Vleasing.pl

Leasing maszyn leśnych

Działalność w branży leśnej może być bardzo dochodowa, ale z drugiej strony wymaga ogromnych inwestycji na starcie. Największym problemem jest zakup specjalistycznego sprzętu, nie narzędzi, ale nowoczesnych pojazdów dopasowanych do charakteru działalności. Banki niechętnie udzielają kredytów, ale to wcale nie musi być problemem. Świetną alternatywę stanowi bowiem leasing maszyn leśnych. Na czym polega, dlaczego warto się nim zainteresować i co dokładnie można leasingować? Sprawdź już teraz!

Finansowanie zakupu maszyn rolniczych i leśnych

Teoretycznie zakup maszyn leśnych za gotówkę jest rozwiązaniem najlepszym i najtańszym, ale nie idealnym. Nawet jeśli firma dysponuje odpowiednimi pieniędzmi, to często może się okazać, że ich wydanie nie ma sensu. 

Specjalistyczne maszyny kosztują ogromne pieniądze, które trzeba zamrozić. Firma zyskuje dostęp do sprzętu, ale traci gotówkę, którą mogłaby zainwestować w coś innego.

Kredyt na maszyny leśne

Kredyty za to niestety są bardzo kosztowne i sprawiają mnóstwo problemów formalnych. Banki windują swoje wymagania wobec przedsiębiorców i wymagają spełnienia wielu formalności. Jakby tego było mało, na kredyt nie mają co liczyć młodzi przedsiębiorcy. Aby otrzymać pieniądze, trzeba działać na rynku zazwyczaj przynajmniej od 12 miesięcy. Co gorsza, skorzystanie z tego produktu to zmniejszenie swojej zdolności kredytowej. Minimalny okres prowadzenia działalności często dyskwalifikuje nowe firmy, które chciałyby się rozwijać, a nie ma jaką jak.

Leasing dla maszyn leśnych

Tak właśnie dochodzimy do kwestii leasingu. To korzystne rozwiązanie finansowe dla większości przedsiębiorców. Leasing maszyn leśnych nie zmniejsza zdolności kredytowej, pozwala na odliczenie podatku VAT, a do tego łatwo go otrzymać.

Na czym polega leasing maszyn leśnych?

Bardzo często ludzie porównują leasing do klasycznego wynajmu i w pewnym sensie ma to swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. W przypadku maszyn leśnych najlepszym rozwiązaniem jest jego operacyjna forma. W tej opcji leasingobiorca nie staje się właścicielem pojazdu – jest nim leasingodawca. Zasada działania takich umów jest bardzo prosta. Klient przychodzi do firmy leasingowej i wskazuje swoje potrzeby, maszyny, które są potrzebne do pracy. Leasingodawca kupuje takie pojazdy, a następnie przekazuje je w użytkowanie swojemu klientowi. W ramach tej usługi podpisywana jest umowa na określony czas. Podczas jej trwania leasingobiorca zobowiązuje się uiszczać raty w ustalonej wcześniej wysokości. Na koniec umowy przedmioty leasingu można oddać lub wykupić za kwotę, która została ustalona na początku.

Leasing maszyn rolniczych i leśnych

Oferujemy korzystny leasing na maszyny leśne i rolnicze. Wystarczy, że wypełnisz nasz krótki formularz, w którym wypełnisz takie dane jak: opłata wstępna, okres leasingu, dane podstawowe o działalności, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przedstawi najlepszą ofertę. Decydując się na naszą pomoc, oszczędzasz wiele czasu oraz pieniędzy, zajmiemy się wszystkimi formalnościami, redukując je do minimum. Posiadamy doświadczenie w leasingu maszyn rolniczych i leśnych.

Przedmiotem leasingu maszyn mogą być m.in.: ciągniki rolnicze, harwestery, forwardery, kombajny, ładowacze rolnicze, agregaty uprawowe, maszyny do prac leśnych, prasa do belowania oraz wiele innych.

Sprawdź też: Leasing maszyn rolniczych

Sprawdź też: Leasing maszyn budowlanych

Dlaczego leasing maszyn jest opłacalny?

Najważniejszą kwestią są po prostu oszczędności finansowe. Przy kredycie trzeba spłacić wartość całego pojazdu plus oczywiście odsetki naliczane przez banki.

W leasingu nie trzeba spłacać całej wartości maszyny leśnej. W opcji operacyjnej pokrywa się jedynie utratę tej wartości, a więc jedynie pewną część faktycznej ceny pojazdu. To sprawia, że raty są stosunkowo niskie, a więc nie obciążają budżetu firmowego. Co więcej, po zakończeniu umowy można podpisać kolejną i zyskać zupełnie nowe maszyny.

