Vleasing.pl

Tani kredyt gotówkowy

Poważna awaria samochodu, zepsuta pralka czy cieknący dach – to tylko przykłady wielu nieprzewidzianych sytuacji, które zmuszają do głębokiego sięgania do portfela. Gdy jest w nim pusto, może przydać się tani kredyt gotówkowy. Dzięki nam wybierzesz najtańszy kredyt gotówkowy, nasz specjalista przedstawi całkowity koszt kredytu, bez ukrytych opłat. Ofertę dostaniesz na adres e-mail, podany w formularzu.

Adres e-mail: (*)
Field is required!
Wybierz kwotę kredytu
To pole jest wymagane
Imię i nazwisko: (*)
To pole jest wymagane
Okres spłaty:
To pole jest wymagane
Numer telefonu:
Field is required!
Uwagi:
Field is required!
Field is required!
icon-2-ol42reeukrt2x7zvmjche7e1rc37lmq8hf6th6l110
Kredyt gotówkowy nawet do 200000 zł
icon-3-ol42reeukrt2x7zvmjche7e1rc37lmq8hf6th6l110
Pieniądze nawet w ciągu 24h na koncie
icon-4-ol42reeukrt2x7zvmjche7e1rc37lmq8hf6th6l110
100% online bez konieczności wizyty w oddziale
icon-6-ol42rfcorlud8tyih1r3yp5icpyktbtytjuaygjmus
Elastyczny okres kredytowania

Jak wygląda proces przyznania kredytu gotówkowego

icon-7.png
Wypełniasz formularz

Trwa to zaledwie kilka minut

icon-8.png
Kontaktujemy się z Tobą

Z informacją o możliwości finansowania

Kompletujesz dokumenty

Z pomocą eksperta wypełniasz i kompletujesz niezbędne dokumenty

icon-9.png
Zawierasz umowę
i odbierasz gotówkę

Gotówka nawet tego samego dnia na koncie

Masz pytania związane z kredytem gotówkowym?

Nasi doradcy niezobowiązująco wyjaśnią wszelkie kwestie związane z kredytami.
Zamów niezobowiązująca rozmowę lub wypełnij nasz formularz kontaktowy.

Field is required!
Field is required!
Field is required!
Field is required!
  • -- wybierz sprawę --
  • Kredyt i pożyczki
  • Leasing
  • Ubezpieczenia
  • Inne
Field is required!
Field is required!

Czym są kredyty gotówkowe?

To cieszące się dzisiaj ogromną popularnością produkty bankowe. Ich największą zaletą jest prostota uzyskania pieniędzy, często przy minimum formalności. Kredyty gotówkowe, określane również mianem konsumpcyjnych, można wykorzystać na dowolny cel. Kredytobiorca otrzymuje na swoje konto gotówkę, którą może wydać dosłownie na co chce. To duża różnica w stosunku do kredytów na konkretny cel. Tutaj pieniądze brane są na zakup jakiegoś dobra, na przykład telewizora, pralki czy samochodu.

Kredyty konsumpcyjne mają z tego powodu pewną wadę – są po prostu droższe. Wynika to z prostej przyczyny – bank nie ma żadnego zabezpieczenia materialnego, a więc podnosi prowizję, opłaty oraz oprocentowanie. To jednak wcale nie oznacza, że tani kredyt gotówkowy nie istnieje. Sprawdź już teraz, jak go znaleźć!

Z jakimi kosztami wiąże się wzięcie kredytu?

Zanim dowiesz się konkretów, powinieneś jeszcze poznać szczegóły związane z kosztami wzięcia tego typu pożyczki. Jak bowiem określi, czy wybrałeś naprawdę tani kredyt gotówkowy? W bardzo prosty sposób – doskonałym wyznacznikiem jest RRSO, czyli Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania. Czym dokładnie jest?

Wielu osobom wydaje się, że koszty kredytu gotówkowego zamykają się w jego oprocentowaniu. To duży błąd, przez który można wpędzić się w niepotrzebne wydatki. Na szczęście obecne przepisy prawa w dużej mierze ułatwiły konsumentom wybór najlepszego produktu kredytowego. Dziś banki i instytucje pozabankowe nie mogą ich reklamować tylko pod kątem oprocentowania. Konieczne jest wyraźne podanie wartości RRSO.

