Vleasing.pl

Leasing sprzętu IT – leasing sprzętu komputerowego

Zakup urządzeń IT

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj funkcjonowanie biznesu bez inwestowania w nowoczesne technologie. Wysokiej jakości sprzęt informatyczny ułatwia pracę, przyspiesza ją, a do tego zwiększa konkurencyjność firmy. Ponieważ koszty zakupu są wysokie, wielu przedsiębiorców decyduje się na leasing sprzętu IT. Jeśli szukasz najlepszej oferty na leasing komputerów i sprzętu komputerowego, w tym IT - wypełnij nasz formularz znajdujący się po prawej stronie.

Finansujemy nowoczesny sprzęt komputerowy i oprogramowanie

Leasing IT - wniosek online

Oblicz wysokość rat leasingowych za sprzęt IT. Wypełnij nasz poniższy formularz, a nasz ekspert przedstawi najlepszą ofertę.

1. Dane przedmiotu leasingu

Przedmiot leasingu (*)
  • - wybierz przedmiot leasingu -
  • Sprzęt IT
  • Nowe technologie
  • Oprogramowanie
  • Inne
To pole jest wymagane
Opisz przedmiot leasingu lub podaj link do strony www z przedmiotem: (*)
To pole jest wymagane
Wartość NETTO przedmiotu:
To pole jest wymagane
Rok jego produkcji, jeśli znasz:
To pole jest wymagane
Stan przedmiotu leasingu:
To pole jest wymagane

2. Oczekiwane warunki leasingu

Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Zaproponuj okres leasingu w miesiącach:
To pole jest wymagane
Wysokość wpłaty wstępnej w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane
Wysokość wykupu końcowego w %:
Field is required!
Wysokość wykupu końcowego w %:
To pole jest wymagane

3. Informacje podstawowe

NIP firmy: (*)
To pole jest wymagane
Nr tel. komórkowego: (*)
To pole jest wymagane
Osoba do kontaktu:
To pole jest wymagane
Adres e-mail: (*)
To pole jest wymagane

4. Informacje finansowe

Za ostatni rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Za bieżący rok podatkowy:
Podaj przybliżony przychód w PLN swojej firmy:
To pole jest wymagane
Status własny/swojej firmy w bazach BIK, KRD, BIG oceniasz, jako:
To pole jest wymagane

5. Informacje, które wspomogą dobór optymalnej oferty

Podaj tutaj wszystko, co uważasz za istotne:
Pole opcjonalne
Field is required!
To pole jest wymagane

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty na leasing sprzętu IT

Obliczysz raty na leasing wszystkich urządzeń elektronicznych
Wszystko załatwisz online z naszym pełnym wsparciem
Oszczędzasz czas. Załatwiamy wszelkie formalności
Pomożemy wybrać najlepszą formę leasingu dla Twojego biznesu

Sprzęt komputerowy w leasingu – jak wygląda?

Leasing sprzętu komputerowego w swojej formie bardzo przypomina klasyczne wynajmowanie urządzeń, choć jest wygodniejsze i przede wszystkim pozwala na dojście do własności. 

W umowach tych występują dwie strony: leasingodawca oraz leasingobiorca. Leasingodawca udziela finansowania poprzez zakup wszystkich potrzebnych urządzeń IT. Leasingobiorca może z kolei korzystać z niego przez cały okres obowiązywania umowy, opłacając comiesięczne raty, a całą wysokość rat uwzględnić w koszty uzyskania przychodu. 

Podobnie jak w kredycie, rata zawiera dwa podstawowe składniki. Pierwszy i główny z nich to po prostu część kapitałowa. Jej charakter będzie zależny od wybranej formy. W leasingu operacyjnym spłaca się utratę wartości sprzętu w okresie korzystania z niego. W rozwiązaniu finansowym spłaca się natomiast ogólną wartość urządzeń. Drugim składnikiem jest część odsetkowa i stanowi ona po prostu dochód leasingodawcy.

leasing sprzętu it obraz 2

Jaki sprzęt komputerowy może być przedmiotem umowy leasingowej?

