Vleasing.pl

Kredyt dla firm

Wybierzemy dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę kredytu dla firmy. 
Nie wierzysz? Wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami.

Adres e-mail: (*)
Field is required!
Wybierz kwotę kredytu
To pole jest wymagane
Numer telefonu: (*)
To pole jest wymagane
Okres spłaty:
To pole jest wymagane
Imię i nazwisko: (*)
To pole jest wymagane
NIP firmy: (*)
To pole jest wymagane
Uwagi:
Field is required!
Field is required!

Zaznacz, że nie jesteś robotem (weryfikacja CAPTCHA)

icon-2-ol42reeukrt2x7zvmjche7e1rc37lmq8hf6th6l110
Kredyt firmowy nawet do 200 000 zł
icon-3-ol42reeukrt2x7zvmjche7e1rc37lmq8hf6th6l110
 0% prowizji za udzielenie kredytu
icon-4-ol42reeukrt2x7zvmjche7e1rc37lmq8hf6th6l110
Elastyczne warunki kredytu
icon-6-ol42rfcorlud8tyih1r3yp5icpyktbtytjuaygjmus
Elastyczny okres kredytowania

Czym jest kredyt dla firm?

Jest to rodzaj zobowiązania, które służy na pokrycie finansowych potrzeb związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, dlatego środki pozyskane przy jego pomocy nie mogą zostać przeznaczone na wydatki prywatne. Jeżeli przedsiębiorca potrzebuje środków na cele niezwiązane z firmą, może skorzystać z oferty zwykłego kredytu gotówkowego.

Kredyt dla firm jest dostępny praktycznie w każdym banku i w porównaniu z kredytem konsumenckim, posiada wysokie maksymalne kwoty zobowiązania. Ten rodzaj kredytu występuje w kilku formach, których różnice polegają między innymi na długości okresu spłaty, ilością niezbędnych formalności oraz celem, na jaki mogą zostać przeznaczone środki.

kredyt dla małej firmy

Jak wygląda proces przyznania kredytu firmowego?

icon-7.png
Wypełniasz formularz

Pamiętaj o wypełnieniu wszystkich ważnych danych, takich jak dane kontaktowe, okres kredytu, kwota kredytu. 

icon-8.png
Kontaktujemy się z Tobą

Na wskazany adres e-mail, przedstawiamy najlepszą ofertę banku lub instytucji pożyczkowej.

Kompletujesz dokumenty

Pomagamy w kompletowaniu niezbędnych dokumentów do umowy oraz pomagamy przez cały okres uzyskiwania finansowania.

icon-9.png
Odbierasz gotówkę

Po podpisaniu umowy, przelew zostanie wysłany na konto wskazane w umowie.

Masz pytania związane z kredytem dla firm?

Kredyt dla firm to dobre rozwiązanie, jeśli potrzebujemy dodatkowych środków na prowadzenie, rozwój i modernizację przedsiębiorstwa. Jeśli jednak firma ma duże kłopoty finansowe i grozi jej upadek, kolejne zobowiązanie może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Decyzję o zaciągnięciu kredytu zawsze trzeba podejmować rozsądnie, najlepiej po konsultacji z doradcą finansowym. 

Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!
  • -- wybierz sprawę --
  • Kredyt i pożyczki
  • Leasing
  • Ubezpieczenia
  • Inne
Field is required!
Field is required!

Vleasing – oferta kredytów dla firm

Przedsiębiorcy mogą szukać pomocy u Vleasing. Pomagamy dobrać najkorzystniejsze pożyczki i kredyty dla firm, biorąc pod uwagę ich aktualne potrzeby i długoterminowe plany. Dodatkowe środki mogą być konieczne, by wykorzystać cały potencjał firmy i zwiększyć jej konkurencyjność. Oferta dla przedsiębiorstw obejmuje wszystkie podstawowe formy finansowania działalności gospodarczej.

