Vleasing.pl

Leasing dla firm

Sprawdź ofertę leasingu dla małych i średnich firm

Wypełnij nasz formularz po prawej stronie, a nasz specjalista indywidualnie przygotuje i dopasuje najlepszą ofertę.

Przejrzyste i wygodne warunki finansowania
Oferta leasingowa dopasowana indywidualnie do potrzeb
Doskonała obsługa klienta
Profesjonalizm
Leasingujemy wszystko

Leasing dla firmy - formularz

Szukasz samochodu dla swojego biznesu albo potrzebujesz przedmiotu do rozwoju działalności? Jeśli nie możesz lub nie chcesz kupić nowego przedmiotu za gotówkę lub na kredyt, doskonałym rozwiązaniem będzie leasing dla firm. Wypełnij formularz i otrzymaj ofertę.
Przedmiot leasingu (*)
  • - wybierz przedmiot leasingu -
  • Samochody osobowe i dostawcze
  • Motocykle i quady
  • Samochody ciężarowe i autobusy
  • Obrabiarki i centra obróbcze
  • Maszyny budowlane i drogowe
  • Wózki widłowe i podnośniki
  • Linie produkcyjne
  • Plotery i maszyny drukarskie
  • Produkcja spożywcza i gastronomia
  • Nowe technologie
  • Komputery
  • Oprogramowanie
  • Meble i wyposażenie biura
  • Meble i sprzęt medyczny
  • Ciągniki i maszyny rolnicze
  • Nieruchomości biurowe
  • Magazyny
  • Centra logistyczne
  • Nieruchomości produkcyjne
  • Inne
To pole jest wymagane
Opisz przedmiot leasingu lub podaj link do strony www z przedmiotem: (*)
To pole jest wymagane
Wartość NETTO przedmiotu:
To pole jest wymagane
Rok jego produkcji, jeśli znasz:
To pole jest wymagane
Stan przedmiotu leasingu:
To pole jest wymagane
Oczekiwane warunki leasingu
Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Wysokość wpłaty wstępnej w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
Field is required!
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane
Informacje podstawowe
NIP firmy: (*)
To pole jest wymagane
Nr tel. komórkowego: (*)
To pole jest wymagane
Osoba do kontaktu:
To pole jest wymagane
Adres e-mail: (*)
To pole jest wymagane
Informacje finansowe
Za ostatni rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Za bieżący rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Status własny/swojej firmy w bazach BIK, KRD, BIG oceniasz, jako:
To pole jest wymagane
Informacje, które wspomogą dobór optymalnej oferty
Podaj tutaj wszystko, co uważasz za istotne:
Pole opcjonalne
Field is required!
To pole jest wymagane

Zaznacz, że nie jesteś robotem (weryfikacja CAPTCHA)

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty na leasing firmy

Obliczysz raty na leasing każdego przedmiotu
Wszystko załatwisz online z naszym pełnym wsparciem
Oszczędzasz czas. Załatwiamy wszelkie formalności
Zapobiegamy sytuacjom odmownym za leasing

Czym jest leasing dla firm?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że leasing nie różni się niczym od kredytu. W obu przypadkach płacimy przecież miesięczne raty – nic bardziej mylnego. Biorąc auto w leasing możesz zazwyczaj finansować je przez okres od 2 do 5 lat. Firma oferująca takie finansowanie kupuje pojazdy na siebie, a następnie użycza swojemu klientowi w ramach miesięcznej opłaty. Leasingować możemy wszystko. 

Z zasady są dwie możliwości do wyboru: leasing operacyjny oraz leasing finansowy. Biorąc pod uwagę zakup samochodu, zdecydowanie rozsądniejsza jest pierwsza opcja. W tym przypadku auto przez cały okres trwania umowy jest własnością leasingodawcy. Firma korzystająca z leasingu zyskuje na tym finansowo. Może bowiem zaliczyć wszystkie wydatki związane z tym finansowaniem do kosztów prowadzenia biznesu. Odpisów amortyzacyjnych dokonuje leasingodawca. Warto wybrać odpowiedni wariant leasingu, aby zaoszczędzić pieniądze. Jeśli masz z tym problem – skontaktuj się z naszym specjalistą.  