Kolejną zaletą są liczne ulgi podatkowe, w tym możliwość odliczenia VAT-u. Ponieważ przedmioty leasingu pozostają w rękach firmy udzielającej finansowania, przedsiębiorca nie musi pokrywać kosztów amortyzacyjnych.

Jest to opcja opłacalna również z racji minimum formalności. Często leasing maszyn można uzyskać w zaledwie 2-3 dni, bez konieczności przygotowywania stosu dokumentów. Jakby tego było mało, wiele firm leasingowych udziela finansowania nawet nowym przedsiębiorcom, którzy dopiero rozpoczęli działalność na rynku.

O czym trzeba pamiętać, decydując się na leasing maszyn leśnych?

Jesteś zainteresowany taką opcją finansowania? Pamiętaj w takim razie o kilku istotnych parametrach umów leasingowych. Przede wszystkim obecnie maksymalny okres trwania takiej umowy to 60 miesięcy. Czas ten może ulegać zmianie w zależności od tego, co konkretnie chcesz sfinansować. Można bowiem leasingować również maszyny używane, co jednak może wiązać się z koniecznością skrócenia umowy. Kolejna kwestia to wpłata początkowa – tak, dokładnie tak samo, jak przy kredytach. Musisz być na to przygotowany, ale nie są to najczęściej wysokie kwoty. Z reguły wpłata własna wynosi około 5% wartości maszyn leśnych. Dużą zaletą jest fakt, że przy sprzęcie tego typu nie istnieją górne granice finansowania. Maszyny do branży leśnej potrafią kosztować ogromne pieniądze, ale w tym przypadku nie musisz się tym przejmować. Warto wspomnieć również kilka słów o samych ratach. W bankach najczęściej mamy do czynienia z rozwiązaniem rat stałych lub malejących. W leasingu jest podobnie, ale pojawia się jeszcze jedna opcja – płatności sezonowe. To świetne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy intensywnie pracują tylko przez pewną część roku. Gdy trwa tzw. martwy sezon, można płacić mniejsze raty, a później wyższe, gdy zaczyna się okres wytężonej pracy. W przypadku umów leasingowych można liczyć również na szybkie załatwienie wszystkich spraw. Nierzadko decyzja o udzieleniu finansowania jest wydawana już w przeciągu 24 godzin od złożenia wniosku! W efekcie często już 2-3 dni później przedsiębiorca ma do dyspozycji nowe maszyny leśne.

Leasingujesz maszyny leśne? Pamiętaj, aby je ubezpieczyć!

Jeśli zdecydujesz się na leasing, nie możesz pomijać kwestii ubezpieczeń. Kradzież, dewastacja, spalenie czy zniszczenie – to tylko garstka zagrożeń, przed jakimi musisz się wystrzegać. Pamiętaj, że to Ty jesteś odpowiedzialny za leasingowany sprzęt i gdy coś się stanie, możesz ponieść tego konsekwencje finansowe.

Dobre ubezpieczenie umów leasingowych w tej branży to podstawa. Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie, zawsze możesz skorzystać z naszego wsparcia. Pomagamy w uzyskaniu najlepszego leasingu, a do tego dobieramy pakiety ubezpieczeniowe. Sprawdzą naszą ofertę już dziś, zaglądając na stronę Vleasing.pl.

Korzyści leasingu maszyn rolniczych i leśnych

Minimum formalności, wszelkie formalności załatwimy za Ciebie
Elastyczny harmonogram spłat – dopasowany do potrzeb i możliwości Twojej firmy
Niższe podatki i koszty prowadzenia działalności gospodarczej
Kontakt i pełne wsparcie telefoniczne i online

Warunki leasingu maszyn rolniczych i leśnych

Finansowanie nowych i używanych pojazdów, maszyn i urządzeń
Udział własny 0-5% - wysokość uzależniona od rodzaju przedmiotu oraz warunków finansowych klienta;
Leasing operacyjny, finansowy, finansowy VAT marża, zwrotny
Atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe majątkowe i komunikacyjne
Okres finansowania do 84 miesięcy

Zapraszamy do kontaktu. Wybierz przedmiot leasingu, wpisz podstawowe dane o działalności wraz z danymi kontaktowymi (numer telefonu, email), a otrzymają Państwo ofertę w przeciągu 24h od naszych specjalistów. Okres leasingu, wpłatę własną oraz wykup końcowy możesz ustalić samodzielnie.