Decydując się na leasing, będziesz mógł kompleksowo wyposażyć swoje biuro.
Przedmiotem umowy leasingowej może być bowiem m.in. taki sprzęt IT, jak:

komputery stacjonarne oraz mobilne,
tablety i smartfony,
urządzenia drukujące, w tym drukarki, skanery, plotery, czy ksero,
sprzęt do nagłośnienia,
monitory, klawiatury, myszy, kamery internetowe,
urządzenia sieciowe, w tym router oraz switche,
monitory, projektowy oraz rzutniki,
sprzęt audiowizualny oraz związany z telekomunikacją,
urządzenia dla fotografów, w tym aparaty oraz kamery.

Co więcej, czy wiesz, że lasingować możesz również oprogramowanie? Warunkiem jest to, aby leasingodawca uzyskał pozwolenie na leasing od jego producenta, jednak zazwyczaj nie ma z tym żadnych problemów. Jeśli więc jesteś zainteresowany zakupem nowego sprzętu komputerowego np. do biura, znalazłeś się we właściwym miejscu. Znajdziemy dla Ciebie najlepsze oferty leasingowe – zapraszamy do kontaktu!

Leasing sprzętu IT – warunki

To, na jakich warunkach będziesz mógł podpisać umowę leasingową, w dużej mierze zależy od samego leasingodawcy. Z pewnością duży wpływ ma na to sam sprzęt IT. Wpływ może mieć m.in. jego wartość, konkretny rodzaj oraz stan, jeśli mamy do czynienia z urządzeniami używanymi, które także można leasingować. Wpływ na to będzie miała również Twoja indywidualna sytuacja. Podmioty udzielające tego finansowania zwracają m.in. na rodzaj przedsiębiorstwa leasingobiorcy, jego wielkość oraz majątek i perspektywy rozwoju.

Co warto podkreślić, jeśli potrzebujesz sprzętu IT o niższej wartości lub bardzo popularnego, np. komputerów PC, możesz liczyć na uproszczoną procedurę wnioskowania. Jeśli w Twoim przypadku będzie niezbędna pełna procedura, leasingobiorca zweryfikuje Twoją sytuację finansową, w tym zdolność kredytową.

Co więcej, znajdziemy leasing nawet dla firm, które działają na rynku zaledwie od 3 miesięcy. Warunki umowy będziesz mógł oczywiście negocjować, w czym zapewnimy profesjonalne, kompleksowe wsparcie.

Weź korzystny leasing na sprzęt IT – sprawdź, jak skorzystać z naszej pomocy!
Potrzebujesz sprzętu IT, planujesz go leasingować i chcesz, aby finansowanie było dla Ciebie maksymalnie korzystne? Zgłoś się do nas – pomożemy Ci w znalezieniu odpowiedniego leasingu!

Gwarantujemy szybką reakcję na każde zgłoszenie. Dzięki nam znajdziesz leasing, dzięki któremu będziesz rozwijać swoją firmę bez ryzyka nadmiernego obciążenia finansowego!

Zalety leasingu sprzętu komputerowego

W przypadku leasingu sprzętu IT dużą zaletą jest to, że większość związanych z nim wydatków można zaliczyć w koszty prowadzenia biznesu. To już poważna przewaga nad kredytem, który z tego powodu jest po prostu droższy. Po drugie, sprzęt się wynajmuje, ale można po zakończeniu umowy przejąć go na własność. Leasingobiorca ma prawo pierwokupu i w wielu przypadkach takich odkup jest na bardzo preferencyjnych warunkach. Często również różne urządzenia komputerowe są po prostu bardzo drogie, zwłaszcza te specjalne dedykowane do różnego rodzaju specjalistycznej działalności informatycznej. Wielu przedsiębiorców nie chce zatem zamrażać dużej liczby gotówki na poczet zakupu urządzeń i leasing dla takich osób jest formą bardziej przystępną. 

