Leasing laptopa

leasing laptopa

W dzisiejszych czasach naprawdę trudno wyobrazić sobie prowadzenie biznesu bez dostępu do nowoczesnego sprzętu IT. Jego zakup bywa jednak dużym obciążeniem finansowym, ale wtedy z pomocą przychodzi leasing laptopa. Czym jest taka forma finansowania? Dlaczego warto z niej skorzystać i jaka jest zasada jej działania? Tego wszystkiego dowiesz się z dalszej części artykułu.

leasing it laptopa

Nie ma co ukrywać, prowadzenie biznesu to mnóstwo obowiązków oraz wydatków. Szczególnie młode firmy, dopiero wchodzące na rynek, mają problem z rozwinięciem swoich skrzydeł. Konkurencja jest silna i trudno z nią rywalizować bez inwestowania w nowoczesne technologie. Z drugiej strony problemem jest niewystarczająca ilość wolnych środków finansowych. Można starać się o kredyt, ale jest on kosztowny, a do tego nie zawsze dostępny dla świeżo upieczonych przedsiębiorców.

Pod tym kątem leasing laptopa jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Tańszy od kredytu, łatwiejszy w uzyskaniu, a do tego nie wymagający wnoszenia dużego kapitału początkowego. W ten sposób można kupić oczywiście każdy komputer, niezależnie od marki oraz modelu. Również ilość nie ma znaczenia. Potrzebujesz od razu 10 nowoczesnych laptopów? Z leasingiem nie będzie z tym żadnego problemu. Jedną z najważniejszych zalet jest również to, że leasing laptopa jest dostępny praktycznie dla każdego. Wiele firm oferuje go nawet tym przedsiębiorcom, którzy działają na rynku zaledwie od kilku dni.

Na czym polega leasing laptopa?

Na pewno doskonale wiesz, czym jest wynajem. Jeśli poszukujesz mieszkania, możesz po prostu stać się jego najemcą. Właścicielem jest wynajmujący i w ramach stałej opłaty miesięcznej udostępnia Ci on lokal, z którego korzystasz praktycznie bez ograniczeń.

Tak w dużym skrócie można opisać również leasing laptopa. Wybrany przez Ciebie komputer kupuje inna firma – leasingodawca. Podpisuje z Tobą umową na jego użyczenie, ale w zamian za konkretną opłatę miesięczną. Ty dostajesz sprzęt IT i możesz go wykorzystywać na potrzeby swojej firmy lub prywatne. Na czym polega w takim razie różnica? Na możliwości dojścia do własności urządzeń.

Leasing sprzętu komputerowego w wersji klasycznej lub nowoczesnej

W większości przypadków będziesz mógł wybrać leasing laptopa w formie klasycznej lub nowoczesnej. W opcji pierwszej płacisz wyższe raty, ale za to spłacasz niejako wartość sprzętu. Co to oznacza? Tyle, że po zakończeniu umowy laptopa uzyskasz własność do laptopa. Oczywiście wiąże się to z pewną opłatą, ale jest ona bardzo niska i zawsze można ją wynegocjować przed podpisaniem umowy. W wielu przypadkach mowa tutaj o 1% wartości. W opcji nowoczesnej płacisz dużo niższe raty, ale nie masz gwarancji, że po zakończeniu umowy uzyskasz prawo pierwokupu sprzętu. Nawet jeśli tak się stanie, cena może okazać się wysoka. Płaciłeś niższe raty, a więc nie zbliżyłeś się do spłaty wartości tych urządzeń.

Jeśli interesujesz się trochę rynkiem używanych komputerów, to na pewno wiesz, że często można znaleźć na nim sprzęt poleasingowy. Są to właśnie te urządzenia, które po zakończeniu umowy powróciły do leasingodawcy.

Leasing IT czy się opłaca

Nie da się ukryć tego, że najtańszym rozwiązaniem będzie zawsze zakup ze środków własnych. Zapewne jednak jesteś tutaj dlatego, że nie dysponujesz odpowiednimi finansami, albo chcesz je przeznaczyć na inne inwestycje.

Leasing laptopa można więc zestawić w zasadzie jedynie z kredytem. Pod tym kątem ta pierwsza opcja z całą pewnością okaże się lepsza. Wynika to z kosztów finansowania. Kredyty bankowe są dzisiaj wysoko oprocentowane, a do tego dochodzą jeszcze liczne prowizje. Z bankiem trudniej dogadać się również w trudnych chwilach. Jeśli zdarzy Ci się problem z płynnością finansową, solidny leasingodawca pójdzie na ugodę i na przykład odroczy w czasie kilka kolejnych rat.

Leasing laptopa niewiele kosztuje

Reasumując, jest duża szansa na to, że kupując laptopa z pomocą firmy leasingowej naprawdę niewiele za niego przepłacisz. Warto dodać tutaj jeszcze jedną rzecz. Biorąc kredyt dostaniesz po prostu gotówkę na zakup sprzętu w wybranym przez Ciebie sklepie. W przypadku leasingu zakupu dokona leasingodawca. Jeśli skupia się on głównie na urządzeniach IT, to często będzie mógł skorzystać z dużo niższych cen, niż normalnie. Oznacza to, że już na starcie sporo zyskujesz. Po podliczeniu kosztów może się okazać, że przepłaciłeś za laptopa maksymalnie kilkaset złotych. Przy kredycie może to być nawet ponad 1000 zł.

