Vleasing.pl

Kredyt gotówkowy online

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy Zrealizuj swoje małe i duże marzenia. Znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę.

1. Informacje o kredycie

Adres e-mail: (*)
Field is required!
Wybierz kwotę kredytu
To pole jest wymagane
Imię i nazwisko: (*)
To pole jest wymagane
Okres spłaty:
To pole jest wymagane

2. Dane kontaktowe

Numer telefonu: (*)
To pole jest wymagane
Uwagi:
Field is required!
Field is required!
icon-2-ol42reeukrt2x7zvmjche7e1rc37lmq8hf6th6l110
Kredyt gotówkowy nawet do 200000 zł
icon-3-ol42reeukrt2x7zvmjche7e1rc37lmq8hf6th6l110
Pieniądze nawet w ciągu 24h na koncie
icon-4-ol42reeukrt2x7zvmjche7e1rc37lmq8hf6th6l110
100% online bez konieczności wizyty w oddziale
icon-6-ol42rfcorlud8tyih1r3yp5icpyktbtytjuaygjmus
Elastyczny okres kredytowania

Jak wygląda proces przyznania kredytu gotówkowego

icon-7.png
Wypełniasz formularz

Trwa to zaledwie kilka minut

icon-8.png
Kontaktujemy się z Tobą

Z informacją o możliwości finansowania

Kompletujesz dokumenty

Z pomocą eksperta wypełniasz i kompletujesz niezbędne dokumenty

icon-9.png
Zawierasz umowę
i odbierasz gotówkę

Gotówka nawet tego samego dnia na koncie

Masz pytania związane z kredytem gotówkowym?

Nasi doradcy niezobowiązująco wyjaśnią wszelkie kwestie związane z kredytami.
Zamów niezobowiązująca rozmowę lub wypełnij nasz formularz kontaktowy.

1. Dane kontaktowe

Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!
  • -- wybierz sprawę --
  • Kredyt i pożyczki
  • Leasing
  • Ubezpieczenia
  • Inne
Field is required!
Field is required!

Czym jest kredyt gotowkowy?

Definicja tego produktu jest bardzo prosta. Często określa się go również mianem kredytu konsumpcyjnego lub pożyczki gotówkowej. Aby z niego skorzystać, koniecznie jest spisanie umowy. Jej stronami są kredytobiorca oraz kredytodawca. Czasem zdarzają się jeszcze dodatkowe osoby, np. wtedy, gdy potrzebne jest podżyrowanie kredytu, choć dotyczy to głównie sytuacji, gdy kwoty są bardzo wysokie. W ramach takiej umowy kredytobiorca dostaje od kredytodawcy określoną sumę pieniędzy, zazwyczaj przelewem na konto. Pierwsza z tych stron zobowiązuje się spłacać pożyczone pieniądze w comiesięcznych ratach przez określony czas. W przypadku firm pożyczkowych raty często są spłacane tygodniowo. Nierzadko pożyczki takie oddaje się nawet jednorazowo w całości, na przykład po 30 dniach.

Kredyty gotówkowe i kredyty na konkretny cel

Warto wspomnieć kilka słów o tym, że kredyt gotówkowy nie jest jedynym tego typu produktem finansowym. Nie można go mylić z kredytami udzielanymi na konkretny cel. Przykładem tego jest na chociażby finansowanie zakupu nieruchomości. W tym przypadku kredytobiorca finansuje konkretny cel, czyli dom lub mieszkanie. Kredytobiorca nawet nie otrzymuje fizycznie tych pieniędzy – są one od razu przelewane na konto dewelopera lub sprzedawcy nieruchomości. Wyjątkiem może być sytuacja, gdy kredyt hipoteczny udzielany jest na remont. Wtedy pieniądze trafiają fizycznie na konto kredytobiorcy.

Innym przykładem może być kredyt samochodowy, gdzie również bierze się go na konkretny, z góry określony cel. Zasady spłaty są oczywiście standardowe, jak dla wszystkich produktów tego typu. Kredyty gotówkowe są natomiast na dowolny cel. Oznacza to, że pieniądze są przelewane na konto kredytobiorcy i mogą być dowolnie rozdysponowane. Bank czy firma pożyczkowa nie ingeruje w to, na co konkretnie są przeznaczane.

Kredyt gotówkowy – konieczność weryfikacji zdolności kredytowej

Jeśli jesteś zainteresowany takim produktem musisz pamiętać o tym, że banki nigdy nie dają pieniędzy na przysłowiowe „piękne oczy”. Nawet jeśli korzystasz z oferty kredytu na dowód osobisty (jest ich bardzo dużo) i tak jesteś w pewnym stopniu weryfikowany. Uproszczona procedura weryfikacji Twojego wniosku kredytowego może wyglądać następująco:

– złożenie wniosku o udzielenie kredytu, w którym wypełniasz oświadczenie o dochodach (sam deklarujesz zarobki oraz stałe, comiesięczne wydatki),
– weryfikacja przez bank zdolności kredytowej w bazie BIK (Biuro Informacji Kredytowej, w której gromadzone są dane dotyczące kredytobiorców),
– analiza wniosku przez bank na podstawie indywidualnej, wewnętrznej polityki,
– wydanie pozytywnej lub negatywnej decyzji,
– jeśli wniosek został zaakceptowany, bank przekazuje umowę kredytową do podpisania,
– po jej podpisaniu następuje wypłata pieniędzy.

