Vleasing.pl

Ubezpieczenie firmy

Prowadzenie własnej działalności to nie tylko ciągłe dążenie do ciągłego rozwoju, ale również odpowiedzialność i przewidywanie nieoczekiwanych sytuacji. Twoja firma jest Twoim dziełem, warto więc zatroszczyć się o jej bezpieczeństwo na każdym etapie. Nasze ubezpieczenie dla firm to kompleksowa ochrona, która pozwala Ci skupić się na rozwoju biznesu, mając pewność, że w razie potrzeby, będziesz miał solidne wsparcie.

Kompleksowa ochrona

Twoja firma zasługuje na wszechstronną ochronę. Nasze ubezpieczenie zapewnia bezpieczeństwo na każdym poziomie działalności, chroniąc majątek, pracowników i reputację biznesu.

Indywidualne podejście

Rozumiemy unikalne potrzeby Twojego biznesu. Dlatego oferujemy ubezpieczenia skrojone na miarę, które dostosowują się do specyfiki i skali Twojej działalności, zapewniając optymalną ochronę.

Wsparcie 24/7

W razie nieoczekiwanych zdarzeń możesz liczyć na nasze szybkie i profesjonalne wsparcie. Nasz zespół ekspertów jest dostępny, aby pomóc Ci w każdej sytuacji, minimalizując zakłócenia w prowadzeniu biznesu.

Porównaj ceny i kup online

Zapraszamy do wypełnienia formularza i skorzystania z naszej oferty – zadbaj o to, aby Twoja firma była przygotowana na wszelkie wyzwania, jakie niesie przyszłość. Z nami możesz czuć się bezpiecznie, rozwijając swoje biznesowe pasje.

1. Informacje o produktach do ubezpieczenia

Imię i nazwisko: (*)
To pole jest wymagane
Adres e-mail: (*)
Field is required!
Napisz, co chcesz ubezpieczyć:
Field is required!
Numer telefonu: (*)
To pole jest wymagane
Szacunkowa wartość majątku firmy:
Field is required!
Obrót roczny firmy:
Field is required!
Uwagi:
Field is required!
Field is required!

Ubezpieczenia dla firm - oferta

Ubezpieczenia dla małych i średnich firm

Nowoczesne pakiety ubezpieczeniowe, które chronią firmę przed nieprzewidzianymi zdarzeniami.

Ubezpieczenia dla pracowników

Polisy grupowe, które chronią ludzi, dzięki którym Twoja firma działa to nie tylko standard w obecnych czasach, ale i również jeden z najważniejszych elementów wizerunkowych.

Ubezpieczenia na życie

Rodzaj ubezpieczenia, który zwiększy lojalność i zaufanie Twoich pracowników.

Masz pytanie związane z ubezpieczeniem firmy?
Zamów rozmowę z naszym doradcą
Nasi eksperci rozwieją twoje wątpliwości
i bezpłatnie pomogą wybrać ubezpieczenie

Prowadzisz własną działalnością gospodarczą? Na pewno zdajesz sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na Tobie ciąży, prawda? Dotyczy to zdecydowanej większości przedsiębiorców i to nie tylko tych, którzy zatrudniają ludzi. Z tego powodu powinieneś wykupić ubezpieczenie firmy o odpowiednim zakresie. Dzięki nam szybko i bez wychodzenia z domu znajdziesz polisę idealnie dopasowaną do potrzeb. Skorzystaj z kalkulatora już dziś i sprawdź, czym są te ubezpieczenia oraz jako wybrać to najlepsze!

Ubezpieczenia małych i średnich przedsiębiorstw

Jeśli zatrudniasz w swojej firmie pracowników, przede wszystkim odpowiadasz za ich bezpieczeństwo. Pamiętaj, że jeżeli dojdzie do wypadku na terenie zakładu pracy, to Ty, jako przedsiębiorca, będziesz musiał pokryć koszty. Leczenie, odszkodowania…to wszystko kosztuje, nierzadko ogromne pieniądze. Ubezpieczenie firmy pokryje je w całości.