Kredyt firmowy

Pojęcie kredytu firmowego obejmuje pomoc finansową dla osób rozpoczynających działalność oraz na dalszym etapie funkcjonowania firmy. 

Kredyt obrotowy przeznacza się na podstawową, bieżącą działalność firmy. Z jego pomocą m.in. wypłaca się wynagrodzenia, dokonuje rozliczeń podatkowych i pokrywa koszty administracyjne.
Obrotówki są popularne wśród dużych i średnich przedsiębiorstw, które chcą podnieść swoją płynność finansową i rozszerzyć działalność. Oczekując na spłatę należności przez kontrahentów i inne zamrożone pieniądze, dzięki kredytowi nie pozostaną bez środków w obrocie.
Okres spłaty kredytu obrotowego wynosi zazwyczaj 1-3 lat. Jest to więc kredyt krótkoterminowy. Może mieć postać czasowego, maksymalnego limitu zadłużenia przyznanego na rachunku bieżącym firmy albo zwykłego zobowiązania rozłożonego na raty.

Kredyt gotówkowy

Jednym z najpopularniejszych rodzajów pożyczki jest kredyt gotówkowy, z którego mogą korzystać osoby fizyczne oraz przedsiębiorstwa.

Kredyt gotówkowy nie wymaga określenia celu i może być przeznaczony na dowolną inwestycję, bez posiadania wkładu własnego.
Aby otrzymać kredyt gotówkowy, często wymagany jest określony czas działalności firmy (zwykle przynajmniej rok). Skrócenie tego czasu może wiązać się z dodatkowymi warunkami.
Do spłaty kredytu gotówkowego (w całości lub rozłożonego na raty) wykorzystuje się bieżące przychody firmy. Oprocentowanie i całkowity koszt takiego kredytu bywają dość wysokie.

Kredyt samochodowy

Prowadzenie działalności gospodarczej często wymaga posiadania sprawnego samochodu firmowego, który będzie użytkowany wyłącznie na potrzeby przedsiębiorstwa. Jego koszt można pokryć, podpisując umowę o kredyt samochodowy.

Kredyt samochodowy można zaciągnąć na pojazd używany lub nowy. Nie musi to być samochód osobowy – można pokryć w ten sposób np. koszt maszyn rolniczych lub ciężarówek.
Od kredytobiorcy zwykle oczekuje się wkładu własnego, lecz istnieją oferty bez tego wymogu.
Okres kredytowania może trwać nawet 10 lat, a uregulowanie zobowiązania polega na spłacie comiesięcznych rat kapitałowo-odsetkowych.

Kredyt dla małej firmy

Niewielkie przedsiębiorstwa mają mniejsze możliwości, jeśli chodzi o kredyty dla firm. Na rynku istnieją specjalne oferty kredytów dla małych biznesów, które zapewniają im środki na inwestycje potrzebne do rozwoju.

Kredyt dla małej firmy przeznaczony jest dla przedsiębiorstw, które zatrudniają corocznie poniżej 50 pracowników i generują roczne obroty niższe niż 10 mln euro.
Dostępne są inwestycyjne, obrotowe, odnawialne i konsolidacyjne kredyty dla małych firm. Oferta jest więc taka sama, jak dla większych przedsiębiorstw; różne mogą być jednak warunki umowy kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny

Jeśli przedsiębiorca potrzebuje kilku kredytów jednocześnie, może ubiegać się o kredyt konsolidacyjny, łączący różne zobowiązania w jedno.

Mówi się, że kredyt konsolidacyjny to połączenie kilku kredytów gotówkowych lub hipotecznych w celu ułatwienia spłaty i zmniejszenia wysokości miesięcznej raty.
W rzeczywistości różne kredyty i pożyczki nie są scalane, lecz udzielany jest jeden kredyt na pokrycie ich wszystkich. Kredytodawca przejmuje obowiązek ich spłaty, jednocześnie nakładając na klienta nowe, pojedyncze zobowiązanie wobec siebie.
Kredyt konsolidacyjny ułatwi kontrolę nad zobowiązaniami firmy i wydłuży okres ich spłaty, dzięki czemu przedsiębiorstwo może utrzymać płynność finansową.