Co można wziąć w leasing na firmę?

Samochody ciężarowe i osobowe
Floty samochodowe
Maszyny rolnicze
Maszyny specjalistyczne
Nieruchomości
Linie produkcyjne
Komputery i sprzęt IT
Sprzęt biurowy
Maszyny budowlane
I wiele innych
Oblicz ratę leasingu za maszynę
Oblicz ratę leasingu za samochód
Oblicz ratę leasingu za nieruchomości
Najlepsza oferta leasingu dla firm
Znajdziemy dla Ciebie najlepszą ofertę leasingu dla Twojej firmy.
Skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Leasing łatwy do uzyskania

Starając się o takie finansowanie, nie trzeba przechodzić przez sito weryfikacyjne. Procedura sprawdzenia klienta starającego się o leasing dla firm w większości przypadków jest uproszczona. Do tego trzeba dodać jeszcze jedną kwestię – leasing dla firm dostępny jest nawet dla „świeżo upieczonych” przedsiębiorców. Jeśli prowadzisz swój biznes krócej, niż pół roku, masz małe szanse na uzyskanie kredytu. Niektóre banki wymagają nawet roku obecności na rynku.

Nie musisz także ograniczać się w kwestii wyboru auta. To Ty składasz swoją ofertę, wskazując leasingodawcy, które dokładnie auto Cię interesuje. Firmy oferujące takie finansowanie często współpracują z salonami samochodowymi. Mogą uzyskać niższe ceny, niż klienci indywidualni. W efekcie masz kolejny zysk. Po podliczeniu ogólnych kosztów może się okazać, że przepłacisz naprawdę niewiele na aucie. Przy kredycie koszty są potężne i łączna cena samochodu nie wygląda zbyt ciekawie.

Dla jakich firm odpowiedni jest leasing finansowy?

Wiesz już, czym jest leasing oraz poznałeś w miarę dokładnie jego operacyjną odmianę. Wspominaliśmy jednak również o opcji finansowej. Ciekawi Cię, kiedy może się ona sprawdzić?

W większości przypadków operacyjna opcja dedykowana jest albo świeżym przedsiębiorcom, albo tym firmom, które chcą często zmieniać samochody. Jest to w zasadzie najlepsze rozwiązanie przy kupnie nowego auta z salonu. Celem nie jest tutaj spłacenie całej wartości samochodu. Najczęściej umowa zawierana jest na okres 40% amortyzacji pojazdu. Ponieważ auto nie zostanie spłacone, po skończonej umowie wraca do leasingodawcy. Z drugiej strony leasingobiorca płaci stosunkowo niskie raty miesięczne.

Leasing finansowy ma swoje zalety

W opcji finansowej można na zakończenie dojść do własności pojazdu. Choć teoretycznie umowa może być na czas nieokreślony, to jednak zazwyczaj zawiera się ją na pełny okres amortyzacji auta. Ma to swoje wady i zalety. Wadą na pewno są wyższe raty leasingu. Do tego nie zaliczysz do kosztów uzyskania przychodu wszystkich opłat związanych z leasingiem (jedynie odsetki oraz odpisy amortyzacyjne).

Z drugiej strony od samego początku stajesz się właścicielem samochodu. To dlatego jesteś odpowiedzialny za odpisy amortyzacyjne. Dla niektórych przedsiębiorców zaletą jest to, że już na początku mogą rozliczyć cały VAT. Przy opcji operacyjnej rozlicza się VAT stopniowo od każdej zapłaconej raty. Najważniejsze jest jednak to, że na koniec umowy możesz wykupić pojazd. Najczęściej warunki takie zakupu są naprawdę atrakcyjne.