Na tym jednak nie koniec. Większe zagrożenie może wynikać z faktu, jakie usługi świadczysz. Doskonałym tego przykładem są warsztaty samochodowe. Wystarczy chwila nieuwagi, aby w czasie manewrowania pod serwisem autem klienta otrzeć się o coś i zniszczyć karoserię. Problemy mogą dotyczyć również samych napraw. Rutyna, nieuwaga czy zwykły przypadek mogą doprowadzić do uszkodzenia różnych części. Wszystkie takie sytuacje, które są z winy przedsiębiorcy, muszą być pokryte z jego kieszeni.

To właśnie po to kupuje się ubezpieczenie firmy. Dobrze dopasowane do potrzeb zabezpieczy przed każdą sytuacją i przede wszystkim zapewni ochronę finansową.

Czy ubezpieczenie OC firmy jest obowiązkowe?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Teoretycznie jest dobrowolne, ale jednocześnie obowiązkowe dla pewnych grup zawodowych. Ubezpieczenie muszą wykupić między innymi lekarze, prawnicy oraz architekci. Tutaj nie ma drogi alternatywnej. Brak polisy wiąże się z możliwością nałożenia na przedsiębiorcę ogromnej kary finansowej. Nie ukrywajmy jednak, ludzie tacy ryzykują znacznie więcej, niż kara za brak ubezpieczenia. Jeśli lekarz w wyniku swojej pomyłki doprowadzi do trwałego uszczerbku na zdrowia u pacjenta, roszczenia finansowe wobec niego mogą opiewać na setki tysięcy złotych!

Choć w pozostałych przypadkach ubezpieczenie firmy nie jest obowiązkowe, to i tak nie można go bagatelizować. Przeanalizuj dokładnie najważniejsze ryzyka i zastanów się, czy stać Cię na pokrycie kosztów związanych z różnymi wypadkami z własnej kieszeni. Cena polisy, w stosunku do teoretycznych strat, na pewno okaże się minimalnym obciążeniem finansowym.

Co warto zapamiętać

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zapewnia pokrycie roszczeń i szkód wyrządzonych osobom trzecim, które zaistniały w związku z prowadzoną działalnością lub posiadanym mieniem firmy. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności nie jest obowiązkowe dla każdej firmy. Wiele małych i średnich firm nie musi nie ma obowiązku zakupu takiej polisy. Warto jednak zapoznać się, w jakiej branży takie ubezpieczenia oc są wymagane.

Co obejmuje ubezpieczenie firmy?

Niestety na to pytanie również nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Są to ubezpieczenia specjalne, bardzo elastyczne, które dopasowuje się do konkretnych potrzeb. Wynika to ze specyfiki prowadzenia biznesu. Nawet dwie pozornie identyczne firmy, działające w tej samej branży, mogą stykać się z całkowicie odmiennymi zagrożeniami.

Z tego powodu pakiet ochrony zawsze dobierany jest indywidualnie i warto podejść do tego tematu rzetelnie. Zbyt mały zakres spowoduje, że firma nie będzie prawidłowo zabezpieczona. Z drugiej strony zbyt rozbudowane pakiety sprawią, że przedsiębiorca będzie wydawać niepotrzebnie pieniądze na coś, z czego nigdy nie skorzysta.

Jeśli chcesz wygodnie dopasować zakres ochrony do potrzeb, możesz już teraz skorzystać z naszego kalkulatora. Przekonaj się już dziś, że z pomocą tego narzędzia znalezienie idealnej polisy ubezpieczeniowej jest proste i zajmuje niewiele czasu!

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie dla firmy?

Zakres dopasowuje się do potrzeb, ale co z obszarami zabezpieczenia? Tutaj sytuacja jest już bardziej przejrzysta, gdyż towarzystwa ubezpieczeniowe mają z reguły ustandaryzowane oferty. Każdy z tych obszarów jest oczywiście tzw. bazą. Jego pełen zakres jest już kwestią indywidualną i od wyborów będzie zależeć cena. Do owych podstaw należy więc zaliczyć:

– ochrona majątku przedsiębiorcy przed zdarzeniami losowymi – dotyczy ona całego mienia, które przedsiębiorca wykorzystuje w ramach prowadzonej działalności, a więc nie tylko nieruchomości, ale także wyposażenie budynków, specjalistyczne maszyny, sprzęt IT, samochody, ciężkie pojazdy i wiele więcej. Zdarzenia losowe to przede wszystkim sytuacje związane z działaniem zjawisk pogodowych, ale również awarii sieci energetycznej czy nieszczelności instalacji wodno-kanalizacyjnej, które także mogą prowadzić do strat.

