Vleasing.pl

Ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie mieszkania i domu może być tańsze nawet o połowę. Znajdź odpowiednie towarzystwo, któremu powierzysz ochronę swojego domu. Oblicz składkę polisy i kup online.

Rodzaj nieruchomości:
  • - kliknij i wybierz rodzaj nieruchomości -
  • Dom
  • Mieszkanie
  • Nieruchomość w budowie
  • Gospodarstwo rolne
Field is required!
Powierzchnia [m2]:
Field is required!
Rok budowy:
Field is required!
Kod pocztowy i miejscowość:
Field is required!
Imię i nazwisko: (*)
To pole jest wymagane
Numer telefonu: (*)
To pole jest wymagane
Adres e-mail: (*)
Field is required!
Uwagi:
Field is required!
Field is required!

Zaznacz, że nie jesteś robotem (weryfikacja CAPTCHA)

3 kroki do ubezpieczenia:

Uzupełniasz nasz formularz ubezpieczenia

Czekasz na kontakt

Wybierasz najlepszą ofetę

Jak działa kalkulator ubezpieczenia domu?

Wypełnij formularz

Wypełnienie formularza trwa zaledwie kilka minut. Dane są tylko i wyłącznie przetwarzane przez nas w celu dopasowania najlepszej oferty.

Otrzymaj ofertę

Nasz doradca indywidualnie przygotuje zestaw ofert dopasowanych do Twoich potrzeb. Znajdziemy najlepszą ofertę na rynku.

Kup ubezpieczenie

Po podpisaniu umowy na ubezpieczenie domu lub mieszkania oraz dopełnieniu ich warunków, dostaniesz polisę elektronicznie na wskazany adres e-mail w umowie.

Masz pytanie?
Zamów rozmowę z doradcą
Nasi eksperci rozwieją twoje wątpliwości
i bezpłatnie pomogą wybrać ubezpieczenie

Ubezpiecz dom lub mieszkanie

Dom jest miejscem, w którym każdy z nas czuje się najpewniej, praktycznie całkowicie bezpiecznie. To wokół niego toczy się nasze życie rodzinne, i to właśnie tam spędzamy najwięcej czasu. Choć czujemy się w nim bezpiecznie, to jednak często zapominamy o możliwości wystąpienia zdarzeń losowych. Pęknięta rura i zalanie pomieszczeń, uderzenie pioruna, zerwanie dachu w czasie wichury? To może trafić się każdemu! Właśnie na takie sytuacje wykupuje się ubezpieczenie domu i warto zdecydować się na taką polisę. Sprawdź, jaką ochronę zapewnia, a następnie skorzystaj z naszego kalkulatora i wygodnie porównaj oferty bez wychodzenia z domu.

Ubezpieczenie domu – zabezpiecz swoje finanse od zdarzeń losowych

Zakup nieruchomości praktycznie zawsze jest największą inwestycją w życiu. Domy kosztują majątek, niezależnie od tego, czy kupujemy je z rynku wtórnego, pierwotnego czy może sami podejmujemy się budowy. Wyobraź sobie, z jakimi kosztami będzie wiązać się np. naprawa zerwanego dachu po potężnej wichurze. Mieszkasz na obszarze zagrożonym powodzią? Jakie straty poniesiesz, gdy rzeki wystąpią i Twój budynek częściowo znajdzie się pod wodą?

Ubezpieczenie domu zabezpiecza Cię finansowo przed takimi zdarzeniami. To ochrona majątkowa, w której gwarantowana suma odszkodowania powinna być adekwatna do wartości całej nieruchomości. Dzięki temu nawet, jeśli w wyniku kataklizmu Twój dom będzie nadawał się tylko do rozbiórki, odzyskasz wszystkie pieniądze. Wszystko zależy od tego, jakie są warunki umowy Twojego ubezpieczenia. Przed jej podpisaniem zawsze dokładnie zapoznaj się z wszystkimi informacjami.

Sprawdź też: Ubezpieczenie majątkowe

Podstawowy zakres ochrony ubezpieczenia domu

Musisz pamiętać, że polisy ubezpieczeniowe znacząco się od siebie różnią. To oferty elastyczne, które możesz niejako składać pod swoje potrzeby. Każda firma proponuje różne pakiety dodatkowe, rozszerzające podstawowy zakres ochrony. Co się w nim znajduje?

Każde ubezpieczenie domu w formie podstawowej będzie zabezpieczać przed pożarem, zalaniem oraz włamaniem czy kradzieżą. Ochrona może dotyczyć również różnorodnych aktów wandalizmu. Już dzięki temu możesz spać bezpieczniej, wiedząc, że w razie zdarzenia losowego nie zostaniesz z problemem sam. Zakres ten można jednak rozszerzyć i dopasować do indywidualnej sytuacji.