Rozwiązanie to jest szczególnie polecane tym firmom, które chcą finansować auta używane lub dążą do uzyskania pełnej własności dla nich. Teoretycznie zaletą jest możliwość podpisania umowy na dowolny okres. Zazwyczaj jednak jest to około 7 lat. Przy krótszych umowach raty byłyby bardzo wysokie.

Oczywiście w obu przypadkach trzeba liczyć się z tym, że leasingodawca będzie wymagał wniesienia pewnej opłaty wstępnej (podobnie jak przy kredytach). Jest to forma zabezpieczenia przyszłej umowy. Przy okazji chcielibyśmy podkreślić jeszcze jedną rzecz. Leasing dla firm nie jest ściśle powiązany wyłącznie z autami. W Polsce w ten sposób często finansuje się również nieruchomości, maszyny budowlane i rolnicze, urządzenia przemysłowe oraz sprzęt IT.

Zwrotny leasing dla firm – czym jest?

Jest jeszcze jedna forma leasingu, zwrotna, o której nie wspominaliśmy wcześniej. Istnieje ona bowiem prawnie, ale w rzeczywistości polscy przedsiębiorcy korzystają z niej bardzo rzadko. Cieszy się ona rosnącą popularnością głównie na zachodzie. Na czym to jednak polega?

Jest to swego rodzaju zastrzyk gotówki dla przedsiębiorcy. Firmy często mają zamrożony ogromny majątek. Nieruchomości, specjalistyczne maszyny czy pojazdy – to duże pieniądze, których nie można przeznaczyć na inwestycje. Z oczywistych względów nie można ich sprzedać, gdyż są one potrzebne do prowadzenia biznesu.

Wybierając w takiej sytuacji leasing zwrotny pośrednio sprzedajesz swój majątek, ale nadal z niego korzystasz. Zmieniasz po prostu własność na prawo do użytkowania danego majątku. Przejmuje go leasingodawca, po prostu kupując za ustaloną kwotę. Jednocześnie podpisujecie umowę leasingu. Jeśli jest to nieruchomość, otrzymasz za nią pieniądze, a później będziesz opłacał raty za korzystanie z niej – tak samo jak przy zwykłym leasingu. Na koniec umowy masz prawo wykupić majątek.

Leasing dla nowych firm

Tak, jak wspominaliśmy już wcześniej, banki niechętnie podpisują umowy ze świeżo upieczonymi przedsiębiorcami. Raczej nie masz co liczyć na sensowny kredyt, a to niestety utrudnia rozwój biznesu. Z leasingiem jest o wiele łatwiej i, co ważne, mnóstwo firm zajmujących się oferowaniem tego finansowania współpracuje również z młodymi przedsiębiorcami.

Najczęściej jednak będzie wiązało się to z wydłużoną procedurą weryfikacyjną. Leasingodawca musi upewnić się, że Twoja sytuacja finansowa jest dobra i dobre są także perspektywy na rozwój biznesu. Często wyższa będzie także opłata początkowa – wszystko zależy od tego, na co potrzebujesz finansowania.

Leasing dla nowych firm jest mimo wszystko często bardzo łatwy do uzyskania – w odróżnieniu np. od kredytu.

Biorąc leasing dla firm,  zawsze dokładnie czytaj dokumenty

Przestrzegamy przed pochopnym podpisywaniem umów. Zanim to zrobisz, przeczytaj wszystkie dokumenty od deski do deski. Jeśli coś jest dla Ciebie niezrozumiałe, zawsze możesz skorzystać z pomocy radcy prawnego.

Czytając dokumenty zwróć uwagę przede wszystkim na wszystkie koszty związane z umową i sprawdź, czy kwota raty oraz terminy zostały prawidłowo wpisane. Zwróć uwagę na warunki przedwczesnego zakończenia leasingu. Jeśli chcesz sfinansować auto, przeanalizuj kwestię jego odkupu na koniec (wspominaliśmy o tym wcześniej). Oczywiście w tym przypadku nie możesz zapomnieć o ubezpieczeniach. Sprawdź, jakie polisy będą potrzebne oraz czy masz możliwość skorzystania z oferty dowolnej firmy ubezpieczeniowej.