Jaki sprzęt IT można leasingowac?

W przypadku urządzeń informatycznych nie ma żadnych ograniczeń. Firmy leasingowe chętnie finansują zakup komputerów, laptopów, serwerów, specjalistycznego oprogramowania, a nawet drukarek, ploterów, monitorów i wielu innych rzeczy.

Co bardzo istotne, leasing dostępny jest od bardzo niskich kwot. Jeśli podpisuje się umowę online, minimalna jej wartość może zaczynać się nawet od 500 zł. Warto wspomnieć jeszcze o dostępności finansowania. Przedsiębiorca, który krótko działa na rynku, rzadko kiedy może liczyć na kredyt. Banki wymagają, aby firma działała minimum od pół roku – standardem jest natomiast 12 miesięcy.

Wielu leasingodawców oferuje za to finansowanie już na starcie biznesu. Oczywiście wiąże się to z nieco wyższymi kosztami, ale z drugiej strony pozwala przedsiębiorcy na szybki rozwój firmy.

Jak wyglądają procedury związane z leasingiem sprzętu IT?

Kolejną zaletą leasingu, o której jeszcze nie wspomnieliśmy, jest uproszczona procedura uzyskiwania finansowania. W przypadku kredytu bankowego jest to niestety skomplikowane i uciążliwe. Zebranie wszystkich dokumentów, przygotowanie wniosków i weryfikacja – to wszystko znacznie wydłuża czas oczekiwania na potrzebne pieniądze. Umowy leasingu są również o wiele mniej skomplikowane.

Leasing sprzętu IT najczęściej obejmuje następujące kroki:

  1. Przygotowanie przez przedsiębiorcę potrzebnych dokumentów, wypełnienie wniosku i poinformowanie, jakie sprzęt IT jest potrzebny,
  2. Następnie leasingodawca weryfikuje swojego przyszłego klienta i wyszukuje sprzedawcę, który oferuje wnioskowane urządzenia (nierzadko ta procedura trwa krócej, niż 48h!),
  3. Po pozytywnej weryfikacji następuje akceptacja warunków i podpisanie umowy leasingowej,
  4. Zazwyczaj krótko po tym sprzęt IT jest już w rękach leasingobiorcy.

Dosłownie 2 dni wystarczą, aby mieć w posiadaniu wszystkie urządzenia potrzebne do prowadzenia biznesu! Pamiętaj jednak, że w przypadku leasingu urządzeń informatycznych musisz być gotowy na stosunkowo krótkie umowy. Standardowo obejmują one okres 3 do 5 lat, ale w przypadku sprzętu IT często są to maksymalnie 24 miesiące. Wynika to z tego, że sprzęt tego typu bardzo szybko traci na wartości – rozwój technologiczny jest bardzo szybki. Dłuższe umowy są ryzykowne dla leasingodawcy, który może mieć później problem ze sprzedażą w rozsądnej cenie.

Leasing operacyjny sprzętu IT

Wspomnieliśmy już wcześniej o tym, że leasing może mieć formę operacyjną lub finansową. Przyjrzymy się im teraz bliżej i zaczniemy od tej pierwszej, czyli operacyjnej. Jest on najczęściej wybierana w przypadku finansowania zakupu sprzętu komputerowego. Najważniejsze wyróżniki tego rozwiązania to:

  • stosunkowo niskie raty (spłaca się głównie utratę wartości sprzętu),
  • umowa obowiązująca nie mniej, niż 16 miesięcy,
  • brak możliwości wliczenia w koszty opłat amortyzacyjnych (sprzęt IT przez cały czas jest własnością leasingodawcy),
  • przedsiębiorca zalicza sobie VAT stopniowo do każdej spłacanej raty,
  • po zakończeniu umowy można odkupić sprzęt IT (cenę ustala się w momencie podpisywania umowy).