Pożyczki dla firmy

Jeśli przedsiębiorca potrzebuje niewielkiej gotówki i interesuje go szybki zastrzyk gotówki, z pomocą przychodzą firmy pożyczkowe. Instytucje pozabankowe oferują przedsiębiorcom nawet do 100000 zł gotówki na dowolny cel. Do otrzymania pożyczki dla firm wystarczą podstawowe dokumenty dotyczące działalności. 

Najlepszy kredyt dla firm w 2023 roku

Nie wiesz, w którym banku wziąć najbardziej korzystny kredyt dla firmy? Skontaktuj się z naszym specjalistą, wybierz okres kredytu, cel kredytu oraz kwotę, a nasz specjalista przygotuje dla Ciebie najlepszą ofertę dostępną na rynku. Finansowanie z Vleasing jest proste i bezpieczne!

Finansowanie dla firm

Działalność gospodarcza opiera się na ciągłym rozwoju. Firmy nieustannie inwestują w nowe rozwiązania, poszerzają zakres i obszar działalności oraz rekrutują pracowników. Aby to wszystko było możliwe, przedsiębiorcy muszą dysponować dużymi środkami pieniężnymi. Obecnie trudno jest rozwijać firmę bez pożyczek. Dużą popularność zyskał więc kredyt dla firm, który może pokrywać codzienne wydatki przedsiębiorstwa lub wspomóc konkretną inwestycję.

Na co można przeznaczyć kredyt dla firm?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z mnóstwem zobowiązań – trzeba opłacać lokale, odprowadzać podatki, płacić świadczenia i daniny. Kredyty dla firm są bardzo pomocne w terminowym uregulowaniu wszystkich opłat. To także dobra podpora dla długoterminowych planów, realizowanych przez wiele miesięcy lub lat. Kredyt daje pewność, że nie zabraknie nam środków na wprowadzenie wizji w życie. Niektóre kredyty dla firm są przeznaczone do realizacji określonych celów, np. spłatę zobowiązań wobec ZUS i US, czy też finansowanie bieżącej działalności. Większość kredytów gotówkowych można dostać bez wskazania, na co je wykorzystamy, a więc mogą być przeznaczone na dowolny cel.

Na jakie cele przeznaczyć kredyt dla firm?

Możliwości inwestowania pieniędzy pozyskanych z kredytu dla firm są niemal nieograniczone. Oto najważniejsze, nad którymi warto się zastanowić, prowadząc działalność gospodarczą:

● zakup, wymiana i udoskonalenie maszyn produkcyjnych,

● modernizacja linii produkcyjnych

● remonty biur i lokali w celu lepszego przystosowania do rodzaju pracy lub zwiększenia komfortu pracowników

● zakup sprzętu: mebli, sejfów, urządzeń elektronicznych, drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych, niszczarek, urządzeń do laminowania, wyposażenia firmowej kuchni oraz specjalistycznego sprzętu

● zakup pojazdów dostawczych i osobowych, unowocześnienie floty samochodowej

● organizacja i prowadzenie szkoleń dla pracowników, aby podnieść kwalifikacje całej kadry

● zakup licencji na niezbędne oprogramowanie.

Przedsiębiorstwo, które dysponuje nowoczesnym sprzętem i dba o jego funkcjonalność, zajmie lepszą pozycję na rynku, niż firmy z przestarzałymi lub rzadko serwisowanymi maszynami. Rozwijająca się firma powinna być na bieżąco z postępem technologii i nieustannie poszerzać obszar swojego działania, w czym pomogą wyżej wymienione inwestycje. Kredyt inwestycyjny jest również często tożsamy z kredytem dla firm.

Kredyt dla nowych firm – jak dostać?

