Vleasing.pl

Leasing fotowoltaiki

Planujesz jako przedsiębiorca zacząć swoją przygodę z odnawialnymi źródłami energii? Zapoznaj się zatem z naszą atrakcyjną ofertą leasingu na instalację fotowoltaiczną, która może pokryć zapotrzebowanie Twojego biznesu na prąd. Serdecznie zachęcamy do przeczytania szczegółowych informacji o naszej ofercie.

Co można wziąć w leasing?

Warunki finansowania możesz swobodnie dopasować do swoich potrzeb. W ramach leasingu oferujemy profesjonalne doradztwo.

Zapytaj o ofertę

Sprawdź naszą atrakcyjną ofertę leasingu fotowoltaiki i rozpocznij oszczędzanie na rachunkach za prąd już dziś!

1. Dane przedmiotu leasingu

Przedmiot leasingu (*)
  • - wybierz przedmiot leasingu -
  • Fotowoltaika
  • Inne
To pole jest wymagane
Opisz przedmiot leasingu lub podaj link do strony www z przedmiotem: (*)
To pole jest wymagane
Wartość NETTO przedmiotu:
To pole jest wymagane
Rok jego produkcji, jeśli znasz:
To pole jest wymagane
Stan przedmiotu leasingu:
To pole jest wymagane

2. Oczekiwane warunki leasingu

Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Wysokość wpłaty wstępnej w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
Field is required!
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane

3. Informacje podstawowe

NIP firmy: (*)
To pole jest wymagane
Nr tel. komórkowego: (*)
To pole jest wymagane
Osoba do kontaktu:
To pole jest wymagane
Adres e-mail: (*)
To pole jest wymagane

4. Informacje finansowe

Za ostatni rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Za bieżący rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Status własny/swojej firmy w bazach BIK, KRD, BIG oceniasz, jako:
To pole jest wymagane

5. Informacje, które wspomogą dobór optymalnej oferty

Podaj tutaj wszystko, co uważasz za istotne:
Pole opcjonalne
Field is required!
To pole jest wymagane

Jak uzyskać finansowanie?

1. Wypełnij formularz online

Nasz formularz jest prosty i intuicyjny w użyciu, a jego wypełnienie zajmie Ci tylko kilka minut.

2. Przygotujemy ofertę

Nasi specjaliści, przygotują dla Ciebie najlepszą ofertę leasingu - a w razie potrzeby, doradzą najlepsze rozwiązanie.

3. Załatw formalności online

Od teraz załatw swoje formalności związane z leasingiem fotowoltaiki wygodnie i szybko przez internet.

Na czym polega leasing fotowoltaiki?

Leasing fotowoltaiki to nic innego jak umowa zawierana między Tobą a wybraną firmą leasingową. Jeśli podejmiesz decyzję o comiesięcznych ratach, to leasingodawca udostępni Ci panele fotowoltaiczne. Po tym będziesz mógł cały czas korzystać z paneli fotowoltaicznych, choć musisz zdawać sobie sprawę z tego, że na starcie nie są Twoją własnością. Instalacja fotowoltaiczna będzie Twoja dopiero wtedy gdy spłacisz sumę określoną w umowie. W przypadku instalacji fotowoltaicznej, która kosztuje mniej niż 500 tys. zł netto z reguły możesz skorzystać z uproszczonej procedury leasingu (co oznacza mniej formalności i szybszą decyzje).

leasing fotowoltaiki obraz 2

Leasing fotowoltaiki dla firm - kto może zyskać najwięcej?

Leasing fotowoltaiki czy też innych urządzeń to rozwiązanie, które od lat cieszy się dużą popularnością i jest skierowane do przedsiębiorstw. Kto może na nim najwięcej zyskać? Oczywiście te firmy, które już mają bardzo duże wydatki na energię elektryczną.
Zatem leasing fotowoltaiki poleca się zwłaszcza branżom energochłonnym takim jak np:

