Vleasing.pl

Kredyt samochodowy

Najlepsze oferty kredytów samochodowych. Indywidualnie dopasowane do potrzeb klienta. Wypełnij formularz i oblicz ratę kredytu.

1. Informacje o kredycie

Adres e-mail: (*)
Field is required!
Kredytowany samochód:
Field is required!
Wybierz kwotę kredytu
To pole jest wymagane
Imię i nazwisko: (*)
To pole jest wymagane
Rok produkcji samochodu:
Field is required!
Okres spłaty:
To pole jest wymagane

2. Dane uzupełniające

Numer telefonu: (*)
Field is required!
Uwagi:
Field is required!
Field is required!

Na jakie pojazdy można otrzymać finansowanie

icon-2-ol42reeukrt2x7zvmjche7e1rc37lmq8hf6th6l110
Kredyt samochodowy nawet do 200000 zł
icon-3-ol42reeukrt2x7zvmjche7e1rc37lmq8hf6th6l110
Szeroki asortyment kredytowanych pojazdów
icon-4-ol42reeukrt2x7zvmjche7e1rc37lmq8hf6th6l110
100% online bez konieczności wizyty w oddziale
icon-6-ol42rfcorlud8tyih1r3yp5icpyktbtytjuaygjmus
Okres kredytowania nawet do 10 lat

Jak wygląda proces przyznania kredytu samochodowego

icon-7.png
Wypełniasz formularz

Trwa to zaledwie kilka minut

icon-8.png
Kontaktujemy się z Tobą

Z informacją o możliwości finansowania

Kompletujesz dokumenty

Z pomocą eksperta wypełniasz i kompletujesz niezbędne dokumenty

icon-9.png
Pieniądze bank przelewa na konto sprzedawcy

Masz pytania związane z kredytem samochodowym?

Porównaj oferty kredytów samochodowych. Wypełnij nasz formularz, a nasz specjalista znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę. W przypadku kredytu, możesz również liczyć na nasza pomoc skompletowaniu dokumentów. Jeśli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu. Pomagamy również w trudnych sytuacjach i uzyskaniu finansowania nawet w przypadku braku zdolności kredytowej.

1. Dane kontaktowe

Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!
 • -- wybierz sprawę --
 • Kredyt i pożyczki
 • Leasing
 • Ubezpieczenia
 • Inne
Field is required!
Field is required!

Kupno samochodu to w większości przypadków poważna inwestycja, która mocno obciąża domowy budżet. Jeśli nie planujesz zakupu dość wiekowego pojazdu, na pewno będziesz zastanawiał się nad wzięciem kredytu. Cieszy się on ogromną popularnością i wszystkie banki oferują obecnie dedykowany produkt finansowy, czyli kredyt samochodowy. Czym dokładnie jest, czy opłaca się go wziąć i jakie warunki trzeba spełnić? Sprawdź już teraz!

Co to jest kredyt samochodowy?

Kredyt na samochód zalicza się produktów finansowych, które przeznaczone są na konkretny cel. Oznacza to, że otrzymane pieniądze możesz wykorzystać tylko i wyłącznie na sfinansowanie zakupu pojazdu. Ma to swoje wady, gdyż na przykład nie dostaniesz środków na pierwszy serwis przegląd pozakupowy i naprawy, z którymi trzeba się liczyć, kupując auto używane.

Z drugiej strony to finansowanie ma bardzo atrakcyjny charakter. Bank otrzymuje zabezpieczenie w postaci samochodu, a więc automatycznie obniżeniu ulega oprocentowanie. W stosunku do zwykłych kredytów, kredyt na samochód będzie o wiele korzystniejszy. Naturalnie trzeba liczyć się z pewnymi dodatkowymi formalnościami, ale zazwyczaj nie są one mocno uciążliwe.

Kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy?

Wiele osób jednak mocno zastanawia się, czy zamiast brać kredyt na samochód, nie lepiej zdecydować się na zadłużenie na dowolny cel. Przy kredycie samochodowym trzeba liczyć się z tym, że właścicielem pojazdu będzie również bank. Sytuacja ta trwa do momentu, aż całe zadłużenie zostanie spłacone.