Firmy leasingowe oferują kredyty dla wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od tego, jak długo działają na rynku. Wyróżniamy specjalne kredyty dla nowych firm bez zabezpieczeń, dzięki czemu można wesprzeć działalność o krótkiej historii i niewielkim majątku. Kredyt bez zabezpieczeń zakłada, że nie jest wymagane posiadanie dóbr (np. nieruchomości lub pojazdów), a jedynie udokumentowane dochody. Ich wysokość zadecyduje o akceptacji wniosku i maksymalnej kwocie kredytu. Sprawdź też: leasing dla nowych firm

Kredyt bez BIK na firmę – opcja dla zadłużonych

Większość kredytów dla firm udzielanych jest z uwzględnieniem historii kredytowej przedsiębiorstwa. Jeśli w przeszłości wystąpiły trudności w terminowej spłacie zobowiązań, w Biurze Informacji Kredytowej znajduje się odpowiedni zapis. Wysoka kwota zadłużenia lub długie zaległości w uregulowaniu składki mogą sprawić, że bank automatycznie odrzuci wniosek o kredyt firmowy. Na szczęście przedsiębiorstwa, które przeszły kryzys, nie są skreślone z listy potencjalnych pożyczkobiorców. Mogą skorzystać z kredytu bez BIK, oferowanego przez firmy pożyczkowe.

Istotą kredytów dla zadłużonych przedsiębiorstw jest liberalne podejście do przeszłych zobowiązań i ograniczona weryfikacja klienta. Zamiast historii w BIK zwracają uwagę na inne dane, które mogą świadczyć na korzyść lub niekorzyść firmy: zdolność kredytową, zabezpieczenia i płynność finansową. Zależnie od indywidualnej sytuacji, można nawet otrzymać kredyt dla firm bez BIK i zabezpieczeń. Aby poznać swoje możliwości, prowadzący działalność gospodarczą może skorzystać z usług doradcy kredytowego. W większości przypadków udaje się dobrać zadowalający produkt, jednak należy uważać na całkowity koszt kredytu. Powinien być jak najniższy, nawet jeśli miesięczna rata wyniesie więcej.

Czym cechuje się kredyt firmowy bez zaświadczeń?

Udzielanie kredytów bankowych wiąże się z długą i szczegółową procedurą. Banki wymagają bowiem różnych dokumentów, wykorzystywanych do sprawdzenia zdolności kredytowej klienta, w tym zaświadczenia o dochodach. Z kolei kredyty dla firm bez zaświadczeń opierają się na oświadczeniu napisanym przez wnioskodawcę, dzięki czemu formalności są uproszczone. Kredytodawca może wymagać pozaurzędowych dokumentów, takich jak wyciąg z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.

Wniosek o kredyt gotówkowy bez zaświadczeń zostanie rozpatrzony bardzo szybko dzięki minimalnej dokumentacji do zweryfikowania. To dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które potrzebują szybkiego wsparcia finansowego, by pokryć aktualne wydatki. Kredyt na firmę bez zaświadczeń ma długi okres spłaty, a wysokość rat kapitałowo-odsetkowych zależy od możliwości finansowych przedsiębiorstwa.

Jakie są szanse otrzymania kredytu dla firmy?

Chociaż na rynku produktów finansowych jest coraz więcej ofert, z każdym rokiem coraz trudniej otrzymać finansowanie działalności gospodarczej. Formalności są skomplikowane, weryfikacja klientów wnikliwa, a odmowy udzielenia kredytu bardzo częste. Kuszące promocje w bankach nie są osiągalne dla wszystkich, a jeśli jakaś instytucja przyzna nam kredyt, warunki mogą okazać się nieatrakcyjne.