     

Leasing operacyjny sprzętu komputerowego polecamy przede wszystkim tym przedsiębiorcom, którzy chcą regularnie wymieniać sprzęt IT. Po zakończeniu umowy można podpisać kolejną na fabrycznie nowy, wydajniejszy sprzęt.

Leasing finansowy sprzętu IT

Czas na drugą, mniej popularną formę w przypadku finansowania urządzeń IT. Najważniejsze elementy wyróżniające ten leasing finansowy to:

  • leasingobiorca jest właścicielem urządzeń komputerowym od początku trwania umowy,
  • minimalny okres leasingowania to 12 miesięcy,
  • atrakcyjna cena wykupu na koniec umowy,
  • możliwość zaliczenia w koszty opłat amortyzacyjnych,
  • możliwość odliczenia całego podatku VAT zaraz po podpisaniu umowy.

Celem leasingu finansowego jest w zasadzie dojście do pełnej własności, czyli wykupienia urządzeń. To z tego wynikają wyższe raty, ale za to przedsiębiorca dużo zyskuje na odpisach kosztów amortyzacyjnych oraz VAT-u. Dobre rozwiązanie dla tych firm, które chcą długo korzystać z jednych urządzeń IT

Kalkulator leasingu IT

Jeśli szukasz dobrego leasingu sprzętu IT, zgłoś się do nas już dziś. Znajdziemy dla Ciebie atrakcyjną ofertę, dopasujemy ją do potrzeby i zapewnimy maksymalne bezpieczeństwo.

Czy leasing sprzętu komputerowego się opłaca?

Powyższe informacje wyraźnie pokazują, jak dużą przewagę nad kredytem ma leasing. Rozwiązania te tylko pozornie są do siebie podobne. Podsumujmy więc i sprawdźmy, co sprawia, że leasing jest tak opłacalny.

Kredyt to rozwiązanie bardzo kosztowne z kilku powodów. Po pierwsze mamy nierzadko wysokie oprocentowanie, tym wyższe, im gorsza jest sytuacja finansowa przedsiębiorcy. Do tego dochodzą różne prowizje i opłaty pobierane przez bank. Rat kredytowych nie można zaliczać w koszty.

Tak, leasing również wiąże się z prowizjami i opłatami, ale…można odliczać VAT, a w opcji finansowej nawet koszty amortyzacyjne. W rozwiązaniu operacyjnym zyskuje się wygodę. Sprzęt leasinguje się przez kilkanaście miesięcy, a później można go oddać, nie męcząc się ze sprzedażą. Wystarczy podpisać kolejną umowę, aby znów unowocześnić swoją firmę.

Wspominaliśmy również o ograniczeniach. Kredytu nie dostanie firma, która dopiero weszła na rynek, kiedy to leasing jest już wtedy dostępny. Raty przy leasingu są również niższe, co oznacza mniejsze obciążenie finansowe dla przedsiębiorcy.

Jakie są korzyści podatkowe z leasingu IT?

Czy wiesz, że powyższe zalety to nadal nie wszystko! Nie wspomnieliśmy jeszcze o zdolności kredytowej. Jeśli prowadzisz dynamicznie rozwijający się biznes, na pewno masz wiele planów inwestycyjnych. Niestety każdy kredyt zmniejsza Twoją zdolność kredytową. Gdy weźmiesz pożyczkę na komputery, możesz mieć już problem z kolejną np. na zakup samochodów.

Problem ten rozwiązuje leasing. Związane z nim raty nie są traktowane jako obciążenie, a więc nie tracisz swojej zdolności kredytowej. Biorąc pod uwagę powyższy przypadek, możesz leasingować komputery i jednocześnie kredytem sfinansować zakup aut na firmę.

W przypadku sprzętu IT ważną zaletą jest również jego nowoczesność. Wiesz, jak szybko urządzenia te stają się przestarzałe, prawda? Kupując dziś komputer, za 2 lata będzie on wart ułamek ceny początkowej, a do tego jego wydajność będzie pozostawiać dużo do życzenia. W kredycie po tym okresie może dopiero spłacisz zadłużenie. Zakończysz umowę i zostaniesz z mało funkcjonalnym już sprzętem, który trudno będzie Ci sprzedać. W leasingu po prostu go zdasz i podpiszesz umowę na zakup nowych, wydajniejszych urządzeń.

