Leasing dla nowych firm

leasing dla nowych firm miniaturka

Jeszcze do niedawna finansowanie swojej działalności poprzez leasing kojarzyło się przede wszystkim z firmami o długiej obecności na rynku. Dzisiaj jednak coraz częściej możemy znaleźć oferty na leasing dla nowych firm, nierzadko naprawdę bardzo młodych. Jeśli więc dopiero startujecie ze swoim nowym biznesem, powinniście mieć świadomość tego, że i dla Was atrakcyjna może okazać się taka forma finansowania. Na co można w tym przypadku liczyć?

Leasing dla nowych firm obejmuje zakup podstawowych narzędzi do firmy

Świeżo upieczeni przedsiębiorcy bardzo często cierpią na deficyt finansowy. Na starcie działalności prawie zawsze trzeba zainwestować w samochód oraz w różnego rodzaju komputery. Nierzadko potrzebne będą także specjalistyczne maszyny. Dotyczy to także branży rolniczej, gdzie największym finansowym wyzwaniem na starcie jest zakup ciągników.

Okazuje się, że leasing dla nowych firm może to wszystko obejmować. Jeśli tylko dany leasingodawca ma taką ofertę, to najczęściej bez problemu z jej pomocą sfinansujemy auto oraz komputery. Nie będzie także większego problemu z ciągnikami rolniczymi. Trochę trudniej może być jednak z maszynami. O ile chodzi o sprzęt bardzo typowy, popularnie wykorzystywany, leasingodawca może się na to zgodzić. Z maszynami mniej popularnymi może być już kłopot. Leasingodawca zdaje sobie sprawę z ryzyka zawarcia umowy z nowym przedsiębiorcą. Popularne maszyny może w razie czego szybko spieniężyć, nie tracąc na tym zbyt wiele. Odzyskanie pieniędzy ze sprzętu nietypowego może być trudniejsze.

Kiedy mogę wziąć leasing dla firmy?

leasing dla nowych firm oferta

Co jednak kryje się pod pojęciem leasing dla nowych firm, a więc ile nasz biznes musi istnieć? Raczej nie spotkamy się z takimi ofertami, w których to leasing będzie dostępny już od pierwszego dnia działania biznesu. Znajdziemy jednak leasingodawców mających oferty dla firm istniejący od 2-3 miesięcy. Najczęściej jednak minimum to pół roku. Są również takie firmy, dla których nowa działalność to taka, która istnieje na rynku mniej niż rok, a nawet mniej niż 2 lata.

Oczywiście cały czas obracamy się wokół samochodów, komputerów oraz popularnych środków trwałych. Przy bardziej specjalistycznych inwestycjach nowa firma ma niewielkie szanse na uzyskanie takiego finansowania.

Leasing dla nowych firm 2020 – co ułatwia uzyskanie takiego finansowania?

Wiele zależy oczywiście od konkretnej firmy. Można jednak wyróżnić kilka warunków, których spełnienie bardzo ułatwi uzyskanie finansowania. Do tych najważniejszych zalicza się:

Doświadczenie w branży

Jeśli przedsiębiorca otwiera działalności w branży, w której ma duże doświadczenie zawodowe, to automatycznie jest postrzegany jako osoba bardziej wiarygodna.

Wielkość majątku

Dla większości leasingodawców ważny będzie majątek. To nie tylko majątek firmy, w postaci ruchomości i nieruchomości, ale także majątek jej właściciela i ewentualnych współwłaścicieli. Są bowiem przypadki, w których zabezpieczeniem będzie mógł być na przykład prywatny samochód właściciela.

Biznesplan

Bez niego raczej nie ma co próbować uzyskać leasingu krótko po starcie firmy. Leasingodawca chce poznać pomysł przedsiębiorcy na wykorzystanie leasingowanych ruchomości, aby po prostu na nich zarobić.

Wielkość obrotów

Niestety firma niemająca jeszcze obrotów albo generująca je w niewielkim stopniu, również raczej nie otrzyma leasingu na starcie swojej działalności.

Wpłata własna

To chyba jeden z ważniejszych parametrów. Prawie na pewno leasing dla nowych firm będzie wymagał wniesienia pierwszej, własnej wpłaty. Przeciętnie leasingodawcy wymagają 20-25% wartości ruchomości, choć są odstępstwa od tej reguły. Nie da się jednak ukryć, że im wyższa pierwsza wpłata, tym łatwiej o leasing.