Oprocentowanie jest tylko pewną składową kredytu. Stanowi ono o tym, jaki procent więcej będzie trzeba oddać, biorąc pożyczkę na konkretną kwotę. Na tym opłaty jednak się nie kończą. Banki naliczają sobie jeszcze prowizję, a i często pobierają na przykład opłatę za uruchomienie rachunku kredytowego. Wszystko to jest doliczane do ostatecznej kwoty, jaką trzeba spłacić, co oczywiście podnosi wysokość rat. RRSO w całości uwzględnia te wartości, a więc obejmuje oprocentowanie, opłaty oraz prowizje. Jeśli wartość RRSO wynosi na przykład 20% to wiesz, że biorąc 10 000 zł na 12 miesięcy, spłacisz dokładnie 12 tysięcy złotych.

Udzielenie kredytu

Jesteś pełnoletni, masz obywatelstwo polskie i posiadasz stałe zatrudnienie? Jeśli tak, to w zasadzie spełniłeś podstawowe wymagania banków. Tak, dzisiaj w wielu przypadkach naprawdę tylko tyle wystarczy, aby wziąć kredyt gotówkowy. Bank będzie wymagał jeszcze tylko jakiegoś potwierdzenia tożsamości oraz przygotowania oświadczenia o dochodach. Nie musisz obawiać się tego dokumentu – nie trzeba iść z nim do pracodawcy. Przygotowujesz go samodzielnie i po prostu oświadczasz, ile miesięcznie zarabiasz oraz jakie masz stałe wydatki.

Oczywiście mówimy tutaj o kredytach na niewielkie kwoty, najczęściej maksymalnie do kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli chcesz tani kredyt gotówkowy o wyższej wartości, na pewno będziesz musiał przygotować zaświadczenie o dochodach. Bank może wymagać również wyciągu z konta bankowego czy rozliczenia podatkowego PIT z ostatniego roku.

Nie można zapominać o historii w BIK. Wszystkie banki weryfikują w tej bazie potencjalnych kredytobiorców. Składając wniosek o kredyt, musisz wyrazić zgodę na taką weryfikację. Instytucja sprawdza, czy konkretna osoba nie figuruje w bazie jako nierzetelna, nieterminowo spłacająca raty lub całkowicie unikająca tego obowiązku.

Czy kredyt gotowkowy można spłacić przed terminem?

Z reguły kredyty bierze się wtedy, gdy brakuje pieniędzy na realizację własnych potrzeb lub marzeń. Czasem jednak zdarza się, że w trakcie spłacania tego zobowiązania pojawia się dodatkowy zastrzyk gotówki. Wiele osób chce więc wcześniej spłacić kredyt i szybciej pozbyć się niewygodnego obciążenia.

W przypadku zwykłych kredytów gotówkowych klient zawsze ma taką możliwość. Najczęściej nie trzeba nawet zgłaszać tego bankowi – wystarczy przelać całą kwotę zadłużenia. Oprócz przedwczesnej spłaty, można również zdecydować się na jej częściową formę. W tym przypadku płaci się jednorazowo więcej, niż miesięczna rata, ale mniej niż całe zadłużenie. Większość banków daje wtedy swoim klientom dwie możliwości. Pierwsza z nich do obniżenie miesięcznej raty. Druga dotyczy skrócenia czasu kredytowania przy pozostawieniu wysokości raty na tym samym poziomie.

Który kredyt wybrać, kiedy brakuje pieniędzy?

Dziś Twoja sytuacja finansowa może być przyzwoita, ale nigdy nie wiesz, co czeka Cię za kilka tygodni czy miesięcy. Wiele banków wychodzi naprzeciw potrzebom takich osób. Często jest możliwość czasowego zawieszenia spłaty rat, nierzadko nawet na kilka miesięcy. Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie pamiętaj, aby przed podpisaniem umowy sprawdzić, czy bank oferuje taką opcję. Nasz kalkulator od razu udostępnia Ci takie informacje.

Pamiętaj, że czasowe zawieszenie spłaty wiąże się z naliczeniem dodatkowej opłaty. Będzie ona jednak niższa, niż w przypadku wysyłania ponagleń po niedotrzymaniu terminu zapłacenia raty. Zawsze kontaktuj się z bankiem, gdy wiesz, że nie będziesz w stanie zapłacić. Unikniesz niepotrzebnych kosztów i nie będziesz ryzykować wpisaniem do bazy BIK!

