Vleasing.pl

Leasing maszyn i urządzeń

Leasing maszyn i urządzeń przemysłowych

Rozwój każdego przedsiębiorstwa przemysłowego jest powiązany z inwestowaniem w nowoczesne urządzenia i maszyny. Specjalistyczny sprzęt tego typu będzie kosztowny, ale zawsze możesz zdecydować się na jego leasingowanie! Nie ma tutaj znaczenia, czego dokładnie potrzebujesz. Po prostu wypełnij dostępny na stronie formularz po prawej stronie, a zespół ekspertów wyszuka dla Ciebie najlepszą opcję finansowania.

Korzystne warunki finansowania maszyn

Zyskujesz pewność wyboru najatrakcyjniejszej, aktualnie dostępnej na rynku oferty. Oprócz tego specjaliści z branży prześwietlą rynek w poszukiwaniu takiego leasingu, który jest odpowiednio dopasowany zarówno do Twoich potrzeb, jak i sytuacji finansowej.

Leasing maszyn nowych i używanych

Korzystając z dostępnego na stronie formularza, możesz znaleźć zarówno leasingu na nowe maszyny lub urządzenia przemysłowe, jak i używane.

Kompleksowa pomoc

Zespół specjalistów nie tylko wyszuka odpowiednią ofertę, ale zapewni również wsparcie w załatwianiu wszystkich formalności.

Leasing maszyn - oferta

Wypełnij nasz wniosek na leasing maszyn i urządzeń. Uzupełnij wymagane pola, jak okres finansowania oraz oczekiwane warunki leasingu, a nasz specjalista przygotuję ofertę.

1. Dane przedmiotu leasingu

Przedmiot leasingu (*)
 • - wybierz przedmiot leasingu -
 • Maszyny budowlane i drogowe
 • Maszyny rolnicze i ciągniki
 • Plotery i maszyny drukarskie
 • Wózki widłowe i podnośniki
 • Linie produkcyjne
 • Maszyny CNC
 • Inne
To pole jest wymagane
Opisz przedmiot leasingu lub podaj link do strony www z przedmiotem: (*)
To pole jest wymagane
Wartość NETTO przedmiotu:
To pole jest wymagane
Rok jego produkcji, jeśli znasz:
To pole jest wymagane
Stan przedmiotu leasingu:
To pole jest wymagane

2. Oczekiwane warunki leasingu

Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Wysokość wpłaty wstępnej w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
Field is required!
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane

3. Informacje podstawowe

NIP firmy: (*)
To pole jest wymagane
Nr tel. komórkowego: (*)
To pole jest wymagane
Osoba do kontaktu:
To pole jest wymagane
Adres e-mail: (*)
To pole jest wymagane

4. Informacje finansowe

Za ostatni rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Za bieżący rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Status własny/swojej firmy w bazach BIK, KRD, BIG oceniasz, jako:
To pole jest wymagane

5. Informacje, które wspomogą dobór optymalnej oferty

Podaj tutaj wszystko, co uważasz za istotne:
Pole opcjonalne
Field is required!
To pole jest wymagane

Leasing maszyn - dlaczego warto?

Leasing nie obniża zdolności kredytowej
Szybkie finansowanie i uproszczone procedury

Liczne korzyści podatkowe

Chroni majątek przed komornikiem

Leasing maszyn i urządzeń - dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Zakup za gotówkę, kredyt lub wzięcie w leasing maszyn. To opcje, z których może skorzystać każdy przedsiębiorca inwestujący w swoją firmę, który przymierza się do zakupu nowego sprzętu. Nie trudno zauważyć, że to właśnie leasing cieszy się o wiele większym zainteresowaniem pośród firm. 

Szybki i prosty formularz

Poniższy formularz on-line wypełnisz maksymalnie w 5 minut.

Najlepsza oferta leasingowa

Wybór dobrej oferty leasingowej ma kluczowe znaczenie dla całościowego kosztu inwestycji.

Gwarantujemy profesjonalizm

Mottem naszej pracy jest profesjonalna obsługa każdego Klienta.

Jakie maszyny finansujemy?