Korzystaj z floty samochodowej bez nadmiernego obciążenia finansowego

Oczywiście najtańszym rozwiązaniem zawsze jest zakup auta za gotówkę. Jeśli jednak masz do wyboru kredyt albo leasing, to zdecydowanie warto zainteresować się tą drugą opcją. Pamiętaj, że jest to wolny rynek. Leasingodawcy mogą ustalać warunki umowy według własnego uznania. Aby znaleźć najlepszą ofertę, musisz po prostu bardzo dobrze prześledzić rynek. Jak już wiesz, konieczne jest także dokładne przestudiowanie wszystkich dokumentów.

Nie musisz tego robić sam! Zdajemy sobie sprawę, że przedsiębiorcy i tak mają mnóstwo obowiązków na swoich głowach. Z tego powodu oferujemy swoje kompleksowe wsparcie. Prześwietlimy rynek, dopasujemy leasing dla firm do potrzeb, zadbamy o bezpieczeństwo i pomożemy w finalizacji formalności. Zgłoś się do nas już dziś i przekonaj się, że korzystanie z auta nie musi być dużym obciążeniem finansowym.

Leasing samochodu osobowego dla firmy

Jeśli potrzebujesz samochodów do swojej firmy, nie musisz stawiać wyłącznie na pojazdy prosto z salonu. Leasing dla firm to również możliwość wyboru auta z rynku wtórnego, choć z pewnymi ograniczeniami. Po pierwsze maksymalny wiek takiego samochodu to od 5 do 6 lat. Pamiętaj także o pewnej istotnej zasadzie. Do wieku musisz doliczyć czas trwania umowy. Łączny okres nie może przekroczyć 8 lat. Im starszy jest pojazd, tym krótszy jest maksymalny okres obowiązywania leasingu.

Wybór auta używanego wydłuża również procedurę przydzielania finansowania. Najczęściej leasingodawca będzie wymagał dokonania wyceny przez rzeczoznawcę. Jeśli okaże się, że stan techniczny pozostawia wiele do życzenia, a wartość samochodu jest niska, może nie zgodzić się na finansowanie. Z drugiej strony warto podkreślić, że finansować można w ten sposób nie tylko auta z rynku polskiego, ale także sprowadzone z Unii Europejskiej.

Jak działa leasing samochodu?

Finansowanie w formie leasingu samo w sobie jest standardową umową cywilnoprawną, która zawierana jest pomiędzy leasingobiorcą oraz leasingodawcą. Jej druga strona jest odpowiedzialna za sfinansowanie zakupu konkretnego środka trwałego, np. samochodu. W ramach kontraktu jest on następnie niejako wynajmowany, co oznacza, że leasingobiorca musi opłacać miesięczne raty.

Przez cały okres trwania umowy właścicielem pojazdu pozostaje leasingodawca. Oczywiście w przypadku leasingu finansowego leasingobiorca ponosi opłaty amortyzacyjne, ale formalnie jedynym właścicielem samochodu staje się dopiero po zakończeniu umowy. Przy leasingu operacyjnym uzyskanie własności jest natomiast możliwe dopiero po dokonaniu tzw. wykupu na koniec kontraktu.

Charakterystycznym elementem każdego leasingu są więc opłacane każdego miesiąca raty, ale dochodzi do tego jeszcze tzw. wpłata wstępna. Jest to kwota, którą leasingobiorca musi zapłacić w momencie podpisywania kontraktu. Jej wysokości zależy od wielkości wykupu, który może być wysoki lub niski. Im większa wartość wykupu, tym niższa będzie wpłata wstępna.

Warto pamiętać, że typowa umowa leasingowa na samochód może obejmować okres od 12 do 72 miesięcy. Aby móc otrzymać ofertę, należy wcześniej złożyć specjalny wniosek oraz przedstawić leasingodawcy wymagane przez niego dokumenty.