Wnioski przedsiębiorców są odrzucane ze względu na zbyt niskie dochody, krótki staż firmy, jej formę prawną lub nawet branżę. Powstaje błędne koło – żeby się rozwinąć, firma potrzebuje zadowalającego kredytu o niskim oprocentowaniu i długim okresie kredytowania. Jak może jednak zwiększyć swoje dochody i działać długoterminowo, jeśli nie otrzyma finansowania najważniejszych inwestycji?

Kredyt dla firm – najczęściej zadawane pytania

SPIS TREŚCI:

Skąd wziąć środki na bieżącą działalność firmy i na jej rozwój?

Nie da się ukryć, że rozwój firmy zależy głównie od ilości środków, którymi dysponuje przedsiębiorca. Przeważnie jednak same oszczędności są niewystarczające, szczególnie na początku kiedy zakładamy jednoosobową działalność gospodarczą. Dlatego z pomocą przychodzą kredyty dla firm, oferujące dodatkowe środki na różnego rodzaju inwestycje związane z przyszłością przedsiębiorstwa.

Kredyt jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów finansowania działalności, w tym związanych z nią opłat oraz planów, które planujemy zrealizować z bliższym lub dalszym czasie. Dostępność różnorodnych form kredytów sprawia, że o finansowanie starać się mogą zarówno przedsiębiorstwa z dłuższym, jak i krótszym stażem na rynku. Każda z form posiada jednak swoje własne warunki, które potencjalny kredytobiorca musi spełnić, aby uzyskać finansowanie, o które się ubiega.

Jak pozyskać kredyt dla firmy?

Chociaż na stronie internetowej banku oraz w reklamach wszystko wydaje się proste, w rzeczywistości procedury związane z pozyskaniem finansowania wymagają wielu formalności. Niestety warto również podkreślić, że w wielu przypadkach przedsiębiorcy spotykają się z odmową udzielenia kredytu – wpływ na to może mieć wiele czynników, w tym między innymi krótki staż firmy, niskie dochody czy forma prawna. Przedsiębiorcy, którym udało się otrzymać pozytywną decyzję kredytową, często nie są jednak zadowoleni z warunków zaproponowanych przez bank. Przyczyną tego jest zazwyczaj zbyt niska kwota kredytu, krótki okres spłaty lub wysokie oprocentowanie.

Korzystając z pomocy naszych doradców, masz jednak możliwość uzyskania najtańszego kredytu dla swojej firmy. Kredyt to bez wątpienia dobre rozwiązanie w przypadku konieczności pozyskania dodatkowych środków, dlatego pomożemy ci w wyborze najbardziej korzystnej opcji finansowania dla twojego przedsiębiorstwa. W naszej ofercie znajdziesz zarówno kredyt inwestycyjny, kredyt obrotowy, konsolidacyjny, jak również kredyt na start dla nowo powstałych firm. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam wspierać przedsiębiorców na każdym etapie rozwoju firmy, dlatego pomożemy ci pozyskać potrzebne środki, proponując kredyt z najlepszymi warunkami.

Jeżeli twoim celem jest rozwój własnej działalności, skontaktuj się z nami – wypełnij i wyślij wniosek, a już wkrótce otrzymasz od nas idealnie dopasowaną do twoich osobistych potrzeb propozycję finansowania!

Ile trwają formalności?

Złożenie wniosku o kredyt dla firm z reguły trwa kilka minut. Przyznanie kredytu w praktyce trwa kilka dni robocze. Dla niektórych firm istnieje możliwość zastosowania uproszczonej scieżki obsługi. Zapraszamy do skorzystania z usług oferowanych przez naszą firmę. Postaramy pomóc we wszystkich formalnościach.

Jakie są rodzaje kredytów dla firm?

Najpopularniejsze formy to kredyt obrotowy, inwestycyjny, kredyt na start firmy oraz kredyt w rachunku bieżącym. Każdy rodzaj dostosowany jest do konkretnych sytuacji, proponując tym samym inne warunki. Dzięki tak szerokiej ofercie, osoba posiadająca własną działalność gospodarczą może bez problemu ubiegać się o idealnie dopasowaną do swoich potrzeb formę finansowania.