 Dzięki naszej ofercie leasingu maszyn i urządzeń uzyskasz finansowanie na każdy przedmiot. Do najpopularniejszych maszyn możemy zaliczyć:

Urządzenia poligraficzne i drukarskie
Maszyny do obróbki metalu i drewna
Maszyny produkcyjne i spożywcze
Maszyny budowlane i leśnicze
Maszyn do produkcji tworzyw sztucznych
Potrzebujesz pomocy?
Zastanawiasz się, jaki rodzaj leasingu wybrać?
Nasi eksperci rozwieją twoje wątpliwości
i bezpłatnie pomogą wybrać najlepszy leasing

Leasing na maszyny i urządzenia bez zbędnych zmartwień

Finansowanie maszyn, urządzeń, linii technologicznych dla wielu branż. Oferta optymalnie dostosowana do potrzeb Twojej firmy. Potrzebujesz leasing na maszynę? Za pomocą naszych specjalistów poznasz szybki i bezpieczny sposób finansowania inwestycji.

Specjalizujemy się w leasingu maszyn

Oferujemy indywidualnie oferty leasingowe dopasowane do potrzeb i możliwości naszych klientów. Leasingujemy również maszyny używane.

Załatwiamy formalności

Bierzemy odpowiedzialność za wszelkie kwestie formalne. Tłumaczymy oraz wyjaśniamy umowy leasingu. Pomagamy w doborze najlepszej oferty.

Doświadczenie w leasingu maszyn i urządzeń

Specjalizujemy się w leasingu maszyn budowlanych, specjalistycznych, przemysłowych do obróbki metalu, drewna, maszyn gastronomicznych, urządzeń dla przemysłu piekarniczego, maszyn poligraficznych i drukarskich, sprzętu medycznego i wiele innych!

Łatwiej o leasing maszyn niż o kredyt

Zacznijmy może od tego, że leasingowanie sprzętu jest po prostu bardziej dostępną opcją finansowania dla przedsiębiorców, niż kredyt. Pomijamy tutaj oczywiście te firmy, które zwyczajnie stać na to, aby kupować maszyny za gotówkę z własnych pieniędzy.

W dzisiejszych czasach banki nie są już tak chętne do udzielania kredytów, szczególnie na tak duże kwoty, o jakie ubiega się wielu przedsiębiorców. Trzeba wykazać się dużą zdolnością kredytową i przejść skomplikowany oraz bardzo długi proces weryfikacji wniosku kredytowego. Leasing maszyn nierzadko dostępny jest praktycznie od ręki, bez zbędnych formalności, z prostą umową, a do tego z licznymi korzyściami podatkowymi, o których opowiemy trochę później.

W przypadku kredytu większe problemy mogą być z uzyskaniem finansowania na sprzęt z rynku wtórnego. Firmy leasingowe są pod tym kątem bardziej elastyczne i oferują finansowanie maszyn mających nawet po kilka, a w niektórych przypadkach kilkanaście lat.

Nie oznacza to oczywiście, że opcja taka będzie dobra dla każdego. Naszym zdaniem kredytem powinni zainteresować się ci przedsiębiorcy, którym zależy na wydłużeniu okresu amortyzacji. W przypadku wyboru leasingu rozliczanie inwestycji następuje dużo szybciej, często nawet 2,5-krotnie prędzej. Amortyzację można bowiem zakończyć już po czasie upływu 40% okresu tzw. amortyzacji normatywnej. Na przykład, jeśli przedsiębiorcę interesuje leasing maszyny budowlanej, okres amortyzacji normatywnej wynosi 40 miesięcy. W związku z tym ekspresowa amortyzacja jest możliwa już po 16 miesiącach eksploatacji.

Kiedy leasing maszyny można zaliczyć w koszty?

Aby jednak móc skorzystać z tak szybkiej amortyzacji, trzeba spełnić dwa podstawowe założenia, które są normowane przez przepisy prawa. Pierwszym z nich jest czas trwania umowy leasingowej. W przypadku maszyn umowa nie może trwać krócej niż 40% czasu normatywnej amortyzacji dla danego sprzętu.