Różne opcje leasingu samochodu

Warto przy okazji podkreślić, że leasing jest bardzo ogólnym pojęciem, gdyż może mieć on formę finansową lub operacyjną. Jest to ważne, gdyż od wyboru konkretnej opcji zależeć będą m.in. warunki, na jakich finansowanie jest udzielane. Wiąże się to z różnymi wymaganiami formalnymi, jak i odmiennymi warunkami finansowanymi, w tym przede wszystkim związanych z wysokością rat. Z tego powodu przed dokonaniem wyboru warto dokładnie przeanalizować każdą z dostępnych opcji.

Auto firmowe w leasingu operacyjnym – na czym to polega?

Jedną z ważniejszych cech tego leasingu jest fakt, że właścicielem pojazdu przez cały okres trwania umowy pozostaje leasingodawca. To on jest odpowiedzialny za odpisy amortyzacyjne, a przejęcie własności przez leasingobiorcę jest możliwe dopiero do na końcu, przy uiszczeniu odpowiedniej kwoty wykupu.

Kwota, za jaką można wykupić pojazd, będzie w dużej mierze uzależniona od czasu trwania kontraktu oraz po części od wysokości wpłaty wstępnej. Istotne jest tutaj to, że w przypadku aut leasing operacyjny może trwać nie krócej, niż 24 miesiące. Dużą zaletą tego finansowania są liczne korzyści podatkowe. Leasingobiorca może zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności całość opłacanych rat oraz wpłatę wstępną. Podatek VAT jest tutaj oddzielnie naliczany od każdej raty.

Na czym polega leasing finansowy auta firmowego?

W przypadku wyboru tej opcji samochód od razu będzie jego współwłaścicielem, a pełne przejęcie własności następuje automatycznie w momencie zapłacenia ostatniej raty. Oznacza to, że firma leasingująca auta jest odpowiedzialna za odpisy amortyzacyjne. Tutaj jednak leasingobiorca do kosztów prowadzenia biznesu może zaliczyć wyłącznie część odsetkową rat. Co bardzo istotne, w tej opcji podatek VAT jest opłacany z góry na początku podpisania kontraktu.

Z drugiej strony umowa leasingu operacyjnego może być podpisana nawet zaledwie na 2 miesiące. Kwota wykupu w tej opcji zazwyczaj jest niska, co oczywiście wiąże się z dość wysokimi, miesięcznymi ratami.

Leasing samochodu na firmę jest prosty

W Polsce od wielu lat to właśnie samochody są najczęściej finansowanymi środkami trwałymi w ramach umowy leasingowej. To bardzo opłacalny sposób na ich sfinansowanie, a warto pamiętać, że pojazdy są obecnie podstawowymi narzędziami pracy w praktycznie każdej firmie.

Tutaj mamy bardzo dobrą wiadomość – uzyskanie leasingu na samochód może okazać się bardzo proste. W zdecydowanej większości przypadków obowiązuje bowiem tzw. uproszczona procedura wnioskowania o finansowanie. Wystarczy złożyć wniosek i przedstawić podstawowe dokumenty finansowe. Na czym dokładnie to polega?

Jak w praktyce wygląda udzielanie leasingu na auto?

Wbrew pozorom uzyskanie leasingu na samochód może być bardzo proste. Co ważne, z tego finansowania mogą korzystać nawet firmy dopiero wchodzące na rynek, dla których dostępność kredytów bankowych jest znikoma. Proces starania się o leasing zamyka się w zaledwie kilku krokach:

  • wybranie pojazdu, którym jest się zainteresowanym oraz wskazanie jego sprzedawcy,
  • wybór konkretnej firmy leasingowej oraz rodzaju leasingu (operacyjny lub finansowy),
  • negocjacja warunków z leasingodawcą w celu dopasowania umowy do indywidualnych potrzeb oraz sytuacji przedsiębiorstwa,
  • wypełnienie wniosku leasingowego i złożenie go do leasingodawcy wraz z wymaganymi przez niego dokumentami,
  • podpisanie umowy po akceptacji wniosku złożonego przez leasingobiorcę,
  • uiszczenie wpłaty wstępnej i zakup samochodu, który następnie przekazywany jest leasingobiorcy.