Sprawdź: Gdzie najlepiej wziąć kredyt

Czy warto skorzystać z promocji na kredyty gotówkowe?

Tzw. promocyjne kredyty gotówkowe pojawiają się dziś w ofertach banków wyjątkowo często. Skorzystanie z nich zawsze oznacza jednak konieczność wyboru dodatkowego produktu oferowanego przez instytucję. Wzięcie tańszego kredytu może więc oznaczać na przykład uruchomienie nowego rachunku osobistego lub oszczędnościowego. Zawsze dokładnie sprawdzaj warunki promocji. Jeśli prowadzenie konta wiąże się z opłatami, a Ty nie potrzebujesz nowego, skorzystanie z oferty może okazać się nieopłacalne!

Jeszcze bardziej musisz uważać przy promocyjnych pożyczkach. Tutaj naprawdę często hasło „promocja” ma charakter czysto teoretyczny. Niektóre firmy konstruują swoje oferty w taki sposób, aby zachęcić do siebie klientów, którzy nieświadomie podpiszą mało korzystne umowy. Weryfikuj promocje firm pożyczkowych i przede wszystkim dokładnie licz wszystkie koszty.

Ile trzeba czekać na wypłatę taniego kredytu gotówkowego?

15 minut? Nie, to nie jest żart – wiele finansowych produktów bankowych oferuje tak ekspresową wypłatę pieniędzy. Szybkie kredyty dotyczą przede wszystkim ofert online. Składasz wniosek na stronie internetowej banku i czekasz kilka minut na jego weryfikację. Jeśli będzie pozytywna, system wygeneruje Ci umowę. Dzięki aktualnym przepisom nie musisz jej podpisywać. Trzeba się z nią zapoznać, a następnie potwierdzić – dostaniesz jej elektroniczną wersję na adres swojej skrzynki e-mail. Po tej procedurze pieniądze w zasadzie natychmiast przelewane są na wskazane przez Ciebie konto.

Oczywiście tani kredyt gotówkowy możesz wziąć również bezpośrednio w oddziale banku. To wydłuża czas wypłaty pieniędzy, ale i tutaj nie jest źle. Najczęściej klienci otrzymują pieniądze kolejnego dnia po podpisaniu umowy.

Jak wziąć najtańszy kredyt gotówkowy?

Doskonale rozumiemy Twoje obawy. Zadłużenie się oznacza pewne zobowiązania i każdy chce mieć pewność, że będzie w stanie im sprostać. W mediach często słyszy się o nie do końca uczciwych ofertach pożyczkodawców, które wpędzają klientów w pętlę zadłużenia. Pamiętaj jednak, że dotyczy to przede wszystkim tzw. parabanków, które nie mają nic wspólnego z instytucjami finansowymi. To prywatne firmy, które są tylko częściowo kontrolowane i mają wolną rękę w ustalaniu warunków udzielania pożyczek.

Kalkulator kredytów – porównanie ofert wszystkich banków przez specjalistę

Biorąc tani kredyt gotówkowy w banku możesz czuć się bezpiecznie, ale to nie oznacza, że masz okazywać swoje bezgraniczne zaufanie tym instytucjom. Sprawdzenie RRSO to pierwszy krok do upewnienia się, że na konkretny produkt finansowy będzie Cię stać. Po drugie korzystaj z ofert sprawdzonych, najlepszych banków z długą historią i dobrą opinią. Na koniec pamiętaj, aby dokładnie przeczytać umowę przed jej podpisaniem. Sprawdź wszystkie szczegóły i zapoznaj się z tabelą opłat i prowizji. Musisz wiedzieć, z jakimi kosztami będzie wiązało się na przykład zawieszenie kredytu czy obsługa przeterminowanej płatności.

Dopiero po takiej weryfikacji masz pewność wyboru bezpiecznej oferty. Możesz sobie to jednak uprościć – powyższy kalkulator kredytu rozwiąże Twoje problemy. Wybierz interesującą Cię kwotę oraz okres kredytowania. Otrzymasz zestawienie ofert wyłącznie ze sprawdzonych banków. Jednocześnie od razu uzyskasz dostęp do wszystkich najważniejszych kosztów związanych z kredytem.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru oferty? Według ekspertów na: niskie oprocentowanie, dodatkowe ubezpieczenia, ranking kredytów gotówkowych, uwzględniona prowizja kredytu, ocena banku. Na to wszystko ma wpływ całkowita kwota spłaty kredytu. 