W procedurze uproszczonej czasem może pojawić się jeszcze prośba o weryfikację danych osobowych. Polega to na wykonaniu kontrolnego przelewu na kwotę symbolicznej złotówki z konta bankowego. Ważne, aby konto było na osobę wnioskującą o kredyt (dane konta i wpisane we wniosku muszą się zgadzać). Po weryfikacji pieniądze z przelewu są zwracane.

W standardowej procedurze dochodzi natomiast większa weryfikacja dochodów. Wnioskujący może być poproszony o przedstawienie zaświadczenia o dochodach wystawianego przez pracodawcę. Może to być również wyciąg z konta bankowego czy PIT z ostatniego roku. Czasem, szczególnie przy kredytach hipotecznych, bywa potrzebne zabezpieczenie w postaci żyranta.

Sprawdź też: Pożyczka dla zadłużonych

Czy są jakieś minimalne kwoty zarobku, aby uzyskać kredyt gotówkowy?

Nie, w zasadzie nie istnieją żadne jednolite warunki w tej kwestii. Wszystko zależy od wysokości kredytu oraz od indywidualnej polityki banku. Im mniejszy jest kredyt, tym mniejsze są wymagania wobec kredytobiorcy. Bank musi wyliczyć tzw. zdolność kredytową. Ocenia się, czy przyszły kredytobiorca będzie w stanie finansowo udźwignąć koszty spłacanych rat. Jeśli ocena ta jest pozytywna, kredyt jest oczywiście przyznawany.

Naturalnie trzeba pamiętać o formie uzyskiwania dochodu. Muszą być to zarobki udokumentowane. Najlepiej, jeśli jest się zatrudnionym na podstawie umowy o pracę. Przy mniejszych kredytach banki najczęściej nie robią jednak problemów, gdy ma się umowę zlecenie lub o dzieło. Do dochodów zalicza się również wiele świadczeń socjalnych, w tym rentowe. Oczywiście również prowadzenie firmy jest źródłem dochodów, choć dokumentuje się je w nieco inny sposób.

Sprawdź też: Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach

Ile dni trzeba czekać, aby otrzymać kredyt gotówkowy?

Dziś kredyty gotówkowe najczęściej udzielane są dosłownie od ręki. Dotyczy to szczególnie systemów bankowości online, w których każdy może złożyć wniosek kredytowy bez wychodzenia z domu. Banki nierzadko reklamują się, że udzielają pożyczek nawet w 15 minut i trzeba przyznać, że takie czasy faktycznie są osiągalne. Dotyczy to wszystkich tych osób, które mają dobrą sytuację finansową i przejrzystą historię w BIK.

Wnioski kredytowe w systemach online są akceptowane automatycznie przez specjalnie przygotowane w tym celu skrypty. Po wysłaniu zazwyczaj czeka się tylko kilka minut na decyzję. Następnie w systemie online pojawia się umowa. Nie trzeba podpisywać jej fizycznie. Prawo pozwala na akceptację elektroniczną, która jest jednoznaczna z prawdziwym podpisem. Po takiej akceptacji pieniądze są przelewane od razu na rachunek kredytobiorcy.

Czas uzyskiwania środków wynosi natomiast około 1 dnia roboczego w przypadku podpisywania umowy kredytowej w placówce banku chyba, że pieniądze są wypłacane do ręki.

Spłacanie kredytu gotówkowego – na ile rat można rozłożyć?

6, 12, 24, 36 miesięcy…górny limit okresu spłaty kredytów gotówkowych jest bardzo wysoki. Nierzadko jest możliwość wyboru nawet ponad 60-72 rat. Oczywiście inne są zasady na przykład dla kredytu hipotecznego. Tam kwoty opiewają na setki tysięcy złotych, a okres kredytowania może wynosić nawet 30 lat.

W przypadku kredytów gotówkowych długi okres kredytu wydaje się bardzo rozsądnym rozwiązaniem. Im więcej rat tym są one niższe, co stanowi mniejsze obciążenie dla domowego budżetu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że im dłużej spłaca się kredyt gotówkowy, tym jest on droższy. Banki naliczają sobie odsetki od kredytu (oprocentowanie z oferty). Im dłużej kredyt jest otwarty, tym dłużej odsetki można naliczać. Oczywiście z każdą spłaconą ratą zmniejsza się kapitał, przez co odsetki są coraz niższe, ale naliczane do samego końca.