Leasing firmowy – czy odmowa kompletnie zamyka nam drogę?

No właśnie, co dzieje się w sytuacji, gdy próbujecie swoich sił w różnych firmach i wszędzie decyzja na otrzymanie finansowania jest negatywna? Okazuje się, że to wciąż nie musi być koniec drogi, choć będzie się to wiązało z uzyskaniem pewnego wsparcia.

Na rynku tym istnieje bowiem opcja uzyskania leasingu z poręczeniem. Na czym to polega? Na dodatkowym zabezpieczeniu finansowym osoby trzeciej lub innego podmiotu. Tak, inne firmy również wchodzą w grę. Jeśli więc, na przykład macie znajomego prowadzącego biznes, który zgodzi się na podpisanie weksla i zostanie żyrantem, to prawdopodobnie otrzymacie leasing dla nowych firm. Poręczycielem może być oczywiście również osoba prywatna, w tym rodzina. Tutaj zabezpieczeniem jest więc prywatny majątek.

Gdzie leasing dla nowych firm?

Jeśli tylko potrzebujecie pomocy w uzyskaniu takiego leasingu, zapraszamy do kontaktu. Znajdziemy ofertę dopasowaną do konkretnej sytuacji i w razie jakichkolwiek problemów podpowiemy co zrobić, aby zwiększyć swoją szansę na uzyskanie finansowania.

Nasz doradca:

Przygotuje kompletny wniosek leasingowy.
Dopracuje wszelkie formalności.
Udzieli informacji na temat: warunków przyznania, finansowania, maksymalnej wnioskowanej kwoty, dokumentów niezbędnych do uruchomienia procedury.
leasing dla nowych firm obrazek

Leasing dla nowych firm opinie

Nie będziemy ukrywać, że nie ma lepszego rozwiązania na sfinansowanie potrzeb firmy, jak po prostu zapłacenie z własnego budżetu. Z wiadomych jednak powodów większość nowych przedsiębiorców nie może sobie na to pozwolić. Zależnie od branży, rozpoczęcie działalności może generować ogromne koszty. Co więcej, przez pierwsze tygodnie działania biznesu praktycznie na pewno będziemy musieli do niego dokładać.

Wbrew pozorom leasing dla nowych firm jest rozwiązaniem tańszym, niż branie kredytu. Co równie ważne, łatwiej jednak otrzymać takie finansowanie. Na pierwszy rzut oka rata za leasing auta czy na przykład komputera będzie wyższa, niż przy kredycie. Wszystko to zmienia się jednak wtedy, gdy przedsiębiorca wybierze leasing operacyjny. Choć tutaj do końca trwania umowy nie jesteśmy właścicielem leasingowanej ruchomości, to jednak oszczędzamy pieniądze. Możemy sobie bowiem wrzucić w koszty nie tylko raty samego leasingu, ale także wkład własny.

Finansowy leasing dla nowych firm, a więc druga opcja, to własność już od początku, ale niestety możliwości odliczenia kosztów są dużo mniejsze.

Z nami uzyskasz leasing dla nowej firmy

W dzisiejszych czasach nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaciągnąć nawet całkiem duży kredyt bez ruszania się ze swojego domu. Można to zrobić online i w przypadku leasingu nierzadko jest podobnie. Wiele leasingodawców pozwala na sfinalizowanie całego procesu właśnie przez internet. Wystarczy przesłać wymagane dokumenty, podpisać umowę i nierzadko nawet już kolejnego dnia cieszyć się nową ruchomością.

Czasem jednak trudno znaleźć taki leasing dla nowych firm, który sprosta wszelkim oczekiwaniom. Tutaj z pomocą przychodzi jednak nasza firma. Jeśli szukasz leasingu na dobrych warunkach, bezpiecznego i przede wszystkim dostępnego dla Twojego biznesu, zgłoś się do nas już dziś. Nasi doradcy pomogą w znalezieniu najlepszej opcji finansowania. Pomożemy w skompletowaniu wszystkich dokumentów i przede wszystkim postaramy się, aby właśnie poprzez leasing udało się sfinansować wszystkie niezbędne zakupy dla firmy. Zapraszamy do kontaktu.