Dodatkowe pakiety do ubezpieczenia domu

Ciężko byłoby w tym momencie wypisać wszystkie pakiety ochrony, jakie są dostępne na rynku. Postaramy się jednak przybliżyć kilka z tych najważniejszych, które mogą być potrzebne wielu osobom.

Przede wszystkim w Polsce warto ubezpieczyć się na wypadek uderzenia pioruna i wszelkich konsekwencji, jakie są z tym związane. Zapewne zdążyłeś zauważyć, że z każdym rokiem burze są coraz gwałtowniejsze, a powodowane przez nie zniszczenia stale się powiększają.

Kolejna istotna sprawa to ochrona na wypadek wichur. Dziś żaden region naszego kraju nie jest pod tym kątem bezpieczny. W Polsce coraz częściej pojawiają się nawet trąby powietrzne, które dosłownie w ułamku sekundy mogą zerwać z budynku całe pokrycie dachowe.

Przydatnym pakietem może być również ochrona na wypadek powodzi. Jeśli mieszkasz w pobliżu dużej rzeki albo po prostu na terenie zalewowym, powinieneś rozważyć tę opcję.

Warto również zainteresować się dodatkiem – OC w życiu prywatnym – dodatek ten chroni nasze finanse w momencie wyrządzenia szkód osobom trzecim. Bardziej ten dodatek jest popularny wśród ubezpieczeń mieszkań, ponieważ często dochodzi np. do takich nieszczęśliwych sytuacji, jak zalanie wodą sąsiada.

Ostatnim ważnym pakietem są następstwa nieszczęśliwych wypadków, które mogą być bardzo różnie nazywane przez ubezpieczycieli. Idea jest jednak zawsze taka sama – ochrona budynku na wypadek wszystkich innych, losowych zdarzeń. Może to być np. pęknięcie rury wodociągowej, osunięcie się ziemi i wiele innych tego typu sytuacji.

Naturalnie pamiętaj, że każda dodatkowa opcja automatycznie podnosi wielkość składki rocznej. Pomimo tego, biorąc pod uwagę ogólną wartość nieruchomości, roczna opłata jest naprawdę niska i warto zdecydować się na taką polisę.

Ubezpieczenie wyposażenia domu

Do tej pory cały czas obracaliśmy się wokół budynku, czyli po prostu murów. Na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że różne zdarzenia mogą doprowadzić nie tylko do szkód na samej nieruchomości. Gdy w budynek np. uderzy piorun, jest duża szansa, że spaleniu ulegnie znaczna część sprzętu RTV i AGD. Pożar zniszczy pomieszczenie, ale przede wszystkim strawi całe jego wyposażenie.

Z tego powodu w ramach polisy dla domu, możesz zdecydować się również na ubezpieczenie ruchomości. To całe wyposażenie budynku, a więc sprzęt RTV i AGD, wykładziny, dywany, cenne książki, komputery i wiele innych rzeczy.

Ubezpieczyć można również tzw. rzeczy stałe, czyli takie, które są trwale połączone z budynkiem. O co dokładnie chodzi? To między innymi armatura łazienkowa, pokrycia podłogowe, meble pod wymiar itp.

Dom i mieszkanie – Assistance

Gdy np. wiatr zerwie z Twojego domu dach, pokrycie kosztów zakupu materiałów do naprawy nie będzie całym wydatkiem, jaki musisz ponieść, prawda? Do usunięcia szkody będzie również potrzebne wynajęcie fachowców. Pod tym kątem ubezpieczyciele również proponują pewne rozwiązanie – jest nim Home Assistance.

To dodatkowy pakiet, w ramach którego możesz zupełnie za darmo korzystać z usług fachowców. Nie musi dotyczyć to tylko tak drastycznych sytuacji, jak naprawa dachu. Pęknięta rura wodociągowa czy zwarcie w instalacji elektrycznej? To się zdarza i z taką polisą usuniesz te problemy bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Już teraz możesz skorzystać z naszego kalkulatora, skompletować pakiet ubezpieczeniowy dopasowany do potrzeb i poznać wysokość składki. Pamiętaj, że kupując taką polisę, powinieneś prześwietlić jak najwięcej ofert z rynku. Dzięki nam nie musisz wychodzić z domu czy nawet nigdzie dzwonić, aby to zrobić.