Cała procedura jest wyjątkowo prosta, ale ważne jest to, aby przed podpisaniem umowy dokładnie przeanalizować rynek. Odpowiednią pomoc zapewniają nasi specjaliści. Na podstawie dostarczonych przez Ciebie informacji doradzimy w wyborze opcji leasingu, przeanalizujemy dostępne oferty i przedstawimy Ci najlepsze z nich, dopasowują je odpowiednio do Twoich potrzeb.

Jakie są zalety wzięcia samochodu w leasing?

Ogromna popularność kupowania aut w leasingu nie jest kwestią przypadku. Za wyborem tym przemawia mnóstwo korzyści, które sprawiają, że finansowanie to jest dużo atrakcyjniejsze, niż np. klasyczny kredyt. Jest to także świetna alternatywa do zakupu za gotówkę, który oznacza konieczność zamrożenia bardzo dużych środków finansowych.

Jakie są w takim razie zalety firmowego samochodu w leasingu? Do najważniejszych należy zaliczyć:

  • przystępne koszty finansowania – wiele zależy oczywiście od wyboru oferty konkretnego leasingodawcy, dlatego zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych specjalistów. Dzięki temu wsparciu znajdziesz leasing, który z jednej strony pozwoli Ci na zakup potrzebnych aut, a z drugiej nie będzie nadmiernym obciążeniem dla finansów firmy,
  • ważne korzyści podatkowe – to między innymi możliwości odliczenia podatku VAT czy zaliczenia do kosztów prowadzenia działalności całości rat (lub części odsetkowej) oraz wpłaty wstępnej. W opcji finansowej dodatkowo przedsiębiorca jest odpowiedzialny za koszty amortyzacyjne, co stanowi dodatkową korzyść,
  • ogromna wygoda – w przypadku kredytów mamy znikome możliwości negocjowania warunków finansowania, kiedy to w leasingu da się łatwo dopasować umowę do własnych potrzeb. Liczba leasingodawców stale rośnie, a większość z nich jest otwarta na negocjacje i elastycznie dopasowuje się do potrzeb leasingobiorców,
  • formalności ograniczone do minimum – w przypadku leasingowania samochodów najczęściej można skorzystać z tzw. procedury uproszczonej. Oznacza to, że do wzięcia leasingu wystarczy wypełnienie wniosku i złożenie kilku podstawowych dokumentów finansowych. Procedury są mniej skomplikowane niż przy kredycie, a wymagania związane ze zdolnością kredytową o wiele niższe.

Leasing samochodów używanych na firmę

Czy wiesz, że leasing wcale nie musi dotyczyć wyłącznie samochodów nowych, prosto z salonu? Chcesz kupić auto używane? W takim razie również będziesz mógł podpisać umowę leasingową, choć na nieco odmiennych warunkach.

Po pierwsze firmy leasingowe w większości przypadków nie chcą finansować aut, które mają więcej, niż 6 lat. Nieco wydłużają się także procedury, gdyż leasingodawca musi wynająć rzeczoznawcę do określenia wartości auta. Inne będą również warunki finansowe, ale i tak w większości przypadku wzięcie używane pojazdu w leasing okazuje się bardzo opłacalne.

Jeśli szukasz pomocy w zakresie finansowania w leasingu auta nowego lub używanego, najlepiej już teraz zgłoś się do nas. Jesteśmy specjalistami i pomożemy Ci w znalezieniu najlepszego rozwiązania! Dzięki takiemu wsparciu podpiszesz korzystną umowę leasingową na samochód, która nie będzie nadmiernym obciążeniem finansowym!

Leasing dla firm kalkulator

Mamy dla Ciebie najlepszą ofertę finansowania! Wypełnij nasz wniosek o leasing, a nasz specjalista przygotuje dla Ciebie najlepszą ofertę leasingu. Wiemy czego Ci potrzeba i wiemy, jak znaleźć najlepszą ofertę na rynku.