Powyższe branże zdecydowanie najboleśniej odczuwają podwyżki cen prądu. Dlatego też wdrożenie fotowoltaiki może dać im najwięcej korzyści. Mogą one dużo zaoszczędzić, ale także uniezależnić się od zmian kosztów energii, co na pewno dobrze wpłynie na ich konkurencyjność. Warto jednak dodać, iż inne przedsiębiorstwa również nie powinny narzekać na brak korzyści, jakie daje leasing fotowoltaiki. 

fotowoltaika obraz 12

Leasing fotowoltaiki – zalety

Z pewnością już wiesz, że fotowoltaika przynosi firmie mnóstwo różnego rodzaju korzyści. Należy wspomnieć przede wszystkim o kwestiach ekologicznych. Firma, która decyduje się na pozyskiwanie energii ze słońca, ogranicza ilość dwutlenku węgla w powietrzu. Jako ciekawostkę warto wiedzieć, że każde 1000 kWh prądu pochodzącego z fotowoltaiki, zmniejsza emisję tego gazu nawet o 800 kg. 

Firmy często decydują się na leasing fotowoltaiki również ze względów wizerunkowych. Szczególnie w dzisiejszych czasach troska o środowisko naturalne jest szczególnie ważna i doceniana zarówno dla klientów, jak i potencjalnych partnerów biznesowych. Firma, która inwestuje w fotowoltaikę, ma wizerunek firmy odpowiedzialnej społecznie. 

Dodatkowo decydując się na leasing fotowoltaiki, można uchronić się przed sytuacją, w której mogłoby dojść do zerwania umowy przez sprzedawcę prądu czy podniesienia stawek. Istotne są też kwestie ekonomiczne. Wybierając fotowoltaikę, można ograniczyć rachunki za prąd nawet o 90%, dając tym samym ogromne oszczędności na poziomie kilkunastu tysięcy złotych rocznie. 

Korzyści ekonomiczne

Zastanawiasz się, jakie jeszcze korzyści można osiągnąć dzięki leasingowi fotowoltaiki? Decydując się na leasing na fotowoltaikę, warto wiedzieć, iż korzyści ekonomiczne są dużo szersze. Co to dokładnie oznacza? 

Porównaj oferty leasingu

Obecnie oferty leasingu fotowoltaiki są mocno zróżnicowane. Wśród nich mogą być takie, które będą bardzo korzystne, ale też takie, które będą niekorzystne. Jeśli zależy Ci na tym, aby forma finansowania była w pełni dopasowana do Twoich potrzeb, to dokładnie zapoznaj się z wybraną ofertą i porównaj możliwości. Ciekawią Cię miesięczne raty leasingowe, a może szukasz szczegółowych informacji o warunkach leasingu instalacji? W takim razie nawiąż kontakt z naszymi specjalistami, którzy precyzyjnie wyjaśnią Ci wszystkie kwestie finansowania zakupów i pomogą znaleźć najlepszy leasing paneli. Pomożemy Ci w uzyskaniu leasingu.

Czy leasing fotowoltaiki dla firm jest korzystny?

Inwestycja w panele fotowoltaiczne wiąże się z tym, że potrzebne są spore środki finansowe. Przyszły właściciel instalacji fotowoltaicznej powinien być świadomy kosztów inwestycji. Nie każdy przedsiębiorca ma tyle wolnych środków inwestycyjnych (lub też po prostu nie chce ich zamrażać). W takim przypadku dobrą alternatywą może być leasing, kredyt lub pożyczka leasingowa. W przypadku leasingu, masz możliwość wrzucenia raty oraz opłaty wstępne w koszty uzyskania przychodu, co dla wielu firm jest korzystne z uwagi na kwestie podatkowe.

Zakup paneli fotowoltaicznych to inwestycja, która zwykle zwraca się w ciągu najbliższych lat. Zapewniamy, iż zauważysz znaczące oszczędności na opłatach za energię elektryczną. Ważny jest jednak tutaj dobór odpowiednich parametrów instalacji. Dodatkowo wspomnijmy tutaj o nieustannie rosnących cenach energii, co przekłada się na to, iż można podejrzewać, że niebawem opłacalność takiej inwestycji będzie jeszcze wyższa. Leasing fotowoltaiki dla wielu firm może być korzystny, ale najlepiej tę sprawę indywidualnie oszacować (w tym celu najlepiej skontaktować się z ekspertem).