Przy okazji warto wspomnieć jeszcze o wcześniejszej spłacie. W zasadzie każdy bank oferuje to swoim klientom i, co ważne, nie pobiera z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. Kredyt gotówkowy możesz spłacić więc w całości w dowolnym momencie. Możliwe są również większe, częściowe spłaty. W takim przypadku masz do wyboru, czy po spłacie skrócisz okres kredytowania zachowując tę samą ratę, czy obniżysz wysokość miesięcznej raty.

Oprocentowanie kredytu, a rzeczywista roczna stopa oprocentowania – jakie są różnice?

Jeszcze kilka lat temu banki mogły promować swoje oferty kredytowe, podając do informacji jedynie oprocentowanie. Dziś jest obowiązek rzetelnego informowania klientów o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania, czyli RRSO . Skąd wzięły się te przepisy i jakie są różnice?

Bazowanie na samym oprocentowaniu było niestety wprowadzaniem w błąd nieświadomych klientów. Oprocentowanie obejmuje bowiem tylko część kosztów związanych z kredytem. Jest to wartość procentowa, którą bank nalicza od kwoty pożyczki. Na tym jednak koszty się nie kończą. Banki liczą sobie dodatkowe prowizje, pobierają opłatę od udzielenia kredytu czy wypłaty środków. Często są to naprawdę wysokie sumy, które znacząco podnoszą ostateczny koszt całego kredytu.

Roczna stopa oprocentowania RRSO opisuje wszystkie te kwoty i dlatego jest bardzo miarodajnym parametrem. Wyjaśnia to prosty przykład. Jeśli bierzesz 1000 zł kredytu na 12 miesięcy przy RRSO 12%, to ostatecznie spłacisz 1120 zł. W związku z tym 120 zł jest dla Ciebie dodatkowym kosztem, a dla banku zarobkiem. Oczywiście rzeczywista roczna stopa oprocentowania nie obejmuje opłat opcjonalnych. To chociażby opłata za wysłanie przypomnienia o niespłaconej racie. Każdy bank ma własne tabele opłat i prowizji. Warto zapoznać się z nimi przed zaciągnięciem kredytu!

Kredyt gotówkowy – uważaj na oferty promocyjne

Banki często kuszą ludzi promocyjnymi ofertami dla swoich produktów kredytowych. Największy ich wysyp pojawia się w gorących okresach roku, na przykład tuż przed wakacjami albo świętami Bożego Narodzenia. Do takich promocji trzeba podchodzić jednak na spokojnie, nie kierując się tylko sloganami marketingowymi.

Promocja może bowiem oznaczać konieczność skorzystanie z dodatkowego produktu banku, na przykład założenia konta osobistego. Często wysokość kredytu jest mocno ograniczona, tak samo, jak maksymalna ilość rat. Takie oferty zawsze trzeba dokładnie weryfikować! Nierzadko opłaty i prowizje są tak wysokie, że oprocentowanie kredytu jest tylko pozorną wizją taniego kredytu, a całkowita kwota do zapłaty jest bardzo wysoka. Oferty poza promocją mogą okazać się atrakcyjniejsze.

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy? Kalkulator kredytów gotówkowych Ci pomoże!

Na rynku działa dzisiaj wiele banków oraz firm zajmujących się udzielaniem kredytów gotówkowych. W efekcie jest tylko jeden, naprawdę skuteczny sposób na znalezienie najtańszej oferty – zestawienie ze sobą możliwie największej ich ilości. Zdecydowanie odradzamy wybór kredytu pierwszego z brzegu. Oferty różnią się między sobą diametralnie i prześwietlenie możliwie największej ich ilości gwarantuje wybór produktu dopasowanego do potrzeb.

Skorzystaj z możliwości, jaki daje Internet, weź kredyt gotówkowy online i popraw swoje finanse. Oczywiście, na przyzwoitych warunkach, bez zbędnego ubezpieczenia oraz ukrytych opłat. Wypełniając nasz formularz, nasz specjalista przedstawi Tobie całkowity koszt kredytu. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Rata za kredyt nie musi być duża. Sprawdź!

Sprawdź: Szybki kredyt gotówkowy przez Internet

Gdzie wziąć kredyt?

Wypełnij formularz i porównaj oferty. Nasz specjalista indywidualnie wyszuka dla Ciebie najlepsze oferty kredytów gotówkowych. Do tego, pomoże Ci przygotować dokumenty oraz będzie służył pomocą w całym procesie, aż do czasu decyzji kredytowej.

Przedstawiona przez nas wysokość raty jest ostateczna, bez żadnych ukrytów opłat. Dzięki naszej pomocy znajdziesz najlepszą ofertę na kredyt gotówkowy. Jeśli nie wiesz, jak wypełnić wniosek o kredyt gotówkowy, możesz również skontaktować się z nami telefonicznie. Nasza usługa jest całkowicie darmowa, nie pobieramy żadnych pieniędzy za pośrednictwo.

Sprawdź też: Gdzie najlepiej wziąć kredyt