Vleasing.pl

Leasing dla nowych firm - na start

Leasing dla nowych firm rozpoczynających działalność gospodarczą

Przedsiębiorca, który dopiero co rozpoczyna działalność gospodarczą również może uzyskać korzystny leasing na przedmioty, które mają wspomóc prowadzenie działalności.

Minimum formalności i możliwa procedura uproszczona,
Oferta leasingowa dopasowana indywidualnie do potrzeb,
Prosty formularz i szybka decyzja o przyznaniu finansowania,
Możliwość uzyskania finansowania od pierwszego dnia działalności,
Oferujemy leasing na wszystkie przedmioty i środki trwałe.

Leasing na start - wniosek online

Wypełnij nasz poniższy formularz kontaktowy i oblicz składkę za leasing.

1. Dane przedmiotu leasingu

Przedmiot leasingu (*)
  • - wybierz przedmiot leasingu -
  • Samochody osobowe i dostawcze
  • Motocykle i quady
  • Samochody ciężarowe i autobusy
  • Obrabiarki i centra obróbcze
  • Maszyny budowlane i drogowe
  • Wózki widłowe i podnośniki
  • Linie produkcyjne
  • Plotery i maszyny drukarskie
  • Produkcja spożywcza i gastronomia
  • Nowe technologie
  • Komputery
  • Oprogramowanie
  • Meble i wyposażenie biura
  • Meble i sprzęt medyczny
  • Ciągniki i maszyny rolnicze
  • Nieruchomości biurowe
  • Magazyny
  • Centra logistyczne
  • Nieruchomości produkcyjne
  • Inne
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Opisz przedmiot leasingu lub podaj link do strony www z przedmiotem: (*)
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Wartość NETTO przedmiotu:
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Rok jego produkcji, jeśli znasz:
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Stan przedmiotu leasingu:
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane

2. Oczekiwane warunki leasingu

Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Wysokość wpłaty wstępnej w %:
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane

3. Informacje podstawowe

NIP firmy: (*)
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Nr tel. komórkowego: (*)
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Osoba do kontaktu:
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Adres e-mail: (*)
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane

4. Informacje finansowe

Za ostatni rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Za bieżący rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane
Status własny/swojej firmy w bazach BIK, KRD, BIG oceniasz, jako:
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane

5. Informacje, które wspomogą dobór optymalnej oferty

Podaj tutaj wszystko, co uważasz za istotne:
Pole opcjonalne
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane
To pole jest wymagane

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty na leasing dla nowych firm

Wygodnie obliczysz leasing za każdy przedmiot
Cała procedura umowy leasingu może zostać przeprowadzona online
Wspieramy podczas całego procesu przyznawania leasingu
Pomożemy i wybierzemy najlepszą opcję leasingu dla Twojej firmy

Leasing dla nowej firmy - co to oznacza?

Zapewne zastanawiacie się, co dokładnie określa pojęcie „nowej firmy”, dla której leasing może być dedykowany. Okazuje się, że każdy leasingodawca interpretuje je według własnych standardów i ciężko jednoznacznie określić, jaki staż jest tutaj brany pod uwagę. Najwięcej problemów z uzyskaniem tego finansowania mają przedsiębiorstwa działające na rynku krócej, niż od 6 miesięcy. Taki warunek udzielenia leasingu jest stawiany obecnie przez zdecydowaną większość leasingodawców.

Większość firm leasingowych nie udziela finansowania firmom z krótszym stażem niż 6 miesiące. Dlatego, jeśli niedawno co założyłeś firmę i szukasz metody finansowania, warto poszukać instytucji, której warunki leasingu dla nowych firm są mniej restrykcyjne. Z naszą pomocą jest to możliwe!

Podsumowując – nowe firmy mają z reguły problem z uzyskaniem finansowania do rozwoju biznesu na start – dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów. Często leasing dla nowej firmy nazywany jest również jako “leasing na start”.

leasing dla nowych firm obraz 1

Co obejmuje leasing dla nowych firm?