Leasing czy kredyt na fotowoltaikę?

Co lepiej wybrać – leasing czy kredyt? Odpowiedz na to pytanie wcale nie jest taka prosta. Należy jednak mieć na uwadze, iż zakup za gotówkę lub kredyt to duża korzyść już na samym początku związana z odliczeniem podatku VAT i odpisami amortyzacyjnymi dokonywanymi przez 10 lat. Jeśli natomiast chodzi o leasing operacyjny, to ten może przyspieszyć tę korzyść – jeśli zdecydujesz się na wariant z 45-procentowym udziałem własnym, możesz skorzystać na starcie z niższego podatku dochodowego i odliczyć od tej kwoty VAT. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ dla jednej firmy leasing może być korzystniejszy, a dla drugiej kredyt. Wszystko zależy od indywidualnych parametrów.

Leasing paneli fotowoltaicznych - dla kogo?

Leasing paneli fotowoltaicznych oferowany jest klientom biznesowym. Jest to jednoznaczne z tym, iż niezależnie od tego, czy masz jednoosobową działalność gospodarczą, czy też masz spółkę, możesz rozważyć zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Rozwiązanie jest zatem dostępne dla większości firm oraz jednoosobowych działalności gospodarczych w Polsce. Dla osób prywatnych, możemy zaproponować kredyt na zakup instalacji.

Co wybrać - leasing operacyjny czy leasing finansowy?

Finansowanie fotowoltaiki bez problemu dopasujesz do potrzeb swojego biznesu. Jakie opcje cieszą się największą popularnością? Oto one:

Leasing operacyjny

Leasing operacyjny fotowoltaiki to rozwiązanie polecane dla płatników VAT. Jesteś jednym z nich i zdecydowałeś się na finansowanie? W takim razie musisz wiedzieć, że w leasingu operacyjnym niezbędna będzie wpłata wstępna. Jeśli chodzi o leasing operacyjny na OZE, to zwykle minimalny wkład własny waha się między 10 a 45% wartości przedmiotu. Oprócz tego wiedz, iż okres leasingu wynosi od 48 do 96 miesięcy, a kwotę VAT da się rozłożyć na raty.

Leasing finansowy

Inną opcją jest leasing finansowy. W tym przypadku zwykle leasingodawca jest właścicielem instalacji fotowoltaicznej, natomiast czas trwania umowy leasingu może być dowolny. Podobnie jak w przypadku leasingu operacyjnego kwotę podatku VAT można rozłożyć na raty.

Programy finansowania a leasing - czy można z nich skorzystać?

To, czy będziesz mógł skorzystać z programów finansowania, jest uzależnione od tego, na jaki rodzaj leasingu się zdecydujesz. Jeśli będzie to leasing operacyjny, to niestety nie będzie takiej opcji. Jest to możliwe jedynie w przypadku pożyczki leasingowej i w leasingu finansowym, choć co ważne – trzeba to wpisać we wniosku. Pożyczkę leasingową również wziąć, korzystając z naszej pomocy.

Czy warto zdecydować się na panele fotowoltaiczne?

Eksperci są przekonani, iż odnawialne źródła energii, tj. zielona energia są przyszłością polskiej i światowej energetyki. To właśnie fotowoltaika może pochwalić się największym potencjałem, ponieważ umożliwia produkcję prądu ze źródła odnawialnego w 100%. Wszystko odbywa się w cichy i mało inwazyjny dla otoczenia sposób. Śmiało zatem można stwierdzić, że inwestycja w energię słoneczną to najlepsza decyzja biznesowa!

Leasing na fotowoltaikę to rozwiązanie, dzięki któremu koszty instalacji nie są już problemem. Przedsiębiorstwa, które z niego korzystają, zyskują w wielu wymiarach. Nie dochodzi bowiem do ograniczenia płynności finansowej, a przy tym firma oszczędza na rachunkach za prąd i czerpie wiele korzyści wynikających z leasingu (wspomnieliśmy o nich powyżej). Dodatkowo to popularne eko rozwiązanie może pomóc w budowaniu wizerunku. Chcesz, aby Twoja firma była postrzegana jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie? Zdecyduj się na leasing fotowoltaiki. 

