Ubezpieczenie OC detektywa
Ubezpieczenie OC detektywa chroni przed odpowiedzialnością za szkody wyrządzone podczas wykonywania czynności zawodowych. Zawód detektywa jest nieprzewidywalny i powinieneś być przygotowany na różne okoliczności.
Zalety posiadania OC detektywa:
Dla kogo obowiązkowe ubezpieczenie OC detektywa?
OC detektywa to ubezpieczenie skierowane do osób pracujących w charakterze detektywa oraz prowadzących działalność, których celem jest świadczenie usług detektywistycznych.
Ubezpieczenie OC zawodowe dla detektywa jest obowiązkowe - chroni przed odpowiedzialnością cywilną za szkody powstałe podczas czynności detektywistycznych, którą należy wykupić w ciągu 6 miesięcy od momentu wydania zezwolenia przez odpowiedni organ, jednak nie później niż w dniu, który poprzedza dzień rozpoczęcia pracy wiążącej się z wykonywaniem usług detektywistycznych.
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla detektywa - oferta
Szukasz najlepszej oferty na OC zawodowe dla detektywa? Zapraszamy do wypełnienia naszego formularza. Detektyw to zawód z dużą odpowiedzialnością, więc warto dokonać odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej w związku z wykonywaniem zawodu.
Kim jest detektyw w Polsce?
Detektyw może pracować na dwa sposoby, które całkowicie się od siebie różnią – można bowiem podjąć pracę jako detektyw prywatny, bądź pełnić jego obowiązki, będąc pracownikiem policji.
Prywatny detektyw, jak sama nazwa wskazuje, świadczy prywatne usługi i nie ujawnia metod swoich działań. Jest on zobowiązany do posiadania odpowiednich kwalifikacji oraz licencji. Dokładne zasady zdobywania koniecznych uprawnień, jak i zakres obowiązków, określona została w ustawie o usługach detektywistycznych z dnia 6 lipca 2001 roku.
Detektyw może być również zatrudniony jako policjant. Do jego obowiązków należy prowadzenie czynności śledczych w dyskretnej formie. Stanowisko to różni się od zakresu zadań prywatnego detektywa – osoba je zajmująca jest pracownikiem policji i nie posiada swojego biura śledczego.
Zakres ubezpieczenia OC detektywa
Zakres tego rodzaju polisy szczegółowo określony został w Rozporządzeniu Ministra finansów z dnia 19 grudnia 2003 roku i obejmuje on odpowiedzialność cywilną osoby pełniącej funkcję detektywa za szkody, które wyrządzone zostały w wyniku działania bądź zaniechania osoby ubezpieczonej podczas wykonywania obowiązków zawodowych, w okresie obowiązywania umowy ubezpieczeniowej.
Minimalna suma gwarancyjna w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki obejmuje umowa z ubezpieczycielem, wynosi równowartość 15 tysięcy euro.
Warto jednak wiedzieć, że można zawrzeć dobrowolną umowę ubezpieczenia, która opiewać będzie na wyższą sumę gwarancyjną – wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a przygotujemy dla ciebie najkorzystniejszą ofertę.
Jak zostać detektywem?
Chcąc pracować w charakterze detektywa, należy spełnić wiele warunków – do podstawowych należą zdanie egzaminu państwowego oraz ukończenie szkolenia detektywistycznego, a także otrzymanie pozytywnej opinii komendanta policji. Uzyskanie licencji możliwe jest w momencie, gdy kandydat:
- ukończył 21 rok życia,
- jest obywatelem Polski bądź jednego z krajów będącym członkiem Unii Europejskiej,
- posiada minimum średnie wykształcenie,
- posiada odpowiednie uwarunkowania psychologiczne,
- nigdy nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za popełnienie przestępstwa skarbowego.
Wydanie licencji nie będzie możliwe natomiast w przypadku osób, które w ciągu ostatnich pięciu lat zostały dyscyplinarnie zwolnione ze stanowiska w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu, a także pozbawieni stanowiska prokuratorzy i pracownicy wojska.
Oblicz składkę na ubezpieczenie OC zawodowe dla detektywa
Jeśli szukasz najlepszej oferty na OC zawodowe – zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą.
Znajdziemy dla Ciebie polisę z odpowiednim zakresem ochrony oraz najlepszą ceną.