Świeżo upieczeni przedsiębiorcy bardzo często cierpią na deficyt finansowy. Na starcie działalności gospodarczej zfirma prawie zawsze potrzebuje sporych środków do inwestycji. W leasing możemy wziąć samochód, komputer, czy też maszyny.

Leasing dla nowych firm może obejmować wiele przedmiotów. Jeśli tylko dany leasingodawca ma taką ofertę, to najczęściej bez problemu z jej pomocą sfinansujemy auto, komputery, maszyny i inne. Nie będzie także większego problemu z ciągnikami rolniczymi. Trochę trudniej może być jednak z maszynami. O ile chodzi o sprzęt bardzo typowy, popularnie wykorzystywany, leasingodawca może się na to zgodzić. Z maszynami mniej popularnymi może być już kłopot. Leasingodawca zdaje sobie sprawę z ryzyka zawarcia umowy z nowym przedsiębiorcą. Popularne maszyny może w razie czego szybko spieniężyć, nie tracąc na tym zbyt wiele. Odzyskanie pieniędzy ze sprzętu nietypowego może być trudniejsze.

Jakie środki trwałe mogą leasingować nowe firmy?

Podsumowując, najczęstszym przedmiotem leasingu są różnego rodzaju samochody, zarówno osobowe, jak i dostawcze czy ciężarowe. Łatwo dostępne są także specjalistyczne maszyny i przeróżne urządzenia, wykorzystywane np. w branży przemysłowej.

Leasing samochodów o masie do 3,5 tony

ile kosztuje ubezpieczenie samochodu

Otrzymanie leasingu na samochody osobowe oraz dostawcze, których masa jest poniżej 3,5 tony, zwykle nowym firmom nie sprawia większych problemów. Najczęściej do jego uzyskania potrzeba tylko dokumentu tożsamości oraz przedstawienia podstawowych danych rejestrowych firmy. Niestety nowi przedsiębiorcy muszą liczyć się z koniecznością uiszczenia wpłaty własnej – zwykle jest to od 15 do 20% wartości pojazdu. Konkretne wymagania zależą oczywiście zarówno od profilu przedsiębiorstwa, jak i jego sytuacji finansowej.

Leasing aut ciężarowych i ciągników siodłowych

Tego typu pojazdy mają dużo większą wartość, a więc i warunki ich leasingowania są nieco bardziej wyśrubowane. Przede wszystkim z leasingu takiego zwykle nie skorzystają firmy działające na rynku krócej, niż od pół roku. Zdarza się, że leasingodawcy wymagają dodatkowego zabezpieczenia finansowego, w tym i przedstawienie dokumentów finansowych. Dużym atutem jest tutaj zabezpieczenie leasingu majątkiem własnym i doświadczenie w branży oraz możliwość pochwalenia się aktywnymi kontraktami z klientami firmy transportowej.

Leasing maszyn i specjalistycznych urządzeń

leasing maszyn cnc obraz 1

W tym przypadku ponownie mamy zazwyczaj do czynienia z wymogiem prowadzenia firmy od minimum 6 miesięcy. Zwykle przedsiębiorstwo chcące leasingować maszyny czy specjalistyczne urządzenia musi pochwalić się generowaniem dochodów na odpowiednim poziomie, zależnie od oczekiwań leasingodawcy. Co ważne, prawie zawsze konieczne jest przedstawienie dokumentów potwierdzających sytuację finansową firmy. Szukasz najlepszej firmy leasingowej? Sprawdź nasz kalkulator leasingu i skorzystaj z pomocy naszych specjalistów. 

Skorzystaj z pomocy specjalistów i znajdź dopasowany do potrzeb leasing

Jeśli jesteś świeżo upieczonym przedsiębiorcom i chcesz leasingować środki trwałe, skorzystaj z naszego wsparcia. Skontaktuj się z zespołem specjalistów, który na podstawie Twoich potrzeb prześwietli oferty leasingodawców. Wybierzemy i zaproponujemy najlepsze, oferując przy tym kompleksowe wsparcie związane m.in. z załatwianiem formalności. Pozostajemy do dyspozycji klientów, starając się sprostać ich oczekiwaniom. Z nami będziesz mógł rozwijać swój biznes!

Kiedy nowe przedsiębiorstwo może wziąć leasing?