Sprawdź: Kredyt gotówkowy kalkulator 

Oferty banków i firm pożyczkowych – jakie są różnice?

Choć słowa kredyt oraz pożyczka w potocznej mowie używa się zamiennie, to jednak dzieli je prawdziwa przepaść. Z zasady kredytów mogą udzielać tylko i wyłącznie banki. Pożyczki są natomiast oferowane przez prywatne firmy, tzw. parabanki. Wybór odpowiedniego produktu finansowego ma znaczenie, szczególnie z punktu widzenia kosztów.

Banki są kontrolowane przez Ministerstwo Finansów i nie mogą doprowadzać do tzw. pętli zadłużenia. Co to oznacza? Po pierwsze nie mogą stosować zbyt wysokiego oprocentowania. Po drugie, co ważniejsze, mają obowiązek dokładnego weryfikowania swoich klientów. Chodzi tutaj o rzetelną ocenę zdolności kredytowej. Jeśli po analizie okaże się, że klient jest w trudnej sytuacji finansowej, bank powinien odmówić udzielenia kredytu. Będąc w takiej sytuacji trzeba się zastanowić, czy naprawdę ma się pieniądze na kolejne zobowiązanie finansowe. Wiele osób w takiej sytuacji ucieka do pożyczek, co nie zawsze kończy się dobrze.

Chwilówki – czy warto skorzystać?

Pożyczki bowiem są udzielane przez firmy prywatne, które muszą się solidnie zabezpieczać. Ich pozorną zaletą jest prostota uzyskania pieniędzy. Parabanki rzadko kiedy weryfikują swoich klientów, często nawet nie sprawdzając bazy danych BIK. Ten kij ma jednak dwa końce. Ponieważ podpisanie umowy z niezweryfikowaną osobą jest ryzykowne, firma pożyczkowa stosuje wysokie oprocentowanie i kosztowne prowizje. Do tego dochodzi najczęściej krótki termin spłaty. RRSO na poziomie kilkuset procent nie jest niczym niezwykłym! A w takim zestawieniu kwota pożyczki wraz z opłatami robi się już naprawdę pokaźna.

Zastanów się więc 2 razy, zanim zdecydujesz się na pożyczkę. Wystarczy, że skorzystasz z naszego kalkulatora, a szybko znajdziesz tani kredyt gotówkowy, który nie wpędzi Cię w kłopoty finansowe.

Sprawdź: Szybkie chwilówki – szybkie pożyczki online

Ile wynosi okres spłaty tanich kredytów?

Tutaj tak naprawdę nie ma reguły i wszystko zależy od indywidualnej oferty banku. Coraz częściej jednak instytucje te oferują naprawdę długi okres kredytowania. 24, 36, a nawet 48 miesięcy – aż tyle czasu możesz spłacać swój kredyt. Wybierając powyższy kalkulator, wygodnie dopasujesz wysokość kredytu oraz ilość rat do indywidualnych potrzeb.

Pamiętaj tylko, że im dłużej spłacasz kredyt, tym więcej za niego zapłacisz. Oprocentowanie zawsze naliczane jest od kapitału, który pozostał do spłaty. Przy dużej liczbie rat kapitał zmniejsza się powoli, a więc bank dłuższy czas może naliczać stosunkowo wysokie odsetki. Im szybsza będzie spłata, tym tańszy kredyt.

Najlepszy kredyt gotówkowy

Pamiętaj, że najlepszy sposób na szybkie znalezienie niedrogiego i bezpiecznego kredytu to skorzystania z naszego kalkulatora. Bez wychodzenia z domu w krótkim czasie, porównaj przez Internet najlepszą ofertę. Skorzystaj z kalkulatora, wybierz w nim interesującą Cię kwotę, a następnie zaznacz ilość rat. Po krótkiej chwili uzyskasz pełną listę z aktualnymi ofertami banków. Od razu widzisz nie tylko wszystkie koszty, ale także najważniejsze zalety i wady konkretnego produktu. Masz również dostęp do szczegółów ofert promocyjnych i przede wszystkim zyskujesz pewność wyboru bezpiecznego, sprawdzonego kredytu. Nie czekaj dłużej – już teraz wylicz koszty swojego kredytu!

Sprawdź: Szybki kredyt gotówkowy przez Internet