– ochrona na wypadek włamania, w tym w celach rabunkowych lub ewentualnie aktów wandalizmu,

– specjalna ochrona kosztownego wyposażenia szklanego – dotyczy to np. wielkich witryn sklepowych, okien w budynku, stołów, przegród pomieszczeń i wiele więcej,

– OC dla przedsiębiorcy – to najważniejsza ochrona, która obejmuje wszystkie szkody wynikające z błędów przedsiębiorcy, jak i jego pracowników (wspominaliśmy o tym wcześniej na przykładzie warsztatu mechanicznego, który uszkodził lub zepsuł pojazd klienta),

– oddzielne ubezpieczenie całego sprzętu informatycznego – idealne rozwiązanie dla biur oraz firm działających w szeroko pojętej branży IT. Nowoczesne urządzenia informatyczne kosztują majątek i niestety, są narażone na różne usterki. Sprawdź też: leasing sprzętu IT

Czym dokładnie jest OC dla przedsiębiorcy?

OC, czyli Odpowiedzialność Cywilna, to bardzo szeroki zakres ochrony, który trudno opisać jednoznacznie. Działa to jednak dokładnie tak samo, jak w przypadku OC komunikacyjnego. Każdy właściciel auta ma obowiązek wykupienia takiej polisy, z której…nigdy nie dostanie pieniędzy. OC chroni bowiem innych przed błędami ubezpieczonego. Gdy kierowca będzie sprawcą wypadku, poszkodowani dostaną odszkodowania z jego polisy.

Dokładnie tak samo jest w przypadku OC firmy. Jeśli z winy przedsiębiorcy klient lub po prostu osoby postronne, poniosą szkody, polisa pokryje ich finansowe roszczenia. W przypadku tego ubezpieczenia obejmuje ona oczywiście również ewentualnych pracowników. Oni także mogą przyczynić się do powstania szkód, zarówno na mieniu, jak i samych ludziach.

Co jeszcze można znaleźć w ofercie ubezpieczenia dla firm?

Przed chwilą wymieniliśmy najważniejsze obszary działania takich polis, ale to nadal nie wszystko. Istnieją jeszcze dodatkowe pakiety, które dedykowane są przedsiębiorcom działającym w konkretnych branżach. Za przykład można wziąć, chociażby salon kosmetyczny. Przedsiębiorca, jak i jego pracownicy, są w takim miejscu narażeni na zarażenie się chorobami zakaźnymi. Ubezpieczenie firmy może obejmować swym zasięgiem również takie zdarzenia. Oczywiście to tylko przykład, gdyż opcji ochrony jest dużo więcej.

Ubezpieczenie majątku firmy to drugi najważniejszy element

OC jest istotne przede wszystkim z punktu widzenia firm o charakterze usługowym. Każdy przedsiębiorca natomiast dysponuje jakimś majątkiem i branża oraz charakter działalności nie mają tutaj znaczenia. Nawet niewielkie biuro inwestuje w komputery, meble biurowe, akcesoria i wiele innych rzeczy. Wszystko to zalicza się w zakres majątku, który należy odpowiednio chronić.

Tym samym ubezpieczenie majątku firmy jest najczęściej wybieraną opcją. Zakres może obejmować dosłownie wszystko, co przedsiębiorca wykorzystuje w swojej działalności. Dotyczy to więc sprzętu IT, specjalistycznych pojazdów i maszyn przemysłowych, samochodów, mebli, akcesoriów, elementów wystroju wnętrz i rzeczy znajdujących się na terenach zewnętrznych. Oczywiście majątkiem może być również towar, co jest szczególnie istotne w przypadku producentów, magazynów, hurtowni czy różnego rodzaju sklepów detalicznych.