Niewątpliwie jednak kredyt gotówkowy na dowolny cel wydaje się atrakcyjny. Można wziąć więcej, niż potrzeba, i z dodatkowych pieniędzy sfinansować pierwszy serwis kupionego pojazdu. Polecamy jednak ostrożność. Przed wyborem konkretnego produktu, najlepiej dokładnie przeanalizować warunki. Przede wszystkim trzeba policzyć wszystkie koszty i wysokość rat. To kluczowy element, na podstawie którego powinno się podejmować decyzję. Często całkowity koszt kredytu jest o wiele większy, niż jest to wyszczególnione w różnego typu porównywarkach.

Naszym zdaniem wzięcie kredytu na dowolny cel ma sens głównie przy zakupie aut bardzo starych, o stosunkowo niskiej wartości rynkowej. Banki w takim przypadku mogą nawet niechętnie udzielać finansowania w postaci kredytu na samochód. Kredyty na samochód generalnie niechętnie przyznawane są na stare auta. Przy większej wartości pojazdu lepiej pomyśleć nad dedykowanym produktem bankowym. Na pewno będzie to rozwiązanie najlepsze, gdy auto jest nowe.

Działalność gospodarcza – leasing samochodu, czy kredyt samochodowy?

Do tej pory opisywaliśmy tak naprawdę sytuację osób prywatnych. W przypadku przedsiębiorców sprawa wygląda nieco inaczej. Zakup auta na kredyt może być uciążliwy, a trzeba pamiętać o tym, że firmy raczej stawiają na nowe, a więc drogie pojazdy. Kredyt samochodowy w tym przypadku oznacza z reguły przepłacanie i wiąże się z masą uciążliwych formalności. Problemy mogą zacząć się zwłaszcza wtedy, gdy firma planujesz kupić kilka samochodów naraz.

Alternatywą, naszym zdaniem naprawdę rozsądną, jest leasing samochodu, który obecnie cieszy się ogromną popularnością. Dla przedsiębiorcy takie finansowanie ma mnóstwo korzyści. Do najważniejszych należy zaliczyć:

 • minimum formalności dla uzyskania finansowania (najczęściej można skorzystać z uproszczonej procedury udzielania leasingu),
 • możliwość odliczenia VAT-u (kredyt na to nie pozwala),
 • z auta korzysta się zazwyczaj kilka lat, po czym można je oddać leasingodawcy i sfinansować nowe, całkowicie wymieniając flotę pojazdów,
 • opcja wykupu auta na własność po zakończeniu umowy,
 • przy wyborze leasingu operacyjnego można liczyć na bardzo niskie raty.


W przypadku przedsiębiorców leasing faktycznie jest opcją, która warto rozważyć. Szczególnie opłacalne bywają oferty samych salonów samochodowych. Jeśli kupujesz nowe auto, przeanalizuj dokładnie ofertę, którą otrzymałeś od dealera.

Kredyty samochodowe – jakie auta można kupić?

Niewątpliwie z pomocą tego produktu finansowego możesz kupować praktycznie wszystkie pojazdy mechaniczne, jakie są dziś dostępne na rynku. Naturalnie kupisz samochód osobowy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby sfinansować zakup auta dostawczego czy ciężarowego. Również miłośnicy jednośladów mają spore pole do popisu. Banki udzielą pożyczki m.in. na zakup motocykla, motoroweru czy skutera. Co ważne, kupisz w ten sposób również łodzie, np. niewielki statek żaglowy czy motorówkę.

Pamiętaj, że decydując się na kredyt samochodowy, nie musisz ograniczać się wyłącznie do nowych aut. Banki finansują również pojazdy używane, choć pewne problemy mogą być wtedy, gdy auto jest już wyjątkowo stare i w bardzo złym stanie technicznym.

Oczywiście kredyt samochodowy w pewnym sensie utrudnia trochę zakup. Najpierw trzeba znaleźć interesującą nas ofertę, a następnie poprosić sprzedającego o chwilę cierpliwości, gdyż dopiero teraz można zgłosić się do banku. Wypełniając wniosek o finansowanie, należy wskazać, o który dokładnie pojazd chodzi. Bank przeanalizuje sytuację i wyda pozytywną lub negatywną decyzję o udzieleniu kredytu. Trzeba wykazać się cierpliwością, a i formalności często są uciążliwe, ale z drugiej strony można liczyć na niskie oprocentowanie.

