opinie klientów.
Ochrona Jutra to kompleksowe ubezpieczenie, które uchroni Ciebie i Twoją rodzinę od nieszczęśliwych zdarzeń, jak konieczność hospitalizacji, inwalidztwo, pobyt w szpitalu, czy też operacje.
Polisa z czytelną z myślą o ochronie najbliższych. Dzięki wielu interesującym rozszerzeniom, ze świadczenia może skorzystać małżonek, dziecko, czy też nawet wspólnik w prowadzonej firmie.
Prudential Polska oferuje korzystne ubezpieczenia na życie z ciekawymi możliwościami rozszerzenia, długoterminowe plany oszczędzania na emeryturę lub dowolny cel w przyszłości.
W swojej ofercie ubezpieczyciel Allianz ma wiele produktów ubezpieczeniowych, ale również specjalizuje się w zabezpieczaniu rodziny w razie nieszczęśliwych wypadków.
W Warcie możesz dowolnie skonfigurować swoją polisę na życie w różnych wariantach.
AXA oferuje nowoczesne produkty ubezpieczeniowe dopasowane do Twoich potrzeb.
Ubezpieczenie na życie online
Wypełnij formularz i uzyskaj wsparcie naszych specjalistów. Porównaj oferty wszystkich ubezpieczycieli. Pomagamy w uzyskaniu najlepszych warunków ubezpieczeniowych. Zapewniamy pomoc oraz wsparcie przez cały proces.
Wysokość składki i nazwa ubezpieczalni nie jest najważniejsza przy wyborze polisy na życie. Dobre ubezpieczenie na życie powinno chronić Ciebie i Twoich bliskich i zapewnić bezpieczeństwo w trudnych chwilach w życiu. Ważny wpływ na kalkulację składki w ubezpieczeniach na życie mają takie czynniki jak: wiek, płeć stan zdrowia, wykonywany zawód, długość okresu ochrony, suma ubezpieczenia.