Ubezpieczenie majątkowe obejmuje swym zakresem wszystkie możliwe zdarzenia, które prowadzą do powstania szkód. To nie tylko kradzieże, wandalizm, celowe uszkodzenie (np. przez pracownika) czy efekty uszkodzenia instalacji elektrycznej, bądź wodociągowo-kanalizacyjnej. To także ochrona przed zjawiskami pogodowymi, a więc intensywnymi opadami, burzami, wiatrami czy powodziami. Naturalnie ubezpieczenie chroni także na wypadek pożaru (pod warunkiem, że przedsiębiorca dobrze się przed nim zabezpieczał na własną rękę).

Ubezpieczenie CARGO dla firm

Warto wspomnieć o jeszcze jednej formie polisy, którą oferuje rynek. Jest to tzw. ubezpieczenie CARGO, które dedykowane jest przedsiębiorstwom regularnie zlecającym duże transporty towaru. Choć firmy transportowe powinny mieć własne polisy, to jednak warto postawić na dodatkową, niezależną ochronę.

CARGO zabezpiecza cały ładunek i nie ma tutaj znaczenia rodzaj towarów ani ich stan (nowe lub używane). Zależnie od potrzeb, ubezpieczenie może swym zasięgiem obejmować tylko Polskę albo np. Europę czy nawet cały świat. W ramach polisy można liczyć na odszkodowanie, jeśli dojdzie do uszkodzenia towaru z winy przewoźnika. Do takiego zdarzenia może dojść nie tylko w trasie, np. w wyniku kolizji drogowej. To także ewentualność uszkodzenia rzeczy w trakcie ich załadunku bądź rozładunku.

Czym jest polisa OCP?

Na koniec została nam jeszcze jedna opcja, również związana z transportem, ale tym razem dedykowana firmom, które realizują takie zlecenia. Jeśli masz firmę transportową, powinieneś obowiązkowo wykupić sobie ubezpieczenie OCP.

Jest to nic innego jak Odpowiedzialność Cywilna Przewoźnika, czyli pakiet OC dedykowany wyłącznie przedsiębiorcom z tej branży. Dzięki niemu możesz mieć pewność, że jeśli w trakcie transportu dojdzie do uszkodzenia towaru klienta, ewentualne straty pokryje firma ubezpieczeniowa. Ochrona może mieć charakter krajowy bądź międzynarodowy, a więc jej dopasowanie do potrzeb jest wyjątkowo proste.

Ile kosztuje ubezpieczenie firmy?

Nie jesteśmy w stanie nawet w przybliżeniu podać tych kosztów. Jak już wiesz, zakres ochrony i jego rodzaj mogą być diametralnie różne od siebie. Wszystko dobiera się pod konkretną działalność i to od tego zależy cena. Po drugie, na wysokość składki ma wpływ również ryzyko. Firma ubezpieczeniowa ocenia (według własnych kryteriów), jak bardzo prawdopodobne jest w danym przypadku wystąpienie konkretnych szkód.

Wszystko to wpływa na ostateczną składkę, którą trzeba wyliczyć indywidualnie. Na szczęście nie musisz tracić czasu na wizyty w ubezpieczalniach czy dzwonienie do tych firm. Wszystko załatwisz szybko i bez wychodzenia z domu z pomocą naszego kalkulatora. Po prostu wprowadź dane, a już po kilku chwilach otrzymasz zestawienie najlepszych ofert z rynku. Dopasuj ubezpieczenie do potrzeb, wybierz najlepsze i najtańsze rozwiązanie i w razie potrzeby skorzystać z naszego wsparcia!

Ubezpieczenia dla firm online

Porównaj najlepsze ubezpieczenia firmy w wygodny i szybki sposób przez Internet. Wypełnij nasz formularz, a otrzymasz najlepsze oferty dostępne na rynku. Od wielu lat wspieramy naszych klientów swoim profesjonalnym doradztwem w zakresie ubezpieczeń. Oferujemy pomoc nie tylko w procesie doboru ubezpieczenia, ale i również w trakcie jego trwania. Sprawdź naszą ofertę na ubezpieczenia dla firm i wypełnij nasz formularz. Nasz agent w przeciągu 24h przedstawi najlepszą możliwość zakupu polisy.