Obecnie rynek proponuje ogromną ilość ofert leasingu na panele fotowoltaiczne, dlatego każda firma na pewno znajdzie tę idealną i będzie mogła produkować własny prąd ze słońca. 

fotowoltaika obraz 10

Leasing fotowoltaiki - jakie dokumenty są niezbędne?

Wszystko jest uzależnione od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej. Przygotowaliśmy dla Ciebie spis dokumentów finansowych, których będziesz potrzebował, aby zawrzeć umowę leasingu. 

Jeśli jest to spółka, to niezbędne będą:

Jeśli jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, to niezbędne będzie:

Czy ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej jest obowiązkowe?

Koniecznie musisz zdecydować się na ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej, niezależnie od tego, na jaki rodzaj leasingu się zdecydujesz. Zawsze musisz mieć na uwadze, że to nie Ty jesteś właścicielem instalacji, a bank, który chce mieć pewność, iż w leasingu finansowym instalacja jest całkowicie bezpieczna. Z tego też powodu w umowie leasingu finansujący może dodać, że do kosztów leasingu dochodzi cena polisy. Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej jest wymagane, lecz nawet gdyby nie było, to zdecydowanie warto zdecydować się na taką rozsądną opcję. Pamiętaj, iż panele mogą zostać uszkodzone np. przez grad, czy osoby trzecie. A co więcej, koszt takiego ubezpieczenia wcale nie jest wysoki. 

Jakie są opinie na temat finansowania PV?

Wiesz już, że leasing fotowoltaiki to mnóstwo zalet. Nie ukrywajmy jednak, iż samodzielny zakup paneli to niemały wydatek, który może przerosnąć możliwości finansowe danej firmy. Raty mogą być więc świetną opcją dla wielu przedsiębiorców. Na rynku istnieje wiele zaufanych firm takich jak nasza, która finansuje zakup paneli i cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami. Możliwość zaliczenia raty leasingu jako koszt uzyskania przychodu również jest atrakcyjne dla wielu przedsiębiorców z uwagi kwestii podatkowych.

Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że każdy ma pozytywne opinie na temat finansowego leasingu. Zwykle jednak negatywne opinie wynikają z niewłaściwego zrozumienia umowy. Nie brakuje leasingobiorców, którzy nieracjonalnie planują swoje wydatki wskutek czego nie mogą zapłacić raty leasingu lub płacą jedynie jej część. Rzecz jasna to może zniechęcać do zawierania umowy leasingu, choć nie zapominaj, iż każda sytuacja jest inna. Pomocny też będzie wybór rzetelnej firmy fotowoltaicznej, ponieważ sens całej inwestycji może również zależeć od firmy zewnętrznej.

Gdzie szukać atrakcyjnej oferty finansowania?

Aktualnie wiele firm oferuje leasing urządzeń fotowoltaicznych. Istotną informacją jest też to, że wiele z nich umożliwia poznanie wysokości rat leasingu paneli bez wychodzenia z domu. Praktycznie wszystko odbywa się online. Możesz skorzystać z kalkulatora leasingu paneli, a także skontaktować się z ekspertami i zapytać o szczegółowe informacje dotyczące oferty leasingowej. Nasza firma leasingowa, chętnie odpowie na wszystkie pytania i udzieli Państwu odpowiedniej i rzetelnej pomocy.

Najczęściej zadawane pytania na temat leasingu fotowoltaiki

Najczęściej zadawane pytania na temat leasingu fotowoltaiki to zbiór pytań i odpowiedzi dotyczących leasingu paneli fotowoltaicznych. Zawiera on informacje na temat kosztów, zasad działania, korzyści i wymagań leasingu fotowoltaicznego, a także odpowiedzi na pytania dotyczące instalacji i eksploatacji paneli słonecznych. Jest to przydatne dla osób, które rozważają leasing paneli słonecznych lub chcą lepiej zrozumieć zasady działania tego typu finansowania.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiki?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które planuje zakup paneli fotowoltaicznych, czy też ich leasing. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, ile kosztuje instalacja fotowoltaiki, ponieważ koszt jest uzależniony od wielu czynników. Wiadomo jednak, że średni koszt instalacji o mocy 1 KW to 6 tys. zł netto. Jeśli jednak interesuje Cię instalacja fotowoltaiczna dla firmy, to taka moc nie będzie wystarczająca. PV i montaż to spore koszta, dlatego warto rozważyć leasing paneli fotowoltaicznych. 

