Vleasing.pl

Leasing telefonu – czy warto?

Większości osób wydaje się, że za pomocą leasingu można sfinansować jedynie samochody. Nie jest to jednak do końca prawda, ponieważ istnieje możliwość sfinansowania również wielu innych środków trwałych, w tym m.in. sprzęt IT taki jak np. laptopy lub komputery stacjonarne, a także telefony. Jeśli interesuje Cię leasing telefonu na firmę, to koniecznie sprawdź nasz artykuł. Wyjaśnimy Ci, co to za umowa, jakie ma zalety i wady i kiedy warto się na nią zdecydować. 

Na czym polega leasingu telefonu?

Leasingiem telefonu nazywamy rodzaj zewnętrznego finansowania takiego sprzętu elektronicznego. Na czym to polega? To nic skomplikowanego: leasingodawca kupuje urządzenie od producenta, a następnie telefon zostaje udostępniony leasingobiorcy na zasadach dzierżawy. Zatem co ważne: przedsiębiorca nie otrzymuje smartfona na własność, a jedynie go wypożycza na określony czas. Niezależnie od tego, jaki będzie okres trwania umowy, przez ten cały czas formalnym właścicielem urządzenia pozostaje firma leasingowa, natomiast aby leasingobiorca mógł korzystać z telefonu, musi regularnie opłacać raty, które składają się z części kapitałowej i odsetkowej. 

leasing telefonu obraz 3

Jakie zalety ma leasing telefonu na firmę?

Leasing telefonu na firmę to opcja, z którą wiąże się mnóstwo zalet i korzyści dla przedsiębiorcy. Dlaczego leasing telefonu jest opłacalny? Przekonaj się!

Brak zamrożonego kapitału

Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że najbardziej rozbudowane wersje nowoczesnych telefonów kosztują bardzo wiele, nawet kilkanaście tysięcy złotych. I choć przedsiębiorcy zwykle mogą jednorazowo wydać taką dużą kwotę, to jednak jest to ryzykowne. Postępując w ten sposób, zagrożona jest płynność finansowa firmy, szczególnie tej, która dopiero zaczęła działalność lub działa na niewielką skalę. Decydując się na leasing drogich telefonów, można uniknąć zamrażania środków, które mogą zostać przeznaczone na ważne dla rozwoju firmy inwestycje. Takie środki mogą być też przeznaczone na pokrywanie bieżących kosztów działalności. Decydując się na leasing telefonu, płatność rozkładana jest na dużo małych rat, które przedsiębiorca może opłacać z na bieżąco uzyskiwanych przychodów. 

Nowoczesne technologie w firmie

Dzięki takiemu rozwiązaniu jak leasing telefonu wiele firm ma możliwość zaopatrzenia działalności w wysokiej klasy smartfony, wyróżniające się doskonałymi parametrami i nowoczesnymi funkcjami. Wbrew pozorom nowoczesne technologie w firmie mogą wiele pomóc – np. usprawnić różne procesy biznesowe takie jak księgowanie, czy zarządzanie dostawami. 

W grupie nowoczesne smartfony (np. z pojemną baterią, czy wodoodporne) bez problemu można znaleźć telefony idealne do długotrwałej pracy w terenie. Dla firm leasingowych żadnego problemu nie stanowi finansowanie również smartfonów z wysokiej klasy aparatem i obiektywami, których możliwości na pewno spodobają się nawet osobom, zajmującym się fotografią. Nowoczesne telefony klasy premium w leasing to najlepsze rozwiązanie szczególnie dla pracowników wyższego szczebla, którzy dzięki korzystaniu z nich mogą wpływać na budowanie prestiżowego wizerunku firmy.

Bezproblemowa dostępność

Niezwykle ważną informacją jest to, że telefon w leasingu można otrzymać właściwie ,,od ręki”. Nie trzeba spełniać czasochłonnych formalności, co dla wielu zainteresowanych osób jest szczególnie istotne. Jeśli zdecydujesz się na zawarcie umowy leasingu online (taka opcja dostępna jest bardzo często), to istnieje duże prawdopodobieństwo, że decyzję o udzieleniu finansowania otrzymasz już po zaledwie 15 minutach!

Minimum formalności

Zdecydowana większość firm leasingowych stosuje uproszczone procedury weryfikacji, w związku z czym nie trzeba wykazywać wysokiej zdolności leasingowej. Jeśli jesteś zainteresowany wzięciem telefonu w leasing, to nie musisz przedstawiać żadnych dokumentów (np. zaświadczeń urzędowych, czy dokumentów potwierdzających sytuację finansową firmy). Co więcej, nie ma także konieczności wnoszenia zabezpieczenia umowy, np. w formie blokady na lokacie. Na udzielenie takiego leasingu mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy są na rynku od przynajmniej 6 miesięcy. Nierzadko jednak firmy leasingowe określają minimalną wartość telefonu podlegającego finansowaniu – zwykle jest to 1000 zł. Zainteresowani powinni też wiedzieć o opłacie wstępnej (która najczęściej wynosi minimum 10%) – czasem trzeba ją zapłacić. Co istotne, istnieją leasingodawcy, którzy mogą zaproponować leasing telefonu z zerowym wkładem własnym. 