Kalkulator kredytu samochodowego

Możesz również skorzystać z pomocy naszego agenta, który pomoże Ci uzyskać atrakcyjną ofertę na sfinansowanie zakupu pojazdu. Wybierzemy dla Ciebie najlepszą ofertę ofertę na rynku, a dodatkowo zajmiemy się wszelkimi niezbędnymi formalnościami. Wypełnij nasz formularz, a nasz agent skontaktuje się z Tobą.

Wybierając kredyt samochodowy koniecznie porównuj oferty

Skoro wspomnieliśmy już o niskim oprocentowaniu, warto zatrzymać się na chwilę właśnie przy tym temacie. Obecnie na rynku działa wiele banków, a każdy z nich indywidualnie przygotowuje oferty kredytowe. Być może nie masz świadomości tego, ale różnice w tych propozycjach mogą być ogromne!

Nigdy nie decyduj się na pierwszy z brzegu kredyt samochodowy, na który akurat trafisz, gdyż możesz bardzo dużo stracić. Porównuj oferty, zestawiając je ze sobą. Bardzo pomocny będzie w tym nasz formularz. Wypełnij pola formularza wskazujące najważniejsze parametry kredytu, którym jesteś zainteresowany. Już po kilku chwilach Twoim oczom ukaże się zestawienie ofert od wielu banków. Bez wychodzenia z domu porównasz je ze sobą i wybierzesz najlepszą możliwą opcję.

Pamiętaj, aby zwracać uwagę nie na oprocentowanie kredytu, a na RRSO. To rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli parametr, który bierze pod uwagę wszystkie koszy związane z zadłużeniem. Oprocentowanie może być nawet zerowe, ale to wcale nie oznacza, że za kredyt nic nie zapłacisz. RRSO pokaże Ci, ile faktycznie będzie kosztować dany produkt finansowy banku.

Najważniejsze parametry o których powinieneś pamiętać biorąc kredyt na samochód to: okres spłaty, okres kredytowania, całkowita kwota do zapłaty, całkowita kwota kredytu, stopa oprocentowania rrso, warunki umowy.

Jak otrzymać kredyt samochodowy?

Zanim zdecydujesz się na kredyt na samochód, na pewno będziesz się mocno zastanawiać, jakie formalności są z nim związane. Faktycznie, skorzystanie z tej opcji wiąże się z dostarczeniem pewnej dokumentacji i raczej nie da się tego uniknąć. Uproszczone procedury mogą dotyczyć osób, które biorą kredyt w swoim banku. Przypominamy jednak, aby zawsze porównać ze sobą oferty, kredytów samochodowych, gdyż nawet ta teoretycznie indywidualna nie musi być najlepsza!

Aby wziąć kredyt samochodowy, trzeba będzie na pewno przygotować:

 • wniosek, który można wypełnić w placówce banku lub online,
 • dowód osobisty i jeszcze jeden dokument potwierdzający tożsamość kredytobiorcy,
 • zaświadczenie o dochodach (jego forma zależna jest od typu zatrudnienia),
 • wstępną umowę kupna-sprzedaży pojazdu,
 • kopię dowodu rejestracyjnego auta,
 • specjalne zaświadczenie potwierdzające, że auto nie zostało zajęte przez komornika i nie jest obarczone kredytem.


Oczywiście, aby dostać kredyt samochodowy, trzeba być osobą pełnoletnią. Należy również pamiętać, że wnioskujący nigdy nie dostanie pieniędzy. Zostaną one przelane przez bank na konto osoby sprzedającej samochód.

Weryfikacja zdolności kredytowej

Bank nie tylko zweryfikuje Twoje dochody, korzystając z przedłożonego zaświadczenia. Musi on również upewnić się, że jesteś osobą rzetelną w kwestii finansów i podpisanie z Tobą umowy nie wiąże się z dużym ryzykiem. Z tego powodu na pewno zostanie zweryfikowana Twoja historia kredytowa. Bank sprawdzi bazę BIK i w niektórych przypadkach również KRD. Jeśli starasz się o kredyt jako przedsiębiorca, prawdopodobnie będziesz musiał przedłożyć zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami wobec Urzędu Skarbowego.

Najłatwiej uzyskać finansowanie będzie tym osobom, które brały już kredyty i spłacały je terminowo. Poważniejsze zaległości z ratami mogą to utrudnić, a nierzadko nawet całkowicie zamknąć drogę do tego finansowania.

Raty równe czy malejące przy kredycie samochodowym?

Kiedy będziesz wybierać ofertę dla siebie, na pewno staniesz przed pewnym dylematem – postawić na raty malejące, czy równe? Czym różnią się od siebie te opcje?