Drugi wymóg jest już bardziej finansowy. Ważna jest tutaj wysokość sumy opłat dla umowy, o której wspomnieliśmy przed chwilą. Suma ta nie może być bowiem mniejsza niż początkowa wartość maszyn wziętych w leasing. Naturalnie trzeba pamiętać o tym, że suma musi być kwotą pomniejszoną o wszelkiego rodzaju podatki.

Czy każda firma może wykorzystać leasing maszyn?

Na pewno wielu młodych przedsiębiorców zadaje sobie to pytanie. Nie będziemy ukrywać, że to właśnie właściciele nowopowstałych biznesów mają najczęściej największe problemy z inwestowaniem w swojej działalności. Brak dużego kapitału uniemożliwia zakup sprzętu za gotówkę. Krótka obecność na rynku dyskwalifikuje za to praktycznie kompletnie z kredytu, chyba że przedsiębiorca dysponuje dużym majątkiem prywatnym albo ma żyrantów.

W przypadku leasingu sprawa wygląda już trochę inaczej. Wiele firm kieruje swoją ofertę do przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność od przynajmniej pół roku, a więc stosunkowo szybko. Czasem można spotkać się z możliwością szybszego wzięcia leasingu, ale każdy taki przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Naturalnie są również takie firmy, które udzielą finansowania dopiero po roku czy nawet po dwóch latach od rozpoczęcia działalności.

Leasing maszyn i urządzeń – warunki

Tutaj nie ma reguły i dlatego proponujemy kontakt z naszymi specjalistami. Przeanalizujemy indywidualną sytuację każdego naszego klienta i na podstawie zebranych danych zaproponujemy atrakcyjny leasing, pomagając w sfinalizowaniu wszystkich formalności.

Nasz doradca:

 • pomoże wyszukać urządzenia spełniające oczekiwania,
 • przygotuje kompletny wniosek leasingowy,
 • dopracuje wszelkie formalności,
 • udzieli informacji na temat: warunków przyznania finansowania, maksymalnej wnioskowanej kwoty, dokumentów niezbędnych do uruchomienia procedury.

Leasing maszyn, a sprzęt używany – jak to jest naprawdę?

Wspominaliśmy już co nieco o tym, że leasingować można sprzęt nie tylko nowy, ale także używany. Jesteście ciekawi, jak to wygląda w praktyce? Najchętniej oczywiście finansowane są urządzenia nowe, ale celując w te z rynku wtórnego, nie jesteśmy skazani z góry na porażkę.

Bardzo dużo firm w zasadzie sfinansuje każdą maszynę, która nie będzie miała jednak więcej, niż 10 lat. Trzeba pamiętać o tym, że firmę interesuje tak naprawdę wiek sprzętu w momencie, gdy umowa leasingowa zostanie zakończona. Co to oznacza? Na przykład wykorzystując leasing maszyn 3-letnich, umowa będzie mogła być maksymalnie na 7 lat, a przy sprzęcie mającym już 7 lat, potrwa nie dłużej, jak 3 lata, a więc do górnej granicy 10 lat.

Pamiętajcie jednak, że to wcale nie musi być standard. Często dostaniemy zgodę na zakup sprzętu starszego, nierzadko mającego nawet po kilkadziesiąt lat. Wiele zależy od podejścia samego leasingodawcy oraz od rodzaju maszyn, jakimi klient jest zainteresowany. Wystarczy zgłosić się do nas, aby szybko się przekonać, że praktycznie każdy sprzęt da się wziąć w leasing.

Leasing urządzeń – na co trzeba być przygotowanym?

Przede wszystkim trzeba liczyć się z tym, że rzadko kiedy dostaniemy takie finansowanie bez wnoszenia jakiegoś wkładu własnego. Naszykowanie sobie wolnej gotówki będzie więc niestety konieczne. Unikniemy tego głównie wtedy, gdy interesuje nas sprzęt nowy oraz popularny, a więc często wykorzystywany w danej branży, który w razie czego łatwo jest spieniężyć na rynku wtórnym.