Co można zyskać, decydując się na leasing fotowoltaiki?

Mając dobrą historię finansową, możesz skorzystać z wielu możliwości leasingu. Dlaczego warto zdecydować się na leasing fotowoltaiki? Przede wszystkim dlatego, że jest to rozwiązanie cieszące się mnóstwem zalet. Jedną z najważniejszych jest to, że leasing paneli pozwala na oszczędności w firmie i bycie niezależnym od dostawców energii. Dodatkowo korzystając z fotowoltaiki, dba się o środowisko naturalne, co ma równie duże znaczenie. Przy okazji można stworzyć też pozytywny wizerunek marki.

Gdzie można zamontować OZE?

Decydując się na leasing fotowoltaiki, konieczne może być dostosowanie się do konkretnych wytycznych dotyczących montażu paneli fotowoltaicznych. Istotne jest, aby przedmiot leasingu znalazł się na dachu budynku. 

Czy panele fotowoltaiczne zapewniają energię zimą?

Jak najbardziej. Możesz korzystać z zielonej energii praktycznie przez cały rok, także wtedy gdy za oknem jest pochmurno. Wtedy może być generowana mniejsza ilość prądu, ale nadal będzie on dostarczany. 

Od czego zależy koszt paneli fotowoltaicznych?

Instalacja paneli fotowoltaicznych złożona jest z wielu elementów takich jak: panele (moduły PV), inwertery (falowniki), konstrukcja nośna, okablowanie oraz montażu. Każdy z tych elementów ma wpływ na cenę instalacji. Jak dokładnie rozkładają się koszta? Panele to ok. 45% całkowitych kosztów, falowniki – ok. 20%, konstrukcja wraz z okablowaniem – ok. 15% oraz montaż/instalacja – ok. 20%. 

Czy muszę sam zająć się znalezieniem dostawcy paneli fotowoltaicznych?

Niekoniecznie. Chciałbyś się zdecydować na leasing fotowoltaiki, a nie wybrałeś jeszcze dostawcy? W takim razie zachęcamy do kontaktu z nami. Nasi specjaliści są w stanie pomóc Ci nie tylko w wyborze najlepszego finansowania, ale także odpowiedniego partnera do takiego zadania. 

Czy konieczne jest ubezpieczenie paneli fotowoltaicznych?

Jak najbardziej należy ubezpieczyć instalację fotowoltaiczną. Ma to na celu zabezpieczenie się przed wydatkami, które mogą wystąpić, gdy dojdzie do uszkodzenia sprzętu. W zależności od polisy może ona obejmować np. skutki szkód w instalacji spowodowanych przez zdarzenia losowe.

Czy instalacja fotowoltaiczna można wliczyć w koszty uzyskania przychodu?

Tak, instalacja fotowoltaiczna może być kosztem w firmie. Może to być ujęte jako inwestycja w rozwój przedsiębiorstwa lub jako koszt uzyskania przychodu.

Co to jest pożyczka leasingowa?

Pożyczka leasingowa jest formą finansowania, w której pożyczkodawca udostępnia klientowi środki na zakup określonego przedmiotu, np. instalacji pv, a klient zobowiązuje się do spłaty pożyczki wraz z odsetkami w określonych ratach. Leasing i pożyczka leasingowa różnią się przede wszystkim tym, że w leasingu leasingodawca jest właścicielem przedmiotu leasingu, a leasingobiorca ma prawo do korzystania z niego przez okres trwania umowy leasingu, za opłacanie rat leasingowych. Natomiast w pożyczce leasingowej, pożyczkodawca udostępnia środki na zakup przedmiotu pożyczki, a pożyczkobiorca staje się jego właścicielem po spłacie całej pożyczki.

Sprawdź też naszą ofertę na:

Zachęcamy również do sprawdzenia naszych innych produktów.