Vleasing.pl

Kalkulator leasingu maszyn

Leasing maszyn to jedna z coraz częściej wybieranych wariantów finansowania zakupu środków trwałych do firmy. Kalkulator leasingu maszyn zapewnia możliwość obliczenia leasingu dla działalności gospodarczej. Co dokładnie należy wiedzieć o kalkulatorze leasingu maszyn? Jakie maszyny można wziąć w leasing i co dokładnie zapewni kalkulator? Sprawdzamy!

Leasing maszyn – co można wziąć w leasing?

kalkulator leasingu maszyn

Znając samo pojęcie leasingu, wynikające z niego korzyści oraz to, w jakich formach może występować, warto również dowiedzieć się, co można leasingować. Przyjęło się, że leasing pozwala sfinansować każdą maszynę, bądź urządzenie, które potrzebne przedsiębiorcy do normalnego funkcjonowania. Jednak w praktyce wygląda to zupełnie inaczej i najłatwiej jest uzyskać leasing na maszyny bądź urządzenia. które cieszą się największym zainteresowaniem na rynku wtórnym.

Raczej nie trzeba być ekspertem, by się domyślić, że firmy leasingowe nie chcą zgadzać się na finansowanie mało popularnego sprzęt, ponieważ to oznacza dla nich ogromne ryzyko. W sytuacji w której w przypadku zwrócenia tej maszyny, nie będą w stanie znaleźć na niego nabywcę. Takiego problemu nie ma, gdy w grę wchodzą maszyny bądź urządzenia cieszące się dużą popularnością. Na nie zawsze jakiś chętny się znajdzie. Dlatego najczęściej w formie leasingu można nabyć takie maszyny jak:

maszyny budowlane i drogowe (w tym np. koparki, spycharki, ładowarki łyżkowe, walce drogowe, ubijarki, dźwigi, żurawie),
maszyny drukarskie i poligraficzne (w tym m.in. drukarki wielkoformatowe, plotery i maszyny wspomagające)
maszyny do obróbki drewna (takich jak piła, centrum obróbcze, prasa, okleiniarka, frezarka, wiertarki),
maszyny do obróbki metali (m.in. frezarki, szlifierki, tokarki, piły tarczowe, prasy krawędziowe, stoły ślusarskie)
maszyny rolnicze (takie jak ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, agregaty uprawowe, pługi, prasy rolnicze, opryskiwacze),
maszyny produkcyjne (np. linie produkcyjne, linie technologiczne, maszyny przemysłowe, urządzenia warsztatowe),
maszyny do obróbki tworzyw sztucznych (np. zgrzewarki, wytłaczarki, młyny do tworzyw, wtryskarki, wytłaczarki),

Leasing maszyn i urządzeń używanych

Leasing maszyn i urządzeń używanych

Jak już wspomnieliśmy, możliwy jest zarówno leasing maszyn i urządzeń nowych, jak i używanych. Wiele firm leasingowych ma jednak ściśle określone procedury, według których finansują sprzęt używany. Najczęściej firmy leasingowe pozwalają na leasing maszyn młodych, czyli takich, które nie przekroczyły 5 lat użytkowania, w niektórych przypadkach maksymalny okres wynosi nawet 3 lub 4 lat. Jednak istnieją pewne wyjątki od reguły, co oznacza, że niektóre firmy zgadzają się na leasing nawet starszych maszyn. Decydującym argumentem jest tutaj stan techniczny przedmiotu leasingu, czyli maszyny bądź urządzenia, które chcemy sfinansować w ten sposób

Sprawdź też: Leasing maszyn

Kalkulator leasingowy maszyn

Kalkulator leasingu maszyn produkcyjnych pozwala na samodzielną symulację leasingu na maszyny produkcyjne oferowanego przez największe firmy leasingowe. Co ciekawe, z kalkulatora możemy korzystać dowolną ilość razy i to właśnie on wskaże nam wysokość rat leasingowych występujących w ofercie leasingodawców.
Zapraszamy do skorzystania z wiedzy naszych specjalistów!

Warunki finansowe leasingu maszyn

Kalkulator leasingu maszyn zapewnia symulację leasingu na maszyny. Aby jednak móc z niego skorzystać, należy wprowadzić odpowiednie parametry. Nie sposób zapomnieć o tym, że każda firma leasingowa swoim klientom narzuca pewne warunki.

Przede wszystkim, aby móc skorzystać z takiej formy finansowania należy wybrać maszynę nową produkowaną seryjnie. Jednak istnieje również możliwość leasingu maszyny używanej, ale tutaj jest to zwykle jasno określone, o jakie dokładnie maszyny chodzi.

Sprawdź też: Leasing maszyn rolniczych

Należy spodziewać się również, że leasingodawca będzie oczekiwał opłaty wstępnej, której minimalna wysokość będzie wynosić od 10% wartości maszyny produkcyjnej.

Okres leasingowy może trwać od 24 do 72 miesięcy, w których za użytkowane maszyny trzeba będzie płacić raty równe, degresywne lub sezonowe.

Firmy udzielające leasingu na maszyny

leasing maszyn obrazek 4

Kalkulator leasingu maszyn opiera się na aktualnych stawkach Wibor oraz Libor. Każdy, ko zdecyduje się z niego skorzystać, może otrzymać dostęp do ofert liderów, którzy finansują maszyny i urządzenia i którzy z nami współpracują. Dodatkowo, oferta przygotowywana jest przez naszego specjalistę indywidualnie, który jest w stanie przygotować najlepszą ofertę na rynku.

Obliczanie raty leasingu na maszyny 

Kalkulator leasingu maszyn zapewnia możliwość obliczenia leasingu na maszynę. Aby z niego skorzystać, wystarczy wybrać interesujący nas sprzęt i określić jego cenę. To jednak nie wszystko, musimy również wskazać wysokość wpłaty własnej oraz czas, na jaki chcemy wziąć maszynę w leasing. Aby uzyskać odpowiednią symulację, warto wcześniej zastanowić się nad swoimi możliwościami finansowymi. Ustalić, w jakiej wysokości możemy pokryć wpłatę własną, jakie raty będziemy w stanie spłacać co miesiąc i na jak długo będzie nam potrzebna dana maszyna. 

Znajdź najtańszy leasing

doradztwo wynajem długoterminowy

Kalkulator leasingu maszyn umożliwia wykonanie dowolnej ilości symulację. Aby wykonać symulację leasingu interesującej nasz maszyny musimy:

  • wpisać cenę maszyny netto,
  • wpisać wkład własny w walucie polskiej,
  • wpisać ilość rat miesięcznych leasingowych,
  • ustalić preferowaną kwotę wykupu w walucie polskiej.

Kwota wykupu leasingowanej maszyny produkcyjnej oraz okres minimalnego czasu trwania umowy leasingu wynikają ze stawki amortyzacji danego rodzaju maszyny lub urządzenia. Aby prawidłowo wykonać symulację i wyliczyć raty leasingowe, należy odpowiednio ustawić parametry. Osoby, które nie wiedzą, jak poprawnie skorzystać z kalkulatora i obliczyć leasing na maszynę, powinny skontaktować się z nami.