Przy ratach równych spłacasz dokładnie tę samą kwotę przez cały okres trwania umowy. W opcji malejącej początkowo raty są bardzo wysokie, ale z biegiem czasu wyraźnie maleją, przez co zadłużenie staje się mniejszym obciążeniem. Po co jednak w ogóle ta druga opcja?

W opcji malejącej tak naprawdę kredyt będzie mniej kosztowny i już spieszymy z wyjaśnieniami, dlaczego tak jest. Bank za każdy razem nalicza sobie odsetki od kapitału, czyli od kwoty, która pozostała do spłaty. Jeśli wybierzesz raty malejące, w krótkim czasie spłacisz dużą część kapitału początkowego. W efekcie wysokość odsetek będzie później dużo niższa i sam kredyt okaże się tańszy. Jest to więc atrakcyjne rozwiązanie, ale nie dla każdego.

Przy ratach malejących bank na pewno będzie wymagał większej zdolności finansowej. Dodatkowo, zanim się na to zdecydujesz, upewnij się, że podołasz zadłużeniu. Początkowo raty będą bowiem bardzo wysokie, choć wiele zależy od wartości kredytu i czasu trwania umowy.

Przy kredycie samochodowym bank będzie potrzebować zabezpieczenia

Choć kredyt samochodowy jest tańszy od tego na dowolny cel, to jednak wymusza na kredytobiorcy poniesienie dodatkowego wydatku. Niestety, decydując się na ten produkt, musisz mieć świadomość, że komunikacyjne ubezpieczenie OC auta nie wystarczy. Bank jest współwłaścicielem pojazdu i wymaga, aby miał on ubezpieczenie AC, na które dokonuje cesji.

W ten sposób instytucja zabezpiecza się na wypadek zdarzeń, które doprowadzą do znacznej utraty wartości pojazdu. AC będziesz musiał wykupywać tak długo, jak długo spłacasz sam kredyt. Z tego wynika kolejny problem. Kredytu samochodowego raczej nie dostaniesz, jeśli pojazd będzie miał więcej, niż 10 lat. Większość ubezpieczycieli nie chce sprzedawać polis AC dla takich pojazdów. Można ją mieć, ale tylko na zasadzie przedłużania umowy, która była podpisana wcześniej.

Wyjątkiem od tej reguły są pojazdy zabytkowe. Bank udzieli finansowania, jeśli auto ma więcej, niż 25 lat i przynajmniej w 75% jest oryginalne (to podnosi jego wartość).

Najlepszy kredyt samochodowy – jak uzyskać najlepsze finansowanie?

Nie będziemy ukrywać, im lepsza jest Twoja sytuacja finansowa, tym na ciekawsze warunki finansowania zakupu auta możesz liczyć. Wiele zależy również od wartości pojazdu. Najważniejszy będzie jednak wiek. Z doświadczenia wiemy, że najtańsze kredyty samochodowe to te, które udzielane są na zakup nowych pojazdów. Bank podejmuje tutaj najmniejsze ryzyko. Auto z drugiej ręki zawsze jest w jakimś stopniu niepewne i dlatego wymaga zabezpieczenia w postaci wyższego oprocentowania.

To jednak nie oznacza, że zakup używanego samochodu na taki kredyt jest nieopłacalny! Wręcz przeciwnie, może być naprawdę tani, pod warunkiem, że dokładnie prześledzisz wszystkie dostępne oferty. Nasz kalkulator będzie w tym bardzo pomocny. Już teraz skorzystaj z tego narzędzia i w kilka chwil, bez wychodzenia z domu wybierz najlepszą opcję kredytowania. Zestawiamy oferty najlepszych banków, a do tego w razie potrzeby zapewniamy swoje wsparcie przy wyborze. Zapraszamy do kontaktu!

Nasz kalkulator kredytu samochodowego to również świetne narzędzie weryfikacyjne. Nie wiesz, czy stać Cię na kredyt samochodowy? Po prostu wypełnij formularz – sprawdzisz to bez wychodzenia z domu czy dzwonienia do banków!

Oferujemy również samochód na raty – sprawdź naszą ofertę na wynajem długoterminowy. W przypadku wynajmów długoterminowych, nie sprawdzana jest zdolność kredytowa. Oferta dostępna jest dla osób fizycznych, jak i również dla przedsiębiorców.