W pozostałych przypadkach wkład własny będzie potrzebny praktycznie na pewno. Ile dokładnie? To zależy już od konkretnej oferty. Czasem może to być kwota poniżej 10% wartości leasingowanego sprzętu, ale najczęściej jest to jednak wartość nieco przekraczająca 10%.

Oczywiste jest to, że na początek trzeba także rzetelnie podejść do kwestii wypełnienia wniosku leasingowego. Na pewno będzie trzeba także zebrać niezbędne dokumenty finansowe za poprzednie okresy działania firmy. Jeśli nasza firma działa od 6 do 12 miesięcy, to potrzebujemy dokumentów z całego okresu „jej życia”. W pozostałych przypadkach leasingodawca może wymagać dokumentacji obejmującej od roku do 2 lat wstecz.

Na pewno zostanie również dokonana wycena urządzeń mających podlegać leasingowi, która zostanie zlecona rzeczoznawcy. Sam leasingobiorca musi naturalnie przedstawić dokumentację techniczną oraz fakturę pro forma dla maszyny, na którą chce uzyskać finansowanie.

Uwaga na zakończenie umowy leasingowej przed czasem!

Koniecznie musimy poruszyć jeszcze temat związany z przedwczesnym zakończeniem umowy. Naturalnie jest to możliwe i żadna firma nie powinna robić z tego powodu problemów. Jeśli jednak tej kwestii nie przemyślimy, możemy narobić sobie sami kłopotów, ponosząc niepotrzebne koszty.

W przypadku, w którym umowa zostanie zakończona po upływie okresu 40-procentowego czasu amortyzacji, to nie ma żadnego kłopotu. W takiej sytuacji sprzęt można wykupić na własność, zazwyczaj płacąc kwotę niespłaconego kapitału.

Schody zaczynają się wtedy, gdy umowę zakończymy przed magicznym okresem 40% czasu amortyzacji. Wykup maszyny w takim wypadku jest mało opłacalny, ale może pojawić się również problem ze strony skarbowej. Skoro umowa nie trwała minimum 40% okresu amortyzacji, to w świetle przepisów prawa w ogóle nie mieliśmy umowy leasingowej. Jest duża szansa, że Urząd Skarbowy w takiej sytuacji nie zgodzi się na to, aby zakup maszyny wrzucić w koszty. Koniecznie o tym pamiętajcie!

Leasing operacyjny i finansowy - który najlepszy na maszyny i urządzenia?

Na pewno wiele osób zastanawia się nad tym, jakie są różnice pomiędzy leasingiem operacyjnym a finansowym. Najważniejsze, co każdego powinno interesować to fakt, jak traktowane są leasingowane maszyny. W opcji operacyjnej nie wchodzą one w skład majątku przedsiębiorcy, a są jedynie czasowo udostępniane. W opcji finansowej sprzęt jest bezpośrednio zaliczany do majątku firmy. Jakie to ma znaczenie?

Niestety bardzo duże. Opcja operacyjna jest po prostu dużo bardziej opłacalna. Ponieważ maszyny są nam niejako udostępniane i dalej są zaliczane do majątku leasingodawcy, to leasingobiorca może raty w całości wrzucić sobie w koszty. W opcji finansowej odliczeniu podlegają tylko odsetki od tych rat oraz same koszty amortyzacji, gdyż te bezpośrednio ponosi leasingobiorca, jako właściciel maszyn.

Jeśli chcecie naprawdę korzystnie sfinansować zakup maszyny przez leasing to zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Zapewnimy swoje wsparcie, przeanalizujemy sytuację firmy i dobierzemy najlepsze rozwiązanie dla konkretnego przypadku.

Kalkulator leasingu maszyn i urządzeń

Zastanawiasz się nad leasingiem jako sposobem finansowania dla Twojej firmy, ale nie wiesz, jakie będą koszty? Nasz kalkulator leasingowy jest prowadzony przez doświadczonych doradców, którzy pomogą Ci zrozumieć realne koszty i warunki finansowania. Wykorzystaj nasze narzędzie, aby otrzymać spersonalizowaną analizę i sprawdzić, w jaki sposób leasing może przyczynić się do rozwoju Twojego biznesu.