Na czym polega kredyt inwestycyjny dla firm?

Jest to rodzaj zobowiązania celowego, które służy realizacji konkretnej inwestycji – oznacza to, że środków pozyskanych przy jego pomocy nie można rozdysponować na inne cele niż te, które określone zostały w zawartej umowie.

Korzystając z kredytu inwestycyjnego możesz pokryć na przykład koszt nieruchomości, pojazdów, maszyn, a także licencji lub oprogramowania. Ten rodzaj kredytu charakteryzuje zazwyczaj wysoka kwota i długi okres spłaty. Niektóre banki, mogą również w jego przypadku wymagać wniesienia wkładu własnego, który będzie wynosił nawet kilkadziesiąt procent wartości danej inwestycji, choć nie jest to regułą.

Co to jest kredyt obrotowy dla firm?  

Przy pomocy kredytu obrotowego, który jest jedną z najczęściej wybieranych przez przedsiębiorców form, można pokryć bieżące potrzeby firmy, do których należeć mogą między innymi opłacenie towarów bądź usług, opłacenie podatku bądź wypłata wynagrodzeń pracownikom.

Kredyt obrotowy jest przeważnie zobowiązaniem krótkoterminowym, a wysokość jego kwoty zależna jest zarówno od potrzeb, jak i możliwości finansowych danego przedsiębiorstwa. Niewielkie firmy raczej nie uzyskają w ten sposób większej kwoty, natomiast w przypadku dużych firm, kwoty mogą osiągać nawet kilka milionów złotych.

Jak działa kredyt w rachunku bieżącym?

Jest to podobna forma do kredytu odnawialnego, dostępnego dla konsumentów. Okres umowy obejmuje zazwyczaj 12 miesięcy z możliwością przedłużenia, dzięki czemu na koncie przedsiębiorcy przyznawany jest dodatkowy limit, który można wykorzystać w przypadku braku własnych środków. W takiej sytuacji, każdy wpływ na konto uzupełnia limit, który został wykorzystany.

Podczas obowiązywania umowy istnieje możliwość wypłacania dodatkowych środków za każdym razem, kiedy zajdzie taka potrzeba. Jest to dobre rozwiązanie dla firm, służące jako dodatkowe zabezpieczenie finansowe – jeżeli przedsiębiorstwo będzie potrzebowało środków, nie będzie zmuszone, by wypełniać wniosek i czekać dłuższy czas na jego rozpatrzenie.

Do czego służy kredyt konsolidacyjny dla firm?

Kredyt konsolidacyjny łączy w sobie kilka różnych zobowiązań firmowych w jedną całość, tworząc w ten sposób jedno zobowiązanie. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że jest to nie tylko wygodniejsza opcja, ale i korzystna finansowo – suma raty kredytu konsolidacyjnego jest niższa, niż suma wszystkich rat połączonych kredytów. W przypadku jednej raty łatwiej jest również kontrolować termin spłaty.

Dzięki wydłużeniu okresu kredytowania i niższym ratom, nie trzeba obawiać się o utratę płynności finansowej przedsiębiorstwa. Łączyć można ze sobą różnego rodzaju zobowiązania, w tym kredyty obrotowe czy inne kredyty konsolidacyjne, które się już posiada.

Na jakie wydatki można przeznaczyć kredyt firmowy?

Są to środki przeznaczone przede wszystkim na wydatki związane z działalnością gospodarczą, dlatego też powinny służyć jego rozwojowi. Kredyt dla firm może sfinansować zakup niezbędnych maszyn i urządzeń, pojazdów, nieruchomości firmowych oraz niezbędnego do pracy sprzętu biurowego. Środki te można również przeznaczyć na rzecz rozwoju kadry pracowniczej, zapewniając różnego rodzaju szkolenia, pozwalające zdobyć lub podnieść kwalifikacje pracowników. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby sfinansować w ten sposób także zadłużenia w ZUS i US.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać kredyt dla firm?