Leasing laptopa – zalety

leasing laptopa

Kilka zalet zdążyliśmy już omówić. To przede wszystkim łatwy dostęp do finansowania dla młodych przedsiębiorców, niskie koszty, minimum formalności oraz możliwość dojścia do własności sprzętu. Na tym jednak nie koniec. Leasing laptopa ma dużo więcej korzyści i zalicza się do nich między innymi:

Zachowanie pełnej zdolności kredytowej

Biorąc kredyt w banku utrudniasz sobie dostęp do kolejnych pożyczek, a nawet całkowicie zamykasz tę drogę. Leasing laptopa w świetle przepisów prawa nie jest traktowany jako obciążenie finansowe. Co to oznacza? Wybierając to finansowanie zachowujesz pełną zdolność kredytową. Możesz zakupić sprzęt IT, a później spokojnie sfinansować kredytem inne istotne inwestycje.

Nie zamrażasz kapitału

Każdej firmie zależy na zachowaniu pełnej płynności finansowej. Kiedy inwestuje się gotówką, mocno utrudnia to późniejszy rozwój. Pieniądze są zamrażane w inwestycji, w tym przypadku w sprzęcie komputerowym. Leasing laptopa uwalnia od tego. Dostaje się nowe urządzenia i po prostu płaci za niego niewielkie raty każdego miesiąca.

Szybki rozwój od początku

Wiele banków wymaga, aby firma starająca się o kredyt działała minimum od 6 miesięcy. Są nawet takie instytucje, gdzie okres ten wydłużony jest aż do 12 miesięcy! Młody przedsiębiorca może mieć problem, ale nie przy leasingu. Wiele firm oferuje go dosłownie od początku działania biznesu. Nie musisz więc startować z dużymi tyłami do konkurencji!

Leasing laptopa koszty

Chcesz wziąć kredyt? W takim razie pamiętaj, że od podatku odliczysz sobie jedynie odsetki rat. Jeśli wybierzesz leasing laptopa, całą ratę zaliczysz do kosztów. To między innymi dlatego ta forma finansowania jest tańsza od kredytu.

Łatwe dopasowanie do możliwości

Wnioskując o kredyt często musisz przystać na warunki banku, w wielu przypadkach mało atrakcyjne. Leasing laptopa jest pod tym kątem dużo elastyczniejszy. Podpisując umowę masz pełne pole do negocjacji. Możesz zdecydować się na spłatę nawet przez wiele lat, albo podpisać umowę jedynie na 30 miesięcy. Płacisz wyższe raty, ale szybko dochodzisz do własności sprzętu.

Jak uzyskać leasing laptopa

leasing dla nowych firm obrazek

Przede wszystkim musisz mieć firmę. Do tego nie powinieneś zalegać z płatnościami, w tym związanymi z ZUS-em. Firma leasingowa na pewno zweryfikuje również Twoje wyniki finansowe. Sprawdzi, czy jesteś w stanie spłacać raty oraz jakie masz perspektywy na dalszy rozwój.

Na tym w zasadzie kończą się najczęściej formalności. Nie musisz wypełniać ogromnych formularzy i tygodniami czekać na decyzję, co w przypadku banku jest normalne. Oczywiście trzeba pamiętać o jednym. Leasingodawca zawsze oceni ryzyko danej umowy. Jeśli Twoje wyniki finansowe nie wyglądają zbyt dobrze albo istnieje na rynku od krótkiego czasu, może być konieczne wniesienie wyższej wpłaty początkowej.

Nie musisz się jednak obawiać. Zawsze możesz skorzystać z naszej pomocy. Wystarczy, że wskażesz nam sprzęt IT, którego potrzebujesz. Nieważne, czy dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki czy działasz już od długiego czasu. Wyszukamy najlepszą, dobrze dopasowaną do sytuacji ofertę leasingu!

Sprawdź też: Leasing dla nowych firm

Najlepszy leasing na laptopa

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na leasing laptopa.
Nasz specjalista zaoferuje Tobie najlepsze finansowanie.

Dokładne czytanie umowy to podstawa

Pamiętaj o tym, że firmy leasingowe mają wolną rękę z punktu widzenia ustalania regulaminów oraz zasad. Z tego powodu oferty leasingu bardzo mocno różnią się między sobą. Dokładne przeczytanie wszystkich dokumentów to podstawa. Niektóre zapisy mogą okazać się niekorzystne przy Twojej sytuacji i dlatego takiej umowy nie należy podpisywać. Czasem oczywiście można wynegocjować indywidualne warunki.

Jeśli chcesz naprawdę zyskać na leasingu i nie zmagać się z nadmiernym obciążeniem finansowym, zgłoś się po prostu do nas. Znajdziemy najlepszy leasing laptopa, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb. Zadbamy również o bezpieczeństwo, dokładnie weryfikując umowę, zanim ją podpiszesz. Przekonaj się już dziś, jak tania i wygodna jest ta forma finansowania sprzętu IT.