Warto wspomnieć jeszcze o elastyczności. Prowadzisz biznes sezonowy? Banku nie będzie to interesować – raty musisz spłacać w tej samej wartości przez cały okres trwania umowy. W leasingu możesz wybrać raty sezonowe. Co to oznacza? W okresie, gdy Twoja firma ma dużo zleceń, płacisz wyższe raty. Gdy masz tzw. martwy sezon, ich wysokość jest znacznie niższa – wygodne, prawda?

Czy nie lepiej kupić za gotówkę?

Pewnie pomyślałeś sobie teraz, że branie sprzętu w leasing i tak jest nieopłacalne, bo trzeba liczyć się z oprocentowaniem i prowizjami. Lepiej kupić po prostu za gotówkę…niestety, nie jest to dobre rozwiązanie. Kupując za gotówkę zamrażasz te pieniądze na lata i, co gorsza, na pewno odzyskasz tylko ułamek przy sprzedaży. Lepiej leasingować sprzęt, aby zachować pełną płynność finansową.

Czy finansowanie sprzętu IT przez leasing dostępne jest dla każdego?

Jeśli prowadzisz biznes, to zaliczasz się do grupy klientów, którymi są zainteresowani leasingodawcy. Forma prawna nie ma znaczenia – możesz mieć spółkę cywilną, jawną, z o.o., komandytową czy akcyjną. Spokojnie możesz skorzystać z tego finansowania nawet wtedy, gdy prowadzisz działalność jednoosobową.

Warunek jest jeden, musisz mieć „czyste” konto finansowe. Leasingodawca sprawdzi, czy nie zalegasz z podatkiem VAT, nie masz zaległości w ZUS-ie oraz w Urzędzie Skarbowym. W wielu przypadkach firmy leasingowe weryfikują również przedsiębiorców w bazach KRD lub BIK. To, ile czasu jesteś na rynku nie ma w tym przypadku znaczenia, choć im dłuższa działalność, tym warunki finansowania będą bardziej preferencyjne.

Ciesz się tanim finansowaniem nowoczesnego sprzętu IT

Czy wiesz, że wybierając leasing możesz uzyskać finansowanie nawet na poziomie 100% wartości urządzeń komputerowych? To nie muszą być tylko stacje robocze. Potrzebujesz drukarek, urządzeń wideo, sprzętu audio czy profesjonalnego oprogramowania? Wszystkie te rzeczy również możesz objąć tym finansowaniem!

Pamiętaj, że wybierając leasing decydujesz się niskie koszty miesięczne z możliwością wykonania wielu odliczeń podatkowych. Możesz również dynamicznie się rozwijać, całkowicie wymieniając sprzęt na nowocześniejszy nawet, co kilkanaście miesięcy.

Chcesz skorzystać z wszystkich tych korzyści? Nie czekaj w takim razie dłużej – zgłoś się do nas już dziś! Możemy wyszukać dla Ciebie leasing sprzętu IT dopasowany do potrzeb i możliwości finansowych. Zweryfikujemy umowę, zapewnimy bezpieczeństwo i pomożemy w zrealizowaniu wszystkich formalności.

Sprawdź też naszą ofertę na:

Może Cię też zainteresować

Leasing IT kalkulator

Aby skorzystać z leasingu, często nie musisz nawet wnosić opłaty początkowej. Szukając takiej oferty, możesz skorzystać z naszej pomocy na Vleasing.pl – na pewno dopasujemy leasing do potrzeb. Co ważne, możesz również zabezpieczyć się przed zmianą wysokości rat. Wystarczy skorzystać ze stałego oprocentowania, aby mieć pewność, że koszty będą identyczne przez cały okres obowiązywania umowy.