Warunki, jakie przedstawiają banki swoim klientom, zależą od rodzaju prowadzonego przedsiębiorstwa. Ważna jest jego zdolność kredytowa, która przez bank obliczana jest między innymi na podstawie dochodów oraz ilości posiadanych przez firmę zobowiązań. Najistotniejszą kwestią jest jednak płynność finansowa danej działalności, gdyż jej brak wskazuje, że kredytobiorca mógłby się nie wywiązywać z zawartej umowy na czas.

Dobra historia kredytowa także jest niezwykle ważna dla banku i pozwala ocenić, czy przedsiębiorca w terminie regulował inne dotychczasowe zobowiązania. Jeżeli firma widnieje na liście dłużników, uzyskanie kredytu może być bardzo trudne, a czasami nawet i niemożliwe. Banki niechętnie udzielają kredytów osobom, które w przeszłości nie wywiązywały się z określanego terminu płatności, gdyż zakładają, że i w tym przypadku sytuacja taka może mieć miejsce, co jest wysoce ryzykowne dla instytucji.

Ważny jest też staż firmy – im dłuższy staż posiada dane przedsiębiorstwo, tym większa szansa na jego uzyskanie. Wynika to z faktu, iż wiele firm upada w ciągu kilku pierwszych lat działalności na rynku. Często więc można spotkać się z warunkiem określającym minimalny staż działalności gospodarczej. Pozwala to zminimalizować ryzyko, że dana firma zbankrutuje i nie będzie miała funduszy na spłatę kredytu.

Które dokumenty są wymagane do kredytu dla firm?

Rodzaj i ilość wymaganych dokumentów zależna jest od rodzaju oraz kwoty wybranego kredytu. Im mniejsza kwota, tym mniejsza będzie również ilość formalności. Niezbędne może okazać się okazanie dokumentów potwierdzających legalne działanie firmy – w tym celu należy pobrać zaświadczenie o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz o nadaniu numeru NIP i REGON. Jedynie w przypadku spółek wymagane jest wyłącznie zaświadczenie z Krajowego Rejestru Sądowego.

Ponadto, podczas procedury ubiegania się o wybrany kredyt, banki mogą wymagać dokumentów potwierdzających stabilność oraz wysokość dochodów firmy. Mogą być to księga przychodów i rozchodów, zeznanie podatkowe za poprzedni rok bądź wyciąg z rachunku firmowego. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się także przedstawienia zaświadczenia, potwierdzającego brak zaległych wpłat w ZUS i US.

Od czego zależy koszt kredytu dla firm?

Na sumę kredytu mają wpływ takie same czynniki, jak w przypadku kredytów konsumenckich. Ostateczny koszt kredytu zależny jest między innymi od wysokości jego oprocentowania, prowizji za udzielenie finansowania, ilości opłat dodatkowych oraz ubezpieczenia. Niekiedy ubezpieczenie kredytu nie jest wymagane i to kredytobiorca podejmuje decyzję o dodatkowym zabezpieczeniu zobowiązania. Ubezpieczenie wiąże się co prawda z dodatkowym kosztem, jednak w wielu przypadkach może okazać się niezwykle pomocne.

W niektórych przypadkach należy również doliczyć koszt ustanowienia zabezpieczenia. Warto także wiedzieć, że w zależności od wybranego rodzaju kredytu, niezbędne może okazać się wniesienie wkładu własnego o określonej kwocie.

Czy kredyt bez BIK dla firm jest możliwy?

Niekorzystna opinia firmy w Biurze informacji kredytowej może stanowić problem z uzyskaniem kredytu w banku. Istnieją co prawda zobowiązania, które nie wymagają zabezpieczeń, jednak i w tym przypadku decyzja należy do banku.