Opcje dodatkowe dla ubezpieczenia domu

Wcześniej przedstawiliśmy najważniejsze pakiety rozszerzające podstawową ochronę w ramach takiej polisy. Na tym jednak nie koniec. Jesteś w trakcie budowy domu? Masz obiekt letniskowy? A może korzystasz z wielu budynków gospodarczych? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, ta oferta może Cię zainteresować.

Ubezpieczenia domu w budowie

Zacznijmy od budowy domu, która naszym zdaniem jest obarczona dużym ryzykiem. Kradzieże i akty wandalizmu na placu budowy zdarzają się niestety często. Nieruchomość w stanie surowym jest również bardziej narażona na trudne warunki atmosferyczne. Dom w budowie możesz jednak ubezpieczyć! Warto to zrobić, jeśli chcesz chronić swoją inwestycję.

Ubezpieczenia domku letniskowego

Równie wysokie ryzyko wiąże się z domkami letniskowymi. Najczęściej korzystamy z nich regularnie tylko przez pewną część roku. Nawet jeśli znajdują się na ogrodzonym terenie, w okresie zimowym często dochodzi do dewastacji i włamań. Nierzadko w takich miejscach nocują bezdomni, którzy mogą nawet przypadkowo spalić obiekt. Mając ubezpieczenie takiego domu, będziesz mógł spać spokojniej.

Ubezpieczenia ogrodzenia

Ciekawą propozycją jest także ochrona ogrodzenia, budynków gospodarczych i obiektów znajdujących się w ogrodzie, np. altan. Wiele firm ubezpieczeniowych może objąć je ochroną.

Ubezpieczenia ogrodu

Jesteś miłośnikiem ogrodu i poświęcasz terenowi zielonemu mnóstwo czasu oraz pieniędzy? W takim razie ubezpiecz go! Tak, ogród też możesz ubezpieczyć na wypadek różnych szkód, w tym związanych ze zjawiskami pogodowymi.

Na jaką sumę ubezpieczyć dom?

Mamy dla Ciebie jeszcze cenną radę – przed podpisaniem umowy na ubezpieczenie domu bardzo dokładnie zweryfikuj sumę ubezpieczeniową. Czym jest? To maksymalna kwota, jaką firma ubezpieczeniowa może wypłacić w ramach odszkodowania w danym roku.

Jest to więc kwestia niesamowicie ważna. Jeśli suma ta jest niska, a zniszczeniu ulegnie cały budynek, możesz nie odzyskać jego pełnej równowartości. Z drugiej strony nie ma co przesadzać. W takiej sytuacji ubezpieczyciel nie wypłaci więcej, niż warta jest nieruchomość, a więc reszta kwoty przepada. Pamiętaj, że suma ubezpieczeniowa ma istotny wpływ na wysokość składki. Chociażby z tego powodu nie wybieraj ofert z najwyższą jej wartością, jeśli jest ona za duża.

Sumę ubezpieczeniową dopasuj odpowiednio również wtedy, gdy ubezpieczasz nie tylko nieruchomość, ale także ruchomości. Zdajemy sobie sprawę, że oszacowanie wartości całego majątku jest trudne, ale warto poświęcić temu więcej czasu.

Czytaj dokładnie OWU zanim podpiszesz umowę

Wiesz już wszystko na temat ubezpieczeń domu, a więc nie pozostaje Ci nic innego, jak znaleźć idealnie dopasowaną do potrzeb ofertę. Tu z pomocą przychodzi nasz kalkulator. Skorzystaj z niego już dziś i szybko porównaj ze sobą wiele opcji ubezpieczeniowych! Potrzebujesz dodatkowego wsparcia? Skontaktuj się z naszymi ekspertami.

Pamiętaj, aby przed podpisaniem umowy rzetelnie przeczytać OWU. To ogólne warunki ubezpieczenia, które dokładnie normują kwestie między innymi wysokości odszkodowania, przesłanek do jego wypłaty oraz wyłączeń odpowiedzialności. Jeśli chcesz czuć się w pełni bezpiecznie, nigdy nie podpisuj umowy w ciemno!

Profesjonalne ubezpieczenia nieruchomości

Szukasz polisy na ubezpieczenie mieszkania i domu, ale przy tym nie chciałbyś przepłacać? Oczywiście, nie zawsze szukanie oszczędności będzie się opłacać z uwagi na brak możliwości uzyskania odszkodowania, ale tym samym nie oznacza, że warto wybierać pierwszą lepszą polisę z brzegu. 

Warto mądrze dobrać zakres ochrony oraz sumę gwarancyjną. Skorzystaj z naszej pomocy. Znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę na ubezpieczenie nieruchomości.