Elastyczne warunki umowy

Leasing znany jest m.in. z tego, że jest to umowa o bardzo dużej elastyczności. Chodzi tutaj szczególnie o wysokość raty – to, jaka będzie, zależy od wartości smartfona, okresu finansowania i wysokości wkładu własnego leasingobiorcy. Jeśli zależy Ci na zmniejszeniu wysokości miesięcznej raty, możesz zdecydować się na zawarcie umowy na długi okres, wpłacić dużą opłatę wstępną lub ustalić wysoką kwotę wykupu. Nie brakuje też firm leasingowych, które mogą zaproponować elastyczny harmonogram spłaty rat. Oznacza to, że klienci mogą dostosowywać wysokość i termin wpłat do np. aktualnej sytuacji finansowej swojej firmy. 

Brak negatywnego wpływu na zdolność kredytową

Obawiasz się, że wzięcie telefonu w leasing będzie miało niekorzystny wpływ na twoją zdolność kredytową? Niepotrzebnie, bowiem nie ma on takiego wpływu, dlatego przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na zawarcie takiej umowy, nie napotkają problemów ze wzięciem kredytu w banku z powodu leasingu.

Możliwość korzystnego wykupu telefonu

Leasing operacyjny umożliwia wykupienie telefonu po dużo niższej cenie niż rynkowa tuż po zakończeniu umowy. W ten sposób przedsiębiorca może zostać właścicielem sprzętu bez konieczności przeznaczania na ten cel dużej kwoty gotówki. Oczywiście jednak leasingobiorca może zrezygnować z wykupu i zwrócić smartfon firmie leasingowej. To również dobre rozwiązanie, ponieważ w ten sposób firma może co pewien czas wymieniać telefony w leasingu na nowsze, lepsze wersje. Daje to możliwość dostosowywania ich funkcji do obecnych trendów na rynku i zmieniających się potrzeb firmy. Co więcej, dzięki leasingowi można uniknąć konieczności utylizacji starego smartfona lub poszukiwania chętnego na zakup urządzenia 

Ubezpieczenie w cenie raty

W cenie raty zwykle znajduje się ubezpieczenie telefonu od jego zniszczenia, zgubienia, czy kradzieży. To bardzo dobra informacja, ponieważ gdy zdarzą się takie zdarzenia, to przedsiębiorca nie musi obawiać się negatywnych konsekwencji. Firmom leasingowym bardzo często udaje się wynegocjować korzystne, niskie ceny polis ze względu na stałą współpracę z ubezpieczycielami.

Jeśli leasing telefonu brzmi dla Ciebie atrakcyjnie, nie zwlekaj! Skorzystaj z naszej specjalnej oferty i poznaj zalety leasingu na własnej skórze.
leasing telefonu obraz 1

Czy leasing telefonu ma wady?

O zaletach leasingu telefonu wiesz już całkiem sporo, ale czy ma on jakieś wady? Oczywiście – w końcu nic nie jest idealne. Z pewnością jednym z największych minusów jest to, że dopóki umowa nie dobiegnie końca, przedsiębiorca nie jest właścicielem danego smartfona. Leasingobiorca nie może także wymieniać w nim podzespołów i przeprowadzać żadnych modyfikacji. Natomiast gdy coś się zepsuje i będzie chciał oddać urządzenie na gwarancję, to należy zrobić to poprzez firmę leasingową. Inną wadą leasingu telefonu jest to, że nie możesz wcześniej zerwać umowy bez negatywnych konsekwencji. Jeśli zdecydujesz się na to, to zapewne będziesz musiał opłacić pozostałe do spłaty raty, a do tego zapłacić karę umowną.

Leasing telefonu - podsumowanie

Ceny nowoczesnych smartfonów potrafią naprawdę szokować. Takie urządzenia obecnie kosztują nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nie ukrywajmy, że to duża kwota, która może mieć ogromny wpływ na budżet danej firmy. W związku z tym nie ma co się dziwić, że leasing telefonu to coraz popularniejsze rozwiązanie. Dzięki niemu można m.in. uniknąć zamrażania środków.

Istotne jest też to, że płatność w leasingu jest rozłożona na raty, co umożliwia przedsiębiorcy ich opłacanie z uzyskiwanych przychodów. Poza tym dzięki leasingowi istnieje możliwość zaopatrzenia firmy w najlepszej jakości telefony, wyróżniające się doskonałymi parametrami i nowoczesnymi funkcjami. Z kolei to się wiąże z tym, że łatwiej usprawnić procesy biznesowe w przedsiębiorstwie. Telefon na raty na firmę to ciekawe rozwiązanie szczególnie dla pracowników wyższego szczebla. Ma to bowiem pozytywny wpływ na wizerunek firmy i umożliwia uzyskanie przewagi nad swoją konkurencją. 

Krótko mówiąc: leasing telefonu to idealne rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców, którzy potrzebują najlepszej klasy smartfony i chcą je otrzymać bez wymogu spełniania wielu formalności, w bardzo krótkim czasie. Jeśli szukasz najlepszej oferty na leasing, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!