W branży leasingowej nie spotkamy się z takimi ofertami, w których to leasing będzie dostępny już od pierwszego dnia działania biznesu. Znajdziemy jednak leasingodawców mających oferty dla firm istniejący od 2-3 miesięcy. Najczęściej jednak minimum to pół roku. Są również takie firmy, dla których nowa działalność to taka, która istnieje na rynku mniej niż rok, a nawet mniej niż 2 lata.

Oczywiście cały czas obracamy się wokół samochodów, komputerów oraz popularnych środków trwałych. Przy bardziej specjalistycznych inwestycjach nowa firma ma niewielkie szanse na uzyskanie takiego finansowania, choć nie jest to oczywiście niemożliwie – wysoki wkład własny i poręczenie innej firmy może okazać się pomocne w uzyskaniu leasingu.

Na jakich warunkach nowa firma może skorzystać z leasingu?

Jeśli przyszły leasingobiorca, przedsiębiorca, prowadzi działalność krócej, niż pół roku, zwykle będzie musiał liczyć się z nieco większym wymaganiami przy staraniach o leasing. Leasingodawca ponosi bowiem w takiej sytuacji duże ryzyko, a to oznacza, że będzie oczekiwać dużego, dodatkowego zabezpieczenia. Jest nim wpłata wstępna, czyli inaczej czynsz inicjalny, który w takim przypadku zazwyczaj będzie dość wysoki.

Pomimo tego musimy podkreślić, że dla nowych firm leasing, nawet na takich warunkach, i tak zwykle jest atrakcyjniejszy, niż kredyt w banku. Jest łatwiej dostępny głównie z tego powodu, że przez cały okres obowiązywania umowy właścicielem finansowanego środka trwałego jest leasingodawca. Co ważne, skorzysta z niego każdy przedsiębiorca, zarówno właściciel działalności jednoosobowej, jak i ogromnej spółki.

Warto na koniec wspomnieć, że formalnym wymogiem zawarcia leasingu jest podpisanie umowy w formie pisemnej. W jej treści powinien się znaleźć bardzo dokładny opis finansowanego środka trwałego.

Leasing dla nowych firm 2021 – co ułatwia uzyskanie takiego finansowania?

Wiele zależy oczywiście od konkretnej firmy. Można jednak wyróżnić kilka warunków, których spełnienie bardzo ułatwi uzyskanie finansowania.

Do tych najważniejszych zalicza się:

Doświadczenie w branży

Jeśli przedsiębiorca otwiera działalności w branży, w której ma duże doświadczenie zawodowe, to automatycznie jest postrzegany jako osoba bardziej wiarygodna.

Wielkość majątku

Dla większości leasingodawców ważny będzie majątek. To nie tylko majątek firmy, w postaci ruchomości i nieruchomości, ale także majątek jej właściciela i ewentualnych współwłaścicieli. Są bowiem przypadki, w których zabezpieczeniem będzie mógł być na przykład prywatny samochód właściciela.

Wielkość obrotu

Niestety firma niemająca jeszcze obrotów albo generująca je w niewielkim stopniu, również raczej nie otrzyma leasingu na starcie swojej działalności.

Wpłata własna

To chyba jeden z ważniejszych parametrów. Prawie na pewno leasing dla nowych firm będzie wymagał wniesienia pierwszej, własnej wpłaty. Przeciętnie leasingodawcy wymagają 15-25% wartości ruchomości, choć są odstępstwa od tej reguły. Nie da się jednak ukryć, że im wyższa pierwsza wpłata, tym łatwiej o leasing dla firm.

Leasing firmowy – czy odmowa kompletnie zamyka nam drogę?

No właśnie, co dzieje się w sytuacji, gdy próbujecie swoich sił w różnych firmach i wszędzie decyzja na otrzymanie finansowania jest negatywna? Okazuje się, że to wciąż nie musi być koniec drogi, choć będzie się to wiązało z uzyskaniem pewnego wsparcia.