Jeżeli twoja firma aktualnie zmaga się z cięższą sytuacją finansową oraz w przeszłości miała problemy z terminową spłatą zobowiązań, skontaktuj się z naszymi doradcami – po bliższym zapoznaniu się z twoim problemem wypracujemy najlepsze rozwiązanie dla twojego przedsiębiorstwa. Samodzielne próby uzyskania finansowania mogą się nie powieść, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Czy kredyt dla firm wymaga posiadania konta w danym banku?

W przypadku kredytu dla firm przeważnie nie jest wymagane posiadanie konta firmowego w banku, w którym przedsiębiorca stara się o finansowanie. Często jednak banki są w stanie zaoferować lepsze warunki kredytowania w momencie posiadania rachunku bankowego bądź w przypadku chęci otwarcia konta firmowego.

W przeciwieństwie do kredytu dla firm, kredyt w rachunku bieżącym wymaga jednak posiadania konta w banku, w którym przedsiębiorca stara się o pozyskanie dodatkowych środków. Warto zatem poznać warunki kredytu w banku, w którym posiada się rachunek bądź zdecydować się na założenie go w innym banku, oferującym korzystniejsze warunki kredytowania.

Czy istnieje kredyt dla nowych firm?

Nowo powstałe przedsiębiorstwa mogą mieć utrudnioną drogę do uzyskania kredytu, ze względu na wymaganie większości banków odnośnie określonego stażu firmy na rynku. Jednak wraz z rosnącym zapotrzebowaniem klientów, niektóre banki posiadają w swojej ofercie kredyt na start oraz kredyt dla nowych firm, aby ułatwić nowo powstałym działalnościom uzyskanie finansowania.

Koszty rozpoczęcia działalności to duża ilość wydatków, których kwota często przekracza oszczędności jej właścicieli. Wśród niezbędnych wydatków znajdują się specjalistyczny sprzęt, towar oraz zatrudnienie pracowników, co w sumie daje naprawdę wysokie kwoty. Kredyt dla nowych firm będzie w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem, jednak należy mieć na uwadze, że jego uzyskanie może wiązać się z koniecznością ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia bądź przedstawienia bankowi solidnego biznesplanu.

Czy mała firma może dostać kredyt?  

Niewielkie przedsiębiorstwa zdecydowanie mogą uzyskać kredyt na korzystnych warunkach. Istotne jest jednak, aby firma pozyskiwała stabilne dochody, nie była zagrożona upadłością oraz nie posiadała kiepskiej historii kredytowej. Jeżeli żadna z wymienionych rzeczy jej nie dotyczy, nie powinno być przeszkód, aby bank udzielił przedsiębiorcy kredytu.

Ze względu jednak na niższe dochody, jakie otrzymują niewielkie firmy, proponowana kwota kredytu może być niższa od oczekiwanej. Chcąc uzyskać większą kwotę, konieczne może okazać się zabezpieczenie kredytu, między innymi przy pomocy hipoteki.

Jak znaleźć dobry kredyt dla firm?

Duża dostępność ofert proponowanych przez banki może spowodować, że ciężko będzie wybrać taką, która faktycznie będzie dla nas najkorzystniejsza. Chcąc znaleźć najlepszą ofertę, można samodzielnie porównać różne oferty banków w gotowych rankingach lub skorzystać z porównywarki kredytów.

Jednak w jednym i drugim przypadku można nie do końca dobrze ocenić, czy dana oferta faktycznie jest opłacalna, co poskutkuje wyborem kredytu, na którym niestety przepłacimy. Najlepszym sposobem będzie skorzystanie z fachowej pomocy pośrednika kredytowego, który po przeprowadzeniu szczegółowej analizy przedsiębiorstwa będzie w stanie dopasować najkorzystniejszą ofertę.

Czy można zawiesić spłatę kredytu?

W wielu bankach można zawiesić spłatę rat kapitałowych na kilka miesięcy. Jeśli zależy Ci na takiej opcji, szczególnie warto zwrócić uwagę, czy taka opcja jest dostępna w danym produkcie.