Na rynku tym istnieje bowiem opcja uzyskania leasingu z poręczeniem. Na czym to polega? Na dodatkowym zabezpieczeniu finansowym osoby trzeciej lub innego podmiotu. Tak, inne firmy również wchodzą w grę. Jeśli więc, na przykład macie znajomego prowadzącego biznes, który zgodzi się na podpisanie weksla i zostanie żyrantem, to prawdopodobnie otrzymacie leasing dla nowych firm. Poręczycielem może być oczywiście również osoba prywatna, w tym rodzina. Tutaj zabezpieczeniem jest więc prywatny majątek.

Gdzie leasing dla nowych firm?

Jeśli tylko potrzebujecie pomocy w uzyskaniu takiego leasingu, zapraszamy do kontaktu. Znajdziemy ofertę dopasowaną do konkretnej sytuacji i w razie jakichkolwiek problemów podpowiemy co zrobić, aby zwiększyć swoją szansę na uzyskanie finansowania.

Nasz doradca:

  • Przygotuje kompletny wniosek leasingowy.
  • Dopracuje wszelkie formalności.
  • Udzieli informacji na temat: warunków przyznania, finansowania, maksymalnej wnioskowanej kwoty, dokumentów niezbędnych do uruchomienia procedury.

Leasing dla nowych firm opinie

Nie będziemy ukrywać, że nie ma lepszego rozwiązania na sfinansowanie potrzeb firmy, jak po prostu zapłacenie z własnego budżetu. Z wiadomych jednak powodów większość nowych przedsiębiorców nie może sobie na to pozwolić. Zależnie od branży, rozpoczęcie działalności może generować ogromne koszty. Co więcej, przez pierwsze tygodnie działania biznesu praktycznie na pewno będziemy musieli do niego dokładać.

Wbrew pozorom leasing dla nowych firm jest rozwiązaniem tańszym, niż branie kredytu. Co równie ważne, łatwiej jednak otrzymać takie finansowanie. Na pierwszy rzut oka rata za leasing auta czy na przykład komputera będzie wyższa, niż przy kredycie. Wszystko to zmienia się jednak wtedy, gdy przedsiębiorca wybierze leasing operacyjny. Choć tutaj do końca trwania umowy nie jesteśmy właścicielem leasingowanej ruchomości, to jednak oszczędzamy pieniądze. Możemy sobie bowiem wrzucić w koszty nie tylko raty samego leasingu, ale także wkład własny.

Finansowy leasing dla nowych firm, a więc druga opcja, to własność już od początku, ale niestety możliwości odliczenia kosztów są dużo mniejsze.

Jakie są zalety leasingu dla nowo otwartej firmy według naszych Klientów?

  • Łatwy do uzyskania.
  • Procedury są szybsze i mniej skomplikowane niż w przypadku kredyt.u
  • Wkład własny i raty leasingowe można wliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

Z nami uzyskasz leasing dla nowej firmy

W dzisiejszych czasach nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaciągnąć nawet całkiem duży kredyt bez ruszania się ze swojego domu. Można to zrobić online i w przypadku leasingu nierzadko jest podobnie. Wiele leasingodawców pozwala na sfinalizowanie całego procesu właśnie przez internet. Wystarczy przesłać wymagane dokumenty, podpisać umowę i nierzadko nawet już kolejnego dnia cieszyć się nową ruchomością.

Czasem jednak trudno znaleźć taki leasing dla nowych firm, który sprosta wszelkim oczekiwaniom. Tutaj z pomocą przychodzi jednak nasza firma. Jeśli szukasz leasingu na dobrych warunkach, bezpiecznego i przede wszystkim dostępnego dla Twojego biznesu, zgłoś się do nas już dziś. Nasi doradcy pomogą w znalezieniu najlepszej opcji finansowania. Pomożemy w skompletowaniu wszystkich dokumentów i przede wszystkim postaramy się, aby właśnie poprzez leasing udało się sfinansować wszystkie niezbędne zakupy dla firmy. Zapraszamy do kontaktu.

Leasing dla nowych przedsiębiorców – odpowiedzi na często zadawane pytania

Poniżej zebraliśmy odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z uzyskaniem finansowania dla nowo otwartych przedsiębiorstw.

Leasing dla nowej firmy, ale bez czynszu inicjalnego – czy to możliwe?

Niestety w zdecydowanej większości przypadków jest to niemożliwe, szczególnie gdy przedsiębiorcy zależy na uproszczonej procedurze wnioskowania. Warunkiem skorzystania z niej jest zazwyczaj wniesienie opłaty wstępnej, której wysokość zależy od konkretnej oferty i rodzaju środka trwałego.

Oczywiście zdarzają się odstępstwa od tej reguły. Biorąc leasing u producenta konkretnej rzeczy, można trafić na promocję, w ramach której czynsz inicjalny jest niewymagany. Alternatywą jest czasem zapewnienie dodatkowego zabezpieczenia finansowego umowy leasingowej, które wyeliminuje obowiązek wnoszenia wpłaty wstępnej.

Czy firmy leasingowe udzielają finansowania również dla spółek z.o.o?

Jeśli spółka kapitałowa jest nowa lub po prostu działa na rynku od niedawna, uzyskanie leasingu może być trudne, a na pewno trudniejsze, niż dla osoby fizycznej prowadzącej firmę. Na pewno takie przedsiębiorstwo musi liczyć się z tym, że jego sytuacja finansowa zostanie dość dokładnie zweryfikowana przez leasingodawcę.

Powód tego jest prozaiczny – obawy podmiotów udzielających finansowania. Niestety zdarzają się przypadki, gdzie spółki z o.o. zakładają osoby ze złą historią kredytową, zadłużone czy cieszące się niezbyt dobrą opinią. Do tego nierzadko przedsiębiorstwa tego typu działają w branżach ryzykownych, gdzie szansa na niewypłacalność i konieczność ogłoszenia upadłości jest dość duża.

Naturalnie pamiętaj, że pomimo tego wszystkiego zawsze jest szansa, że spółce z o.o. uda się uzyskać leasing na konkretne środki trwałe. Jeśli jej sytuacja finansowa jest dobra, a perspektywy na rozwój duże, finansowanie to jak najbardziej można otrzymać. Oczywiście trzeba liczyć się z bardziej skomplikowaną i trwającą dłuższy czas procedurą wnioskowania o nie.

Czy leasing opłaca się nowym firmom?

Leasing jest opłacalny dla większości firm, w tym także nowych i niedoświadczonych. Wynika to przede wszystkim z możliwości zaliczenia raty leasingowej oraz czynszu inicjalnego do kosztów uzyskania przychodu. Przy leasingu operacyjnym można odliczyć nawet cały podatek VAT.

Nowe przedsiębiorstwa często dysponują bardzo ograniczonym budżetem. Do tego z oczywistych względów ich zdolność kredytowa jest bardzo niska. Wszystko to sprawia, że uzyskanie kredytu bankowego jest wyjątkowo trudne lub nawet niemożliwe, kiedy to wymagania leasingodawców są o wiele mniejsze.

Jaki rodzaj leasingu jest godny polecenia nowej firmie?

W większości przypadków najbardziej opłacalny jest leasing operacyjny. Choć tutaj to leasingodawca odpowiada za koszty amortyzacyjne, tak leasingobiorca zalicza do kosztów uzyskania przychodu ratę oraz czynsz inicjalny. Do tego nie musi płacić VAT-u z góry, a sam podatek może sobie później odliczyć. Rozwiązanie to jest szczególnie opłacalne wtedy, gdy celem finansowania nie jest dojście do własności środka trwałego.

Nowym przedsiębiorcom może również przypaść do gustu opcja leasingu zwrotnego. Jeśli dysponują wartościowym majątkiem, np. nieruchomościami, mogą sprzedać go leasingodawcy, a następnie leasingować. Opcja ta jest korzystna, gdyż zapewnia firmie natychmiastowy zastrzyk gotówki, nie utrudniając jej pracy.

Koszty leasingu dla nowej firmy – jak je obliczyć?

Szybkim, prostym i wygodnym sposobem na wyliczenie kosztów związanych z leasingiem, jest skontaktowanie się z naszymi ekspertami. Wybierając najlepsze oferty leasingowe, przygotują ich przejrzyste zestawienie, w którym można sprawdzić wszystkie opłaty i w prosty sposób porównać je ze sobą.